Bizarni problem sa folderima

imamo_situaciju

Zainteresovan član
Poruka
133
Desava se da skinem neke slike sa interneta, sacuvam ih u folderu koji je na Desktopu, ocu da kopiram te slike u drugi folder, iskopira se samo jedna. Mora sve jedna po jedna. Ne mogu ni da se vide onda te slike iako kliknem "Thumbnails", samo stoji ona slicica "jpg". Kad pokusam da obrisem taj folder sa Desktopa ne dozvoljava, pise, Cannot delete (tu i tu sliku-iako brisem citav folder!) . It is being used by another person or program. Close any programs that might be using the file and try again. I nudi samo da se klikne OK. I kad pokusam da obrisem onaj folder koji se nalazi u drugom folderu, sa gorepomenutim lose kopiram slikama, ni to ne dozvoljava, iste recenice se pojave. Prosli put sam jedva nesto restartovao komp, kopirao, pa opet restartovao, brisao, ne radi mi se to svaki put, ako neko zna o cemu se radi...
 
bice da ti radi jos neki, neki drugi program, u pozadini, recimo bas za slike, mada i ne mora...verovatno se sam pali u start-upu, ali nisi svestan da radi, mozda ima njegova ikonica u donjem desnom uglu, sto znaci da je aktiviran...slike kojima manevrises u nekom svom programu za slike verovatno prolaze kroz obradu i ovog programa, pa dolazi do sudara prioriteta...jedan mora biti ugasen, da bi komp i tvoj program obavili te osnovne operacije kopiranja i slicno.... lici mi da je to. pogledaj koji su programi aktivni pri paljenju,pa vidi da li jos koji kaci obradu slika...? tog ugasi.:)
 
Da nisi ti sa tim slikama,preneo i nesto zarazno.Dal' te je AV upozorasvao na taj sajt ili slike koje si skidao.Proveri u AV u Qarantinu da li imas neki trojanac ili malwer.Ako hoces da izbrises taj folder skini ovaj program:http://www.softpedia.com/get/System/System-Miscellaneous/Unlocker.shtml.Kada ga instaliras prebacice ti se u desni klik,kada desnim klikom kliknes na bilo koji folder.Ako nece da izbrise ceo folder odjednom.Otvori folder i zatamni po 4-5 slika,pa desni klik na to i izaci ce ti mali prozorcis i sa leve strane strelica sa padajucim menijem i tu klikni na "Delete".kad ispraznis slike,onda ces isto tako moci i foder da obrises.Posle proveri kad skidas da li reaguje AV,ako ne,onda bi mogao da instaliras i Malwarebytes,evo sa ove adrese:https://filehippo.com/download_malwarebytes_anti_malware/,jer moze se desiti da AV ne pokupi sve malvere,a ovaj program zato sluzi i pomaze AV-u.
 
Hvala. Mislim da nije racunar nikakav virus zakacio. Ja sam ta 2 foldera skenirao, nista nije nadjeno. Imam AV i Malwarebytes Premium. Restartovao sam kompjuter i sad sam normalno obrisao, kopirao i uradio sta je trebalo. Inace nisam mogao da ga ugasim nikako osim na dugme. Izlazio je prozorcic na vrhu pise "Copying...", ispod u poruci "Windows iz currently working with a file. Either wait for Windows to finish, or close it before you quit Windows.". I iskoci 6 ovakvih odjednom, samo ima OK da se klikne. A ponavljam, nikakav program nista nije pokrenuto, nego krenem da kopiram nesto, on ne iskopira, iskopira jedan fajl od npr 5 njih, nesto guzva, koci...on u pozadini kao i dalje kopira, i onda ne da ni da se nesto obrise, ni da se preimenuje ni da se ugasi racunar. Hvala.

- - - - - - - - - -

Tih 6 prozorcica "Copying..." iskace znaci kad kliknem Shut down.
 
Hvala. Mislim da nije racunar nikakav virus zakacio. Ja sam ta 2 foldera skenirao, nista nije nadjeno. Imam AV i Malwarebytes Premium. Restartovao sam kompjuter i sad sam normalno obrisao, kopirao i uradio sta je trebalo. Inace nisam mogao da ga ugasim nikako osim na dugme. Izlazio je prozorcic na vrhu pise "Copying...", ispod u poruci "Windows iz currently working with a file. Either wait for Windows to finish, or close it before you quit Windows.". I iskoci 6 ovakvih odjednom, samo ima OK da se klikne. A ponavljam, nikakav program nista nije pokrenuto, nego krenem da kopiram nesto, on ne iskopira, iskopira jedan fajl od npr 5 njih, nesto guzva, koci...on u pozadini kao i dalje kopira, i onda ne da ni da se nesto obrise, ni da se preimenuje ni da se ugasi racunar. Hvala.

- - - - - - - - - -

Tih 6 prozorcica "Copying..." iskace znaci kad kliknem Shut down.

Drago mi je da si resio problem,ali za svali slucaj ponovo probaj skinuti te slike i vidi kako ce se ponasati,jer je sigurno bio neki uzrok takvog ponasanja pri kopiranju,pa bi to trebalo otkriti,za ubuduce.probaj sa neki konvertorom za slike,iako su slike u jpg formatu,da ih formatiras ponovo u isti format,pa da vidis kako ce se ponasati.gledaj da li ce se nesto promeniti u kilobajtima.
 

Back
Top