U Er Srbiji "nagrada" za rađanje dece - gubitak posla

Patata Caliente

Buduća legenda
Poruka
29.423
Kolektivni otkaz porodiljama u ćerci firmi Er Srbije

Čak 28 porodilja zaposlenih u ASGS (Air Serbia Ground Services), ćerci firmi Er Srbije, dobile su otkaz, što im je saopšteno tek pred istek bolovanja, piše Danas.

Kada je 1. novembra 2017. godine oko 340 zaposlenih iz ASGS preuzeo Aerodrom “Nikola Tesla”, među njima nije bilo 28 žena koje su u tom trenutku bile na porodiljskom bolovanju.

Ovo im niko nije rekao do nekoliko dana pred istek bolovanja kada su im, što usmeno što pismeno, saopštili da im ugovori o radu (listom urađeni na određeno vreme ili neko drugo angažovanje, a ne za stalno) neće biti produženi.

Kako ističu neke od zaposlenih u ovoj firmi koje su se javile Danasu, njima dva meseca niko ništa nije hteo da kaže o statusu kako bi bar imale vremena da traže drugi posao.

Niko nije odgovarao na službene imejlove niti su se javljali na telefone da bi im samo nekoliko dana pred istek bolovanja rekli da više nemaju posao.

Prema rečima Teodore Stefanović, uveravali su je da će sve biti u redu da bi je 10 dana pred istek bolovanja obavestili da je nezaposlena. U Er Srbiji radim tri godine i sedam meseci.

Pokušavala sam dva meseca da dobijem informaciju šta će biti sa mnom nakon preuzimanja da bi mi se jutros javila sekretarica i rekla da neće biti produžen ugovor. Jedini razlog zašto sam ostala bez posla jeste to što sam odlučila da budem majka, rezignirana je Stefanović.

U sličnoj situaciji našla se i Jovana Đorđević, koja objašnjava da su prilikom odlaska na bolovanje potpisali anekse ugovora kojim im se obezbeđuje da budu zaposlene do kraja bolovanja.

Bilo bi fer da su nam najavili ranije da neće produžavati ugovore da tražimo drugi posao. Ovako ostajemo bez posla sa malim detetom. Pored toga, najviše boli neljudski odnos prema nama, kaže Đorđević.

One trenutno razmišljaju da potraže pomoć sindikata, ali i da razmotre mogućnosti pravne zaštite, piše Danas.

http://www.bizlife.rs/biznis/poslovne-vesti/kolektivni-otkaz-porodiljama-u-cerci-firmi-er-srbije/

http://www.danas.rs/ekonomija.4.htm...nagrada"+za+rađanje+dece+-+gubitak+posla

- - - - - - - - - -

:bravo::bravo::bravo:

- - - - - - - - - -

glasajte za SNS

- - - - - - - - - -

sve zene koje rode decu, treba otpustiti. kako ih nije samo sramota, da sprecavaju Srbiju da izumre na miru
 
Care, kako ti mislis da su te zene dobile posao u er srbiji? Nego misle drzavna firma, mogu da se sprdaju i budu na porodiljskom 100 godina.. Taj otkaz je jedina dobra stvar u svoj toj prici
"Nije ih sramota da falsifikuju moje reči", rekao je Vučić, reagujući na pisanja pojedinih portala koji su preneli da je rekao da "žene u Srbiji rađaju decu kako bi od države uzele novac" i da "majke ne žele da rade jer dobijaju socijalna davanja u visini minimalca".


https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2016&mm=10&dd=15&nav_category=11&nav_id=1188455
 
Ako dobro citas, ne pise da su prekinuti, nego je saopsteno da nece biti produzeni nakon isteka porodiljskog.

Nisam to video , po meni je još gluplje jer se žene vraćaju na posao sa punim kapacitetom da rade , dakle firma ništa ne trpi , a još i imaju kući sitnu nejač , da ne rečem Srbčiće male ...kad ono uvalili im obrezanog Bin Zajebovog .
 
imas li nesto konkretno, da se takva tvrdnja dokaze necim, da je u pitanju neka zloupotreba porodiljskog bolovanja?

Imam duze radno iskustvo u Srbiji, od toga dosta sa zenama i cuo sam i video svasta..

Ali otkaz je pre dosao zbog njihove lose radne preformanse, nego zbog trudnoce.. Svaki radnik se ocenjuje periodicno, neko negde je ocenio da one ne rade dobro ako ista i dodelio im otkaze.
SNS mozes samo da krivis sto im je i dao poslove..

- - - - - - - - - -

Nisam to video , po meni je još gluplje jer se žene vraćaju na posao sa punim kapacitetom da rade , dakle firma ništa ne trpi , a još i imaju kući sitnu nejač , da ne rečem Srbčiće male ...kad ono uvalili im obrezanog Bin Zajebovog .

kao sto napisah ovom iznad, verovatno ne znaju sta rade..
 
Nisam to video , po meni je još gluplje jer se žene vraćaju na posao sa punim kapacitetom da rade , dakle firma ništa ne trpi , a još i imaju kući sitnu nejač , da ne rečem Srbčiće male ...kad ono uvalili im obrezanog Bin Zajebovog .

Nejasno jeste, i verovatno glupo, ali nije otkaz.

- - - - - - - - - -

A zašto neće biti produženi ugovori da nije zbog trudnoće :D

Ne znam, porodiljsko je vec odradjeno, vec su bile odsutne u skladu sa zakonom.
 
Ovo im niko nije rekao do nekoliko dana pred istek bolovanja kada su im, što usmeno što pismeno, saopštili da im ugovori o radu (listom urađeni na određeno vreme ili neko drugo angažovanje, a ne za stalno) neće biti produženi.

Што значи да су их све иебали у исто време. Шала мала.

Данас лаже. Поштоване даме нису ни могле да буду на породиљском боловању зато што такав институт постоји само кад су запослене на неодређено време.

Следећи пут ће "породиље" да знају да не могу да се прцају док им траје привремени уговор о раду.

- - - - - - - - - -

Ako dobro citas, ne pise da su prekinuti, nego je saopsteno da nece biti produzeni nakon isteka porodiljskog.

Немој да се пецаш.
 
http://www.bizlife.rs/biznis/poslovne-vesti/kolektivni-otkaz-porodiljama-u-cerci-firmi-er-srbije/

http://www.danas.rs/ekonomija.4.htm...nagrada"+za+rađanje+dece+-+gubitak+posla

- - - - - - - - - -

:bravo::bravo::bravo:

- - - - - - - - - -

glasajte za SNS

- - - - - - - - - -

sve zene koje rode decu, treba otpustiti. kako ih nije samo sramota, da sprecavaju Srbiju da izumre na miru

.


Па, види, треба ослободити место несрећним имигрантима који долазе из братског Авганистана који је НАТО разорио.

Треба збринути њих 620.000 евидентираних, плус њихове фамилије које нису мале и које ће касније да дођу.

Морамо да поштујемо европске вредности, а не да се понашамо као глупи Мађари, Словаци, Чеси, Пољаци, Аустријанци, Италијани ...

И наше труднице би могле да испоље мало свести и схвате да се ове тешкоће уласка у ЕУ морају поделити ...



.
 

Back
Top