Ako BDP bude rastao 5 odsto godišnje, živećemo osetno bolje za 15 godina

TONOLAN

Buduća legenda
Poruka
27.722
Šef kancelarije Svetske banke u Srbiji Stiven Ndegva izjavio je da će ta finansijska institucija u 2018. insistirati na brzini reformi, pre svega u poreskoj politici, privatizaciji javnih preduzeća, privlačenju stranih investicija i bržem rastu privrede od najmanje pet odsto bruto domaćeg proizvoda.

Na taj način će Srbija uspeti da za 15 godina stigne Evropu, a njeni građani osete bolji život", rekao je Ndegva u intervjuu za praznični broj lista Blic.

On je na konstataciju da ta prognoza zvuči depresivno, rekao da je još lošija procena o 50 godina čekanja na evropski standard sa rastom od tri odsto godišnje, koliko bi trebalo da u tom slučaju Srbija stigne EU.

"Ljudi ne mogu da zamisle tako dug period, ali mogu 15 do 20 godina. Mi mislimo da je moguće da Srbija ostvari rast pet do šest odsto. Ali to zahteva resetovanje ekonomije", rekao je Ndegva.

Šef kancelarije Svetske banke rekao je da bi Srbija trebalo da proda mnogo državnih firmi, kojih ima oko 600, jer je to previše za svaku zemlju, i da je potrebno inicirati razvoj privatnog sektora, a ono što je od nacionalnog interesa učiniti efikasnim i omogućiti da ostvari profit.

On je rekao da je za mnoga javna preduzeća važna podrška države sa socijalnog aspekta, i da je sada manje rizično izdvajati takve subvencije, a da vlada takodje planira da ih vremenom smanjuje i potpuno eliminiše.
Autor: Beta

http://www.021.rs/story/Info/Biznis...isnje-zivecemo-osetno-bolje-za-15-godina.html
 
Ja mislim da ce vec za par godina (3 - 5) biti mnogo bolje u ovoj drzavi.
Ti iz svetske banke su lažovi.
Hrvatsku i Madjarsku stižemo vrlo brzo a ko Nemci i i Svajcarci naravno da necemo biti, niti to neko očekuje.

Niko ne očekuje da budemo Švajcarci - tamo se radi krvnički čak i ministar ide na svoju farmu ne šeta stojka po medijima
 
kakve fajde ovima sa 60 godina za 15 godina?
to meni pričao isto Djindjić kad sam imo 20
pa ga ubiše a ja ne dočekah...

- - - - - - - - - -

Aaaaaa Novogodišnji Program - bajke za 31.12 :D

A tek onima sa 85?! :lol:
Ma ovaj Mnanagva da se razume u ekonomiju sredio bi svoju Nigeriju,a ne da prica gluposti o srpskom ekonomskom rastu,a ovde bio 2 puta kolko od aeodroma do vlade i nazad...
 
Kad je fiskalna konsolidacija onda je teško ostvariti privredni rast.
Stoji da je i maler bio.
Tako da je ovo solidan rezultat.
Sledece godine imacemo 4%+ rasta bdp.

Al kad se kaze konsolidacija i jos fiskalna! to zvuci ybte!

Pitaj ti 80% gradjana Srbije koji su realno mentalno slicni ovima sa snimka sta je to fiskalna konsolidacija:

 
Poslednja izmena:
Da, bolne su to i nepopularne mere ali moralo se jer je drzava bila pred bankrotom.

Алоооооооо......... БОТино - отроваће те тим јевтиним сендвичима...... како само можеш да пишеш овакве небулозе..... па погледај шта твој АВ обећава: те "до краја године", те "већ у јануару идуће године"....... фууууууууујјјјјјјјјј.............
 
Kad je fiskalna konsolidacija onda je teško ostvariti privredni rast.
Stoji da je i maler bio.
Tako da je ovo solidan rezultat.
Sledece godine imacemo 4%+ rasta bdp.

Nije maler, to je efekat globalnog zagrevanja. Ekstremni vremenski uslovi ce biti sve cesci, to mora da se uzme u obzir pri proceni.
Onda treba da se zapitamo sta su jos lose procenili.

Na putu koji je vlada odabrala treba ocekivati 2-3% rasta uz veliko zaduzivanje.
 
Нама све у вези тога води ММФ, а има она народна, каже у туђе руке само купац расте.

Jeste, kako da ne . Kako je lepo uvek nekog drugog okriviti za svoje neuspehe. Prvo MMF nije crveni krst, on je banka i njemu je cilj da duznik vrati pare. Oni daju svoje uslove, a na nama je da odlucimo da li cemo kredit da uzmemo. Kao sad kad bi rekao da te je neko naterao da uzmes kredit u banci. Niko te ne tera. Doduse drzavu teraju razni matorici i 'radnici' da se zaduzuje da njima isplati plate i penzije. To je isto kad bi te deca terala da dignes kredit da bolje jedu i idu na letovanje.
 
Jeste, kako da ne . Kako je lepo uvek nekog drugog okriviti za svoje neuspehe. Prvo MMF nije crveni krst, on je banka i njemu je cilj da duznik vrati pare. Oni daju svoje uslove, a na nama je da odlucimo da li cemo kredit da uzmemo. Kao sad kad bi rekao da te je neko naterao da uzmes kredit u banci. Niko te ne tera. Doduse drzavu teraju razni matorici i 'radnici' da se zaduzuje da njima isplati plate i penzije. To je isto kad bi te deca terala da dignes kredit da bolje jedu i idu na letovanje.

Ма све је то лепо, само су нас прво ставили под санкције, па под бомбе, па су нам довели власт која ради по њиховим налозима.
 
Jeste, kako da ne . Kako je lepo uvek nekog drugog okriviti za svoje neuspehe. Prvo MMF nije crveni krst, on je banka i njemu je cilj da duznik vrati pare. Oni daju svoje uslove, a na nama je da odlucimo da li cemo kredit da uzmemo. Kao sad kad bi rekao da te je neko naterao da uzmes kredit u banci..

A kakva je to fora sa placanjem penala?
pa mi smo brat-bratu bacili u vetar sigurno neku milijardu,samo zbog tih "penala"?

To kao:" odobre ti kredu a ti je NE puvuces u odredjenom roku"?!

Zasto si ti duzan ako nisi povukao nista od toga,ako nisi raspolagao tim kreditom..to mi nikad nece biti jasno?
 

Back
Top