Bog će zauvek uništiti zlo

Valjalo bi konačno da nam definišeš malo detaljnije taj pojam duha ? Šta je po tebi duh, realno ?

Da li je on sačinjen od nekakve vrste materije ili ne ?

Da li duh kao entitet, egzistira u ovoj našoj realnij dimenziji, ili u nekoj drugoj paralelnoj ?

Iz tvoje priče "Kaže se .... " proizilazi da se ogromna masa duhova ili duša umrlih još uvek nalazi ovde na Zemlji, tu negde pored nas, i da čeka taj ponovni dolazak Isusa kako bi ih odveo u carstvo nebesko ?

Pa gde se nalaze trenutno milioni i milioni duhova koji čekaju na transport u "večna lovišta" ?

I zašto se taj mesija već jednom ne pojavi ? Da li je možda već zaboravio na ovaj treći kamen od Sunca ? Ili nikada nije ni postojao, što će pre biti.

Moramo priznati da su semitski pastiri imali jako, jako bujnu maštu.

"Valjali bi..." , ali bojim se da se ne osecam najpozvaniji i da "iz Prve ruke"; medjutim , mogu da Ti prenesem neka saznanja o kojima sam citao , gde kazu da Duh i dusa nisu materijalni i da nema ni naucne , a ni reliogiozne potvrde koja bi nam nedvosmilseno ukazala mesto u nasem telu gde je smetena dusa coveka ...

Sto ne negira njeno postojanje po automatizmu , jer sta bi se moglo reci za misao "koja proleti kroz glavu coveka " ?

Da je u glavi ?

Da li je "samo u glavi" / mozgu ...?

Koliko je teska , koju zapreminu ima , koja joj je mera po verttikali ili po horizontali ...?

Za vernike se kaze "Da su duhovno zivi" , a za neverujuce "Da su duhovno , vec umrli"...

Nekako ovako , se kaze :

""Duša" i "duh" su slični po načinu na koji se koriste u duhovnom životu vernika. Različiti su po svojim referencama. "Duša" je čovekov horizontalni pogled na svet. "Duh" je čovekov vertikalan pogled na Boga. Bitno je da shvatimo da oboje upućuje na nematerijalni deo čoveka, ali se samo "duh" odnosi na čovekov hod sa Bogom. "Duša" se odnosi na čovekov hod u svetu, i materijalnom i nematerijalnom..."...


Bila,je jednom tema na Forumu , koja je nudila neka saznanja :


 
Ako Bog bude krenuo da uništava zlo krenuće od kule u bruklinu...oni su najveći hulitelji na Hrista,jer su jeretici,arijanci a kako rekoše sveti oci jeres je gora od bludničenja,to je praktično za ono Hristovo:Idi,od mene sotono jer nećeš ono što je Božije nego ono što je ljudsko!
 
Ako Bog bude krenuo da uništava zlo krenuće od kule u bruklinu...oni su najveći hulitelji na Hrista,jer su jeretici,arijanci a kako rekoše sveti oci jeres je gora od bludničenja,to je praktično za ono Hristovo:Idi,od mene sotono jer nećeš ono što je Božije nego ono što je ljudsko!

Nebitno odakle ce krenuti...
bitno da Bog zna ko je kakav, a covek delima to dokazuje i verom...
Ko sada zivi u miru i ljubavi i pravoj veri naravno nece biti unisten...
Vec oni koji zlo misle i cine i koji su u srcu zli.
Takodje merila moralna su data u Bibliji po kojima ce Bog suditi svima.
 
Takodje merila moralna su data u Bibliji po kojima ce Bog suditi svima.
Slavljenje subote kao bozjeg dana, ne izlaziti iz doma svoga u Subotu, obrezivanje muske dece i isterivanje iz naroda svakog ko nije obrezan, zabrana izrada skulptura ili crtanje likova bilo cega sto je na nebu zemlji pod zemljom ili u vodi, zabrana jedenja svinjetine, zecevine..., postovanje kalendara gde je April pocetak nove godine, ubiti decu koja udare ili uvrede svoje roditelje, ubiti homoseksualce, zoofile, vestice, ubiti one koje sluze drugim bogovima......
Ima dosta obaveza koje moras ispuniti kao vernik da bi bio dobar i pravedan u ocima boga.
 
Kaze se i da ce mnogi prvi biti i medju poslednjim , ako ne i poslednji ; a , da ce mnogi medju poslednjim biti medju prvim , ako ne i prvi ...

To se odnosi na one koji promene zakone i zapovesti bozje i tako nauce ljude,

17. Не мислите да сам ја дошао да покварим закон или пророке: нисам дошао да покварим, него да испуним.

18. Јер вам заиста кажем: докле небо и земља стоји, неће нестати ни најмање словце или једна титла из закона док се све не изврши.

19. Ако ко поквари једну од ових најмањих заповести и научи тако људе, најмањи назваће се у царству небеском; а ко изврши и научи, тај ће се велики назвати у царству небеском.

Svi oni koji tvrde (i tako nauce ljude) da je bog promenio, izmenio, ukinuo...) svoje zakone nece se bas dobro provesti na strasnome sudu.
 
Mislis i medju onima prvima, bice oni najprvlji, a sta li oni dobijaju zqa nagradu, :whistling:

vecni zivot je nagrada

„Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina, da niko ko iskazuje veru u njega ne bude uništen,
nego da ima večni život.“ (Jovan 3:16)

Rimljanima 6:23
Jer plata za greh je smrt, a Božji dar je večni život preko Hrista Isusa, našeg Gospoda.
 
Poslednja izmena:
Montaznu kucu i Jugo 55A sa aluminiumskim felnama

:hahaha:

- - - - - - - - - -

vecni zivot je nagrada

„Bog je toliko voleo svet da je dao svog jedinorođenog Sina, da niko ko iskazuje veru u njega ne bude uništen,
nego da ima večni život.“ (Jovan 3:16)

Rimljanima 6:23
Jer plata za greh je smrt, a Božji dar je večni život preko Hrista Isusa, našeg Gospoda.

Ala si ti pametnica, kako je lepo prepisivati iz biblije, :whistling:
 
Prema Biblijskom stihu Rimljanima 12:21 "Ne daj da te zlo nadvlada, nego nadvladavaj zlo dobrim"

To je hriscanski princip, a ne kako mnogi zlo nadvaladavaju zlim... i time postaju zli...

Jedino dobrim delima mozemo se uzdici iznad zla.....

"Uskoro ce nestati svaki trag zla"

Danas je za ljude postalo zlo normalno, al iza nas hriscane nije, jer mi znamo da je Zlo imalo pocetak i da ce imati svoj kraj.

Isus je u 1 veku identifikovao uzrocnika zla kada je rekao

Jovan 8 :44 42 A Isus im reče: Kad bi Bog bio vaš Otac, ljubili biste mene, jer ja od Boga iziđoh i dođoh; jer ne dođoh sam od sebe, nego me On posla.
43 Zašto ne razumete govora moga? Jer ne možete riječi mojih da slušate!
Jovan 8:44 Vaš je otac DJAVO, i zelite da postupate po zeljama svog oca.. On bio UBICA ljudi od kada se pobunio I nije ostao postojan u ISTINI, jer u njemu nema istine . Kad govori laž, svoje govori, jer je lažov i otac laži.

Znaci Isus je identifikovao Djavola ili Satanu kao uzrocnika zla...
On je bio Andjeo ali je prvi zgresio protiv Boga i time je postao Bozji protivnik - Sotona, a Djavo znaci Klevetnik... jer je izgovorio prvu laz.. I znamo da je naveo prve ljude na greh...

Posto je Djavo - OTAC LAZI
Znaci da je postojalo VREME pre rodjenja LAZI, kada u svemiru nije postojala LAZ

Takodje postoji VREME pre POBUNE u svemiru…
Djavo nije ostao POSTOJAN u ISTINI…
Sotona Djavo je htteo da bude prvi u svemiru, da bi to ostvario morao je da skine sa polozaja onoga koji je prvi u svemiru - Jehovu Boga.
Znao je da to nije lako, zato je izumeo LAZ i sirio je klevetu o njemu… I uspeo je o tome…
Mnogi danas veruju Djavolu i njegovim LAZIMA… o pravom Bogu…

Al dobar je i ohrabrujuc stih

Psalam 92:7 “kad zli nicu kao trava i cvetaju koji zlo cine, to je zato da bi zauvek bili unisteni “
ili prevod Karadzic Psalam 92:7Kad bezbožnici nicu kao trava i cvjetaju svi koji čine bezakonje, to biva zato da bi se uništili dovijeka.

Danas dok zlo postoji potrebna nam je istrajnost…
Jevrejima 10:36 36 Jer vam je potrebno istrajnost da biste, pošto Božju volju izvršite, primili ono što vam je obećano.

Kako ljudi reaguju nakon sto svasta dozive u ovom svetu, kao zrtve zla? Postaju ozlojedjeni, ogorceni…
Kako izaci na kraj sa zlom , a da ne budemo ogorceni…
Na primer smrt voljene osobe , mnogi postaju ozlojedjeni i to duze vreme…
Isus Hrist dok je bio na zemlji to je doziveo..
Smrt Jovana Krstitelja zapisana u Mateju 14 : 11-13
Isus je cuo o tome i camcem je otisao na pusto mesto da bude sam… osamio se..
Isus je znao sta je zapisano u Propovedniku “ postoji vreme kada se place i kada se raduje”
Apostol Pavle je o tome pisao Hriscanima 1 veka
1.Solunjanima 4:13 “ da ne tugujete kao drugi koji nemaju nadu.”
Isus je znao za nadu uskrsenja ali je tugovao…
To je normalno, iako imamo nadu, ali apostol Pavle je rekao, sto i jeste tako,
Da hriscani koji imaju nadu ne tuguju isto, kao oni koji nemaju nadu..
Kad neko nema nadu taj bol je prosto neidrziv …. Oni postaju ozlojedjeni….

Nada u uskrsenje pomaze vernicima da izadju na kraj sa tim osecanjima….

I sta je Isus odmah nakon toga uradio
U Mateju 14 :14:kad je izasao video je silan narod, pa se sazalio na njih i izlecio njihove bolesnike.”
Znaci odmah nakon vesti o smrti Jovana Krstitelja, iako je bio u zalosti zbog toga… pomogao je drugima…
On nije mogao a da ne pomogne narodu.. sazalio sa na njih i lecio ih je…

Isus se sazalio na druge umesto da se koncentrise na sopstvenu zalost.
Takodje i mi umesto da se izgubimo u zalosti, treba da cinimo nesto dobro za druge..

Treba da ostanemo postojani i nepokolebljivi u veri…
1.Korincanima 15:58 Zato, braćo moja ljubljena, budite čvrsti i nepokolebljivi, napredujući jednako u delu Gospodnjemu,znajući da trud vaš neće biti uzaludan u Gospodu
.

Uvek je bilo pojedinaca koji su se trudili da se bore protiv zla,
za ljudska prava, za ekologiju itd…a`l nazalost ti rezultati su jako ograniceni…
Jer “ covek vlada nad covekom na nesrecu njegovu” Propovednik 8:9
To je zapisao Solomon pre 3000 god., i to je cinjenica jer ljudske Vladavine nisu pravedne i jedino Bozja Vladavina moze otkloniti to zlo.’
Bozji nacin uklanjanja zla je pomocu Bozje Vladavine – Bozjeg Kraljevstva
To je proreceno u Danilu 2:44 U vrijeme tih kraljeva Bog će nebeski podignuti kraljevstvo koje se neće nikad uništiti i koje neće dolaziti pod vlast drugoga naroda; ono će razbiti i uništiti sva ta kraljevstva, a postojat će vječno.

Prema stavku vidimo da ce Bozje Kraljevstvo unistiti sve ljudeke vladavine, a da ce ono VECNO postojati…
I potrebna je ta velika promena da bi zlo bilo unisteno…
Moramo imati poverenje da ce Bozje Kraljevstvo doci, jer se svaka Biblijska izjava pokazala kao ISTINA.
Sta cemo mi raditi ?
Da li postoji nicija zemlja..tj neutralna zona … u kojoj mozemo biti…
Evo sta kaze Biblija 2.Solunjanima 1:8,9
6Jer je pravedno u Boga da vrati muke onima koji vas muče,
7 a vama, koje muče, da dade pokoj s nama, kad se pokaže Gospod Isus s neba s anđelima sile svoje,
8 u ognju plamenome, da kazni one koji ne poznaju Boga i ne pokoravaju se jevanđelju Gospoda našega Isusa Krista.
9 Oni će primiti kaznu večne propasti, daleko od lica Gospodnjega i od slave njegove,

Znaci da ce Bog unistiti one koji ne poznaju Boga i one koji se ne pokoravaju dobroj vesti tj Biblijskim moralnim nacelima..…
Znaci da je bitno da upoznamo Boga preko Biblije i da se pridrzavamo Bozjeg zakona u svom zivotu… da bi smo dobili vecni zivot od Boga, i da ne bi smo bili unisteni… u sudu koji dolazi….
Mozda se neki pitaju, zasto je Biblija toliko stroga?
U piatnju su VELIKE stvari i velika je odgovornost…
Isaija 65:17 kaze :”Jer evo ja stvaram nova nebesa i novu zemlju .”
Ono sto je pre bilo nece se u secanje vracati niti ce se u srcu javljati.”


Novo nebo je nova Bozja Vladavina – ocekivano Bozje Kraljevstvo, a nova zemlja – je novo pravedno ljudsko drustvo.
Ono sto je pre bilo - odnosi se na zlo , na potuni nestanak zla sa planete zemlje…
To je velika stvar i Bog ocekuje od nas da se opredelimo da li smo za njegovu vladavinu.
Jer Bog ce unistit zlo …
docice vreme kada zlo nece vise nece postojati…...
I Pitanje nije da li ce doci to sto je Bog obecao , nego da li cemo mi istrajati do tada….

Otkrivenje 21:3,4
3 I čuh silan glas s neba da govori: Evo šatora Božjeg među ljudima!
On će prebivati s njima, i oni će biti narod njegov, i sam Bog biće s njima.
4 On će otrti svaku suzu od očiju njihovih i smrti neće više biti, ni žalosti ni vike, ni bolesti neće više biti, jer prvih stvari nestade.

Ohrabrujuce je to da ce Bog u buducnosti ZAUVEK unistiti zlo i uzrocnike zla.
 

Back
Top