Dormeo prevara ne kupuje ovo otrovno djubre

Sugaenzi

Iskusan
Banovan
Poruka
6.533
Pazario sam dormeo jastuke dusek i cebad.
Ponela me reklama i nastrljivi prodavci.
Privucen bajkovitim pricama o udobnom snu resih da sebe pocastim tim bajkovitim espapom.
Posle dve sedmice pocele su nevolje u vidu kaslja i problema sa sinusima.
Zdravlje mi se u narednih pet meseci potpuno urusilo dobih i alergijske napade i zavrsih na kraju u bolnici.
Uradih test na alergene i gle cuda ustanovise mi alergiju na nafne derivatez:cry:
Ne petljam se sa tim stvarima i poceh da istrazujem.
Simptomi i nevolje nestadose u bolnici oporavih se skroz.
Kad se vratih kuci opet sve po starom oped napadi gusenja
Sve sam izbacio iz stana al ne izbacih prokleti dormeo i kad se napad ponovio tacno sam znao u cemu je probelm
Procunjah po internetu i saznadoh ovo.
Poliuretanska pena,od milošte nazvana memorijska pena, jeste materijal dobijen iz naftnih derivata. Jeste, nafta je prirodan resurs, ali to vaš dušek ne čini organskim i super zdravim. NIje moguće napraviti prirodnu i zdravu memorijsku ili "nememorijsku" penu. One su SVE napravljene na bazi nafte!

Ukoliko proguglate malo na temu kakva su iskustva kupaca Doremo dušeka i jastuka,videćete da se mnogi od njih žale na intenzivan smrad dušeka koji danima i nedeljama ne može da izvetri. Ovo potiče zapravo od isparavanja hemijskih jedinjenja iz dušeka, a dugo izlaganje ovim isparavanjima može da dovede do glavobolja,sinusnih problema i astme.
 
Moja cerka ima te jastuke i nema nikakvih problem.Mozda tvoj organizam ne podnosi dodir sa tim,ili miris toga.Razliciti organizmi razliciti reaguju.Moja cerka je alergicna na perjane jastuke i nekada je imala perjanu zimsku jaknu i tada je i pocela alergija.Do kupovine te jakne nije imala problema ni sa perjanim jastucima.Od tada uopste na perje je alergicna.Netreba generalizovati neke stvari,treba sebe preispitati,pa posle doneti zakljucak.
 
Sta cu ja sto sam alergican na seljanke?
Probao da menjam, ali ne vredi , ispada da je skoro svaka seljanka u Srbiji.
Valjda im takva skola u Srbiji , od rodjenja pa do groba.

I savet mi dade apotekarka, kaze menjaj sredinu, nemaj dodira sa alergenom....
A cudo , ne javlja mi se alergija na selu, nego u gradu....mozda isto kao sa perjem, alergicnost na gradske seljanke, a ne seljanke uopste, ili na selo u glavi a ne u rukama...
 
Cim tu ne zive grinje nema tu zivota ni za coveka.
U americi su potpuno zabranili proizvodju memorijske pene

Ovo je tacno.

- - - - - - - - - -

Odakle ti informacija da su u USA zabranili proizvodnju memorijske pene? :D :D :D
Izguglaj i pronaci ces hiljade sajtova, hiljade proizvodjaca memorijske pene u USA :D :D :D

Ne lazi ljude ovde :)


Laz..
 
Ok, ovo je sit koji niko ne kupuje...
Kao kad bi mi u Srbiji kupili dusek u kineskoj, npr.
Pisali su o dusecima u smislu kvaliteta odnosno navodno prestiznog ovde brenda Dormeo
Kuju ga u zvezde Srbi i jos nekolicina siromasnih nacija..

- - - - - - - - - -

Tamo to djubre niko ne kupuje
Mozda socijala

Nisma pricao o dormeo proizvodjacu, vec o memorijskoj peni koja se koristi kao materijal u dusecima.
I o tome da je laz da je bilo gde zabranjena.

I veoma je popularna i veoma je na ceni na zapadu. U lokalnoj bolnici ovde, u mom gradu (bolnica koja je space-shuttle u odnosu na bilo koju sprsku bolnicu), svi duseci su od memorijske pene.
To govori nesto.
 
Nisma pricao o dormeo proizvodjacu, vec o memorijskoj peni koja se koristi kao materijal u dusecima.
I o tome da je laz da je bilo gde zabranjena.

I veoma je popularna i veoma je na ceni na zapadu. U lokalnoj bolnici ovde, u mom gradu (bolnica koja je space-shuttle u odnosu na bilo koju sprsku bolnicu), svi duseci su od memorijske pene.
To govori nesto.

Da imaju procenat od broja preminulih ili povratnika u bolnicu.

- - - - - - - - - -

Memorijska pena, ne sa staniovišta estetike, nego sa stanovišta medicine, anatomije, fiziologije,statike i dinamike, predstavlja apsolutni VRH kvaliteta, što se tiče komotnosti i zdravlja ljudi.

Cim ti boldujes ja moram da quotujem, valjda to tako ide...da se uoci, zapamti, da bude vidljivo i bez placene reklame...

Sta god da se proizvodi i od cega god da se proizvodi, moze da se proizvodi od drugog a da zadrzi mehanicke osobine, jer ta pena je mehanicka osobina necega koja nam je potrebna...
 

Back
Top