Moralno saosjecanje

Thucydides

Gost
Poruka
4.551
Ako je sam istinski moral podsvjestan, onda je moralno saosjecanje u tome da se ne odstupa od podsvjesnog, jer osjecanja se najlakse mogu izazivati svjesnim izazivanjem straha, dok je moralno saosjecanje u tome da se izbjegava izazivanje straha i osjecanja uopste, jer ona su zasnovana na strahu. Ako je u necemu emocionalna inteligencija onda u tome da se izbjegavaju emocije. Inteligencija i emocije su, prema tome, suprotnih nacela.
Zbog toga su religiozni ljudi i najosjecajniji, jer je i bog zasnovan na strahu.

Kako zene izazivaju osjecanja kod muskaraca? Pa prave ih ljubomornim preko drugih muskaraca. To je ujedno i emocionalno glupo, tj. neinteligentno.
Je li potvrda da zene koje su emocionalno neinteligentne takodje moraju biti i nemoralne?

Postavlja se pitanje zasto to rade, a kad njih izlazu strahovima onda noge u sake i put pod noge?
 
Poslednja izmena:
pa tek ako je nesvestan,tek onda nikako ne može biti istinski haha
jer ga nisi ni svestan,niti svesno ''biraš'' to da uradiš nego instinktivno i nagonski,kakve to veeze ima sa ''moralom'' ili ''dobrotom'' i slično maajke ti šta lupaš
 
Jel ti to resio da skines oklop pa te sad i od zaba strah?

Koji dio nije jasan? (ili koji jeste)

- - - - - - - - - -

pa tek ako je nesvestan,tek onda nikako ne može biti istinski haha
jer ga nisi ni svestan,niti svesno ''biraš'' to da uradiš nego instinktivno i nagonski,kakve to veeze ima sa ''moralom'' ili ''dobrotom'' i slično maajke ti šta lupaš

Eto, dao si odgovor, sve instinktivne radnje su nesvjesne i automatske zato sto su mogle da se razviju samo unutar drustva, drugim rijecima, sto je vise pojedinaca koji su voljni da izvrsavaju ISTE radnje, to je veca vjerovatnoca da ce one da dobiju dubinu i snagu, a onda sve ide samo od sebe ... instinktivno.

Dakle, da li je veca vjerovatnoca da ce neko postati ratnik ako zivi u ratnickom drustvu, ili ako sam pokusava da vjezba i razvija vjestine?
 
kakvu ''dubinu'' i kakvu snagu,o čemu pričaš? ono što se radi instinktivno nema nikakvu vrednost i ne govori ni o čemu sem o tome da je to urodjeni ugradjeni mehanizam opstanka koji veze s moralom ili izborom nema,prosto,tako funkcionišu živa bića

ako sam pokušava da vjezba
 
Ja ne pisem teme da bih bio nejasan, nego uvijek tako da se potpuno izrazim na temi. Tako da mi ne trebaju nicija licna pitanja, nego samo ona koja se odnose na ono receno na temi, ili ako vise volite, mozemo secirati recenice uvodnog posta na temi, ali postavljati sasvim nova pitanja nevezana za uvodni post nalazim ekstremnom drskoscu i gluposcu. U ovodnom postu se pada na testu inteligencije.
 
Ako je sam istinski moral podsvjestan, onda je moralno saosjecanje u tome da se ne odstupa od podsvjesnog, jer osjecanja se najlakse mogu izazivati svjesnim izazivanjem straha, dok je moralno saosjecanje u tome da se izbjegava izazivanje straha i osjecanja uopste, jer ona su zasnovana na strahu. Ako je u necemu emocionalna inteligencija onda u tome da se izbjegavaju emocije. Inteligencija i emocije su, prema tome, suprotnih nacela.
Zbog toga su religiozni ljudi i najosjecajniji, jer je i bog zasnovan na strahu.

Kako zene izazivaju osjecanja kod muskaraca? Pa prave ih ljubomornim preko drugih muskaraca. To je ujedno i emocionalno glupo, tj. neinteligentno.
Je li potvrda da zene koje su emocionalno neinteligentne takodje moraju biti i nemoralne?

Postavlja se pitanje zasto to rade, a kad njih izlazu strahovima onda noge u sake i put pod noge?

ako si zaista ovoliko kontradiktoran sa samim sobom preporučujem specijalistički pregled psihijatra.

ako zaista ovoliko mrziš žene (ne bih da nagađam razloge) takođe preporučujem dr iste specijalnosti.

ako ti je zaista ovoliko dosadno... ma ne, zaboravi, nije moguća ova opcija.
 
nije uopste bitno sta rulja misli o filozofskim mislima, misli ostaju hiljadama godina a vas izmet jos koju deceniju

nemate srece kao zene, jer demonkratija je najgore doba, a zene su demokrate. upoznao sam vas dovoljno i po broju i po sustini. izuzetci ako su postojali onda je to proslost.
 
nije uopste bitno sta rulja misli o filozofskim mislima, misli ostaju hiljadama godina a vas izmet jos koju deceniju

nemate srece kao zene, jer demonkratija je najgore doba, a zene su demokrate. upoznao sam vas dovoljno i po broju i po sustini. izuzetci ako su postojali onda je to proslost.

koji će ti onda tema ako nije bitno šta ''rulja'' misli?
jel ti treba pažnja?
to možeš da dobiješ samo ako zaslužiš... ovako, ili onako.
 
Napušila ga neka opajdara za sva vremena!Jadan...z:cry:

Janjetna mi stiže iz Bosnie,ali po prasetnu sam moro u mesaru...Odmerim ja četvrtinu praseta okom i kažem da bih taj komad
(ne treba mi više,tek da ima za njih nekoliko koji će to ipak jesti-ja samo malo probam,a janjetnu i pivkane na kabasto...z:mrgreen:),
a jedna opajdara,loše našminkana s viškom sisa ,struka i dupeta (25-30 kg viška!) iza mene promrsi kako sam joj uzeo baš ono šta je tela!
-Gospođo,a da vam ustupim to parče prasetine?
A vidim da ima okačenih još sličnih četvrtina...
-Zar biste stvarno to uradili?
-Ne bih,samo pitam...:zelenko3:
(I fin sam i kulturan,ali s đulovima i opajdarama sam na MRŠ!)
 
kakvu ''dubinu'' i kakvu snagu,o čemu pričaš? ono što se radi instinktivno nema nikakvu vrednost i ne govori ni o čemu sem o tome da je to urodjeni ugradjeni mehanizam opstanka koji veze s moralom ili izborom nema,prosto,tako funkcionišu živa bića

ako sam pokušava da vjezba

Malo slusas a mnogo pricas.

Svaka radnja koja se redovno obavlja eventualno postaje automatska. Dok ucis da vozis ti si maksimalno svestan svakog svog postupka. Kad naucis da vozis onda mozes da vozis i da uopste nemas pojma da vozis.
 

Back
Top