Značaj mržnje
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 39

Tema: Značaj mržnje

Domaćin mekflaj (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    178

Podrazumevano Značaj mržnje

Šta je to mržnja?
    Kako biste je definisali?

Svi smo manje-više osetili emociju ljubavi, ali da li smo spoznali mržnju?

Ona se kao emocija dosta pljuje, zvanični sistem vrednosti je odbacuje, međutim, pitam se koliko je to ispravno i zdravo za pojedinca i njegovu prirodu, dok društvu svakako koristi.

Gledam na yt intervju sa jednim satanistom i lik kaže da je po njihovom učenju, mržnja jednako važna kao i ljubav. moraću malo da se pozabavim informacijama i iz njihove riznice mudrosti, možda ima nečeg korisnog tu...
    Recommended for you

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6100

Podrazumevano Re: Značaj mržnje

A pa tanka ti je tu linija izmedju ljubavi i mrznje
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Moderator dlugomir (avatar)
    Učlanjen
    18.10.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    15273

Mrznja je opterecujuca i treba je se osloboditi sto pre. Ona mnogo vise utice na mrzitelja nego na predmet mrznje, koji cesto toga nije ni svestan.
    https://forum.krstarica.com/forumdisplay.php/197-Igre-bez-granica

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Mrznja je vrlo produktivna stvar i energicna...
    Treba povrsno mrzeti i onda si majstor...
    Ono cuveno srpsko, gledaj da komsiji crkne krava, jer ce ti onda komsija tele prodati upola cene..
    Tako da to donosi razvoj i profit...mrznja se uvek isplati u Srbiji...

Jos te cudno gledaju kad ne mrzis...

A ovo sto se ovde kao prave fini, a pa naravno, gostoprimstvo....ali tri dana posta svakog gosta dosta....a ako bi da mrsi, e onda mora i da se isprsi...znaci kilo kafe, ratluk, cokolade, bombonjere, viski, rakija, prsuta ...

Iskusan Sousuke Aizen (avatar)
    Učlanjen
    09.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

mržnja je iracionalna emocija i onaj ko je spoznao da ne postoji slobodna volja te da niko nije kriv zbog toga što je takav kakav jeste ne može da mrzi ikoga
    You cannot choose your thoughts, because that would require that you think them before you think them.

Domaćin
    Učlanjen
    13.09.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mrznja ti nekad otvori oci. Kad slepo volis mozes upasti u zamke jer si verovao da te neko voli a on te mozda mrzi Gluma ljudska postoji.

Mrzeti lose stvari moze biti ok nesto sto je normalno ne voleti. ili toliko zlo i lose da pocnes da mrzis tu stvar. Nije ok mrzeti dobre stvari

Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Ma ebes mrznju kojoj nije cilj da ekonomski i psihicki podrijes drugog..

Veoma poznat Honduras (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    957

U suštini je korisna samo za upoznavanje sa sobom. Uhvatiš sebe da mrziš nekoga ili nešto, malo razmisliš o razlozima, koriguješ svoje ponašanje, ostalo pustiš niz vodu, i čiča miča i gotova priča...

Legenda Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2636

Ljubav često prerasta u mržnju.
    Iz mržnje u ljubav, teži slućaj...
    Kada bi se ljudi odrekli lepog govora o sebi i lošeg govora o drugima -
    većina čovečanstva bi postala nema...

Legenda Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2636

Da mržnje nije ne bi bilo ni zločina počinjenih u afektu.
    Stepen afekta utiče na težinu krivičnog dela !
    Kada bi se ljudi odrekli lepog govora o sebi i lošeg govora o drugima -
    većina čovečanstva bi postala nema...

Domaćin wirdz (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    35
    Reputaciona moć
    142

Citat Original postavio mekflaj Pogledaj poruku
    Šta je to mržnja?
    samovažnost, samosažaljenje.

Ime:  Untitled.jpg
Pregleda: 126
Veličina:  27,2 KB

https://forum.krstarica.com/showthread.php/800167-ni%C5%A1ta

Elita
    Učlanjen
    18.08.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    633

Sluzi mi da potvrdim sebi koliko sam dobro i divno bice, vredno ljubavi i svega najlepseg..jer bez tame ne bi ni mogli spoznati svetlost i dobrotu...
    U tom smislu je postujem, inace je apsolutno besmislena..

- - - - - - - - - -

I to je osecaj koji je mom unutrasnjem bicu u potpunosti nepoznat...nisam u stanju da mrzim ikoga...
    Lapsus tastaturis

Iskusan petunija_love (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    327

Citat Original postavio mekflaj Pogledaj poruku
    Šta je to mržnja?

Svi smo manje-više osetili emociju ljubavi, ali da li smo spoznali mržnju?

Ona se kao emocija dosta pljuje, zvanični sistem vrednosti je odbacuje, međutim, pitam se koliko je to ispravno i zdravo za pojedinca i njegovu prirodu, dok društvu svakako koristi.

Gledam na yt intervju sa jednim satanistom i lik kaže da je po njihovom učenju, mržnja jednako važna kao i ljubav. moraću malo da se pozabavim informacijama i iz njihove riznice mudrosti, možda ima nečeg korisnog tu...
    ne bih da definišem..kako ne bih trošila tintu (:
    svakako da mržnja nije produktivna za pojedinca, ne msm da to može biti neka dobra baza i pokretač za bilo šta..da li je pogubna? uglavanom bih rekla da jeste, dobija se onaj zgrčeni izraz lica kao isceđeni limun..posle kao mušmula gnjila..a i usne se nekako deformišu u 2 linijce
    na psihu možda deluje u startu kao neki pokretač..a rekla bih da se transformiše u samodestrukciju, negde kad dosegne zenit ((:
    u šampanjcu da se kupam, nova kola da ti slupam (:

Buduća legenda Dragoljub69 (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    633

Citat Original postavio petunija_love Pogledaj poruku
    svakako da mržnja nije produktivna za pojedinca, ne msm da to može biti neka dobra baza i pokretač za bilo šta..da li je pogubna? uglavanom bih rekla da jeste, dobija se onaj zgrčeni izraz lica kao isceđeni limun..posle kao mušmula gnjila..a i usne se nekako deformišu u 2 linijce
    na psihu možda deluje u startu kao neki pokretač..a rekla bih da se transformiše u samodestrukciju, negde kad dosegne zenit ((:
    ...
    Za šankom sa zastavom na pola koplja

Ističe se pesho (avatar)
    Učlanjen
    03.11.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

zivot je qurva ....
    ko ostavlja ruze ispred moga praga?

Domaćin *pustinjakinja (avatar)
    Učlanjen
    14.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    334
    Reputaciona moć
    1093

Мржња...тренутна моћ која на крају прождре моћника.
    Љубав можда нема моћ, али је непобједива.
    Acta est fabula
    https://www.youtube.com/watch?v=YBIoieBoYCE

Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Citat Original postavio petunija_love Pogledaj poruku
    Prvo u Srbiji onaj ko mrzi najvise se danas smeje, sasvim sigurno vise od onih koji imaju dobru dushicu...
    Tako da tesko da ce mu lice izgledati kao da je jeo limun...pre ce ovima sto su vaspitani da ih neko uvazava ako su pristojni i lepo se ponasaju...

Drugo , onaj ko mrzi , ima odresene ruke da tako zabiberi drugima, uz odresene ruke i da se opravda, brate morao sam, uradio si mi ono a ja to mnogo mrzim...sad smo kvit dok mi se ne ukaze nova prilika da ti zabiberim..Ajd na pice..

Trece, izmedju zenske mrznje koja se tumaci na milion nacina kao krivica drugih a ustvari je njihova mrznja i prave povrsne mrznje, svakako da je plodonosnija ova povrsna i tako karakteristicna za mentalitet...
    A da ne bude da pricam bez veze, jel ijedna salterusa volela svoje musterije 30 i 31 decembra...jok, mrzela je svaku musteriju koju je mogla...zbog ovog ili onog razloga...

Da vidimo sta je sa mrznjom prema bedi...ona je iz straha, to ste pokrili, ali i iz remecenja fengsuia da je oko nas novac, bogatstvo i ljudi kojima tece med i mleko, jer ako se prospe prosuce se na nas...i nase na njih...
    A sta ce da bude ako se nase prospe na bednika...nista, kao sundjer, ma i jace od toga, upija kao tampon za one dane kod zena...
    A sta ce da se prospe na nas od njega....pa nista, moze samo nesreca i tuga...

Cak mrznja pomaze i u filozofiji. To po meni nije vise filozofija nego kolaz tudjih filozofskih misli, jer ne moze covek da kreira ono sto mu nije blisko, ali sta zna raja sta je znanje tudje, a sta proizaslo iz osobe kao nesto sto je artikulisano filozofskim znanjima...
    Kad kazem filozofija svi vi mislite nesto duboko, ali to se preplice i u ljubavi i svuda...onaj koji vise primecuje i bolje sklapa nekako uvek bogatije dozivljaje ima i dogadjaji sa njim , cak i kad nema nekih za zabelezivanje budu ispunjeni...sitnicama, ili uglovima koje ostali ne bi primetili...

Zvanicni sistem obozava mrznju....pa nastao je na izazivanju mrznje prema socijalizmu i SFRJ, i jos uvek se hrani na istim frekvencijama...
    Mora...
    Mora da unese mrznju prema drustvenom dok se ljudima ne ogadi sve drustveno i postanu individue, jer tako je lakse razbiti Srpsko drustvo i voditi ga pojedinacno kud hoces...

A i nije lose kad neko prozre njihove planove, pa onda casu mrznje i onda se medjusobno akaju, i zaborave ko je ustvari nesto odneo, promenio, izgubio, procardao...

A...to sto najjaci mrzitelji stalno pricaju da su puni ljubavi, a jeste i g. vitamina....stara izreka...

Učlanjen
    09.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

ja iskreno mislim da onaj ko ne pročitaj taj post ceo,treba da ide da se leči
    evo npr ja sam ga celog pročito i to 9 puta,saću deseti
    You cannot choose your thoughts, because that would require that you think them before you think them.

Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Citat Original postavio *pustinjakinja Pogledaj poruku
    Мржња...тренутна моћ која на крају прождре моћника.
    Љубав можда нема моћ, али је непобједива.
    Ljubav ne moze da pobedi strast u danasnje vreme, na zalost...
    Ali zato se cesto mesa ljubav i strast, kao pojam, pa onda ko nudi strast, pobedjuje ....

Ljubav tu dodje kao suplement, dodatak vezi iz strasti i to dodatak koji kreira pojedinac na jednostranu odluku , nekad zahtevajuci saucesce a nekad dobijajuci saucesce od partnera, samo drugo znacenje te reci...

Ljubav je uvek u jednoj osobi, a plodovi ljubavi su ono sto vide drugi....i posledice ljubavi...
    Pa opet, iz meni nejasnih razloga sebicnosti, jer ja sam slab kad vidim da neko voli , pa i mene, ali i druge...ali drugi ljudi su malo zainteresovani da ljubav koja ocigledno daje plodove odgaje, nahrane, nadjubre...mada ovo poslednje donosi stetu...osoba se zanese, prebroji , zaleti...poraste sanjanje i ego a opadne ljubav...
    Zato nije bez veze da ljubav uspeva da opstane samo kad ima tek toliko da prezivi i ne previse da se zagoji...jer ce zagnojiti...

A koliko je previse a koliko taman, mozda zavisi od detinjstva, od postenja, najmanje od iskrenosti, sto proser teorija danasnjih medija i zena kaze...
    Lazu nevidjeno a pricaju o iskrenosti...iz straha iz sherlok holms zelje da nekako natuknu sta se desava u umu drugog...a to radi lazac...
    Ko voli, taj i ako slucajno zbog neceg krije ljubav, ne krije dobro...

Nego da vratimo na mrznju, mrznja cesto pokriva ljubav...krije ljubav...tj ljubav se krije mrznjom...ali to tacnije receno nije ljubav nego samo potencijal....
    Nekako su uspeli da danasnje devojke ubede u dve stvari, seks i strast umesto ljubavi, i da se potencijal bolje prodaje nego sto kad se ostvari bude sreca...

A to prenosimo u sutrasnjicu.....malo vise mrznje i vise nepoverenja...
    Sta dobijas kad pomesas nepoverenje i ljubav....?
    Nesto sto jako lici na mrznju...
    Zato ovoliko i natucate da je mrznja i ljubav povezana, a nije...nego danas kod vecine jeste, jer se igraju djavoljim savetima i delima, pa ebiga...tikva pukne i posle jaoj...ali vazno da nije srce bolelo....danas je bitnije napuniti secanja u glavi , nego srce , osloboditi energiju micikane, nego osloboditi energiju ljubavi...

- - - - - - - - - -

Mrznja je mnogo korisna stvar za razmenu....Kad das mrznju kilo dobijes i kusur, 100g.

Ajd to isto sa ljubavi da uradis...sipak....Das kilo , onaj sto prima kaze, ej ovde ima samo 10g, meni se tako cini...ti samo slegnes ramenima...a neki put, ti das 10 g, a ono , prase kad piski kod onog ko prima....sreca nevidjena...kaze sto posla ovoliko , 10kg stiglo ljubavi....umrecu od tolike ljubavi....

Neko tebe bezobrazlukom ti njega mrznjom...
    Neko tebe nepostovanjem ti njega mrznjom
    Neko tebe na poslu a ti sve njih mrznjom...

Učlanjen
    09.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

i ovaj post isto, ko ga ne iščita celog-odma na posmatranje dide

Dremač je trenutno na forumu
    C.Zvezda šampion 30х. Uništiti Fss lopove, penaltizane, grobote, medije, partije, mafije...
    Aktivan član Dremač (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    74

Nije mi poznata ta emocija mrznje, mrznja ne postoji, sve je to iluzija i prevara, pogotovo mrznja nije suprtnost od ljubavi, koja takodje ne postoji.
    U principu postoji um i memorija sa podacima o negativnom dejstvu neke osobe ili pojave po sopstvene ciljeve i volju. I ne treba od muve praviti magarca, od grudve lavinu.

Eto npr. kad primetim na forumu ovog Zoogoljuba69, ne znaci da ga mrzim, samo pamtim po dve teme gde me napao bezrazlozno, a i ne znam dal je stvaran ili bot program da gubim vreme na tu pojavu. Jedino ako bih krenuo da smsiljam plan kako da prijavljujem njegove postove, kao odmazdu jer mi prijavio post gde sam tvrdio kako je mrtvo dete nekog nebitnog glumca lazno i izmisljena vest, kao i gomilu drugih postova sa te teme sto je prijavio, jer valjda misli da je bitniji od ostalih, stoga oboleva od mrznje. Bio bi to opsesivno kompulsivni prezir, odnosno samoodbrambena reakcija, koji bi neki nazvali energijom mrznje.

U sustini rec mrznja nije u tradiciji naseg naroda, te price o kravama i stoci su ubacili drugi, kao i mnoge druge stvari u istoriji.
    Ukljucujuci i jedan ustaski NDH projekat u Beogradu, ciji smisao od osnivanja nije sport, vec antizvezdastvo i urusavanje sporta i plemenitog duha srpskog naroda. Prvi put se ta rec mrznja pojavila u javnosti 90ih godina na jednoj grobarskoj zastavi, kompleksaske juzne franjine tribine, svakako latinicom ispisana, zastavi koja je zavrsila kasnije na severu spaljena.
    Tako da naravoucenije je da se mrznja ne isplati. Ko drugome jamu kopa sam u nju upada.
    Ipak hajde recimo da mozda i nisam u pravu i da se nesto izmenilo u kolektivno nesvesnom u 2000im....
    da je mrznja zapravo smisao zivota, put da dobijes ustupke od vlasti, ako kao sizofreni bolesnik gebelsujes i vodis neku tv emisiju...
    onda zapevajmo svi.....
    Nek zivi Zvezda, nek se radja dan neka svako dete mrzi pratizan !!!... Ubij grobara... Smrt FSS lopovima, sudijama i medijima botovskim...
    In my sleep I'm searching for a way to find the open door leading me to where it all begins
    zgazimo gnovinare i fss. FKCZvezda šampion 1946,1986,1999

Učlanjen
    09.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Nije mi poznata ta emocija mrznje, mrznja ne postoji, sve je to iluzija i prevara, pogotovo mrznja nije suprtnost od ljubavi, koja takodje ne postoji.
    U principu postoji um i memorija sa podacima o negativnom dejstvu neke osobe ili pojave po sopstvene ciljeve i volju.
    ovo si lepo reko

- - - - - - - - - -

mada,ne vidim zašto ta pozitivna ili negativna dejstva ne bi mogla da se nazovu ljubav/mržnja

Veoma poznat Honduras (avatar)
    Učlanjen
    27.10.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    957

Citat Original postavio Sousuke Aizen Pogledaj poruku

- - - - - - - - - -

mada,ne vidim zašto ta pozitivna ili negativna dejstva ne bi mogla da se nazovu ljubav/mržnja
    To bi bilo mnogo lično i romantično, mudraci o svemu sa distance.

Učlanjen
    09.10.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

haha ako si mu rekla

Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    263

Navijajte za Zvezdu, zakljucak umnog foruma...i necete mrzeti....znam neke navijacice, jeste da dele ljubav nesebicno, ali brate mrze za medalju....

Slične teme

1. Nesvakidašnje pitanje za Arhitekte
    Autor Novcic_u_fontani u forumu Nauka
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 03.08.2005., 00:42
  2. Ubicu se zbog nje
    Autor Aca79 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 19.08.2004., 00:28
  3. Mišljenje o ovom hostingu 500din/godišnje 50mb
    Autor Pedja Kovacic u forumu Web dizajn
    Odgovora: 2