Nikon F90,pomoc.

Dany6

Zainteresovan član
Poruka
344
Potrebna mi je pomoc Nikon F90 fotoaparata,kupio sam ga nedavno za male pare,i ne razumijem se u fotoaparate uopsteno,malo sam nesto citao o njemu i to je to nego da predjem na stvar.Zelio bi fotografisati porodicni portret,e mene sada zanima koji bi mod trebao izabrati,koja podesavanja,osvjetljenje je srednje tj.osvjetljenje dnevne sobe,cuo sam se sa nekim likom i on mi je rekao da postavim mod na lcd panelu na P i da ce mi time aparat sve sam podesiti i dole ona tipka za biranje moda autofokusa
images
da postavim na C (da li bi tako trebao i uraditi,moze mi neko reci?),ali kada postavim ta podesavanja i pritisnem lagano okidac da fokusiram pocne mi nesto pistati u aparatu,sta znaci to?jel neka greska u pitanju ili tako i treba biti?I da,jos da napomenem da je aparat bez blica,znaci nema blic,ima samo neki objektiv (vjerujem da je to normalac koji se dobio uz aparat).Eto ako mi neko moze reci da li bi trebao podesiti ovako kao sto sam gore napisao ili nekako drugacije?bio bi mu bas zahvalan.

Trenutna podesavanja na aparatu i objektiv:https://postimg.org/gallery/xko0vi92/
 
Велики је то подухват, прихватити се апарата на филм, с тако скромним познавањем саме механике фотографије и апарата уопште...

Тај лик ти је лепо рекао... П мод је неки флексибилни аутомаски, од прилике и као такав трпи много разних услова и даје задовољавајуће резултате скоро сам од себе...
мој лично омиљени...хехе
а што се те мале полугице тиче, она служи за одабир режима рада аутофокуса...
continuos, servo, manual
C је прави избор мода за то што ти имаш у плану да сликаш, тако да је и то...добар избор...
 
Велики је то подухват, прихватити се апарата на филм, с тако скромним познавањем саме механике фотографије и апарата уопште...

Тај лик ти је лепо рекао... П мод је неки флексибилни аутомаски, од прилике и као такав трпи много разних услова и даје задовољавајуће резултате скоро сам од себе...
мој лично омиљени...хехе
а што се те мале полугице тиче, она служи за одабир режима рада аутофокуса...
continuos, servo, manual
C је прави избор мода за то што ти имаш у плану да сликаш, тако да је и то...добар избор...
Ok,stavicu na S onda,hvala na pomoci.
 

Back
Top