KOD PRIVATNOG STOMATOLOGA

JA SAM IMAO ODLICNO ISKUSTVO.
VRLO SU STRUCNI I UREDNI.

ONO STO ME JE PRIVUKLO JE TO STO JE PREGLED I SAVET LEKARA BESPLATAN, KAZU TI CENU UNAPRED PA AKO TI ODGOVARA RADIS AKO NECES NE MORAS.
JA SE ODLUCIO I NISAM SE POKAJAO
 
Fenomenalna. Kao sto reche neko gore, za pocetak, pregled je besplatan, pa ti sam odlucis hoces li ili neces intervenciju, ili ces otici kod drugog stomatologa.. Da ne poredim kvalitet rada drzavnih i privatnih stomatologa.
Pri tome ne bih zelela da se drzavni stomatolozi nadju uvredjeni, samo pricam iz licnog iskustva;).
 
Pjer_Nis:
Ne moze se generalizovati. To je kao da si pitao: Koje je vase iskustvo sa automehanicarima?
I kod stomatologa ima i ovakvih i onakvih. I u drzavnoj sluzbi i kao privatnika.


tačno
c007.gif
 
Ako ides kod privatnog stomatologa idi kod onog koji je ne samo dobar, vec ima i istaknuti cenovnik. Takve narocito cenim. Svaki privatni stomatolog, uostalom kao i svaki privatni lekar bi trebao da ti napise racun. To i zbog toga , jer je to i jedan vid garancije. Naprimer posle 2 godine ti pukne most. Ako je to u roku neke garancije ( do 5 godina) onda bi trebao da ti ga popravi besplatno.
Ima jedan stomatolog u Balkanskoj 28 - on ima istaknuti cenovnik.
 
beba1:
Ako ides kod privatnog stomatologa idi kod onog koji je ne samo dobar, vec ima i istaknuti cenovnik. Takve narocito cenim. Svaki privatni stomatolog, uostalom kao i svaki privatni lekar bi trebao da ti napise racun. To i zbog toga , jer je to i jedan vid garancije. Naprimer posle 2 godine ti pukne most. Ako je to u roku neke garancije ( do 5 godina) onda bi trebao da ti ga popravi besplatno.
Ima jedan stomatolog u Balkanskoj 28 - on ima istaknuti cenovnik.
Da napise racun hahaha,garancija hahah.Pa nije ti ovo Amerika;)
 
miskov:
Da napise racun hahaha,garancija hahah.Pa nije ti ovo Amerika;)

moze da zvuci smesno; no - privatni stomatolog je zakonski obavezan da drzi istaknut cenovnik, da prezentuje (precizan!) predracun pacijentu, sa VAZECIM pecatom i potpisom, kao i da pacijentu na zahtev izda racun.
izdavanje racuna nije zakonski obavezno (stomatologija kao delatnost ne podleze fiskalizaciji), ali racun zajedno sa izvestajem mora bez roptanja :) da se izda pacijentu koji to trazi.
pod "vazeci" pecat podrazumevam faksimil lekara koji izdaje uverenje napravljen po novim propisima (prema sluzbenom glasniku od 05.2005.) - dakle, da ima ime i prezime lekara, specijalnost, i BROJ RESENJA kojim je dobio dozvolu za bavljenje zdravstvenom zastitom kao drugim oblikom zdravstvene delatnosti.

drugim recima, ako bog da da se jednog lepo dana svi budemo pridrzavali samo onog sto zakon kaze, mozda nekad i dodjemo do "amerike" (mada je daleko od obecane zemlje sto se tice stomatoloske zdravstvene zastite).

srecna vam nova 2006. i sve najbolje sa zubarima :).
 
larousse:
Vadjenje zuba je 300 a kod privatnika od 800 pa do 2000 din.Opet su jevtiniji visestruko nego privatnici :mad:

nije tacno.
vadjenje zuba je (gornja granica cene) 900 din, a kod privatnika oko 10 eur.
sto se tice proteza, to bolje da ne komentarisem - u domu zdravlja se tesko moze prva proba cekati manje od mesec i po dana.....
 
gurmanci:
Redovno perite zube, obavezno upotrebljavajte zubni konac (najbolji oral-b zeleni tape sa ukusom mentola), idite na redovne kontrole, a ovo o cenama je smesno u poredjenju sa svim ostalim troskovima ako niste napravili npr desetogodisnju pauzu u odrzavanju zuba.
Niko ne zali za cigarete, garderobu, proslave i jos ko zna sta, ali razlika izmedju 300 i 900 dinara predstavlja problem :shock: Da se zubi popravljaju svaki dan bilo bi mnogo, ovako stvarno nema smisla komentarisati.

Smanjite troskove boravka na internetu pa cete imati za privatnog stomatologa 8)


Ne treba generalizovati..Ja sam redovno isao kod stomatologa ali sam na kraju ipak morao izdvojiti 3500 evra za krunice...Los kvalitet zuba + los nacim zivota...
 
Bezmetalne...Vrhunska izrada..Nisam zelio da se primjeti da nisu prirodni zubi...Prednja 2 500 evra ostala bezmetalna keramika po 150evra a sa strane metal keramika po 80 evra...

PS.Izasao sam i u inostranom casopisu...Primjer prije poslije...Zubi su radjeni 8 mjeseci...
 
Ја сам презадовољна са својим стоматологом (који је, наравно, приватник). Пријатељица је моје тетке тако да је то, у неку руку, породично окружење.
У свако доба дана и ноћи ће да ме прими ако је хитно, не прави проблем плаћања (врло је коректна, па ме и сачека ако у том тренутку немам довољно пара, а зуб ме мучи), врло је нежна и пажљива - једном речју - нај!
Што се тиче државних стоматолога, са њима сам имала веома лоша искуства и то у толикој мери да је то прешло у - ТРАУМУ! Једва ме је докторка повратила у (колико-толико) нормалу, али и даље мора да се суочава са мојим благим нападима страха и панике.
Дакле, гласам за - ПРИВАТНИКА!
 

Back
Top