Vučić: Plašim se da ćemo morati da uvozimo radnike

franak

Buduća legenda
Poruka
27.549
Srbija će se u 2018. boriti za nova radna mesta, smanjivati nezaposlenost i to se podrazumeva, izjavio je danas predsednik Republike Aleksandar Vučić

"Samo se plašim da ćemo morati da uvozimo radnike iz nekih drugih zemalja, ali da dodje i to vreme, pa ćemo tu brigu da brinemo", rekao je Vučić za Radio Beograd 1.


https://www.blic.rs/vesti/ekonomija/vucic-plasim-se-da-ce-srbija-morati-da-uvozi-radnike/drfy34w

Davno sam to već pisao.Kada bi mogo to Vučiću da kažem u brk i da ga pitam: Šta radi toliko dugo i ne zatvori NSZ ?????
 
Poslednja izmena od moderatora:
A šta rade oni na NSZ ? Kako doći do njih? Začto neće da rade kada dobiju poso? Ako se sagledaju svi ti problemi mora da se uvozi
radna snaga jer drugo mi nije poznato kako rešiti problem.

Država sklapa sumnjive ugovore sa raznim biznismenima po Srbiji koji vrše navodne obuke za te ljude na birou uz obavezu da zaposle jedan deo. Te što zaposle maltretiraju i ne plaćaju a država se pravi luda...
Bitno da ih skinu sa biroa pa na papiru deluje kako se nezaposlenost smanjuje...
Ti ljudi bi ubili i da rade bilo koji posao za redovni minimalac ali toga nema u ovoj "državi"...
 
Zato što čitaju gastosa i nemaju vreme da rade,Vučić mora da se opameti i uvozi radnu snagu. Evo i Švajcarci to
rade i koliko vidim ne ide im loše.

Nedeljom nikad ne radim. Slusam coveka koji je otisao u SLO da vozi bus ili kamion. Kaze, za 180 sati rada dobijem 1.800 E. Izvoli gastos, dodji u Otadzbinu, otvori prevoznicku kompaniju i placaj vozace 1.800 E. Ah, da, za svaki prekovremeni sat sam placen, kaze novopeceni Slovenac. Toliko.
 

Back
Top