aspekti astrologa

Više pitam zato što Mesec, valjda, ne utiče na planete već one na njega, pa mi bilo interesantno kako Merkur utiče na njega, kad se i on prepušta.

Ali imat taj aspekat i u natalnoj. Merkur u Vagi sekstil Mesec u Strelcu.

Jedini egzaktni aspekat u mojoj natalnoj.
 
Što se tiče Devica, mislila sam na ljude koje srećem, ili viđam online. Bilo bi glupo da mislim da Sunce ili Asc u nekom znaku može biti dovoljno za bilo koje zanimanje. Asc Devica jeste posmatrač...

Šta znam...

Merkur u Vagi je đavolji advokat, uvek uzima kontra stranu u diskusiji, radi balansa. Čak i kad se i sam ne slaže sa onim što govori u tom momentu. Njemu je pravda najvažnija, i to radi totalno objektivno, bez emocija.

Taj Mesec u Strelcu voli da se zaludi nekim ideologijama, i emotivno se vezuje za to... Radi emotivne sigurnosti njemu je bitno da veruje u neku ideologiju. Ili d aje uvek na putu osvajanja neke nove ideologije.

Pošto je Merkur u Vagi mentalni balans, i u harmoničnoj je komunikaciji sa duhovnom gladi za ideologijama, on će često kroz balansiranje u komunikaciji nalaziti egoistično duhovno zadovoljenje... Balansirana komunikacija mu je kao duševna hrana. I to ga čini srećnim. I ume veoma balansirano da izrazi svoje ideje, i takođe želju za novim idejama.

Mesec u Strelcu cilja svojom strelom neki daleki ideološki cilj, i onda Merkur balansiranjem u komunikaciji omogući put ka tome.

Turbulencije u komunikaciji, vulgarnosti, uznemiravanja, nekultura, ne prijaju mu, i emotivno utiču na njega, ali on ume to da primi lagano (vazdušasto, jer je vazdušni aspekt, Merkurov), i ume da prebaci na lake teme. Ume da prebrodi te neprijatnosti veoma lako.
 
@Medusa

Pa nije bas merkur u vagi tako objetivan i potpuno bez emocija kako kažeš :).
Ovim merkurom vlada venera (emocija,ljubav,simpatizovanje) pa je ovde merkur (mentalno komuniciranje) sav prebojen time-prenošenju osjećanja(venera).Tako se ovaj položaj npr. u verbalizaciji manifestuje učtivom rječju i verbalnom manirizmu kojom se pokazuje blagonaklonost u govoru tipa: "izvini molim te","oprostite da mogu dobiti račun", "izvinite na smetnji" ,"samo momenat sačekajte" itd. :)
 
Za astrologa je bitno da ima dobarj Merkur (način razmišljanja generalno) u dobrom aspektu sa Uranom (astrologija).
Uglavnom su bitni dobri aspekti, mada je poželjan i neki kvadrat (akcija) možda i inkonjukcija...ne valja kada su samo trigoni i sekstili..

Treba pogledati, prilikom tumačenja horoskopa, i kako se astrolog uklapa u natal osobe kojoj tumači, da li će se razumeti, da li su na istoj talasnoj dužini..Nekome će jedan astrolog biti dobar dok će drugoj osobi biti jako loš...
 
Vodeni definitivno vladaju Intuicijom, pogotovo preko znaka Raka. Rak Asc odlična pozicija za Astrologa (baviti ljudima).

Mesec ima, što bih nazvao, velike moći.

Na stranu analiza, na stranu vidovitost, Mesec je nešto treće. Slabije funkcioniše kod muškaraca, ali zato daje fantastične ženske astrologe kada je Mesec dobar.

Problem je što ih Astrologija može iscrpeti brzo ili što problemi drugih ostaju dugo u sećanju... :think:
 
Posao astrologa preko 6. Naravno, Uran 6 je jedan od glavnih pokretača tog biznisa. Ali mora da ima beneficije iz 11.

Baviti ljudima ili baviti astrologijom. Različite stvari.

U mom slučaju Uran 6 trigon Jupiter 11. Sunce i Saturn stepen Vodolije.
 
Više pitam zato što Mesec, valjda, ne utiče na planete već one na njega, pa mi bilo interesantno kako Merkur utiče na njega, kad se i on prepušta.

Ali imat taj aspekat i u natalnoj. Merkur u Vagi sekstil Mesec u Strelcu.

Jedini egzaktni aspekat u mojoj natalnoj.

Mo-Me obicno znaju lepo da se izraze . Osecaju puls publike(mesec) ,
Videla sam kod pesnika I naratora taj aspekt. Znaci bio bi dobar za pisanje, ucitelji.
U znaku vaga strelac moze Imati veze sa pravom.
 
Vodeni definitivno vladaju Intuicijom, pogotovo preko znaka Raka. Rak Asc odlična pozicija za Astrologa (baviti ljudima).

Mesec ima, što bih nazvao, velike moći.

Na stranu analiza, na stranu vidovitost, Mesec je nešto treće. Slabije funkcioniše kod muškaraca, ali zato daje fantastične ženske astrologe kada je Mesec dobar.

Problem je što ih Astrologija može iscrpeti brzo ili što problemi drugih ostaju dugo u sećanju... :think:

Posao astrologa preko 6. Naravno, Uran 6 je jedan od glavnih pokretača tog biznisa. Ali mora da ima beneficije iz 11.

Baviti ljudima ili baviti astrologijom. Različite stvari.

U mom slučaju Uran 6 trigon Jupiter 11. Sunce i Saturn stepen Vodolije.

znachi ok mi je ascedent u raku i mesec u shestoj kao i uranov trigon iz chetvrte sa suncem u 11, ali sve u svemu s teshkom natalnom teshko i od mene astrolog pretpostavljam, plus neko mi davno rekao da mi je mesec aflikovan...:p
 

Back
Top