Podrška za 8.1

LastGentleman

Primećen član
Poruka
905
Pozdrav,

Pročitao sam da se glavna podrška završava 9 janura ove godine pa sam razmišljao da li moram da nadogradim
na 10-ku ili sam dobro još neko vreme. Nemam novca za kupovinu i podizanje novog sistema.
Nadam se da će web pregledači i antvirusni softwere biti dostupan neko vreme i nakon isteka glavne podrške
Inače meni nisu važne igrice i napredne operacije nego surf, multimedija, word...
 
ako je sa licencom trebao si da nadogradis do nove god

bilo besplatno

a ako nije vozi i dalje, ti apdejtovi ionako nisu posebno bitni

mnogi ( i ja ) ugase update cim instaliraju sistem
 
Sluzice me Win 7 lepo do te 2020, a do tada verujem da cu skroz preci na Linux
Trenutno me koce (najverovatnije) graficki drajveri za Linux, sto mnogo utice na performanse, ali verujem da cu do 2020. uzeti novi laptop

Ne bi trebalo da bude bilo kakvih problema i da ne nadogradis. Ima ljudi koji za te, a i ozbiljnije stvari i dalje koriste xp (sto je vec malo preterivanje, s obzirom da je tu 7 koja je mnogo bolja)
Nedostatak podrske znaci da vise nema bezbednosnih zakrpa, pa si time mozda izlozen nekim napadima ukoliko ima nekih propusta, ali nekih drugih vecih posledica ja mislim da nema. Meni su update-i na win 7 iskljuceni vec 4 godine

Desetku (za sad) izbegavam iz razloga sto sam cuo da i dalje ima problema sa drajverima, pa ne bih ni da pokusavam. Evo drug se muci sa desetkom od kad je instalirao, a laptop mu je vrh. Jednostavno nemam razloga jer Win 7 radi posao. A cak ga i ne koristim samo u osnovne svrhe, vec sljaka i naprednije stvari
 
Poslednja izmena:
10-tka ima neke malo čudne stvari za win mislim ali može da se namesti da bude uobičajeno

Moze da se customizuje sigurno, nije to problem, ali se zbog tih drajvera ne bih zezao, da ne bih zazalio kasnije.
Mozda je ubacim na dual boot kad budem imao vremena, pa da istestiram lepo na mom hardveru :)

Desetka je uvela mnoga unapredjenja u odnosu na 7, posebno sto se tice performansi i grafike, ali mi to trenutno i nije bitno toliko
 
Ja sam 8 i 8.1 video na slikama i rek'o laku noć
Još kad sam pročitao da je Micro$oft uveo bahatu daljinsku kontrolu deinstaliranja šta oni misle da ne treba na plaćenoj ličnoj imovini...

Što se 10-ke tiče mnogi su je makli i vratili se na 7
Sem ako ti ne treba uzurpacija procesora i struje radi pravljenja statističkih izveštaja šta se mrdnulo na ekranu
Špijunaža parekselans uvijena u oblande

Ne znam šta ti znače ti updateovi?
Jedino mogu da kažem da je Micro$oft prestao da ubacuje usporivače Win7 kroz updateove - sad leti kad ih instaliraš.

Nije Linux sve što sija...
PROVRIŠTAH da se uzme Ubuntu Mate ali odmah dotrči GOSN EKSPERAT da kaže da je to Ubuntu fork i da je to samo grafička šaralaža
a nije pošteno seo...

Krš kompjuteri su adaptirani za Windows okruženje i samo su na to mislili tokom projektovanja
Pravi računar nema problema ni sa jednim operativnim sistemom
ali srpski san glasi umesto 1000 evra na računar bolje 300 na komp i 700 na auto
ako se to kompom i autom može zvati...
 
Poslednja izmena:
Pošto je 90% Micro$oftovih updateova sa objašnjenjem "remote atack i remote ovo remote ono"
prosto čovek mora da se zapita - ako su znali da može taj remote a što su ga stavljali?

- - - - - - - - - -

Micro$oft je promenio definiciju ličnog računara, ispade da ja moram da platim hardver i struju da bi oni završili pos'o?
Paz molim te...
 
jeste ja sam u stvari na xp-u a i ne razumem se mnogo

teška srca predjoh na Win 7 ali čim oslobodim treću particiju vraćam bekap sa svim updateovima do 2014-te :D
Micro$oft proverava sa kojim operativnim sistemom ideš na njihove sajtove pa te namerno koče.

Tako recimo Internet Explorer 8 kao poslednji za Windows XP ne može na Micro$oftov Hotmail tj email servis
ali može na LIVE COM da kupuješ od Micro$ofta...
Svi ostali browseri na XP-u mogu na Micro$oft Hotmail bez problema

E sad...
Ugasili web podršku za Office 2007 a ja zaista nemam para ni volje da jurim nove ključeve
Imam još jedan regulare za Office 2010 i ovaj Win7 mi regulare i XP SP3 išao sa kompom...
Sve sam regularan i šta vas briga odakle mi

Linux pak, možeš da instaliraš i onaj nikakav iz 2000 i neke i svi internet servisi će raditi

JAVNA TAJNA da neki znaju šta je XP, i da plaćaju programere da se frizira do daljnjeg...
Isto ko sa Mercedesom... plati pa klati...

- - - - - - - - - -

Za sada je na kompu Win 7 sa sve decembarskim updateom i brzo radi za 1Gb mašinu
i Ubuntu Mate najlepši i najmanje opterećujući Linux sa tonom drajvera za razan hardver
Drugar zinuo kad je video kojom brzinom otvara web filmove na njegovom računaru... pita a drajvere jel si instalirao?
Kažem evo vidi - tokom instalacije pokupio sve što treba... matična ploča javila koji model čega imaš....
 
da se razumemo

mp3, jpg i svi ostali silni audio-vizuelni formati pripadaju prema registrovanom patentu Warner Brothersu, Columbia Picturesu, Sony-ju...
Uz restrikcije su dati korisnicima na korišćenje ali ne i posedovanje

Red Hat familija Linuxa ide u čistunsku krajnost i ne želi da se ič bakće sa licenciranim patentima
Ko može da shvati šta ovo znači - ne moram da objašnjavam. Treba vam i profi mašina sa kvalitetnim hardverom za ovog mog favorita :D

Debian familija linuxa (Ubuntu, Linux Mint itd.) dozvoljava restricted formate i pita vas na početku instalacije da li želite RedHatovsku čistotu...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav,

Pročitao sam da se glavna podrška završava 9 janura ove godine pa sam razmišljao da li moram da nadogradim
na 10-ku ili sam dobro još neko vreme. Nemam novca za kupovinu i podizanje novog sistema.
Nadam se da će web pregledači i antvirusni softwere biti dostupan neko vreme i nakon isteka glavne podrške
Inače meni nisu važne igrice i napredne operacije nego surf, multimedija, word...

Bice to kao sa XP-om.Najavljivali su vise od 10 godina da prestaje podrska Microsofta za ovaj OS,a jos neke stvari mohu da se apdejtuju na XP SP3.Moj komsija ga ima i nezali se.
 
da se razumemo

mp3, jpg i svi ostali silni audio-vizuelni formati pripadaju prema registrovanom patentu Warner Brothersu, Columbia Picturesu, Sony-ju...
Uz restrikcije su dati korisnicima na korišćenje ali ne i posedovanje

Red Hat familija Linuxa ide u čistunsku krajnost i ne želi da se ič bakće sa licenciranim patentima
Ko može da shvati šta ovo znači - ne moram da objašnjavam. Treba vam i profi mašina sa kvalitetnim hardverom za ovog mog favorita :D

Debian familija linuxa (Ubuntu, Linux Mint itd.) dozvoljava restricted formate i pita vas na početku instalacije da li želite RedHatovsku čistotu...
nemaš ti pojma
format mp3 pripada nemačkom IDMT-u baš kao i aac
 
nemaš ti pojma
format mp3 pripada nemačkom IDMT-u baš kao i aac

Odlicno, ali tu je OPUS koji je oduvao i mp3 i aac (iako obozavam aac) :zstidljivko:

- - - - - - - - - -

[INFO]

Moje postove u vezi sa problemom koji imam na Linuxu (i odgovore na njih) sam premestio u novu temu kako ne bismo zatrpavali ovu. :)

To radi Raske , svaku temu pretvori u njegovu paranoju kako je Windows najgori na svetu :grudvanje3:
 

Back
Top