Kuler od kucista

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Uzeo sam ms pc cool 12cm ventilator za kuciste, ali on posle par minuta pocinje polako da smrdi kao da neka plastika ogoreva.
Kada sam skinuo kuler sredina kulera je bila bas vrela, skoro pa da se opeces. U cemu je problem?

- - - - - - - - - -

Po proizvodjacu maksimalna brzina kulera je 1000rpm + 10%
 
Ne bi bilo lose da sipas malo na osovinicu ispod nalepnice 2-3 kapi ulja za sivace masine.produzice mu vek.Ako si kupio novi,onda je verovatno repariran i stajao dugo u radnji,a ako je polovan,onda je isto tako stajao negde gde mi nije mesto i zaribao.znaci samo odlepi nalepnicu do pola i kani neku kap ulja i vrati nalepnicu na mesto,ali spremi se da uskoro kupis novi.
 
Ne bi bilo lose da sipas malo na osovinicu ispod nalepnice 2-3 kapi ulja za sivace masine.produzice mu vek.Ako si kupio novi,onda je verovatno repariran i stajao dugo u radnji,a ako je polovan,onda je isto tako stajao negde gde mi nije mesto i zaribao.znaci samo odlepi nalepnicu do pola i kani neku kap ulja i vrati nalepnicu na mesto,ali spremi se da uskoro kupis novi.

Kupio ga novog pre par sati u gigatronu. :( Tacno im je stajao u nekoj vitrinici. Posto sam uzeo novo kuciste i napajanje, reko aj i ovo da uzmem da bolje hladi. I onda osetio sam kao da nesto mirise, kao neki miris novog, kao neko blago ogorevanje plastike.
I kad sam skinuo lim sa strane kucista i pipnuo kuler bio je bas vreo na sredini. Znaci otisao motor kulera?
 
Poslednja izmena:
Jel to neka nova tehnologija...
Kuler nije motor za usisivac, max snaga mora da mu bude manja od 1W , a to nema sanse da ti osetis kao vrelo...

I to plus kuler za kuciste, to mota sa tako malim momentom i obicno i manjom brzinom tako da se treba jednostavno nazvati ono sto jeste...
Ako smrdi, to ajd , moze svasta da bude, zna da smrdi 2 dana nova plastika, kineska je...ali ako se greje, e to je onda skart...pa gde jos videste da je to normal....
Ako je to danas normal na hardware sceni Srbije, onda smo odavno u Africi...
 
Imam jos jedan kuler od 12cm koji sam dobio uz kuciste, on niti smrdi, niti je vreo. isti djavo i sa napajanjem. Hladno ko ledenica. Nosicu im u ponedeljak da vratim i da trazim neki drugi. Hvala svima na odgovoru.
 
Stvarno sam baksuzcina. Sad mi je jedan kuler od graficke otisao. Isto se greje i teze okrece.

Imam jos jedno laicko pitanje. Da li je normalno da napajanje ima miris novog, kao kad udjes u neku plastikarnicu. Nisam ga otvarao, ali sam kroz otvore pogledao sa lampom i ne vidim da je ploca promenila boju negde. Npajanje je lc 600w. Da li je normalno da apajanje mirise na novo ili je i to uvaljeno felericno?
 
Stvarno sam baksuzcina. Sad mi je jedan kuler od graficke otisao. Isto se greje i teze okrece.

Imam jos jedno laicko pitanje. Da li je normalno da napajanje ima miris novog, kao kad udjes u neku plastikarnicu. Nisam ga otvarao, ali sam kroz otvore pogledao sa lampom i ne vidim da je ploca promenila boju negde. Npajanje je lc 600w. Da li je normalno da apajanje mirise na novo ili je i to uvaljeno felericno?

Netreba da se oseca bilo kakav miris,ako je novo napajanje.ako se oseca nesto ili je los lem,pa se greje i ploca i taj deo,zbog grejanja,a ne bi trebalo tako brzo da se greje napajanje,ako je novo.Imaju neki uredjaji kada su novi kada se puste u rad,oseti se blagi miris plastike,recimo,mikser ili usisivac i to traje kratko vreme i presrane.Kod napajanj ne bi trebalo tako nesto da se desi.
 
Napajanje je hladno, malo je bilo mlakuno pozadi sto nije nista cudno s obzirom da je unutra ko u rerni. Ne zna se sta vise greje, da li ploca koja je iz 2009 godine ili procesor cija je idle temparatura 50 stepeni ili tri rama. Mislim da cu da odustanem od jurenja izvora mirisa i da pustim ovo da radi jos mesec dana maksimalno ako ne pregori u medjuvremenu i onda cu da kupim nove komponente. Moguce je da sve zivo smrdi jer se pregreva.
 
Napajanje je hladno, malo je bilo mlakuno pozadi sto nije nista cudno s obzirom da je unutra ko u rerni. Ne zna se sta vise greje, da li ploca koja je iz 2009 godine ili procesor cija je idle temparatura 50 stepeni ili tri rama. Mislim da cu da odustanem od jurenja izvora mirisa i da pustim ovo da radi jos mesec dana maksimalno ako ne pregori u medjuvremenu i onda cu da kupim nove komponente. Moguce je da sve zivo smrdi jer se pregreva.

Mozda ti neki od modula memorije pravi te problame,ili je neki pri izdisaju,ili ne stoji dobro u slotu pa se greje.probaj vadi jedan po jedan pa neka radi sa dva modula,ali pazi dobro da legbu u slot i one zakacke odozgo i odozdo skljcnu kad ih stavis u slot.
 
Napajanje je hladno, malo je bilo mlakuno pozadi sto nije nista cudno s obzirom da je unutra ko u rerni. Ne zna se sta vise greje, da li ploca koja je iz 2009 godine ili procesor cija je idle temparatura 50 stepeni ili tri rama. Mislim da cu da odustanem od jurenja izvora mirisa i da pustim ovo da radi jos mesec dana maksimalno ako ne pregori u medjuvremenu i onda cu da kupim nove komponente. Moguce je da sve zivo smrdi jer se pregreva.

МОГУЋЕ ЈЕ ДА КОМП НИСИ ЧИСТИО ...ГОДИНАМА...:think:

Овај комп са кога се јављам је из 2005-те и није никада доживео 50º С на идле...:confused:

IDLE.png
 
Uzeo sam ms pc cool 12cm ventilator za kuciste, ali on posle par minuta pocinje polako da smrdi kao da neka plastika ogoreva.
Kada sam skinuo kuler sredina kulera je bila bas vrela, skoro pa da se opeces. U cemu je problem?

- - - - - - - - - -

Po proizvodjacu maksimalna brzina kulera je 1000rpm + 10%

Ne moze nista da pokvari ventilator , ocigledno je skart ... ne mora nista da podmazujes , LOL za ove sto ti savetuju ... z:lol:
 
Ma komp je cist, izduvavam na kompresor svakih 3-4 meseca celo kuciste.
Memorije sam vadio i vratio nazad, sve normalno. Nije do toga sigurno.

Uzeo sam drugi kuler od njih i sa drugim je ista praca. Cak imam utisak da je ovaj jos gori. :hahaha: Definitivno vise tamo necu ici ni da reklamiram ni da kupujem. Jer em je felericno, em samo sto ti krv ne izvade da bi zaemini kuler od 600 dinara. Zajebi me. Nek radi ovo sranje dok ne crkne. Kad krepa kupicu drugi i cao.
 
Ma komp je cist, izduvavam na kompresor svakih 3-4 meseca celo kuciste.
Memorije sam vadio i vratio nazad, sve normalno. Nije do toga sigurno.

Uzeo sam drugi kuler od njih i sa drugim je ista praca. Cak imam utisak da je ovaj jos gori. :hahaha: Definitivno vise tamo necu ici ni da reklamiram ni da kupujem. Jer em je felericno, em samo sto ti krv ne izvade da bi zaemini kuler od 600 dinara. Zajebi me. Nek radi ovo sranje dok ne crkne. Kad krepa kupicu drugi i cao.

Ala si ti bas lose srece po tom pitanju.
 
Ma komp je cist, izduvavam na kompresor svakih 3-4 meseca celo kuciste.
Memorije sam vadio i vratio nazad, sve normalno. Nije do toga sigurno.

Uzeo sam drugi kuler od njih i sa drugim je ista praca. Cak imam utisak da je ovaj jos gori. :hahaha: Definitivno vise tamo necu ici ni da reklamiram ni da kupujem. Jer em je felericno, em samo sto ti krv ne izvade da bi zaemini kuler od 600 dinara. Zajebi me. Nek radi ovo sranje dok ne crkne. Kad krepa kupicu drugi i cao.

Sledeci put pitaj za preporuku a ne da bacas pare z:poz:

Godinama vec sluzi me savrseno... imam 3 komada , em su tiha em uvlace dosta vazduha ...

f12_pwm_rev2_g03_2.jpg


Sa 4 pina su PWM (sa konttrolom obrtaja preko maticne ploce ili kontrolera na kucistu)

ac-f12propwm-large.jpg


F12 Pro PWM ovo mi je da izvlaci vazduh , topao vazduh iz kucista, cudosviste!

To su 12ice , imam i dve 14ice na krovu kucista ali da ne davim.

Evo ovde imas ubedljivo najjeftinije F12 ali su obicne , za tebe odlican izbor a cena je ok.

https://www.emmi.rs/napajanja-i-dod...arctic-f12--120x120mm.11.html?productId=11871
 
Ja bih rekao da čovek ima problem sa kućištem, odnosno lošim protokom vazduha u njemu... svakako treba da uzme još neki ventilator, a još bolje neko kvalitetnije kućište. U svakom slučaju Deki1987 je dao odličnu preporuku sa bar 3 Arctic ventilatora.
 
Kuciste je novo, Ms Industrial Monster. Imam kuler dole koji usisava hladan vazduh, a napajanje i kuler koji sam sad uzeo izduvavaju vazduh. Fali mozda jos jedan kuler sa gornje strane koji bi izvlacio vazduh, ali nije strasno stanje. najvise toplote sigurno odaje procesor, menjana je pasta vise puta i svaki put ima iste visoke temparature.
Mora da kuler nije dovoljne jacine da ohladi, ali necu da kupujem drugi jer bih da kupim novi racunar. Dzabe da bacam pare.

- - - - - - - - - -

Sledeci put pitaj za preporuku a ne da bacas pare z:poz:

Godinama vec sluzi me savrseno... imam 3 komada , em su tiha em uvlace dosta vazduha ...

Pogledajte prilog 472785

Sa 4 pina su PWM (sa konttrolom obrtaja preko maticne ploce ili kontrolera na kucistu)

Pogledajte prilog 472787

F12 Pro PWM ovo mi je da izvlaci vazduh , topao vazduh iz kucista, cudosviste!

To su 12ice , imam i dve 14ice na krovu kucista ali da ne davim.

Evo ovde imas ubedljivo najjeftinije F12 ali su obicne , za tebe odlican izbor a cena je ok.

https://www.emmi.rs/napajanja-i-dod...arctic-f12--120x120mm.11.html?productId=11871

Uzeo zbog plavog led svetla jer imam jedan plavi kuler napred. Na kraju sam uzeo zeleni i opet ne valja. :hahaha: Tezak baksuz.
 

Back
Top