NAJIŠČEKIVANIJA SRPSKA SERIJA DOŽIVELA POTPUNI FIJASKO!

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Serija "Nemanjići-rađanje kraljevine" bila je dugo najavljivana kao svojevrsni spektakl i prava poslastica za ljubitelje srpske istorije, međutim prva epizoda je bila pravi fijasko, sudeći po komentarima.



Ono što je mnogima zasmetalo više od svega jeste specifičan jezik kojim se u seriji govori. Naime, uši paraju reči koje mi danas često upotrebljavamo, ali su za taj istorijski trenutak bile nepojmljive, a stižu iz turskog, mađarskog, nemačkog, ruskog jezika (nastale su u kasnijem istorijskom periodu).


http://www.kurir.rs/vesti/drustvo/2...sko-ovo-su-katastrofalne-greske-u-nemanjicima


Какви су ваши утисци о серији Немањићи коју смо дуго чекали .. веће ругло нисам видела..глумци нула над нулама ..

Немањићи говоре као да су из блокова , клиници из краја ..

Овакву серију треба зуставити да не баца ругло на заиста славне Немањиће..

Оваква продукција јефтина и сиромашна која није у стању ни пишљиви дрон да узме и направи било какав визуелни ефекат , да не говорим о музици у серији
која је веома сиромашна ..стравично искуство сам доживела гледајући ову серију ..да сам је сама правила боље би испала .

добили су новац од дражве за серију , нека се испита које украо новац и ову свушерио .срамота .:zroll:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Серије које смо имали , као и филмови до 89 године су били вредни и брилијанти пројекти .после је све било ругло са неким изузецима до 2000 године .

Није ми јасно како су ова серија постала овако сиромашна ..све од глуме , преко музике до сценских ефеката ..јел нису имали новац за бар један дрон ?

кадрови као да снимају у позоришту , на сцени ..
 
просто не могу да дођем себи .очекивања су била велика

- - - - - - - - - -

чак и статисти су погрешни .односно није их ни било .када народ подзравља Немањиће делује као да су водили једно омање село а не државу ..десет сељана се скупило да поздраве Немањиће
војска броја 30 људи ...статисти бар нису скупи .страшно
 
Имамо тему о политичком контексту серије https://forum.krstarica.com/showthread.php/801380-Немањићи-још-један-неуспешни-политички-пројекат

али је пребачена на ПДФ који нико од форумаша не користи.

Па пошто је било написано ВИШЕ СТВАРНИХ ПРИМЕДБИ - ВЛАСНИК ЈЕ ОЧИГЛЕДНО ХИТНО НАРЕДИО УКЛАЊАЊЕ ТЕМЕ СА НАЈПОСЕЋЕНИЈЕГ ПДФ............ не желе да чују шта народ мисли........ лопуже...........
 
Па пошто је било написано ВИШЕ СТВАРНИХ ПРИМЕДБИ - ВЛАСНИК ЈЕ ОЧИГЛЕДНО ХИТНО НАРЕДИО УКЛАЊАЊЕ ТЕМЕ СА НАЈПОСЕЋЕНИЈЕГ ПДФ............ не желе да чују шта народ мисли........ лопуже...........

И да прочитају/чују знаш ли Мито колико их заболе.
Е, мој Мито!
 
a ovde na krsti i twiterima sve kao neki strucnjaci za jezik,glumu ,istorijske cinjenice..:rotf:

Ако одем код флизера и упропасти ми фризуру то не значи да сам ја стручан у фризерају већ знам да ми је пружена лоша услуга.

Исто и са овим. Сви смо ми гледаоци (и плаћамо ТВ претплату).

тражили смо квалитетну серију, посебно на ову тему, а добили смо катастрофу.
 
Ако одем код флизера и упропасти ми фризуру то не значи да сам ја стручан у фризерају већ знам да ми је пружена лоша услуга.

Исто и са овим. Сви смо ми гледаоци (и плаћамо ТВ претплату).

тражили смо квалитетну серију, посебно на ову тему, а добили смо катастрофу.

a znam koja je kvalitetna...turske i spanske serije su za vas majka mara...:rotf:
 
Упореди ово са филмом бој на Косову који је снимљен 89 године .у сваком смислу је богатији од ове серије

Добили су 3,000 000 ЕВРА за ово сра*ње, лажи и неистине срачунате да упљују и понизе Србе и Србију........
 
a znam koja je kvalitetna...turske i spanske serije su za vas majka mara...:rotf:

Турске серије су квалитетне. И шпанске су добре.

Латино сапунице су скоро све глупе, ал' оне се не снимају ни у Турској ни у Шпанији.

Опет, то нема никакве везе са тиме што је серија Немањићи у 2017. урађена овако катастрофално у сваком погледу.
 
Упореди ово са филмом бој на Косову који је снимљен 89 године .у сваком смислу је богатији од ове серије

ni boj na kosovu nije daleko odmakao od nemanjica. pogledaj film i videces statiste u farmerkama, cuces kako neda arneric prodaje ribu na KILIOGRAM... itd..o traktroru u pozadini milosa obilica i da ne pricam.
nemanjici su uradjeni tako kako su uradjeni, mozda previse romansirano, po meni prosecni su ali nikako za takvu pljuvacinu kakva se vodi u javnosti.
 
a ovde na krsti i twiterima sve kao neki strucnjaci za jezik,glumu ,istorijske cinjenice..:rotf:

Možda nisam stručan za izradu filmova ali kao gledalac mogu samo da pitam zašto niko kralja Artura ne prikazuje kao poslednjeg odrapanca nego je on uvek u oklopu koji sija? Istorijska činjenica je da u tom preriodu on mogao samo da izgleda krajnje odrapano, praljava spodoba u jednostanoj odeči. Pitanje je zašto se mi držimo te istorijske činjenice a svi ostali ne, nego njihov prikaz svojih kraljeva predstavlja vrhusku reklamu za srednji vek prosto da čovek poželi da otputuje tamo. Dok je naš Nemanjić baš tako kako istorija kaže.
 
другарице продукција је веома сиромашна .музика у серији не преноси никакву емоцију .нема драматичних момента све је равно , досадно и амтерски склепано

погледајте руску продукцију .нови филмове и серија .фантастично урађени ..


Знам ја да се није имало новаца довољно али ја би лично направила бољу серију са мање средстава.
 

Back
Top