Историјска сваштара (1941-1945)

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
9.561
У циљу квалитетнијег уређивања овог потфорума, отвара се ова тема, на коју ћемо пребацивати све оне садржаје који убудуће не буду задовољавали стандарде нове теме.

Такође бих замолио колеге модераторе, да овде постављају само оне теме и коментаре које од сад буду спадале у ову категорију, како се уводна порука не би изгубила.

Сви осталим корисницима хвала на разумевању.
 
Poslednja izmena:
Vid antifasisticke Srbije. Zanimljivo je za period 1943 i 1944 nakon oslobadjanja Srbije od strane Crvene Armije. Tih 200 000 mobiliziranih je obrijalo brade?

Antifašistička Srbija??? :eek: :eek:
Dobar vic!!! :zcepanje:

MIslim, znaš i sam da tako nešto ne postoji!

...Zahvaljujuci zdusnoj suradnji svih srpskih vlasti i policije s Nijemcima, esesovac Harald Turner vec je sredinom 1942. godine izvijestio: “Srbija (je) zemlja u kojoj je pitanje Zidova i Cigana rijeseno”. Franz Rademacher iz nacistickog Ministarstva vanjskih poslova javio je: “Zidovsko pitanje u Srbiji nije vise akutno, sada samo preostaje da se rijese zakonska pitanja koja se ticu imovine”. Sef njemacke sluzbe sigurnosti u Srbiji A. Schafer pohvalio se: “Beograd - jedini veci grad Europe ociscen od Zidova, postao je ‘Judenfrei’. Podsjetimo na povijesnu cinjenicu: neslavno prvo mjesto u Europi u genocidu nad Zidovima Srbija je zauzela samo tri mjeseca poslije sastanka Reinharda Heydricha, sefa njemacke sluzbe sigurnosti, Heinricha Mullera, sefa Gestapoa i Adolfa Eichmanna, sefa specijalnog odjela za Zidove, odrzanog 20. sijecnja 1942. godine na jezeru Wansee kraj Berlina, kada je donijeta odluka da se (tek!) pristupi ”konacnom rjesenju zidovskog pitanja". Naime, posljednji Zidovi u logoru Sajmiste ubijeni su vec koncem travnja-pocetkom svibnja te godine...
http://www.hic.hr/books/jugoistocna-europa/stefan.htm
Ljubica Štefan - dobitnica židovskog priznanja "Pravednik među narodima"

Osim Užičke Republike nekog masivnijeg otpora Njemcima nije bilo.
Beograd je prvi već grad da je Judenfrei
Srbiju i Beograd oslobađaju Rusi
ASNOS se osniva nakon oslobođenja Srbije i Beograda...

Kakav antifašizam u Srbiji???
 
Poslednja izmena od moderatora:
1.Лепо све је то комунистичко наклапање написано после рата.
2.Тај попис много тога не узима у обзир, као на пример прираштај од 25-30 промила у периоду од 1931 и 1941, затим број рођених у периоду од 1941 до 1948, да не напомињем да је у НДХ улазио и Срем.
Немам неки свеобухватни попис али има доста тога по неким сегментима, колега Вук је већ изнео доста тога рецимо:
Тако на пример 4. корпус НОВЈ ( до 5. октобра 1943. звао се Први хрватски корпус) 9. јула 1943. у свом саставу је имао 6.307 бораца, од тога 320 Хрвата (5%) и 5.970 Срба ( 94,6%). 31. марта 1945. корпус је имао 17.349 бораца, од тога 6.907 Хрвата ( 39,8%) и 8.030 Срба ( 46,28%).
Подаци за Шести корпус НОВЈ ( до 5. октобра 1943. звао се Други хрватски корпус) на дан 10. децембр 1943. су следећи: у свом саставу је имао 9.726 бораца, а од тога 2.708 Хрвата ( 27,8%) и 6.230 Срба ( 64%). 31. децембра 1944. тај исти корпус је имао 12.547 бораца, од тога 7.389 Хрвата (58,89%) и 2.771 Срба ( 22%).

Србија је имала антифашистички покрет Драже Михаиловића још од маја месеца 1941, први град у окупираној Европи Лозницу ослободили су четници, затим бројне борбе за Краљево, Милановац, Чачак, слободна територија Равна Гора док је Немци нису уништили крајем 1941, па нису Немци 100 за 1 прописали тек тако.И већину партизана у Хрватској и Босни чине управо Срби.
Ко је помогао?
3.Наравно да се зна у усташких логорима и јамама, пре свих у Јасеновцу и Јадовну а затим и у осталима.

Шта би за Кумровец не зна нико?

1. NIje to nikakvo komunističko naklapanje, to su povijesne činjenice. Sad što se to ne uklapa u vaše srbočetničke planove i ideje, to je vaš problem, nije moj...
2. Poginuli su poginuli. Ispada da je na kraju više poginulo Hrvata nego Srba u partizanima i da je bilo više Hrvata...
3. Kao što sam rekao, popisi stanovništva postoje... A mislim da postoji i "Muzej genocida" u Beogradu, pa pitaj njih koliko su ustaše ubili ljudi u Jasenovcu...
 
Antifašistička Srbija??? :eek: :eek:
Dobar vic!!! :zcepanje:

MIslim, znaš i sam da tako nešto ne postoji!

...Srbija nije bila nesretna okupirana zemlja izlozena njemackom teroru. Ona je bila cijelo vrijeme rata najvjernija saveznica Treceg Reicha na teritoriju Europe pod njegovom dominacijom. Za razliku od svih ostalih zemalja bivse Jugoslavije u Srbiji nije bilo organiziranog, jos manje masovnog, oruzanog antihitlerovskog pokreta. Cak je i Radio London, kad je Engleska na koncu prestala podrzavati i velicati Drazu Mihajlovica, uputio preko, kako navodi ondasnji srpski tisak, mistera Harrisona ovu opomenu: “Na Srbima je da u posljednjem momentu osvetlaju svoj obraz i da speru ljagu sa sebe. Upamtite Srbi! Nece se vise vratiti veliko-srpska hegemonija! Dosta su drugi narodi u Jugoslaviji bili iskoriscavani od Srba. Vama se pruza jos jedna sansa da se spasete. Dosta je bilo plandovanja i uzivanja od strane sprskog naroda, dok su se drugi narodi borili”...
...Zahvaljujuci zdusnoj suradnji svih srpskih vlasti i policije s Nijemcima, esesovac Harald Turner vec je sredinom 1942. godine izvijestio: “Srbija (je) zemlja u kojoj je pitanje Zidova i Cigana rijeseno”. Franz Rademacher iz nacistickog Ministarstva vanjskih poslova javio je: “Zidovsko pitanje u Srbiji nije vise akutno, sada samo preostaje da se rijese zakonska pitanja koja se ticu imovine”. Sef njemacke sluzbe sigurnosti u Srbiji A. Schafer pohvalio se: “Beograd - jedini veci grad Europe ociscen od Zidova, postao je ‘Judenfrei’. Podsjetimo na povijesnu cinjenicu: neslavno prvo mjesto u Europi u genocidu nad Zidovima Srbija je zauzela samo tri mjeseca poslije sastanka Reinharda Heydricha, sefa njemacke sluzbe sigurnosti, Heinricha Mullera, sefa Gestapoa i Adolfa Eichmanna, sefa specijalnog odjela za Zidove, odrzanog 20. sijecnja 1942. godine na jezeru Wansee kraj Berlina, kada je donijeta odluka da se (tek!) pristupi ”konacnom rjesenju zidovskog pitanja". Naime, posljednji Zidovi u logoru Sajmiste ubijeni su vec koncem travnja-pocetkom svibnja te godine...
http://www.hic.hr/books/jugoistocna-europa/stefan.htm
Ljubica Štefan - dobitnica židovskog priznanja "Pravednik među narodima"

Osim Užičke Republike nekog masivnijeg otpora Njemcima nije bilo.
Beograd je prvi već grad da je Judenfrei
Srbiju i Beograd oslobađaju Rusi
ASNOS se osniva nakon oslobođenja Srbije i Beograda...

Kakav antifašizam u Srbiji???

:hahaha::hahaha::hahaha:

e jado hrvatsko...time se bavite, da opravdate sopstvenu bedu???

Hitlerova desna ruka H.Himler sef nemacke policije I komandant SS jedinica je 17.jula 1942. godine uputio pismo svom saradniku generalu policije H. Mileru:

''Osnovica svakog uspeha u Srbiji i celoj jugoistocnoj Evropi lezi u unistenju Mihailovica. Upotrebite sve snage da M. i njegov stab pronadjete, tako da bi on mogao biti unisten. Svako sredstvo koje tome doprinese je zgodno. Ocekujem najtesu saradnju svih ustanova koje dolaze u obzir, od policije Sigurnosti i sluzbe Sigurnosti do SS i policije. Sef SS i policije Majsner vec je u tom slucaju dobio od mene naredbe. Molim javite mi isto kakva obavestenja mi imamo o Mihailovicevom mestu boravka. Molim obavestavajte me jednom nedeljno o napretku ove akcije.''

(T-175-140-2668302)

General Jodl, nacelnik Operativnog odeljenja nemacke Vrhovne komande saopstio je Hitleru na vojnoj konferenciji 12. Decembra 1942. godine :

‘’U Beogradu se stalno vrse hapsenja. Moze se reci da se svakog dana prosecno strelja izmedju 15 I 30 Mihailovicevih pristalica’’

(H. Heiber (urednik), ‘’Hitlers Lagebestrechungen’’, Die Protokollfragmente seiner Konferenzen, 1942-1945, Stuttgart, 1962, s. 115.)

(9-II 1943), sef nemacke vojne Obavestajne sluzbe za Istocnu Evropu general Gelen napisao je referat u kome je istakao da

‘’Medju raznim ustanickim pokretima koji sve vise zadaju brige u prostoru bivse jugoslovenske drzave pokret Draze Mihailovica stoji na prvom mestu sto se tice vodjstva, naoruzanja, organizacije I aktivnosti…pristalice D.M. dolaze iz svih slojeva drustva I sada obuhvataju oko osamdeset odsto srpskog naroda. Nadajuci se oslobodjenju od ‘stranog jarma’ u jednom boljem novom poretku I jednoj novoj ekonomskoj I drustvenoj ravnotezi, njihov broj stalno raste…Stvaranjem D.M. pokreta sacinjena je jedna organizacija koja je zasnovana na fanaticnoj volji svakog pojedinca I koja moze da dobije kao revolucionarni pokret znatan politicki I vojni znacaj u kriticnim danima na Balkanu. Sjajno poznavanje terena od strane boraca I pozitivan stav vecine srpskog naroda koriste pokretu’’.

(Trials of War Criminals before the Nuerenberg Military Tribunals, vol. XI (Washington, D.C. : U.S. Government Printing Office, 1950), p. 1016, 1020

Instrukcijа kom. generаlа Hofmаnа od 6.1.1942.

Zа neprijаtelje trebа smаtrаti sve poznаte Mihаilovićeve ljude, sа ili bez oružje i municije, sve poznаte Dаngićeve četnike, kаo neprijаtelje Hrvаtа sа ili bez oružjа i municije, sve komuniste koji se mа gde primete, sа ili bez oružjа i municije, sve one koji prime pod svoj krov ili snаbdevаju Mihаilovićeve ljude, Dаngićeve ljude ili komuniste...I nаstаvljа: Divizijа će dаti nаročitu nаgrаdu аko se uhvаti Drаžа Mihаilović zа kogа se veruje dа je u grаđаnskom odelu. Uporediti podeljenu fotogrаfiju.

(Zbornik, tom 12, knjigа 2, 14, 26)

Lerov izveštаj s krаjа 1942.

Zа Srbiju i dаlje ostаje nаjvažniji zаdаtаk sаvlаdаvаnje Mihаilovićevog pokretа svim rаspoloživim sredstvimа.

(Zbornik, tom 12, knjigа 2, 895-7)

Posto je krajem avgusta 1944. Nojbaheru, fon Vajksu I generalu Jodlu objasnio da su ‘’Velikosrbi…jedini drzavotvorni element’’ I ‘’jedini pravi ljudi’’ na Balkanu, Hitler je zakljucio da Nemacka ‘’mora sve velikosrpske planove najostrije da suzbija…Jedna srpska vojska ne sme da postoji. Bolja je cak izvesna komunisticka opasnost’’.

(W. Warlimont, ‘’Im Hauptquartier der Deutschen Wehrmacht, 1939-1945’’, Frankfurt, 1962, s.499 ; T-77-781-5507576.)

ucenadrazineglave.jpg


poternica%20za%20Drazom.jpg


12vb.jpg


e ***** hrvatsko...splacino :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Dok cekamo raznorazne mupije i fenikse da nam navedu jedan jedini primer gde Nemci nazivaju Hrvate svojim neprijateljima...:hahaha: smesno zvuci samo po sebi, a? nazivati svoje podguzne muve neprijateljima??? one koji te docekuju cvecem...tesko :mrgreen:

da sagledamo npr ovo, ponovo...a, mnogo je ovoga...Nemci kazu:

Zа neprijаtelje trebа smаtrаti sve poznаte Mihаilovićeve ljude, sа ili bez oružje i municije, sve poznаte Dаngićeve četnike, kаo neprijаtelje Hrvаtа sа ili bez oružjа i municije, sve komuniste koji se mа gde primete, sа ili bez oružjа i municije, sve one koji prime pod svoj krov ili snаbdevаju Mihаilovićeve ljude, Dаngićeve ljude ili komuniste...I nаstаvljа: Divizijа će dаti nаročitu nаgrаdu аko se uhvаti Drаžа Mihаilović zа kogа se veruje dа je u grаđаnskom odelu. Uporediti podeljenu fotogrаfiju.

(Zbornik, tom 12, knjigа 2, 14, 26)


stvarno me zbunjuje sve ovo...ako je neko pametan rad da mi objasni...

o cemu ti pricas mupi covece,,,ajde dovedi se u red...ne haluciniraj...i u pecurkama amsterdama tesko da ces naci neki..neki...neki ''hr antifasizam'' :hahaha:...pa i sam to nisi u stanju da budes...pogledaj samo u sta si se pretvorio od tvoje prve posete ovde do sad??? i Tompson bi ti pozavideo...ebiga, ustasa cuci i ceka u svakom od vas i ceka pravi cas ;)
 
Poslednja izmena:
:hahaha::hahaha::hahaha:

e jado hrvatsko...time se bavite, da opravdate sopstvenu bedu???

Hitlerova desna ruka H.Himler sef nemacke policije I komandant SS jedinica je 17.jula 1942. godine uputio pismo svom saradniku generalu policije H. Mileru:

''Osnovica svakog uspeha u Srbiji i celoj jugoistocnoj Evropi lezi u unistenju Mihailovica. Upotrebite sve snage da M. i njegov stab pronadjete, tako da bi on mogao biti unisten. Svako sredstvo koje tome doprinese je zgodno. Ocekujem najtesu saradnju svih ustanova koje dolaze u obzir, od policije Sigurnosti i sluzbe Sigurnosti do SS i policije. Sef SS i policije Majsner vec je u tom slucaju dobio od mene naredbe. Molim javite mi isto kakva obavestenja mi imamo o Mihailovicevom mestu boravka. Molim obavestavajte me jednom nedeljno o napretku ove akcije.''

(T-175-140-2668302)

General Jodl, nacelnik Operativnog odeljenja nemacke Vrhovne komande saopstio je Hitleru na vojnoj konferenciji 12. Decembra 1942. godine :

‘’U Beogradu se stalno vrse hapsenja. Moze se reci da se svakog dana prosecno strelja izmedju 15 I 30 Mihailovicevih pristalica’’

(H. Heiber (urednik), ‘’Hitlers Lagebestrechungen’’, Die Protokollfragmente seiner Konferenzen, 1942-1945, Stuttgart, 1962, s. 115.)

(9-II 1943), sef nemacke vojne Obavestajne sluzbe za Istocnu Evropu general Gelen napisao je referat u kome je istakao da

‘’Medju raznim ustanickim pokretima koji sve vise zadaju brige u prostoru bivse jugoslovenske drzave pokret Draze Mihailovica stoji na prvom mestu sto se tice vodjstva, naoruzanja, organizacije I aktivnosti…pristalice D.M. dolaze iz svih slojeva drustva I sada obuhvataju oko osamdeset odsto srpskog naroda. Nadajuci se oslobodjenju od ‘stranog jarma’ u jednom boljem novom poretku I jednoj novoj ekonomskoj I drustvenoj ravnotezi, njihov broj stalno raste…Stvaranjem D.M. pokreta sacinjena je jedna organizacija koja je zasnovana na fanaticnoj volji svakog pojedinca I koja moze da dobije kao revolucionarni pokret znatan politicki I vojni znacaj u kriticnim danima na Balkanu. Sjajno poznavanje terena od strane boraca I pozitivan stav vecine srpskog naroda koriste pokretu’’.

(Trials of War Criminals before the Nuerenberg Military Tribunals, vol. XI (Washington, D.C. : U.S. Government Printing Office, 1950), p. 1016, 1020

Instrukcijа kom. generаlа Hofmаnа od 6.1.1942.

Zа neprijаtelje trebа smаtrаti sve poznаte Mihаilovićeve ljude, sа ili bez oružje i municije, sve poznаte Dаngićeve četnike, kаo neprijаtelje Hrvаtа sа ili bez oružjа i municije, sve komuniste koji se mа gde primete, sа ili bez oružjа i municije, sve one koji prime pod svoj krov ili snаbdevаju Mihаilovićeve ljude, Dаngićeve ljude ili komuniste...I nаstаvljа: Divizijа će dаti nаročitu nаgrаdu аko se uhvаti Drаžа Mihаilović zа kogа se veruje dа je u grаđаnskom odelu. Uporediti podeljenu fotogrаfiju.

(Zbornik, tom 12, knjigа 2, 14, 26)

Lerov izveštаj s krаjа 1942.

Zа Srbiju i dаlje ostаje nаjvažniji zаdаtаk sаvlаdаvаnje Mihаilovićevog pokretа svim rаspoloživim sredstvimа.

(Zbornik, tom 12, knjigа 2, 895-7)

Posto je krajem avgusta 1944. Nojbaheru, fon Vajksu I generalu Jodlu objasnio da su ‘’Velikosrbi…jedini drzavotvorni element’’ I ‘’jedini pravi ljudi’’ na Balkanu, Hitler je zakljucio da Nemacka ‘’mora sve velikosrpske planove najostrije da suzbija…Jedna srpska vojska ne sme da postoji. Bolja je cak izvesna komunisticka opasnost’’.

(W. Warlimont, ‘’Im Hauptquartier der Deutschen Wehrmacht, 1939-1945’’, Frankfurt, 1962, s.499 ; T-77-781-5507576.)



e ***** hrvatsko...splacino :mrgreen:

Tipična srbočetnička propaganda, ništa više....

Uzor i ideal za Ljotica bio je vodja Treceg Reicha i velicao ga je ovako: “Hitler je orudje promisla Bozjeg. Ali orudje koje se vise zaustaviti ne moze do potpunog ispunjenja postavljenog mu zadatka”. Veliki broj pravoslavnih svecenika bili su vrlo aktivni clanovi “Zbora”. Najistaknutiji medju njima bio je glavni ideolog pravoslavlja i antisemitizma u srpskoj crkvi episkop Nikolaj Velimirovic, koji je vec 1934. godine dobio od Hitlera odlicje. Vjerojatno u znak zahvalnosti on je 1935. u svojoj knjizici o sv. Savi pisao: “Mora se odati postovanje sadasnjem nemackom Vodji, koji je u XX. veku dosao na ideju Svetog Save i kao laik poduzeo u svom narodu posao koji prilici jedino svetitelju, geniju i heroju”. Nekoliko godina kasnije - 1939. - on javno propovijeda rasizam: “Mi smo ljudi arijevske rase, kojoj je sudba dodelila pocasnu ulogu... da plemena slabije rase i nize vere ne bi...”. U “Glasniku Srpske pravoslavne Patrijarsije” nisu bili rijetki slucajevi ovakvog pisanja o Zidovima: “Jevereji su neprijatlej lukav kao zmija i opasan”. U tom listu objavljene su i ove izjave ondasnjeg patrijarha Varnave, dane njemackim novinama 1937. godine: “Fuhrer vodi borbu koja sluzi na korist celom covecanstvu”, “Bog je poslao nemackom narodu jednog dalekovidnog ”Führera. Mi verujemo njegovoj iskrenoj reci". Nesto prije toga Varnava je nazvao sovjetsku vlast “zidovskom varalickom bandom”.

...Sam Dragi Jovanovic u jednom izvjescu Gestapou kaze: “Na beogradsku policiju okupacione vlasti su se mogle uvek osloniti. Svoje zadatke Specijalna policija je obavljala s velikim elanom i uspehom kao nijedna druga policija u gradovima okupirane Evrope”. A 1946. godine, na sudjenju u Beogradu, dodao je i ovo: “Ti rezultati su bili bolji i veci nego rezultati i samog Gestapoa u Beogradu”...
...”U toku 1942. do septembra 1944. u logor na Banjici dovedeni su Jevreji koji su se sklonili u neka sela Srbije, ali su ih uhvatili ljoticevci, nedicevci i cetnici i predali Nemcima, jer su za svakog Jevrejina dobijali novcanu nagradu". Jedini prezivjeli Zidovi u Srbiji su oni, koji su ostali neotkriveni u zabacenim srpskim selima kod seljaka koji su ih sakrivali. U svojoj pismenoj izjavi poslije rata jedna od tako prezivjelih Zidovki kaze i ovo: “Cetnici Draze Mihailovica u tom kraju gonili su Jevreje bez milosti, narocito cetnicki odredi koji su dolazili sa Ravne Gore (Glavni stozer Draze) od kojih smo se morali kriti kao od Nemaca. Poznato mi je da su ti cetnici ubili na najgrozniji nacin nekoliko jevrejskih porodica u tom kraju”.
 
Tipična srbočetnička propaganda, ništa više....

Uzor i ideal za Ljotica bio je vodja Treceg Reicha i velicao ga je ovako: “Hitler je orudje promisla Bozjeg. Ali orudje koje se vise zaustaviti ne moze do potpunog ispunjenja postavljenog mu zadatka”. Veliki broj pravoslavnih svecenika bili su vrlo aktivni clanovi “Zbora”. Najistaknutiji medju njima bio je glavni ideolog pravoslavlja i antisemitizma u srpskoj crkvi episkop Nikolaj Velimirovic, koji je vec 1934. godine dobio od Hitlera odlicje. Vjerojatno u znak zahvalnosti on je 1935. u svojoj knjizici o sv. Savi pisao: “Mora se odati postovanje sadasnjem nemackom Vodji, koji je u XX. veku dosao na ideju Svetog Save i kao laik poduzeo u svom narodu posao koji prilici jedino svetitelju, geniju i heroju”. Nekoliko godina kasnije - 1939. - on javno propovijeda rasizam: “Mi smo ljudi arijevske rase, kojoj je sudba dodelila pocasnu ulogu... da plemena slabije rase i nize vere ne bi...”. U “Glasniku Srpske pravoslavne Patrijarsije” nisu bili rijetki slucajevi ovakvog pisanja o Zidovima: “Jevereji su neprijatlej lukav kao zmija i opasan”. U tom listu objavljene su i ove izjave ondasnjeg patrijarha Varnave, dane njemackim novinama 1937. godine: “Fuhrer vodi borbu koja sluzi na korist celom covecanstvu”, “Bog je poslao nemackom narodu jednog dalekovidnog ”Führera. Mi verujemo njegovoj iskrenoj reci". Nesto prije toga Varnava je nazvao sovjetsku vlast “zidovskom varalickom bandom”.

...Sam Dragi Jovanovic u jednom izvjescu Gestapou kaze: “Na beogradsku policiju okupacione vlasti su se mogle uvek osloniti. Svoje zadatke Specijalna policija je obavljala s velikim elanom i uspehom kao nijedna druga policija u gradovima okupirane Evrope”. A 1946. godine, na sudjenju u Beogradu, dodao je i ovo: “Ti rezultati su bili bolji i veci nego rezultati i samog Gestapoa u Beogradu”...
...”U toku 1942. do septembra 1944. u logor na Banjici dovedeni su Jevreji koji su se sklonili u neka sela Srbije, ali su ih uhvatili ljoticevci, nedicevci i cetnici i predali Nemcima, jer su za svakog Jevrejina dobijali novcanu nagradu". Jedini prezivjeli Zidovi u Srbiji su oni, koji su ostali neotkriveni u zabacenim srpskim selima kod seljaka koji su ih sakrivali. U svojoj pismenoj izjavi poslije rata jedna od tako prezivjelih Zidovki kaze i ovo: “Cetnici Draze Mihailovica u tom kraju gonili su Jevreje bez milosti, narocito cetnicki odredi koji su dolazili sa Ravne Gore (Glavni stozer Draze) od kojih smo se morali kriti kao od Nemaca. Poznato mi je da su ti cetnici ubili na najgrozniji nacin nekoliko jevrejskih porodica u tom kraju”.

mrzi me da citam ovo sto postavljas...nego reci mi, sta podrazumevas pod ''srbocetnicka propaganda''? sta podrazumevas pod tim? sta treba da ti se razjasni iliti potkrepi dodatnim argumentima??? molim te da budes precizan...

ti si npr ovaj tekst iskopriao sa nekog hic hr...sta god to bilo...ne treba da te bude sramota, slobodno postavi izvor...mada nece imati nikakvu vrednost al nema veze...uvek stoji iza onoga sto citiras! :cool:

inace, drago mi je sto sto spajas srbin i cetnik...tako i treba da bude :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Tipična srbočetnička propaganda, ništa više....

Uzor i ideal za Ljotica bio je vodja Treceg Reicha i velicao ga je ovako: “Hitler je orudje promisla Bozjeg. Ali orudje koje se vise zaustaviti ne moze do potpunog ispunjenja postavljenog mu zadatka”. Veliki broj pravoslavnih svecenika bili su vrlo aktivni clanovi “Zbora”. Najistaknutiji medju njima bio je glavni ideolog pravoslavlja i antisemitizma u srpskoj crkvi episkop Nikolaj Velimirovic, koji je vec 1934. godine dobio od Hitlera odlicje. Vjerojatno u znak zahvalnosti on je 1935. u svojoj knjizici o sv. Savi pisao: “Mora se odati postovanje sadasnjem nemackom Vodji, koji je u XX. veku dosao na ideju Svetog Save i kao laik poduzeo u svom narodu posao koji prilici jedino svetitelju, geniju i heroju”. Nekoliko godina kasnije - 1939. - on javno propovijeda rasizam: “Mi smo ljudi arijevske rase, kojoj je sudba dodelila pocasnu ulogu... da plemena slabije rase i nize vere ne bi...”. U “Glasniku Srpske pravoslavne Patrijarsije” nisu bili rijetki slucajevi ovakvog pisanja o Zidovima: “Jevereji su neprijatlej lukav kao zmija i opasan”. U tom listu objavljene su i ove izjave ondasnjeg patrijarha Varnave, dane njemackim novinama 1937. godine: “Fuhrer vodi borbu koja sluzi na korist celom covecanstvu”, “Bog je poslao nemackom narodu jednog dalekovidnog ”Führera. Mi verujemo njegovoj iskrenoj reci". Nesto prije toga Varnava je nazvao sovjetsku vlast “zidovskom varalickom bandom”.

...Sam Dragi Jovanovic u jednom izvjescu Gestapou kaze: “Na beogradsku policiju okupacione vlasti su se mogle uvek osloniti. Svoje zadatke Specijalna policija je obavljala s velikim elanom i uspehom kao nijedna druga policija u gradovima okupirane Evrope”. A 1946. godine, na sudjenju u Beogradu, dodao je i ovo: “Ti rezultati su bili bolji i veci nego rezultati i samog Gestapoa u Beogradu”...
...”U toku 1942. do septembra 1944. u logor na Banjici dovedeni su Jevreji koji su se sklonili u neka sela Srbije, ali su ih uhvatili ljoticevci, nedicevci i cetnici i predali Nemcima, jer su za svakog Jevrejina dobijali novcanu nagradu". Jedini prezivjeli Zidovi u Srbiji su oni, koji su ostali neotkriveni u zabacenim srpskim selima kod seljaka koji su ih sakrivali. U svojoj pismenoj izjavi poslije rata jedna od tako prezivjelih Zidovki kaze i ovo: “Cetnici Draze Mihailovica u tom kraju gonili su Jevreje bez milosti, narocito cetnicki odredi koji su dolazili sa Ravne Gore (Glavni stozer Draze) od kojih smo se morali kriti kao od Nemaca. Poznato mi je da su ti cetnici ubili na najgrozniji nacin nekoliko jevrejskih porodica u tom kraju”.

cudan mi nesto taj tvoj tekst...sa hic hr :mrgreen: ...reklo bi se, tipicna hrvatska(ustaska) splacina, hehe

gle' ovo :D

Time to confront Croatia’s hidden Holocaust

http://www.jpost.com/Magazine/Opinion/Time-to-confront-Croatias-hidden-Holocaust-314896

_____________________________

:D

Two Thousand Bulgarian Jews Reported Fighting with Chetniks in Serbia
August 9, 1942
BERNE (Aug. 7)
Increased anti-Semitic restrictions in Bulgaria and the recent warning by the government that all the Jews in the country would be concentrated in two ghettos have resulted in 2,000 Bulgarian Jews fleeing the country to Serbia, where they have joined the Chetnik guerrillas of Gen. Draja Mihailovitch, it was reliably reported here today.
At present, thousands of Yugoslavian Jews are fighting with the Chetniks and several of the commanders of Mihailovitch’s detachments are Jewish. It has been reported that Jewish newspapers are published by these groups.



Read more: http://www.jta.org/1942/08/09/archi...ighting-with-chetniks-in-serbia#ixzz2n2ZENCIU

____________________

Inace, Draza se borio protiv Ljotica koga spominjes...a ja bih voleo da vidim gde su to Ljoticevci pozdravljali nacistickim pozdravom???? mozda isli na Istocni front kao ''hrabri Hrvati''???:mrgreen:

Jasenovac_fratri.jpg


neku ovakvu sliku srpskih svestenika, molim...:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Antifašistička Srbija??? :eek: :eek:
Dobar vic!!! :zcepanje:

MIslim, znaš i sam da tako nešto ne postoji!

...Srbija nije bila nesretna okupirana zemlja izlozena njemackom teroru. Ona je bila cijelo vrijeme rata najvjernija saveznica Treceg Reicha na teritoriju Europe pod njegovom dominacijom...


:eek: Au, pa ovde se definitivno radi o nekoj vrsti psihoze, mozda sizofrenije. Da li je taj retard sto je to napisao uzeo u obzir da su Nemci u Srbiji za jednog nemackog vojnika streljali 100, a za ranjenog 50 civila? Da li je uzeo u obzir "pacifikovanje" Srbije masovnim streljanjem djaka u Kragujevcu na samom pocetku rata itd.?

Je li autor tih redova uzeo u obzir da su kvisliske formacije Ljoticevaca brojale u vrh glave 5.000 ljudi pod oruzjem, dok je broj ustasa i domobrana bio par stotina hiljada...?
 
:eek: Au, pa ovde se definitivno radi o nekoj vrsti psihoze, mozda sizofrenije. Da li je taj retard sto je to napisao uzeo u obzir da su Nemci u Srbiji za jednog nemackog vojnika streljali 100, a za ranjenog 50 civila? Da li je uzeo u obzir "pacifikovanje" Srbije masovnim streljanjem djaka u Kragujevcu na samom pocetku rata itd.?

Je li autor tih redova uzeo u obzir da su kvisliske formacije Ljoticevaca brojale u vrh glave 5.000 ljudi pod oruzjem, dok je broj ustasa i domobrana bio par stotina hiljada...?

HAHAHAHHAHA... Koji ste vi jadnici...

Ta žena što je to pisala više od 30 godina je živjela u Beogradu i dobitnica je židovskog priznanja "Pravednik među narodima"! Ona naravno nema pojma što piše, zar ne? Pa da, ne uklapa se u vaš srbočetnički plan i odmah to nije istina... Naučite već jednom...

Imaš link negdje na cijeli tekst pa se informiraj....

- - - - - - - - - -

ma pusti budalu...ovo je vec stvar moderatora...

A ti si idiot... Samo ti živi u "svom svijetu" i ponosi se s tim što si četnik...
 
HAHAHAHHAHA... Koji ste vi jadnici...

Ta žena što je to pisala više od 30 godina je živjela u Beogradu i dobitnica je židovskog priznanja "Pravednik među narodima"! Ona naravno nema pojma što piše, zar ne? Pa da, ne uklapa se u vaš srbočetnički plan i odmah to nije istina... Naučite već jednom...

.


Pa sta ako je zivela u Beogradu? I Natasa Kandic, Sonja Biserko, Sonja Liht itd. zive u Beogradu i dan danas pa ih to ne sprecava da prosipaju najgore lazi protiv Srba kako im se cefne...
 
Poslednja izmena:
HAHAHAHHAHA... Koji ste vi jadnici...

Ta žena što je to pisala više od 30 godina je živjela u Beogradu i dobitnica je židovskog priznanja "Pravednik među narodima"! Ona naravno nema pojma što piše, zar ne? Pa da, ne uklapa se u vaš srbočetnički plan i odmah to nije istina... Naučite već jednom...

Imaš link negdje na cijeli tekst pa se informiraj....

- - - - - - - - - -



A ti si idiot... Samo ti živi u "svom svijetu" i ponosi se s tim što si četnik...

:rotf::rotf::rotf:


Ово има само у Хрватској: нечија академска акредитација се заснива на томе што је добитник ''жидовског признања''.



:rotf::rotf::rotf:

Једна од пиздарија те повијесничарке је и Степинац и Жидови, Послијератни Титов логор Јасеновац 1945-1947/48...а нашла је и супер тајни Теслин дневник у коме велики научник тврди да је Хрват.:hahaha::hahaha::hahaha:
Вели да је тај ''дневник'' српска супер-тајна.:hahaha:

Иначе, била је стални сарадник Гласа Концила ( и ако западни аутори попут Авра Менхетна, Џона Поларда, Џона Кронвела, држе католичку цркву у Хрвата, за време ДСВ-а као изузетно блиску усташком покрету)...

Што се тиче Холокауста, најеминетније име данашњице за ту тематику, Кристофер Браунинг је написао два рада која се баве геноцидом над јеврејском заједницом у Југославији:и његова становишта су дијаметрално супротна од хрватске Мата Хари.:lol:
Тврди, да док су се за српске Јевреје ( који су иначе, у Србији вођени као Срби Мојсијеве вере) побринули Немци, босанске и хрватске су потаманили Хрвати.
Хорстенау у мемоарима чак пише о томе како му се Павелић жалио да Италијани у својој окупационој зони пружају заштиту избеглим Јеврејима.

Мислим, које овде ''идиот'': да ли човек који има мало више од кокошке у глави, тек да не с.ре где стигне по дворишту, може да узме за озбиљно Љубицу Штефан?
 
Poslednja izmena:
Pa sta ako je zivela u Beogradu? I Natasa Kandic, Sonja Biserko, Sonja Liht itd. zive u Beogradu i dan danas pa ih to ne sprecava da prosipaju najgore lazi protiv Srba kako i se cefne...

Gle istinu treba utvrditi... Istina je vjerojatno negdje između... Ne kažaem da je i kod nas sve sjajno i da smo i mi bezgrešni... Ali trebate i vi priznati da ima i krivice i na vašoj strani...
Što se tiče 2. svj. rata, za ono što je dio Hrvata radio (Ustaše) nema nikakvog opravdanja. to je zločin. Ali Hrvata je bilo i u partizanima. Ali koliko ja čitam tu na ovom forumu, čim je Hrvat, automatski je ustaša. A kao što sam već prije napisao oko 230000 građana HR je bilo u partizanima. Znači građana HR, ne isključivo Hrvata. Prema nekim podacima Hrvata je bilo oko 55-60%, a Srba oko 40-45%. Priznajem da je u početku moglo biti više Srba u partizanima nego Hrvata, jer jednostavno i nisu imali nekog izbora. Ostati čekati ustaše ili otići u šumu u partizane. Četnika baš u Lici, Kordunu, Baniji i Slavoniji u početku i nije bilo tako da je izbor ostao na partizanima. Kasnije se povećao broj Hrvata... Poginuli su poginuli, sad nije bitno tko je kad došao, metak ne bira. Poginuli su kao partizani...

To je moje mišljenje... Sad, ne mora se svatko složiti (kao npr. sa brojem ubijenih u Jasenovcu)...
 
:rotf::rotf::rotf:


Ово има само у Хрватској: нечија академска акредитација се заснива на томе што је добитник ''жидовског признања''.



:rotf::rotf::rotf:

Једна од пиздарија те повијесничарке је и Степинац и Жидови, Послијератни Титов логор Јасеновац 1945-1947/48...а нашла је и супер тајни Теслин дневник у коме велики научник тврди да је Хрват.:hahaha::hahaha::hahaha:
Вели да је тај ''дневник'' српска супер-тајна.:hahaha:

Иначе, била је стални сарадник Гласа Концила ( и ако западни аутори попут Авра Менхетна, Џона Поларда, Џона Кронвела, држе католичку цркву у Хрвата, за време ДСВ-а као изузетно блиску усташком покрету)...

Што се тиче Холокауста, најеминетније име данашњице за ту тематику, Кристофер Браунинг је написао два рада која се баве геноцидом над јеврејском заједницом у Југославији:и његова становишта су дијаметрално супротна од хрватске Мата Хари.:lol:
Тврди, да док су се за српске Јевреје ( који су иначе, у Србији вођени као Срби Мојсијеве вере) побринули Немци, босанске и хрватске су потаманили Хрвати.
Хорстенау у мемоарима чак пише о томе како му се Павелић жалио да Италијани у својој окупационој зони пружају заштиту избеглим Јеврејима.

Мислим, које овде ''идиот'': да ли човек који има мало више од кокошке у глави, тек да не с.ре где стигне по дворишту, може да узме за озбиљно Љубицу Штефан?

OK. Vrijeme će pokazati tko je bio u pravu... Vidim da se ovdje odmah brišu postovi gdje se spominje i "Muzej žrtava genocida" u Beogradu, jer i oni navode (tj. potvrđuju) Hrvatske izvore o broju ubijenih u Jasenovcu. D.Cvetković navodi da oni do sad imaju broj od 88000 ubijenih u Jasenovcu, a od tog broja Srbi su oko 63-65%. Ali takav post se odmah briše, jer to NE SMIJE BITI ISTINA!!!!
 
OK. Vrijeme će pokazati tko je bio u pravu... Vidim da se ovdje odmah brišu postovi gdje se spominje i "Muzej žrtava genocida" u Beogradu, jer i oni navode (tj. potvrđuju) Hrvatske izvore o broju ubijenih u Jasenovcu. D.Cvetković navodi da oni do sad imaju broj od 88000 ubijenih u Jasenovcu, a od tog broja Srbi su oko 63-65%. Ali takav post se odmah briše, jer to NE SMIJE BITI ISTINA!!!!

Као прво, Цветковић говори о поименичном списку, који представља 56-59% жртава које је требао да обухвати.


Као друго, само за део пописаних жртава се зна кривац: тако од 151.187, поименично, убијених цивила са терторије СР Хрватске, за 77.192 жртве или 51,1 % зна се починилац. Што ће рећи, по Цветковићу, реална процена убијених у Јасеновцу је пута, отприлике, 3,5.
Од 44.173 убијена српска цивила за које се зна починилац, ОС НДХ-а су одговорне за 39.822 ( 90,2%), Немци 3.373 ( 7,6%), Италијани 381 ( 0,9%), а ЈВуО/МВАЦ 262 ( 0,6%)


Међутим, што је много занимљивије, за 13.858 убијених хрватских цивила за које се зна починилац, ОС НДХ су одговорне за 6.791 ( 49%), Немци за 4656 (35,1). Италијани за 1.786 ( 12,9), а ЈВуО/МВАЦ 239 убијених хрватских цивила ( 1,7)...толико о четничким ''кољачима''.





И као треће, тврдња о милионима побијених у Јасеновцу јесте био покушај послератних власти аболиције , дебелим делом, хрватског народа, и сваљивање одговорности за почињене злочине на један узак круг људи ,не чак ни на целокупни усташки покрет, већ на његову врхушку и јасеновачки гарнизон (одатле и гнојења у хрватском јавно-повијесном дискурсу о ''храбром'' Францетићу, и ако је у немачким документима и мемористици окарактерисан као обичан кољач који се вуцарао за јединицама Вермахта. Шта више, по документима Руског заштитног корпуса, 17. априла , самоиницијативно, уз одобрење генерала Штејфона, припадници 2. козачког пука РОК-а су прешли Дрину и сукобили се са припадницима Црне легије, како би спречили клање жена, деце и стараца, кога су били сведоци. Тај догађај је ушао и у химну РОК-а: На босанском мостобрану/ трепере беле кости/ над костима шуме ветрови/памте пси-партизани/усташе и домобрани/ударе наших пукова).


Али то, што ће бити смањен број побијених у Јасеновцу, не значи да су се остале стотине хиљада Срба преселиле на Марс.
Не,већ то значи да су поклане на кућним праговима, збеговима, побацане по небројеним јамама и голубњачама; и да је за те злочине одговоран много, много шири круг људи.

Poginuli antifašisti partizani iz uže Srbije u bitki na Sutjesci.brojkom 265 ili 3,8 % ukupnog broja poginulih,što ti je antifašizam

poginuli antifašisti partizani iz Dalmacije: brojkom 2901
А можеш да нам даш податак и за другу страну...ја имам за 369. легинарску, али немам за 4. домобрански здруг.


А могу да се опкладим, ''у три'ес марке'', да нико из уже Србије није погинуо на другој страни.
 
Poslednja izmena:
:eek: Au, pa ovde se definitivno radi o nekoj vrsti psihoze, mozda sizofrenije. Da li je taj retard sto je to napisao uzeo u obzir da su Nemci u Srbiji za jednog nemackog vojnika streljali 100, a za ranjenog 50 civila? Da li je uzeo u obzir "pacifikovanje" Srbije masovnim streljanjem djaka u Kragujevcu na samom pocetku rata itd.?

Je li autor tih redova uzeo u obzir da su kvisliske formacije Ljoticevaca brojale u vrh glave 5.000 ljudi pod oruzjem, dok je broj ustasa i domobrana bio par stotina hiljada...?

U Srbiji je teror smanjio antifašistički ustanak :roll:,

dok je u Hrvatskoj i BiH gdje je teror bio veći ustanak uspio.Nevjerovatno.:think:
 
:hahaha::hahaha::hahaha:

e, koji si ti bednik....pre svega imamo debilan komentar na pocetku klipa nekog frustriranog hrvata poput tebe i debilan naslov, valjda kako bi se napravila neka paralela sa Hrvatima :bljak::bljak::bljak: mozes li da budes jadniji i nize padnes???

a, sta, sta je to???? pa Ljoticevci pise ti na pocetku...stranacka vojska Zbora koji na poslednjim izborima nije imao ni 1% podrske (svih naroda Jugoslavije)...

Da ne spominjem da se u isti kos stavljaju sa cetnicima protiv kojih se bore citav rat, na cijem spisku izdajnika se nalaze (SLOVO Z) :dash::dash::dash: totalno si zastranio mupi, ubise te frustracije i kompleksi naroda ustasa...

Ljoticevski proglas protiv Draze

SMRT IZDAJNIKU DRAŽI MIHAJLOVIĆU!

Vrlo vаžno!

SRBI, PAŽNJA!

Đenerаl Drаžа Mihаjlović, londonski plаćenik dа bi se dodvorio svojim gospodаrimа u Engleskoj, nа lаži dа se slobodа nаbližuje, on nаs pozivа dа dignemo ustаnаk zаbluđujući nаs dа je to vrlo lаko.
On nаs pozivа dа pođemo njegovim stopаmа, služeći se lаžimа i uverаvаjući nаs dа okupаtorskа bugаrskа vojskа neće biti protivu nаs i dа ćemo imаti sаmo dа se sprаvimo sа džepom nemаčkih vojnikа.
Srbi!

Drаžа Mihаjlović i njegovi ljudi lаžu! Tа lаž nаs može koštаti novih ljudskih žrtаvа i potoke krvi.

Mi znаmo dа će bugаrskа okupаtorskа vojskа lаko dа izаđe nа krаj sа svаkim nаšim pokušаjem zа ustаnаk.

Osim togа, Bugаri su doveli nа grаnicu nove grupe koje sаmo čekаju znаk dа uđu u nаšu lepu zemlju i dа je pretvore u prаh i pepeo.
Osvetа Bugаrа, koji su nаs oduvek mrzeli, biće strаšnа.

Vi sаmi vidite koliko su okupаtori žestoki, kаdа ugušuju i nаjmаnju sаbotаžu: zа svаkog okupаtorskog vojnikа gine 50 Srbа.

Drаžа Mihаjlović je izdаjnik, koji dа bi ugodio svojim gospodаrimа iz Londonа, hoće dа bаci nаš nаrod u novo istrebljenje.
Spаs Srbije je u nаšim rukаmа. Sve zаvisi od nаše sloge i jedinstvа. Ne zаborаvimo lepu nаrodnu poslovicu:“Sаmo Slogа Srbinа Spаšаvа“ i vrаtimo se svojoj porodici, domаćem ognjištu i poslu.

Živeo Krаlj Petаr II
Živelа Srbijа!
Živeo Srpski nаrod!
Smrt izdаjniku Drаži Mihаjloviću!

(IаN, Mf.2, sn.95)

P.S.Cak ni Ljoticevci kao sto vidis nikada nisu pozdravljali Hitlera...

ajde zavuci se u misju rupu iz koje si izmilio....

Lepo je sto prisvajas ustase kao svoje z:mrgreen: tako je, ti zlocinci koje evropa ne pamti tvoj su narod...ali ''lista pobeda'' ti je komicna, kao i uvek...
 
Poslednja izmena:
Колико знам та црна легија( ако неко може да се поноси тим кољачима уопште) је изгубила рат и растурена на комаде.
Ти Далматинци су у већини били Срби и тешко да су иког уништили на Неретви.
Усташе на Левча пољу су напали четнике пошто су их предходно напали партизани, и ти четници нису били под Дражином командом шта више.
Колико су моћне усташе и домобрани били говори и то да је поп Ђујић створио слободну територију такорећи у центру НДХ која је постојала цео рат, такође су и партизани створили слободну територију око Бихаћа, територије по источној Босни и Херцеговини нећу ни да спомињем, на крају крајева изгубили су рат, и имали подршку Немаца.
Ове операције 1991-95 године познате само по томе колико је невиних србских цивила побијено, а не по некој хрватској војној супериорности и тактици, нећу ни да говорим, поготово што су изведене уз америчку логистику и авијацију и уз помоћ муслиманских формација.

Да се јави онај Друг Стари или Хогаријус евентуално Арса20 па ћеш имати уживо сарадњу комуниста и усташа.

Koliko su tek četnici bili jadni kada su gubili svaku bitku od ustaša...:zskace:

Lažove i mitomane,
nijedna dalmatinska partizanska brigada nije bila većinski srpska.osim u srpskoj mašti.:zblesav:


[PDF]
PRVA DALMATINSKA BRIGADA
www.znaci.net/00001/129_19.pdf‎Prevedi ovu stranicu
2 pravnici, 1 tehničar, 10 službenici, 2 oficiri, 4 podoficiri i 19 domaćice. Nacionalni sastav: 8 Crnogorci, 1146 Hrvati, 163 Srbi, 25 Muslimani, 48 Jugo- sloveni, 1 ...

[PDF]
DRUGA DALMATINSKA BRIGADA
www.znaci.net/00001/129_21.pdf‎Prevedi ovu stranicu
Nacionalni sastav: 18 Crnogorci, 1023 Hrvati, 510 Srbi, 2 Slovenci, 10 Mu- ... Jedanaest je odlikovano Ordenom narodnog heroja, 2 su španski borci, a 1 de-.

што су изведене уз америчку логистику и авијацију и уз помоћ муслиманских формација.:sanke::sanke::sanke:
 
hehehe, imali smo vec prilike to da vidimo, vise puta....ali ovo sto sad vidim je neverovatno...jedno totalno ludilo i konfuzija...ovo pozivanje na neke ''srpske naciste'' kako bi se napravila neka teža, pa onda nakon dugih pokusaja da se ustase izdvoje od hrvatskog naroda pozivanje na te iste ustase kada se govori o nekakvim hrvatskim pobedama :dash:....ne znam, ali mupi kao da pocinje da ludi...tako to izgleda sa strane....mada me i ne cudi, treba se suociti sa istinom, a to u ovom slucaju nije ni malo lako, otuda sve ovo, pogubi se lako covek u moru lazi i falsifikata, tesko da moze i sa samim sobom da se uskladi, sta je i kako je....

Sto se tice ustasa, ne znam da i Nemci imaju neku rec hvale za njih...uglavnom se zale, kako na nesposobnost tako na stravicne zlocine koji su teski cak i za nemacki zeludac...za te zveri u ljudskom obliku, izgleda se ne moze naci ni jedna pozitivna osobina, ni u vojnom smislu...ali to je vec hrvatska tradicija od tridesetogodisnjeg rata

]

Zar ove zločine nisu uradili Srbi krajišnici? ,
kao što znamo Krajina je bila naseljena mahom Srbima,a na ovome forumu smo upoznati da oni su tek 1900 na svekatoličkom kongresu postali Hrvati :zblesav::zblesav::zblesav:
Srpske zločine pripisivati nepostojećim krajiškim Hrvatima,Kočo ovo je i od tebe previše.

Nemci bili toliko nezadovoljni Hrvatima ,a jedina nenjemačka jedinica koja se borila u samome gradu Staljingradu bila sastavljena od Hrvata.
Kočo,da pređeš na hunoristične stranice ovoga foruma tamo bi bio atrakcija svojim glupostima?



Kada se sjetim gluposti koje si pisao na početku teme,što ih i dalje ne ponavljaš?
Takvi idiotski upisi se rijetko mogu da nađu:zblesav::zblesav::zblesav:


"Nezavisna Država Hrvatska" je bila jedina nacistička država koja posle napada Nemačke na Sovjetski Savez nije progonila vođe Komunističke partije. Svi istaknuti funkcioneri Komunističke partije Hrvatske su preživeli rat, izuzev nekolicine Srba-komunista, (preko 100 hrvatskih komunista pobijeno u Kerestincu 1941 godine)

Kada je o osovinskom bloku reč, najpre se oglasila italijanska obaveštajna služba. Vrhovna komanda italijanskih trupa izveštena je o saradnji ustaša i komunista 28. novembra 1941. godine. Ova prva saradnja uočena je u predelima između Sinja i Knina.(u to vrijeme u okolici Sinja i Knina nema nikakvih hrvatskih komunista partizana)

Vođa komunista u Dalmaciji Bulšan poslao je bivšeg sreskog načelnika u Sinju kod komandanta ustaša da pregovaraju o zajedničkoj akciji protiv četnika.(nitko nikada nije čuo za vođu komunista Bulšana)

U izveštaju od 31. marta : 1942. godine:
Između hrvatskih komunista, ustaša i iz Crne Gore nastupajućih delova proleterske brigade, izgleda da je postignut sporazum po kome se ove grupe ne bore jedne protiv drugih.(koji hrvatski komunisti,možda oni u tvojoj mašti)

Pritom su formacije Glavnog štaba Hrvatske činile zločine nad srpskim civilima poput ustaša. Ovde je i doslovce dolazilo do bratske saradnje komunista i ustaša, jer su komandant Glavnog štaba Hrvatske, Ivo Rukavina, i ustaške Crne legije, Juco Rukavina, bili rođena braća.(oni su braća samo u srpskoj mitomaniji)

Dana 20. marta 1943. godine, vojvoda pop Momcilo Djujic poslao je radiogram Drazi Mihailovicu u kome se pored ostalog kaze: “Kad smo ocistili dolinu Vrlike i poceli rad po uputstvu br. 5, 27. februara 300 crnolegijasa iz Sinja prodrlo je nocu do Vrlike sa namerom da tamo uspostavi vlast, terorisuci i pljackajuci nas narod. Dok se izvodila borba protiv crnolegijasa istovremeno nasi su borci napadnuti sa ledja iz Svilaje od
strane partizana. Borba je trajala ceo dan. Rezultat borbe je sledeci: crna legija sjurena u Sinj, a partizani preko Svilaje u pravcu Muca.”(Crna Legija nikada u vrijeme 2WW nije bila u Sinju)

Gacka dolina kao i čitava Gacka oblast je dobila naziv po reci Gackoj, a prostirala se od Medaka preko Gospića i Gorskog Kotara, pa sve do Srpskih Moravica na severu nedaleko od granice sa Slovenijom, tj. Kranjskom. Na ovom prostoru su se nalazile italijanske, ustaške, partizansko-komunističke i četničke („Dinarska četnička divizija“ pod komandom bivšeg popa, a ratnog vojvode Momčila Đujića) vojne formacije. Partizani sa sovjetskim vojnim oznakama su tokom čitavog ratnog perioda pokušavali vojnim udarima gerilskog tipa da preotmu ovu zonu od četnika Dinarske divizije, ali im to nije polazilo za rukom i zbog toga što se lokalno srpsko (većinsko) stanovništvo uglavnom opredeljavalo za četnike, a ne za partizane, a jedan od krucijalnih razloga za ovakvo prestrojavanje je bila i vidljiva saradnja partizana sa koljačima Srba – hrvatskim ustašama,(partizani nisu nikada preoteli tu zonu od četnika ,a na tom području zasjedao ZAVNOH,stvarno si Kočo cirkusant)
 
Poslednja izmena:
Koliko su tek četnici bili jadni kada su gubili svaku bitku od ustaša...
Lažove i mitomane,
nijedna dalmatinska partizanska brigada nije bila većinski srpska.osim u srpskoj mašti.

PRVA DALMATINSKA BRIGADA
www.znaci.net/00001/129_19.pdf‎Prevedi ovu stranicu
2 pravnici, 1 tehničar, 10 službenici, 2 oficiri, 4 podoficiri i 19 domaćice. Nacionalni sastav: 8 Crnogorci, 1146 Hrvati, 163 Srbi, 25 Muslimani, 48 Jugo- sloveni, 1 ...
DRUGA DALMATINSKA BRIGADA
www.znaci.net/00001/129_21.pdf‎Prevedi ovu stranicu
Nacionalni sastav: 18 Crnogorci, 1023 Hrvati, 510 Srbi, 2 Slovenci, 10 Mu- ... Jedanaest je odlikovano Ordenom narodnog heroja, 2 su španski borci, a 1 de-.
што су изведене уз америчку логистику и авијацију и уз помоћ муслиманских формација.
Па добро јел усташе представљају хрватски народ или не, договори се сам са собом?
Биле су када су основане 1942, на крају рата када се већ знао победник наравно да нису, Хрвати се сетили тада да су антифашисти.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top