Koju srednju skolu da upisem?

Ime10

Početnik
Poruka
1
Zavrsavam 8 razred i ne znam koju srednju da upisem zanima me programiranje i tako te stvari razmisljam se dal da upisem teslu ili neku drugu sad mi je tata otisao u inostranstvo inace on je programer i zna o tome pitacu i njega kad se vrati ali do tada ima neko neki predlog samo da se zna zivim u Beogradu (P.S. ako upisujem teslu koji smer inace ne zanima me hardver uopste) a i moze neka gimnazija nemam pojma nek neko pomogne (i idem 100% na fakultet da se zna) (ako upisujem gimnaziju upisacu prirodno matematicki smer ali necu preterano tesku gimnaziju kao prva ili peta, cak neki kazu da srednja koja te najbolje priprema za elektrotehnicke fakultete matematicka gimnazija ima mate i fizike a i programiranja)
 
Toliko si zakomplikovao da sam 4 puta citao da skljuvim sta je pisac hteo reci...
Tesla je dobra skola ali previse izvikana, ne dobijas u njoj (kao uostalom i u brojnim drugim skolama) neko sad veliko znanje za softver.
Administrator mreza deluje kao najperspektivniji smer.
Gimnazija sa druge strane te opterecuje poprilicno nekim predmetima koji nemaju nikakve veze sa programiranjem (biologija, filosofija, drugi strani jezik....)
Imas ih i u strucnim skolama ali u daleko manjem obimu.

Sad sebi postavi glavno pitanje... Zelim li da se bavim iskljucivo informatikom koja ukljucuje i hardver, ali je kud i tamo specijalizovana struka ili cu u gimnaziju gde imam lepo znanje i svih oblasti, blago zanemarivanje informatike uz odlicno znanje matematike (navedeno zbog nuznosti za upis na vecini fakulteta BU)

PS. Od gimnazija nikako ne preporucujem IX ili XIII ako bezis od ozbiljne nauke. X, V, XII su sasvim okej, nista preterano opterecujuce.
Sve govorim iz licnog iskustva posto drzim casove deci iz svih tih skola ????

Srecno i javi nam odluku ????
 
Pa ovako,ja sam u Novom Sadu i isto cu sada da zavrsim osmi.Razumem te skroz,znaci toliko sam puta menjao odluku da se ne moze nabrojati na prste obe ruke :dash:
Prvo sam kontao gimnaziju,reko imam 4 godine da vidim na koji faks cu da idem.Pa sam hteo u Ekonomsku na Ekonomskog tehnicara,nakon toga u Elektrotehnicku ali me kao i tebe ne zanima hardverski deo racunarstva i jos mnoogo drugih skola.Sada sam vise naklonjen onom elektricarskom profilu,ali mislim bas elektricar i to.Cale mi je elektricar pa mislim da necu imati problema sa ucenjem,a i svidja mi se.
U sustini, ako zelis da radis sa softverom,prilicno sam siguran da ces morati da studiras Computer Science.Za srednju ti predlazem Prirodno-matematicki smer na nekoj jacoj gimnaziji ako budes imao bodova.
Sretno nam obojici u svakom slucaju :)
 

Back
Top