bezmetalne krunice

Easy_Ride

Zainteresovan član
Poruka
486
Sada u utorak imam zakazano kod zubara,radim 10 zuba u gornjoj vilici strah i panika ne pitajte koliko...imam i na pretek.
Ja od svega toga nisam ni stigao normalno da razgovaram i detaljno da ispitam zubara da li to boli kada se zubi bruse,koliko traje taj postupak i dali boli posle brusenje zuba i da li smem da pijem neke lekove protiv bolova itd... Jel ima neko iskustva sa time?
 
Sada u utorak imam zakazano kod zubara,radim 10 zuba u gornjoj vilici strah i panika ne pitajte koliko...imam i na pretek.
Ja od svega toga nisam ni stigao normalno da razgovaram i detaljno da ispitam zubara da li to boli kada se zubi bruse,koliko traje taj postupak i dali boli posle brusenje zuba i da li smem da pijem neke lekove protiv bolova itd... Jel ima neko iskustva sa time?
I ja iduce nedelje idem na isti tretman, ali sam gornje zube sredila, sada su donji na redu.
I ja se zubara bojim najvise na svetu, ali veruj mi to je sada zaista totalno bezbolno i vrlo kratko traje, Brusenje tih deset zuba
trajace mozda jedan sat, ali nista ne osecas, stavi ti posle toga neke provizorne zube koje nosis nedelju dana,a onda ti navuce
ove krunice, apsolutno je bezbolno sve. Neprijatno je samo sto moras da drzis dugo otvorena usta, ali je to i jedina neprijatnost.
Ako ti ja ovo kazem , a inace padam u nesvest samo kad neko pomene zubara, onda je to stvarno tako.
Nikakve bolove neces imati ni za vreme, a narocito ne posle brusenja. Jedino sto ce ti mozda ispasti poneki od tih provizornih zuba,
Bez panike i javi se da potvrdis da sam bila u pravu:))
gledaj samo da ga ne progutas ( a meni se to dogodilo):))
 
joooo ja nikada nisam imao strah od zubara ali ovaj put bas imam :( Obicno kada idem kod zubara bude uvek neki zenski zubar pa nisam imao strah jer imala laku ruku ali sada sam otisao po preporuci kod nekog muskarca kazu mnogo dobar zubar,gledao sam njegove radove i ok su ali me hvata panika od celog tog postupaka a i musko je pa se nekako psiha sad poigrava sa mnom.
Nista mi nije rekao za te provizorne zube ali pitacu ga svakako bi mi to dobro doslo jer cu morati na posao sa takvim zubima a odmor ne mogu da uzmem a ni bolovanje zbog toga jer ... SRBIJA!!!
Ovo tvoje mi ulilo neku utehu :) Hvala,javljam i pustam sliku pre i posle ;)
 
joooo ja nikada nisam imao strah od zubara ali ovaj put bas imam :( Obicno kada idem kod zubara bude uvek neki zenski zubar pa nisam imao strah jer imala laku ruku ali sada sam otisao po preporuci kod nekog muskarca kazu mnogo dobar zubar,gledao sam njegove radove i ok su ali me hvata panika od celog tog postupaka a i musko je pa se nekako psiha sad poigrava sa mnom.
Nista mi nije rekao za te provizorne zube ali pitacu ga svakako bi mi to dobro doslo jer cu morati na posao sa takvim zubima a odmor ne mogu da uzmem a ni bolovanje zbog toga jer ... SRBIJA!!!
Ovo tvoje mi ulilo neku utehu :) Hvala,javljam i pustam sliku pre i posle ;)

nece ni jedna injekcija da ti pomogne.morace da ti da dve
 
joooo ja nikada nisam imao strah od zubara ali ovaj put bas imam :( Obicno kada idem kod zubara bude uvek neki zenski zubar pa nisam imao strah jer imala laku ruku ali sada sam otisao po preporuci kod nekog muskarca kazu mnogo dobar zubar,gledao sam njegove radove i ok su ali me hvata panika od celog tog postupaka a i musko je pa se nekako psiha sad poigrava sa mnom.
Nista mi nije rekao za te provizorne zube ali pitacu ga svakako bi mi to dobro doslo jer cu morati na posao sa takvim zubima a odmor ne mogu da uzmem a ni bolovanje zbog toga jer ... SRBIJA!!!
Ovo tvoje mi ulilo neku utehu :) Hvala,javljam i pustam sliku pre i posle ;)
Ti bre nisi normalanz:(
Ja idem zbog te lake ruke iskljucivo i samo kod muskih zubara, cak i svoje pCeto obavezno vodim kod veterinara (muskaraca).
Oni nekako imaju vise osecaja od zena. Ne bih ja isla kod zene zubarke da me ubijes.

Koliko ce to struganje deset zuba trajati ja ne znam, ali cenim da taj ima najsavremenije "testere" tako da je za jedan
zub potrebno samo nekoliko minuta, a prethodno ce ti snimiti vilicu ( sto je sigurno vec i uradio) tako da nece biti nikakvih
lecenja zuba koje vec struze. Reci mu jos pre nego ste sednes u njihovu cuvenu stolicu da si osetljiv na bol tako da
ti na svakih 15-20 minuta obnavlja tu inekciju protiv bola. Ja svog zubara laktom drmnem u stomak ili gde vec zakacim
i on odmah daje novu inekcijuz:lol:
Ma stavice ti sigurno neke provizorijume ( ti ogoljeni zubi su strasno osetljivi), ne brini nista.
 
Evo da se javim da sam preziveo,nista nije bolelo sem da ako izostavim predeo oko desni e tad me je malo peckalo ali nista strasno.Zavrsio zubar za 45.min. rekord :D
Sad me bole desni ali izdrzavam nekako ne znam dal smem da popijem spedifen od 400mg ili analgin?
Gladan sam,,zedan,kafa mi se pije,cigare mi se puse oj majkoooo :(
 
Ispuraj to mlakim cajem od zalfije.
Mozes da jedes i oijes sve meko i mlako, da ne bi hladnim ili vrucum iritirao to sto te vec boli. Zalfija ce ti smiriti sigurno, posle svakog jela ili pica samo njom isperi usta dobro.
Koji ti je to zubar? Skup?
 
Te cene Afro imaju mnogo veze i sa samim materijalom, postoje i jako skupa keramika, a i neka iz Bugarske pa i Kine.
Posle nekoliko godina vidis razliku.

Pa meni je taj zubar ponudio najkvalitetniju bezmetalnu keramiku,tj sada vise i nisu popularne jer su se pojavile cirkonijumske ili kako se vec zove koje kostaju 100e ali ove su pre par godina bile najkvalitetnije tako da ne mozes da pogresis.
Moja koleginica je uradila te cirkonijumske i nista posebno ne izgledaju za razliku od ove bezmetalne jedino to sto su kvalitetnije i jel' te prave se od slonove kosti....
Moja keva je uradila most pre 15.godina i dan danas izgleda kao novo.
 
Evo da se javim da sam preziveo,nista nije bolelo sem da ako izostavim predeo oko desni e tad me je malo peckalo ali nista strasno.Zavrsio zubar za 45.min. rekord :D
Sad me bole desni ali izdrzavam nekako ne znam dal smem da popijem spedifen od 400mg ili analgin?
Gladan sam,,zedan,kafa mi se pije,cigare mi se puse oj majkoooo :(

Prosao taj pakao od bolova...moras nesto jače da uzmeš, nimulid i slično...

- - - - - - - - - -

Mene je bolilo kao đavo, a anestezije uopste nisu djelovale...ti si jos dobro prosao...
 
Juce sam dobio nove zube,prezadovoljan sam...Kaze mi zubar da tezi slucaj u zivotu nije imao ali sada imam osmeh kakav zelim. Bolelo je dok je stavljao krunice
26195485_10208495829752267_180882372206480686_n.jpg
26230873_10208495830472285_7910769149444330176_n.jpg
uzivo izgleda mnogo bolje
 

Back
Top