Bog će zauvek uništiti zlo

To je starozavetno doba
Da zna se kako su Sodom i Gomor unisteni bukvalno ognjem.

Sotona i demoni su duhovna bica ne mogu biti unisteni doslovnim ognjem.

Ali pominju se i ljudi u tom istom ognju. A zašto misliš da Bog ne može ognjem uništiti i Sotonu? Dakle, svi u istom ognju.

Da, ti malo čas reče da Bog "nikada" nije "mučio". Sad vidimo da jeste u smislu spaljivanjem ognjem Sodome i Gomore. Zašto bi onda oganj u Otkrivenju bio simboličan a ovde kod Sodome i Gomore doslovan?
 
Ali pominju se i ljudi u tom istom ognju. A zašto misliš da Bog ne može ognjem uništiti i Sotonu? Dakle, svi u istom ognju.

Da, ti malo čas reče da Bog "nikada" nije "mučio". Sad vidimo da jeste u smislu spaljivanjem ognjem Sodome i Gomore. Zašto bi onda oganj u Otkrivenju bio simboličan a ovde kod Sodome i Gomore doslovan?

Ne mozes duhovno bice unistiti ognjem.
Bog ce ih materijalizovati, to je najlogicnije.

- - - - - - - - - -

Vi ne odbacujete JS nego Rec Boziju iz Otkrivenja koje JS nije pisalo nego Jovan prorok Boziji :) pre nekoliko 1000 godina :lol: Rugate se Bozijoj i Isusovoj reci i hulite :mrgreen:

Js su istrazivaci Biblije i znaju je dobro :)
Tako da sve sto pisem se zasniva na cinjenicama iz Biblije.

A to da ce Bog unistiti zauvek zlo je dobra vest za sve dobre ljude.
 
Јел имаш ти неки доказ за то?

Dokazano je da je Biblija Bozja rec.
a Otkrivenje je Biblijska knjiga koja govori o tome.

- - - - - - - - - -

Možeš samo verovati da si baš ti na pravom putu ali to ti nedaje pravo da za druge govoriš da nisu.
Svako sam bira put a koji je pravi put saznaće na kraju.

Vec se zna koji je pravi put imas to u Bibliji izvoli pa citaj :)
Ja znam da sam na pravom putu jel ti krivo?
 
Ne mozes duhovno bice unistiti ognjem.
Bog ce ih materijalizovati, to je najlogicnije.
.

I onda uništiti ognjem jel tako? Jer pominju se muke...vidimo da nisu simbolične...nego mučenje u ognju. Ne bitno da li je privremeno dok ne budu uništeni ili večno ali je mučenje. Kako tumačiš mučenje...kažeš simbolično...šta bi to moglo značiti? Kako "simbolično" mučenje
 
Dokazano je da je Biblija Bozja rec.
a Otkrivenje je Biblijska knjiga koja govori o tome.

- - - - - - - - - -



Vec se zna koji je pravi put imas to u Bibliji izvoli pa citaj :)
Ja znam da sam na pravom putu jel ti krivo?


Dakle.

Prvo se kaže da je Bog stvorio muško i žensko po svom liku.

Onda se kaže da je ženu stvorio od muškarca, uzevši mu rebro. Kako je to moguće ako je već rečeno da je stvorio muško i žensko po svom liku?

Malo kasnije se pokaje što je stvorio čovečanstvo i isto zbriše sa lica zemlje tako što ga podavi. Ali zašto je podavio i sve životinje?

Posle tog masovnog istrebljenja, obeća da više nikad neće istrebiti čovečanstvo.

Točak u klipove, međutim, podmetne tzv. Lucifer, za kojeg Izaija kaže da ga je video kad pada sa neba, jer je poveo pobunu protiv Boga. Međutim, to ne pije vodu, jer Izaija nikad i nigde nije pomenuo Lucifera. Jer, Izaija u 14:12 obraća se ne Luciferu, već koristi ime Helel ben Šahar koje je u Septuaginti, grčkom prevodu hebrejskog teksta, prevedeno kao Heosphoros, ''donosilac zore'', što nikako nije onaj ko nosi svetlo, naime Lucifer: dalju zbrku je napravio Jeronim koji nije koristio grčku Vulgatu u svom poslu, već je direktno sa hebrejskog preveo izraz Helel ben Šahar kao ''Lucifer''. Dakle veliki deo hrišćanske eshatologije se bazira na grešci u prevodu. Nikad nije bilo nikakvog Lucifera i samim tim nikakve pobune, ni nekakvog Đavola.
U hebrejskim tekstovima ne pominje se nikakav đavo.

Onda se Bog žrtvuje u obliku samog sebe kao svog Sina, ili samo svog Sina žrtvuje na krstu kako bi otkupio grehe čovečanstva i spasio ga.

Bez obzira na to, i na obećanje, i zakletvu samim sobom, on daje drugo obećanje da će ipak uništiti planetu i veliki deo čovečanstva na kraju vremena,na sudnji dan. Ipak, stvoriće novu planetu na kojoj će obitavati samo i jedino (umetnuti ime neke od 11000 hrišćanskih verskih denominacija, sekti, crkvi, i organizacija).


I ja u to treba da verujem?
 
Poslednja izmena:

Back
Top