Sta ako vasa genetska analiza pokaze da ste neka druga rasa, nacija?
Strana 1 od 14 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 347

Tema: Sta ako vasa genetska analiza pokaze da ste neka druga rasa, nacija?

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    408

Podrazumevano Sta ako vasa genetska analiza pokaze da ste neka druga rasa, nacija?

Sta sad recimo odradite genetsku analizu i skontate recimo da vasi geni nisu srpski? Skontas recimo da si Turcin

Kako bi se osecali?

I jel neko to radio?

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2259

Podrazumevano Re: Sta ako vasa genetska analiza pokaze da ste neka druga rasa, nacija?

ЧОВЕК ЈЕ ОНО КАКО СЕ ОСЕЋА - према томе некакве ДНК анализе су смејурија и нова подметачина западног олоша... СВАКИ ЧОВЕК ПО УСТАВУ СРБИЈЕ ИМА ПРАВО ДА СЕ СВОЈОМ СЛОБОДНОМ ВОЉОМ ИЗЈАСНИ ОНАКО КАКО СЕ ОСЕЋА - све остало је свирање кур*у........
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Buduća legenda snowtrooper (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    708

Podrazumevano Re: Sta ako vasa genetska analiza pokaze da ste neka druga rasa, nacija?

Citat Original postavio Droid Pogledaj poruku
    Sta sad recimo odradite genetsku analizu i skontate recimo da vasi geni nisu srpski? Skontas recimo da si Turcin

Kako bi se osecali?

I jel neko to radio?
    Eto mi izgovor da prestanem da pijem

Nisam radio.

Ne verujem da bi to nesto promenilo, mozda bih probao da izvucem EU papire zbog posla ako je moguce.
    Stand up and see the sky turn bright
    Fight for a better day

Poznat
    Učlanjen
    24.12.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    129

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    ЧОВЕК ЈЕ ОНО КАКО СЕ ОСЕЋА - према томе некакве ДНК анализе су смејурија и нова подметачина западног олоша... СВАКИ ЧОВЕК ПО УСТАВУ СРБИЈЕ ИМА ПРАВО ДА СЕ СВОЈОМ СЛОБОДНОМ ВОЉОМ ИЗЈАСНИ ОНАКО КАКО СЕ ОСЕЋА - све остало је свирање кур*у........
    Netacno
    Kod nas Hebreja se gleda ko je majka. Baziramo se na krvi. Hebrej se ne postaje, Hebrej se rada

Elita JeanColdHand (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    321

Citat Original postavio JankoTheGreat Pogledaj poruku
    Netacno
    Kod nas Hebreja se gleda ko je majka. Baziramo se na krvi. Hebrej se ne postaje, Hebrej se rada
    pa moze majka i sto puta da bude hebrejka, dzabe ako se ti ne osecas kao hebrej...
    Нама Бог није дао мач и пушку да присиљавамо људе да нам приђу, nама је Господ дао реч. Пут Божији није лак, aли је частан-Патријарх Српски Павле

Buduća legenda Han van Zem (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2192

Nisam radio, ali planiram.
    Budi ono što jesi.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2259

Netacno
    Али ми СРБИ нисмо Хебреји тј.Чивути - а то како се који Чивутин осећа ТО ЈЕ ЊЕГОВА ПРИВАТНА СТВАР И ТАКО ЋЕ СЕ ИЗЈАСНИТИ У ПОПИСУ....... не разумем шта ти ту није јасно ???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Domaćin KraNp (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    108

Ihhh.....moj deda, pradeda i cukundeda Banatski Nemci. Cukundeda ozenio Madjaricu a pradeda ozenio Italijanku To po majcinoj liniji. Sa caletove strane sam "Risto" sto posto.
    "Ja ne mogu da podnesem bol, ja nisam kao drugi ljudi, bilo je pitanje on ili ja, jasno je da nisam mogao da budem JA, mene to boli, znam da sam ispao djubre ali sam bar ostao ziv"! PATAK DACA

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6201

Kako bi se osecali?

I jel neko to radio?
    shmblk
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat
    Učlanjen
    24.12.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    129

Citat Original postavio JeanColdHand Pogledaj poruku
    pa moze majka i sto puta da bude hebrejka, dzabe ako se ti ne osecas kao hebrej...
    Ne postoji to kod Hebreja. Mi se baziramo na krvi
    Ove moderne nacije posle francuske revolucije se baziraju na tlu.

Hebreji gde god bili rodeni su Hebreji
    Dok drugi dobijaju naciju drzave u kojoj su rodeni

Veoma poznat moonja.. (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    395

Kako bi se osecali?

I jel neko to radio?

pa vidi, ja oduvek kad nešto jedem rukama, jedem isključivo levom rukom...nikad desnom...ko zna, a baš sa vrlo pomno razmišljao o tome, ima tu nešto haha..

e, ovaj, ima jedno prezime, sa ženske strane, koje može da bude izvednica iz jednog drugog plemena..al ne moram, nikad nisam istraživao... moguće je da se još neko umešao...

lepo.
    2+1 bez vađenja (: + in vivo aproximativno

Buduća legenda Motorcyclist (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    554

Dobro to vec znam nikakva novost
    Sto sad ljubav, sto sad ljubav ima Steam, kad te vise ne volim...

Aktivan član Byja (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    71

Kako bi se osecali?
    Kako izgledaju srpski geni? Ono, četiri ocila u heliksu, ili šta?
    Kako izgledaju turski geni? Ista stvar, samo umesto obrnutih C stoji polumesec?

Genetske analize se rade na većoj populaciji, a naši "srpski" geni su mešavina svega i svačega, možda su čak i najšarenolikiji u Evropi. Zbog asimilacije prethodnog stanovništva mi smo verovatno sličniji Ircima nego Rusima, ako ćemo tako da gledamo.

Nacionalna pripadnost nije genetski određena, već kulturološki. Crnac koji je odrastao u Srbiji i u potpunosti upio našu kulturu (i nekulturu takođe) je za mene Srbin kao i Živorad iz Topole.

Elita Роло Томази (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    398

Знам своје претке са обе стране по два и по века у назад, тако да немам сумње. Ипак, поштујући Друидово питање- одговорићу; не чини мене припадником српске нације само крв, него и култура, историја и поштовање одређених вредности овог народа.
    тако да- пропаде ти питање...
    Ја босиљак садим- мени фридрих ниче!

Elita JeanColdHand (avatar)
    Učlanjen
    07.08.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    321

Ne postoji to kod Hebreja. Mi se baziramo na krvi
    Ove moderne nacije posle francuske revolucije se baziraju na tlu.

Hebreji gde god bili rodeni su Hebreji
    Dok drugi dobijaju naciju drzave u kojoj su rodeni
    ne lupetaj, baba mi je jevrejka pa se moj cale nikad nije osecao jevrejinom, ja jos manje...
    Нама Бог није дао мач и пушку да присиљавамо људе да нам приђу, nама је Господ дао реч. Пут Божији није лак, aли је частан-Патријарх Српски Павле

Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    408

Netacno
    Ali Hebreji prihvataju konvertite. Cak su brojne istorijske licnosti bile konvertite.

Moderator SURbel (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    "...ево нас у казамату, на нама ланци звече" -Србија данас
    Reputaciona moć
    1291

1. Kako bi se osecali?

2. I jel neko to radio?

1. Радознало. Истражила бих то, дефинитивно.

2. Нисам, а бих, да није толико скупо.

Ал', какав год резултат био - и даље бих се осећала Српкињом.
    "I opet je, ajoj majko, Predrag Strajnić vodio program, kao i tada tokom utakmice, samo što, na njegovu sreću, sada nije bio baš ispred kamere kad je počelo bogohulno skandiranje..."

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    54
    Reputaciona moć
    690

Majka je sigurna
    Otac se nikad ne zna

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Mito Turčine napušiš se
    nargile

I ♥ Ceca

Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    408

Citat Original postavio Byja Pogledaj poruku
    Kako izgledaju srpski geni? Ono, četiri ocila u heliksu, ili šta?
    Kako izgledaju turski geni? Ista stvar, samo umesto obrnutih C stoji polumesec?

Genetske analize se rade na većoj populaciji, a naši "srpski" geni su mešavina svega i svačega, možda su čak i najšarenolikiji u Evropi. Zbog asimilacije prethodnog stanovništva mi smo verovatno sličniji Ircima nego Rusima, ako ćemo tako da gledamo.

Nacionalna pripadnost nije genetski određena, već kulturološki. Crnac koji je odrastao u Srbiji i u potpunosti upio našu kulturu (i nekulturu takođe) je za mene Srbin kao i Živorad iz Topole.
    Pa ne znam. Ja kad bih otkrio da sam recimo Madjar onda bih se izjasnjavao kao Madjar

Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1291

Citat Original postavio Роло Томази Pogledaj poruku
    Знам своје претке са обе стране по два и по века у назад, тако да немам сумње. Ипак, поштујући Друидово питање- одговорићу; не чини мене припадником српске нације само крв, него и култура, историја и поштовање одређених вредности овог народа.
    тако да- пропаде ти питање...
    И ја, углавном, ал' остављам простор могућим изненађењима.
    "I opet je, ajoj majko, Predrag Strajnić vodio program, kao i tada tokom utakmice, samo što, na njegovu sreću, sada nije bio baš ispred kamere kad je počelo bogohulno skandiranje..."

Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    408

Citat Original postavio SURbel Pogledaj poruku
    1. Радознало. Истражила бих то, дефинитивно.

2. Нисам, а бих, да није толико скупо.

Ал', какав год резултат био - и даље бих се осећала Српкињом.
    A posto je to? jel ima u BG da se radi?

Veoma poznat moonja.. (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    395

Pa ne znam. Ja kad bih otkrio da sam recimo Madjar onda bih se izjasnjavao kao Madjar
    meni bi lično bilo neprijatno da sad saznam da sam delom mađar...kao ispoštovao bih, al ne bih nešto trubio po okoloni, niti bih rekao detetu..to bi bila tajna...
    2+1 bez vađenja (: + in vivo aproximativno

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ti sad ko neki nemci..oni otkrise da su sloveni po tim nekim genima....

Moderator Platin (avatar)
    Učlanjen
    16.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2321

Kako bi se osecali?

I jel neko to radio?
    Prvo i osnovno, DNK ne poznaje drzavne granice, rase, vere, jezike, kulture... nista od toga.

Postoji vise vrsta testova.
    Jedan od njih cu da nazovem "sveobuhvatni test" i on daje prilicno tacnu sliku porekla po regionima. Npr. neko je trecinu od istocne Evrope, cetvrtinu od zapadne, cetvrtinu od juzne i ostatak npr. od severne. Rezultat nije nimalo precizan, niti moze da bude.
    Vec vekovima dolazi do mesanja naroda, a pogotovo je tesko izracunati to za stare periode, kada nemamo pisanih tragova. Kad na to dodamo cinjenicu da su zene bile cesto otimane kao ratni plen... posle ko zna koliko generacija ratovanja i potomaka... Vecina nas je 'ruska salata'.

Druga vrsta, koja daje odredjeniji rezultat je ispitivanje muskog y hromozoma (koji se prenosi jedino sa oca na sina).
    Tu mogu da se dobiju prezicniji rezultati, ali opet nema ni nagovestaja o granicama i nacijama. Moze da se dobije precizna informacija ko pripada kom rodu/plemenu.
    Odmah da kazem da u Srbiji nije zabelezeno da je neko ispao Turcin a da se nije sam oglasio da jeste. Prica o Turcima - je laz, ne postoji.
    Genetske grupe, mereno po muskarcima, u Evropi su (da ne opterecujem tacnim nazivima jer nece nikome nista znaciti) : skandinavska, istocno i zapadno slovenska, juznoslovenska, zapadnoevropska. Postoje i manje brojne grupe koje su verovatni naslednik Kelta i jos nekih drugih starih naroda.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio villaret Pogledaj poruku
    ti sad ko neki nemci..oni otkrise da su sloveni po tim nekim genima....
    Nemacki i austrijski deo koji je naslonjen na Slovene ima znacajan udeo slovenske genetike. Germanizacija je bila jak proces.

Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1291

A posto je to? jel ima u BG da se radi?
    Да те не лажем - то сам давно питала и тада закључила да је прескупо за мој џеп. Можда се нешто променило у међувремену?

Slične teme

1. Natalne karte - analiza
    Autor dip3 u forumu Natalne karte
    Odgovora: 5930
    Poslednja poruka: 19.11.2018., 21:27
  2. Vasa omiljena poza u sex-u?
    Autor Markan u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 1038
    Poslednja poruka: 13.06.2013., 21:09
  3. kakva su vasa iskustva sa kraljevskim znakom?
    Autor leo u forumu Astrologija
    Odgovora: 104
    Poslednja poruka: 05.05.2013., 16:54
  4. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 27.10.2009., 12:27

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •