Moralno saosjecanje

80% ljudi ne misli, 15% misli da misli, i bas tih 95% dolaze na ovaj forum. I treba kad god se pojavi neki novajlija da ga posmatram kao iz onih 5%? Bice prije da je obrnuto, a to se vidi po tome sto svi stavljaju "iracionalno" ispred racionalnog, kao da je svako racionalno isto i iste vrijednosti, ili pak iracionalno.

Dakle, porijeklo, a posebno pripadnost jednom narodu igra odlucujucu ulogu u odredjivanju vlastitog vidika kod ovih 95%. Tebe ne smatram za filozofa ili samomisleceg covjeka, jos nisam vidio nijednu originalnu misao kod tebe. Vise licis na ozimana koji uglavnom podrzava druge, a sam nema vremena za vlastiti razvoj ili temeljno bavljenje filozofijom. Ja sam na ovom forumu zato sto pripadam onim 5% i svjesno izbjegavam sve ostale pdf-ove, dok je kod drugih nesvijest izrazena u tome sto lutaju posvuda.
I ako nam smeta 95% ljudi, to je za ocekivati.
 
80% ljudi ne misli, 15% misli da misli, i bas tih 95% dolaze na ovaj forum. I treba kad god se pojavi neki novajlija da ga posmatram kao iz onih 5%? Bice prije da je obrnuto, a to se vidi po tome sto svi stavljaju "iracionalno" ispred racionalnog, kao da je svako racionalno isto i iste vrijednosti, ili pak iracionalno.

Dakle, porijeklo, a posebno pripadnost jednom narodu igra odlucujucu ulogu u odredjivanju vlastitog vidika kod ovih 95%. Tebe ne smatram za filozofa ili samomisleceg covjeka, jos nisam vidio nijednu originalnu misao kod tebe. Vise licis na ozimana koji uglavnom podrzava druge, a sam nema vremena za vlastiti razvoj ili temeljno bavljenje filozofijom. Ja sam na ovom forumu zato sto pripadam onim 5% i svjesno izbjegavam sve ostale pdf-ove, dok je kod drugih nesvijest izrazena u tome sto lutaju posvuda.
I ako nam smeta 95% ljudi, to je za ocekivati.

Iskreno, uopste me ne zanima sta ti mislis o meni, tako da uopste ne kapiram zasto moras to da mi govoris. Neka bude sve to sto govoris o meni, a nije vezano za uzrok postojanja ljubavi, tacno. I sta onda? Sta si postigao time? Imam i ja misljenje o tebi pa ga ne iznosim zato sto smatram da je besciljno. Koji je tvoj cilj? Sta zelis da postignes time sto ces pokrenuti temu o tome kog porekla je moj otac? A sta zaista postizes ako ne nepotrebni sukob?

Ti jednostavno nemas strpljenja. To je tvoj problem.
Ko nema strpljenja ako ne emotivac?
Ko izmislja lazne razloge svog ponasanja ako ne emotivac?
Ti izbegavas raspravu zato sto si nesposoban za nju a ne zato sto si ti kao iznad drugih pa neces sa njima da razgovoras na nacin na koji razgovoras sa onima koji su ti jednaki.
 
Poslednja izmena:
Meni je malo smešan taj pokušaj da ljudi nadžive sebe putem dece. Kakva niskost duha... ako već hoćeš da nadživiš sebe gledaj da učiniš veliko delo kojim bi se replikovao kroz vekove, a ne da praviš decu kao primitivni seljak željan produžetka loze. I uopšte, decu ne treba praviti iz tih razloga nego kako bi uživao u detetu koje imaš. U tom smislu su debilni oni muškarci što se razočaraju jer nisu dobili sina, jer Bože moj treba produžiti lozu.

Dela su mrtva. Covek moze da stvori delo ali delo ne moze da stvori coveka. Doduse, delo moze da ima uticaja na coveka ali samo do odredjene granice. Neke stvari mogu da se prenesu delima. Naprimer, znanje moze da se prenese knjigom. Ali mnoge stvari, ponajvise one fizicke, ne mogu ni na jedan drugi nacin osim na bioloski.

Razocarenje je debilno zato sto covek treba da bude spreman na negativne ishode ali svakako ima smisla to sto se muskarci vise raduju sinovima nego cerkama.
 
Ko god smatra da radi na necemu i ometaju ga u tome, taj je nestrpljiv da ometaci nestanu. Vecinom imamo prolaznike sa rukama u dzepovima.

Kad je Nietzsche okarakterisan kao veoma nestrpljiv (a strpljenje je ropska osobina) onda je svakako kompliment biti nestrpljiv. Jer emocije se ne pojavljuju kad sve ide kako treba.

To sto lokalne muve uopste ne shvataju temu, pa nalaze potrebnim da u nju upadaju je isto kao kad ti mama saopsti da nisi od istog oca kao i tvoja braca i sestre. Ti ces se uznemiriti, ne zato sto si emotivac.
 
Sto imam slobodnije misli i razmisljanja, to se vise osecam robom...

Ne vidim kako ces u animalnom svetu ovo izmeniti....
A sa druge strane, animalni ili ne, obojeni strahom ti nece verovati i da mozes da izmenis, jer smatraju da nesto mora na silu, a to uopste nije tacno...
Najtacnija stvar je gde ostali vide muku ti ugledaj priliku i tako ces nakaradan sistem uciniti saveznikom, ali ako ne iskazujes svoje ideje...
Dokle god ne nanjuse sta radis, tumacice onako kako ga oni vide...
Jedna rec, osmeh i naebo si...

A da bi pridobio druge moras nesto reci, jer to su pesadija, nisu to generali...svako je pre generala bio pesadija...
 
Meni ovaj Tukidid deluje kao neki jadan tip koji je otkrio Ničea i preko njega leči lične frustracije i komplekse kroz kompenzaciju. Mašta da bude veliki, surovi ratnik poput Leonide, a u realnosti je verovatno neki šonja i luzer kog gazi kako ko poželi. Plus je dosadan, došao je na forum i drži monologe, priča sa samim sobom i smara ljude. Da je veliki ratnik i autoritet u realnosti, ne bi mu trebao forum da na njemu iživljava svoje nedosanjane snove.
 
Povlacim da je strpljenje samo po sebi ropska vrlina. Treba ga imati u pravo vrijeme i u isto neimati.

Konačno-umerenost,bolje reči -odmerenost je vrlina No1!
Viteštvo je dobro samo za fizički snažne i priglupe,a za mudre je mač lucidnost,nova ideja,lukavstvo uma (Hegel),umeće
da se vodi igra života! Ples sa vukovima Tuki!
Već sam ti ilustrovao da jedan jedini čovek s modernom automatskom puškom bi zaustavio sam Percijance u Termopilskom tesnacu...
Moderni japiji su vitezovi umni koji ne prezaju ni od tzv nečasnih dela i zamisli! Sve je u igri!
Misliš da je njima do para i uživanja u luksuzu?
Kocoš nema vremena za te gluposti!
Biznismeni su stepenik niže-hedonizam je već i prisutan,ali je izraženo razumevanje odgovornosti prema poslovnom procesu i napredovanju
civilizacuje.Masoneriju ne okuplja slava već osećaj odgovornosti ozbiljnih ljudi.
Preformuliši se Tuki-previše si arhaićan i vreme te pregazilo...
 
Za one koji imaju malo uma, materijalni izumi predstavljaju idole pred kojima padaju na koljena. Za Spartance bi bilo jasno da takvi izumi kostaju previse i umne i tjelesne energije i da narod koji se njima bavi nece potrajati dugo.

"Sta najvise unistava? - Zene i pronalasci" - Nietzsche

A njima ne bi bilo tesko da otmu naoruzanja koliko im je potrebno, jer su imali prije svega ekstremno jaku dusevnu energiju. Kad bi pogledao nekome od njih u oci dao bi im sve sa DZ i pitao treba li jos.
 
Tuko sam ja i te koji kipte od mržnje i nemoćnog besa...Na kraju cvile ko prebijeno pašće...
Ali moraš ga tuči dok ne procvili-nema druge...
Kad su u čoporu,budeš lukav kao vuk inače najeb...
A ja ne mrzim i nisam besan-samo krajnje racionalan...Ovo je svet u kom smo nastali i u kom nestajemo.
Ja drugi svet nemam...zasad...:zelenko3:

- - - - - - - - - -

Evo ovi crnogorci,mafijaši...Malo im dodaš,zavadiš i samoistrebljuju se...Svi su ne belom...
Službe se igraju njima...Kakve Leonide...
 
Jedno je mrznja a drugo je nedostatak kompromisa. Ti se lako zapletes u odnose s ljudima da vise ne znas ni ko koga mrzi ni sta ko od koga trazi. Nije niko toliko glup da se ponasa po iskljucivo jednom receptu. Stari Grci su bili drustveno i moralno najfleksibilniji narod na svijetu. Oni su u stanju da prihvate sasvim novi oblik drustvenog uredjenja i istog momenta beskompromisno da ga brane i ne odstupaju ni za korak. Jer tu odlucuje inteligencija, a ne glupost. Samo su propalice nesposobne da se izmijene nabolje. Nedostaje im sposobnost uocavanja prednosti.
 
5991593.jpg
 
Pa hteo sam da razgovaram sa tobom jer si mi se učinio zanimljivim, nisam dakle tražio pomoć nego konverzaciju.

Nego Tukidide, šta misliš o Dragošu Kalajiću? Čini mi se da on odgovara tvom modelu nadčoveka...


Daleko je on od Kalajića, Evole, Genona, Tilaka, Hamvaša, Elijade, ...čitave plejade ....pa i Dugina.... Tako mi je rekao. Duh je nebitan, vertikala je nebitna, stremljenja su nebitna. Ontologija i Protologija je nebitna !

On je kvazi-tradicionalista ! Samo ogoljena volja, svest i moć. Koja je svrha toga - ma nebitno !


Ne ide mu to...
 
Poslednja izmena:
Ko god se klanja bogu ili religiji, pripada rulji i nema duha. Dokaz su i sva tajna drustva sa svim njihovim obredima u kojima ucestvuje sve sa koca i konopca koji samo imaju novac. Ne gleda se ni porijeklo, ni djelo, ni rasa ...
Dakle, sta ja ima da pricam sa tim lezernim sportistima? Daleko je sportista od ratnika. A da su svi kukavice, vidi se po tome sto ne smiju da istraze Nicea. Dakle, klanjaj i kasiraj i cekaj kraj. Pokvarenjaci.
 
Proučavanje Ničea je pubertet filozofije...Moj mlađi se sa 16 dokopao Also Sprache koje mi kod compa bilo i kaže "Ćale,ala ovaj pametno
serenda za medalju...Da nam dođe u Dvorište neki s takvom žvakom razbili bismo ga kao skinhedse!":rotf:
Taj moj sinak ima sad duplo više godina i ne ide više u Dvorište i filozofija mu nešto kao skup arhaićnih viceva o Muji i Hasi...
 
Ako je sam istinski moral podsvjestan, onda je moralno saosjecanje u tome da se ne odstupa od podsvjesnog, jer osjecanja se najlakse mogu izazivati svjesnim izazivanjem straha, dok je moralno saosjecanje u tome da se izbjegava izazivanje straha i osjecanja uopste, jer ona su zasnovana na strahu. Ako je u necemu emocionalna inteligencija onda u tome da se izbjegavaju emocije. Inteligencija i emocije su, prema tome, suprotnih nacela.
Zbog toga su religiozni ljudi i najosjecajniji, jer je i bog zasnovan na strahu.

Kako zene izazivaju osjecanja kod muskaraca? Pa prave ih ljubomornim preko drugih muskaraca. To je ujedno i emocionalno glupo, tj. neinteligentno.
Je li potvrda da zene koje su emocionalno neinteligentne takodje moraju biti i nemoralne?

Postavlja se pitanje zasto to rade, a kad njih izlazu strahovima onda noge u sake i put pod noge?

Ovo je bas teska filozofija, nego, mislim da citas pogresne knjige za ova pitanja.

Da ti samo nagovestim da su zene slicne nama, a zbog potrebe da se nekim "filozofima"
naucno objasnjavaju musko zenski odnosi cak su evoluirale i u tom pravcu.
Zamisli sad sebe da si zena...ali jedno dva puta sitnija i sa raznim starhovima koje ti nemas
ta normalna ne moze da bude, a vec ti imas problem.
 
Zašto hajka na žene? Skoro svaka jedan mobilni na jedno drugi na drugo uho, pridržava ramenom, na stolu fiksni sa hand free, na radiju muzika, na tvu serija, u jednoj ruci kutlača, u jednoj šeri prevrće krompiriće u drugoj ćevape, drugom rukom radi mikserom, pravi kolače... i sve razgovore obavi, i muziku sluša , i seriju prati, i sve poslove završi! I na kraju svu mušu filozofiju provali u par reči. E nadjite mi vi i jedinog muškaraca koj to može.
 
Poslednja izmena:
Ta govori i vise stranih jezika. Dok dogovori termine sa arapinom, crncem i kinezom, da "proba" i njih te da evoluira u njihovom pravcu, tebi je data privilegija da joj se divis. Jos ako dozvolis tim njenim "prijateljima" da te uzjasu, gdje ce vece srece?
 

Back
Top