Sta ako vasa genetska analiza pokaze da ste neka druga rasa, nacija?

ЧОВЕК ЈЕ ОНО КАКО СЕ ОСЕЋА - према томе некакве ДНК анализе су смејурија и нова подметачина западног олоша... СВАКИ ЧОВЕК ПО УСТАВУ СРБИЈЕ ИМА ПРАВО ДА СЕ СВОЈОМ СЛОБОДНОМ ВОЉОМ ИЗЈАСНИ ОНАКО КАКО СЕ ОСЕЋА - све остало је свирање кур*у........
 
ЧОВЕК ЈЕ ОНО КАКО СЕ ОСЕЋА - према томе некакве ДНК анализе су смејурија и нова подметачина западног олоша... СВАКИ ЧОВЕК ПО УСТАВУ СРБИЈЕ ИМА ПРАВО ДА СЕ СВОЈОМ СЛОБОДНОМ ВОЉОМ ИЗЈАСНИ ОНАКО КАКО СЕ ОСЕЋА - све остало је свирање кур*у........

Netacno
Kod nas Hebreja se gleda ko je majka. Baziramo se na krvi. Hebrej se ne postaje, Hebrej se rada
 
Netacno
Kod nas Hebreja se gleda ko je majka. Baziramo se na krvi. Hebrej se ne postaje, Hebrej se rada

Али ми СРБИ нисмо Хебреји тј.Чивути - а то како се који Чивутин осећа ТО ЈЕ ЊЕГОВА ПРИВАТНА СТВАР И ТАКО ЋЕ СЕ ИЗЈАСНИТИ У ПОПИСУ....... не разумем шта ти ту није јасно ???
 
Sta sad recimo odradite genetsku analizu i skontate recimo da vasi geni nisu srpski? Skontas recimo da si Turcin :D

Kako bi se osecali?

I jel neko to radio?


pa vidi, ja oduvek kad nešto jedem rukama, jedem isključivo levom rukom...nikad desnom...ko zna, a baš sa vrlo pomno razmišljao o tome, ima tu nešto haha..

e, ovaj, ima jedno prezime, sa ženske strane, koje može da bude izvednica iz jednog drugog plemena..al ne moram, nikad nisam istraživao... moguće je da se još neko umešao...

lepo.
 
Sta sad recimo odradite genetsku analizu i skontate recimo da vasi geni nisu srpski? Skontas recimo da si Turcin :D
Kako bi se osecali?

Kako izgledaju srpski geni? Ono, četiri ocila u heliksu, ili šta?
Kako izgledaju turski geni? Ista stvar, samo umesto obrnutih C stoji polumesec?

Genetske analize se rade na većoj populaciji, a naši "srpski" geni su mešavina svega i svačega, možda su čak i najšarenolikiji u Evropi. Zbog asimilacije prethodnog stanovništva mi smo verovatno sličniji Ircima nego Rusima, ako ćemo tako da gledamo.

Nacionalna pripadnost nije genetski određena, već kulturološki. Crnac koji je odrastao u Srbiji i u potpunosti upio našu kulturu (i nekulturu takođe) je za mene Srbin kao i Živorad iz Topole.
 
Знам своје претке са обе стране по два и по века у назад, тако да немам сумње. Ипак, поштујући Друидово питање- одговорићу; не чини мене припадником српске нације само крв, него и култура, историја и поштовање одређених вредности овог народа.
тако да- пропаде ти питање...z:pz:lol:
 
Sta sad recimo odradite genetsku analizu i skontate recimo da vasi geni nisu srpski? Skontas recimo da si Turcin :D

1. Kako bi se osecali?

2. I jel neko to radio?


1. Радознало. Истражила бих то, дефинитивно.

2. Нисам, а бих, да није толико скупо.


Ал', какав год резултат био - и даље бих се осећала Српкињом. :)
 
Majka je sigurna
Otac se nikad ne zna

- - - - - - - - - -

ЧОВЕК ЈЕ ОНО КАКО СЕ ОСЕЋА - према томе некакве ДНК анализе су смејурија и нова подметачина западног олоша... СВАКИ ЧОВЕК ПО УСТАВУ СРБИЈЕ ИМА ПРАВО ДА СЕ СВОЈОМ СЛОБОДНОМ ВОЉОМ ИЗЈАСНИ ОНАКО КАКО СЕ ОСЕЋА - све остало је свирање кур*у........

Mito Turčine napušiš se
nargile

:lol:
 
Kako izgledaju srpski geni? Ono, četiri ocila u heliksu, ili šta?
Kako izgledaju turski geni? Ista stvar, samo umesto obrnutih C stoji polumesec?

Genetske analize se rade na većoj populaciji, a naši "srpski" geni su mešavina svega i svačega, možda su čak i najšarenolikiji u Evropi. Zbog asimilacije prethodnog stanovništva mi smo verovatno sličniji Ircima nego Rusima, ako ćemo tako da gledamo.

Nacionalna pripadnost nije genetski određena, već kulturološki. Crnac koji je odrastao u Srbiji i u potpunosti upio našu kulturu (i nekulturu takođe) je za mene Srbin kao i Živorad iz Topole.

Pa ne znam. Ja kad bih otkrio da sam recimo Madjar onda bih se izjasnjavao kao Madjar z:mrgreen:
 
Знам своје претке са обе стране по два и по века у назад, тако да немам сумње. Ипак, поштујући Друидово питање- одговорићу; не чини мене припадником српске нације само крв, него и култура, историја и поштовање одређених вредности овог народа.
тако да- пропаде ти питање...z:pz:lol:

И ја, углавном, ал' остављам простор могућим изненађењима. :lol:
 
Sta sad recimo odradite genetsku analizu i skontate recimo da vasi geni nisu srpski? Skontas recimo da si Turcin :D

Kako bi se osecali?

I jel neko to radio?

Prvo i osnovno, DNK ne poznaje drzavne granice, rase, vere, jezike, kulture... nista od toga.

Postoji vise vrsta testova.
Jedan od njih cu da nazovem "sveobuhvatni test" i on daje prilicno tacnu sliku porekla po regionima. Npr. neko je trecinu od istocne Evrope, cetvrtinu od zapadne, cetvrtinu od juzne i ostatak npr. od severne. Rezultat nije nimalo precizan, niti moze da bude.
Vec vekovima dolazi do mesanja naroda, a pogotovo je tesko izracunati to za stare periode, kada nemamo pisanih tragova. Kad na to dodamo cinjenicu da su zene bile cesto otimane kao ratni plen... posle ko zna koliko generacija ratovanja i potomaka... Vecina nas je 'ruska salata'.

Druga vrsta, koja daje odredjeniji rezultat je ispitivanje muskog y hromozoma (koji se prenosi jedino sa oca na sina).
Tu mogu da se dobiju prezicniji rezultati, ali opet nema ni nagovestaja o granicama i nacijama. Moze da se dobije precizna informacija ko pripada kom rodu/plemenu.
Odmah da kazem da u Srbiji nije zabelezeno da je neko ispao Turcin a da se nije sam oglasio da jeste. Prica o Turcima - je laz, ne postoji.
Genetske grupe, mereno po muskarcima, u Evropi su (da ne opterecujem tacnim nazivima jer nece nikome nista znaciti) : skandinavska, istocno i zapadno slovenska, juznoslovenska, zapadnoevropska. Postoje i manje brojne grupe koje su verovatni naslednik Kelta i jos nekih drugih starih naroda.

- - - - - - - - - -

ti sad ko neki nemci..oni otkrise da su sloveni po tim nekim genima....z:p

Nemacki i austrijski deo koji je naslonjen na Slovene ima znacajan udeo slovenske genetike. Germanizacija je bila jak proces.
 

Back
Top