Ukidaju se Č, Ć, Ž, Š, Y i W na registarskim tablicama

gost 390446

Iskusan
Poruka
5.726
Vlasnici registarskih tablica koje sadrže latinična slova Č, Ć, Ž, Š i Đ, kao i slova Y i W, a koji ovih dana vrše registraciju vozila nemaju razloga za strahovanje da će morati da plaćaju za nove tablice „bez kvačica“.

Iako su dopunom Pravilnika o registraciji još prošlog leta izbačene kvačice, vlasnici tablica koje sadrže ova slova će ih prilikom registracije zadržati sve dok ne budu morali da menjaju saobraćajnu dozvolu čiji datum važenja je jasno istaknut na poleđini.

Promena tablica i saobraćajne dozvole je trošak od oko 3.500 dinara. Nove registarske tablice za putničko vozilo koštaju 2.190 dinara, dok je cena nove saobraćajne dozvole 1.314 dinara, pišu „Novosti“.

Za sada sve ostaje po starom, kada su u pitanju tehnički pregledi, jer novi Pravilnik nije usvojen. Jasno je da se čeka Zakon o izmenama i dopunama Zakona o bezbednosti saobraćaja na putevima Srbije koji se nalazi u skupštinskoj proceduri.

Očekuju da će tehnički pregled vozila pretrpeti velike izmene koje bi doprinele da na puteve Srbije može da izađe samo tehnički potpuno ispravno i bezbedno vozilo. Tako treba očekivati i da vozila starija od 15 godina dva puta godišnje moraju da prođu liniju tehničkog pregleda, a da će nova vozila biti kontrolisana posle dve godine.

https://www.krstarica.com/vesti/eko...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Eto, novi nameti...a kada su izasle tablice sa ovim slovima, sa kvacicama, svi su lepo pricali da to nema nikakvog smisla, ali eto, neko pametan u MUP-u se dosetio kako da uzme pare od naroda.

A sto se tice tehnickog, ocekujte vise nego duplo vecu cenu...zivi bili pa videli.
z:((
 
znaci ko ih nema ne placa nista ,bukagije

Па ко им је тражио та слова?

Што нису укључили мозак кад су правили таблице?

А, да, глупо питање, шта да укључе...

Мада, ово је вероватно и намерно урађено, како би нам другачије истерали лову из празних џепова...
 
Dokle više će nas tući po džepu, ovo prelazi u bezobrazluk. Svakih godinu ili dve nešto menjaju a jedini je razlog da nam uzmu pare.

Ne treba kukati zato što uzimaju pare ukoliko završe poso kako treba.Nesreća je kada mirne duše dajem pare samo da završe
poso ali neće da uzmu pare.Valjda im je više stalo da narodu zagorčavaju život nego pare da zarade.
 
Ja vam se divim sta vi sve placate u Srbiji.

- - - - - - - - - -

Ne treba kukati zato što uzimaju pare ukoliko završe poso kako treba.Nesreća je kada mirne duše dajem pare samo da završe
poso ali neće da uzmu pare.Valjda im je više stalo da narodu zagorčavaju život nego pare da zarade.

A nisu znali pre 10 godina da izbace ta slova? Izgubio sma vozacku dozvolu ovd eu Americi i moj tast izgubio licnu kartu. Mene nova kostala 5 doalra i poslato na kucnu adrewsu, a mog atsta oko 10 evra.
 
Ja vam se divim sta vi sve placate u Srbiji.

- - - - - - - - - -



A nisu znali pre 10 godina da izbace ta slova? Izgubio sma vozacku dozvolu ovd eu Americi i moj tast izgubio licnu kartu. Mene nova kostala 5 doalra i poslato na kucnu adrewsu, a mog atsta oko 10 evra.

Kakve Vas spopale 10 evra ja bi dao bakšiš 100 franaka.Problem je što ne daju pasoš za 5000 Švajcarskih franaka.
Jednostavno neznaju da zarade pare.
 

Back
Top