BSOD i neki hardwerski problem!

NemanjaKT

Obećava
Poruka
97
Pozdrav svima.


Konfiguracija
Procesor:AMD Ryzen 5 1600 Six core 3.2ghz(nije overklokovan)
Ram: Samsung 8 GB DDR4 2133MHz (M378A1G43DB0-CPB) CL15,(nije overklokovan),(pise na sajtu maticne da ga podrzava)
GPU AMD Radeon R7 240 Powercolor OC 2GB DDR3(nije overklokovan)
Maticna:Asus Prime A320M-K(ne dozvoljava nikakav overklok)
Bios verzija:3401 (poslednja je na sajtu) najnovija verzija
PSU:Chieftec CHP 500A(500W) malo je starije ali dobro radi
SSD Silicon Power 120GB SATA3
Svi drajveri su najnoviji.Svi su preuzeti sa sajta maticne i sa Amdovog sajta pa sam kasnije pokrenuo Driver Booster koji je nasao samo jedan zastareli drajver.
Sve komponente su kupljene skoro(pre 2 nedeljeosim napajanja koje sam polovno kupio)
Problem je taj da kada instaliram OS npr. ((Windows 7 Ultimate(tri puta sam probao),Windows 8.1,Windows 10 Pro vise puta))na svakom se desava isti problem da kada pretrazujem na internetu ili igram igricu(CS GO) prvo freezuje ekran(buzz zvuk) i izlazi plavi ekran sa porukom (kernel security check failure) na svakom sistemu i desava se da sistem sporo radi odnosno da secka i da pucaju stranice na pretrazivacu)
Na Windows Memory Diagnostiku na Standardu i Extendedu ne prikazuje ni jedan Ram eror dok na MemTestu86 na prvom pasu na 8 i 9tom testu nadje 213 erora.
Radio sam Prime95 test i Intel Burn Test i procesor je to uradio bez problema relativno brzo(intel burn test), temperatura nije isla preko 60 stepeni ni na Prime95 ni na Intel Burn Testu.Kada radim na Prime95 test Blend(test some of everything,lots of RAM tested) njegovi workeri ne rade dok na svim drugi podesavanjima rade(tj taj test ne radi).
Ja mislim da je u pitanju ram memorija.

Hvala na paznji.
 
Pozdrav svima.


Konfiguracija
Procesor:AMD Ryzen 5 1600 Six core 3.2ghz(nije overklokovan)
Ram: Samsung 8 GB DDR4 2133MHz (M378A1G43DB0-CPB) CL15,(nije overklokovan),(pise na sajtu maticne da ga podrzava)
GPU AMD Radeon R7 240 Powercolor OC 2GB DDR3(nije overklokovan)
Maticna:Asus Prime A320M-K(ne dozvoljava nikakav overklok)
Bios verzija:3401 (poslednja je na sajtu) najnovija verzija
PSU:Chieftec CHP 500A(500W) malo je starije ali dobro radi
SSD Silicon Power 120GB SATA3
Svi drajveri su najnoviji.Svi su preuzeti sa sajta maticne i sa Amdovog sajta pa sam kasnije pokrenuo Driver Booster koji je nasao samo jedan zastareli drajver.
Sve komponente su kupljene skoro(pre 2 nedeljeosim napajanja koje sam polovno kupio)
Problem je taj da kada instaliram OS npr. ((Windows 7 Ultimate(tri puta sam probao),Windows 8.1,Windows 10 Pro vise puta))na svakom se desava isti problem da kada pretrazujem na internetu ili igram igricu(CS GO) prvo freezuje ekran(buzz zvuk) i izlazi plavi ekran sa porukom (kernel security check failure) na svakom sistemu i desava se da sistem sporo radi odnosno da secka i da pucaju stranice na pretrazivacu)
Na Windows Memory Diagnostiku na Standardu i Extendedu ne prikazuje ni jedan Ram eror dok na MemTestu86 na prvom pasu na 8 i 9tom testu nadje 213 erora.
Radio sam Prime95 test i Intel Burn Test i procesor je to uradio bez problema relativno brzo(intel burn test), temperatura nije isla preko 60 stepeni ni na Prime95 ni na Intel Burn Testu.Kada radim na Prime95 test Blend(test some of everything,lots of RAM tested) njegovi workeri ne rade dok na svim drugi podesavanjima rade(tj taj test ne radi).
Ja mislim da je u pitanju ram memorija.

Hvala na paznji.


Prijatelju pa sam Si sebi odgvorio na pitanje..Bdw sve sto si naveo "nije overclockovano'ne znaci NISTA!!?mnoge komponente TRAZE blagi OC da bi radile kako treba...Npr postoje default setovanja za RAM koja su uvek niza nego onih koja pise za memoriju..Dalje taj Ryzen isto radi u Turbo modu na 3,7 valjda, naravno treba pratiti temperature zavisi od hladjenja, protoka vazdua u kucstu itd.
 
A eto vidis nas oametni kolega Pivosok tvrdi da su POLOVNE memorije 100 % bezbedne za kupovinu...AKo ni nove nisu sgurnbe-a nisu uvek-sta tek reci za polovne..? DOvoljno da ima neki bad cluster koji se prikaze ko zna koliko retko-ali pravi problem...I jako je tesko dokazati-da li je bas do modula RAMA, do maticne ploce, napajanja, itd...Zato se pogleda qualified vendr list pri kupovini-preporucene komponente tj. RAM za tu maticnu plocu..
 
ocisti pinove na memoriji alkoholom...i vrati ih,pritisni lepo. ako ne upali,sve dalje moras cackati softverska podesavanja. u biosu,a i u windowsu. i zavisi da li ti samo taj error izlazi ili svaki put pise nesto drugo. ako svaki put nesto drugo pise,onda je ram memorija kvarna. samo je pitanje koji je modul los,to ce ti pokazati memtest. mada ti vec nasao greske,uzmi otegni malo latencije za ram u biosu i dodaj malo voltaze ramu. ali malo. recimo ako je ram 1.5v,stavi 1.65 ili slicno.
 

Back
Top