"Džek Ma dobio šamar od Amerikanaca"...

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.538
" Džek Ma dobio šamar od Amerikanaca

Kineski milijarder Džek Ma odustao je od kupovine američke kompanije za transfer novca MoneyGram pošto nije dobio zeleno svetlo od Vašingtona.

IZVOR: B92 SUBOTA, 6.01.2018. | 09:47

4524322525a5090e3c82a7159111993_w640.jpg


Reč je o ugovoru od 1,2 milijarde dolara, a to odbijanje je novi primer zaoštravanja američke kontrole kineskih investicija.

MoneyGram i grupacija Ant Financial Services, u vlasništvu tog kineskog milijardera, nisu uspeli da dobiju saglasnost Odbora za strana ulaganja u SAD (CFIUS) usprkos nastojanjima da odgovore zahtevima tog tela, naveo je izvršni direktor MoneyGram-a Aleks Holms.

Taj odbor razmatra predložena strana preuzimanja američkih kompanija prema kriterijumu nacionalne sigurnosti, dodaje američka agencija i ocenjuje da ova odluka predstavlja prepreku ambicijama kineskog biznismena za širenjem na svetskim tržištima.".

Sa:

https://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2018&mm=01&dd=06&nav_id=1344008


Da li bi jos neko na Svetu smeo "da razmatra predlozena strana preuzimanja "suverenih drzava ili je to samo za "izabrane" ?

Da li bi jos neko mogao da se uci "demokratskim vrednostima" i "slobodnom trzistu" ili je i to samo za "izabrane" ?

Da li je ovo primer i drugim drzavama i narodima kako da upravljaju svojim nacionalnim interesima i dobrima ili je i to , takodje , samo za "izabrane" ...?

Ako i ima , da li moze da ocekuje "ulicne nemire demokratski opredeljenih sugradjana" i mesanje u unutrasnje stvari od strane "izabranih" , cak i vojnim sredstvima , pa cak i bez Odluke u UN" ...?
 
Pita mali Ciga tatu:
- Tato, šta je to demokratija?
- Demokratija ti je, sine, kad svi beli rade, a mi samo sedimo i dobijamo pomoć na lepe oči...
- Ali, zar ih to ne nervira?
- Nervira ih, ali to je već rasizam...

- - - - - - - - - -

ili
sta je dozvoljeno jupiteru nije volu
 
Poslednja izmena:
Da li bi jos neko na Svetu smeo "da razmatra predlozena strana preuzimanja "suverenih drzava ili je to samo za "izabrane" ?

Da li bi jos neko mogao da se uci "demokratskim vrednostima" i "slobodnom trzistu" ili je i to samo za "izabrane" ?

Da li je ovo primer i drugim drzavama i narodima kako da upravljaju svojim nacionalnim interesima i dobrima ili je i to , takodje , samo za "izabrane" ...?

Ako i ima , da li moze da ocekuje "ulicne nemire demokratski opredeljenih sugradjana" i mesanje u unutrasnje stvari od strane "izabranih" , cak i vojnim sredstvima , pa cak i bez Odluke u UN" ...?

А шта спречава остале земље да направе Одбор за страна улагања као што га има САД?

- - - - - - - - - -

САД - смрдљива комуњарска творевина где некакви централни комитети управљају привредом. Мораш код ћате да га питаш смеш ли да продаш приватну својину!

ААа... видим, читао се Хајек последњих месеци, а?


Само напред!
 
Kinezi samo treba da napuste dolar kao monetu i krah amerike bi bio momentalan

Штета што немају таквог генија да им открије тајну.

Чим си овако нешто рекао сигурно ти није познато да је процена да је око 2/3 кинеских девизних резерви у америчким доларима. Њихове девизне резерве су највеће на свету.

Такође, Кина је највећи амерички поверилац, односно САД највише новца дугују Кини и пази чуда управо у доларима.

И сада им дође један стручњак са Балкана да им препоручује да се отарасе долара.. па уништили би само себе тако ... бато
 
Штета што немају таквог генија да им открије тајну.

Чим си овако нешто рекао сигурно ти није познато да је процена да је око 2/3 кинеских девизних резерви у америчким доларима. Њихове девизне резерве су највеће на свету.

Такође, Кина је највећи амерички поверилац, односно САД највише новца дугују Кини и пази чуда управо у доларима.

И сада им дође један стручњак са Балкана да им препоручује да се отарасе долара.. па уништили би само себе тако ... бато
Ма теби да препустимо ствари, ти си као Никола Тесла. Кина може да опстане и без долара, али Америка мора и одлази на ђубришту историје због опстанка човечанства, нељудима то није јасно.
 
Dobar deo Srba, na žalost, mora da tera inat onome ko je najjači na svetu. Kad je to bila Vizantija - Srbi su bili protiv Vizantije. Kad je Turska bila najjača u regionu - bili su protiv Turske. Zatim je to bila Austrija, pa Austro-Ugarska, pa Nemačka, pa Treći Rajh i Hitler, pa SSSR i Staljin, i najzad USA i NATO pakt. Sve mi se čini ako bi, ne daj bože, Kina postala svetska sila broj jedan, da bi Srbija našla razloga da joj bude glavni neprijatelj.
 
САД - смрдљива комуњарска творевина где некакви централни комитети управљају привредом.
Мораш код ћате да га питаш смеш ли да продаш приватну својину!

Ми смо стварно заостали брате ...
Прави смо ретарди !

Уместо да их само копирамо и ништа не размишљамо,
ми као критички размишљамо !
Ми, 350 држава света !!!

Тако смо их критиковали кад је пре десетак година
америчка држава финансијски помогла посрнулим банкама и привреди !

Шта је вама људи ?
Па за шта ви мислите да служи држава
него да помогне кад треба ?

Ви слободу и слободно тржиште капирате на потпуно погрешан начин !
 
да, управо тако...само што је то двосмјерна улица...што опет значи да Амери могу Кинезе да повуку за ону ствар...и то само ако су ови посебно добро расположени....

С том разликом што Амери виде Чајну као економског партнера са којим треба сарађивати зарад профита (као и Чајнезери Амере) а то само ви посматрате свет по моделу:"Он ми је непријатељ, треба да се самоуништим да бих њему нанео макар неку штету"
 
Dobar deo Srba, na žalost, mora da tera inat onome ko je najjači na svetu. Kad je to bila Vizantija - Srbi su bili protiv Vizantije. Kad je Turska bila najjača u regionu - bili su protiv Turske. Zatim je to bila Austrija, pa Austro-Ugarska, pa Nemačka, pa Treći Rajh i Hitler, pa SSSR i Staljin, i najzad USA i NATO pakt. Sve mi se čini ako bi, ne daj bože, Kina postala svetska sila broj jedan, da bi Srbija našla razloga da joj bude glavni neprijatelj.

Stručnjaci smo u dve stvari: Da se kurčimo kad netreba i da uvek gledamo u tuđe dvorište a naše ne vidimo.

Kinez da hoće sje.. Ameriku treba samo da povuče svoju lovu odande, ali njemu je Amerika najveće tržište tako da mu to ne godi.
 
С том разликом што Амери виде Чајну као економског партнера са којим треба сарађивати зарад профита (као и Чајнезери Амере) а то само ви посматрате свет по моделу:"Он ми је непријатељ, треба да се самоуништим да бих њему нанео макар неку штету"

ти си дефинитивно мало ошинут...моја покојна баба је говорила за такве - није укупан...па прочитај бар пост на који ја реагујем, који цитирам, и види на шта се односи...знам да је то захтијевно за твоје скромне капацитете, али бар се потруди, покушај...можда увидиш колико је овај твој коментар бесмислен....
 
Штета што немају таквог генија да им открије тајну.

Чим си овако нешто рекао сигурно ти није познато да је процена да је око 2/3 кинеских девизних резерви у америчким доларима. Њихове девизне резерве су највеће на свету.

Такође, Кина је највећи амерички поверилац, односно САД највише новца дугују Кини и пази чуда управо у доларима.

И сада им дође један стручњак са Балкана да им препоручује да се отарасе долара.. па уништили би само себе тако ... бато

Koja bi budala ubila duznika?

Nego treba da ga cedi do zadnje kapi krvi!
 
Dobar deo Srba, na žalost, mora da tera inat onome ko je najjači na svetu. Kad je to bila Vizantija - Srbi su bili protiv Vizantije.

U pravu si - napadosmo Vizantince ni krive ni dužne.

Kad je Turska bila najjača u regionu - bili su protiv Turske.

Tako je - potpuno bespotrebno osvajanje Turske.


Zatim je to bila Austrija, pa Austro-Ugarska,

Tako je - potpuno besmislena okupacija Austrije 1914.


pa Nemačka, pa Treći Rajh i Hitler,

Tako je - potpuno bespotrebno bombardovanje Berlina 06.04.1941.


pa SSSR i Staljin,

Tako je - bespotreban napad na SSSR.

i najzad USA i NATO pakt

Tako je - potpuno bespotrebno bombardovanje Njujorka i celih SAD 1999.

.
Sve mi se čini ako bi, ne daj bože, Kina postala svetska sila broj jedan, da bi Srbija našla razloga da joj bude glavni neprijatelj.

Odlično poznavanje istorije i mentaliteta Srbskog naroda.:ok:
 
ти си дефинитивно мало ошинут...моја покојна баба је говорила за такве - није укупан...па прочитај бар пост на који ја реагујем, који цитирам, и види на шта се односи...знам да је то захтијевно за твоје скромне капацитете, али бар се потруди, покушај...можда увидиш колико је овај твој коментар бесмислен....

Аха. Сваки пут кад ти се докаже да си одвалио глупост ти почнеш да кмечиш:"Кме...кме..нисам то хтео да кажем него нешто тамо десето!"
 

Back
Top