Teorija Smrti

Све је другачије када човек једном у животу схвати да је "Свет моја представа". А до тада држите се сировог реализма и његових аксиома и врлих закључака проистеклих из њих.
Као да Баркли, Кант, Шопенхаеур, Бергсон нису никада ни постојали. А њихова дела написана на Месецу.

Sad bi trebali da se držimo Njutna slepo kao da Ajnštajn,Bor,Šredinger,Hilbert i ostali nisu ni postojali?
Da zanemarimo Witgensteina,Hajdegera,Huserla,Habermasa,Adorna,Čomskog,Deridu...?

- - - - - - - - - -


Misliš na Apolona? Rile,aj se gađamo kolomotivama! I kako tvoj telepatski kontakt s onim koji je jok?Još ništa?:zima2:
 
Sad bi trebali da se držimo Njutna slepo kao da Ajnštajn,Bor,Šredinger,Hilbert i ostali nisu ni postojali?
Da zanemarimo Witgensteina,Hajdegera,Huserla,Habermasa,Adorna,Čomskog,Deridu...?

"Свет је представа", није нека тамо хипотеза коју је неки филозоф изнео, а онда следећи филозофи после њега побијали ?
Јел су ти жонглери празних појмова, које си набројао, негирали да је свет представа. Негирали поделу на појаву и ствар по себи?

Јесу, али за вас, заједно са њима, који до те поделе никада нисте ни дошли.

А онај ко је једном непосредно схватио да је свет представа, он може заједно са Шопенхауером рећи:

„Svet je moja predstava" - to je, poput Euklidovih aksioma, postavka za koju svako mora reći daje istinita čim je shvati, iako to nije postavka koju svako razume čim je čuje.

Jer to da je objektivno postojanje stvari uslovljeno jednim predstavljajucim subjektom, i da, prema tome, objektivni svet postoji samo kao predstava, nije nikakva hipoteza, a još manje odluka bez opoziva, ili cak nekakav paradokson uzet radi diskusije, vec je to najsigurnija i najednostavnija istina, cije je saznanje otezano samo time što je ona cak i suvise jednostavna, a svi ljudi nisu dovoljno razboriti da bi posli od prvih elemenata svoje svesti o stvarima."
Шопенхауер

Тако да задржи те "напредне жонглере" за себе.
 
To ti imaš predstavu da je svet predstava tvog uma!:rotf:
A evo ša te Boljarin teo pitati ,ali si zbritvio:Kako znaš da je svet predstava ,a ne nešto drugo?:konfete:
Što ne bi bio puzle?Neka druga slagalica?
Hologram holograma?
Veruješ da ono šta vidiš da je to samo u tvom umu?
U čemu?:mrgreen:
Ša ti je to UM?
Ako "znaš" -lupaš,ako ne znaš-onda sve do sada lupaš!
Vidiš,ja mogu da verujem takođe u razne gluposti!

Međutim,ako komuniciram-postoji potvrda iskustva,a i praktićna verifikacija...Kažem ako komuniciram....
A ti znaš da ti je valjan sud samo ako se pojavljuje i u iskustvu! Reko ti Kant,zar ne?
Je li se sećaš da sam ti kao Covi rekao da mi ne pričaš o istini nego da mi je pokažeš...Reko mi Niče...:zelenko3:
 
"Свет је представа", није нека тамо хипотеза коју је неки филозоф изнео, а онда следећи филозофи после њега побијали ?
Јел су ти жонглери празних појмова, које си набројао, негирали да је свет представа. Негирали поделу на појаву и ствар по себи?

Јесу, али за вас, заједно са њима, који до те поделе никада нисте ни дошли.

А онај ко је једном непосредно схватио да је свет представа, он може заједно са Шопенхауером рећи:



Тако да задржи те "напредне жонглере" за себе.

upravo,to je ono što se ja ubi pričajući ovde danima,samo na malo drugačiji način (ništa ne postoji bez svesti/reči,sve što postoji postoji za nas,subjekte koji imaju svest)

mada mi je malo sporan ovaj drugi deo,tu se ne bih baš složio sa šopenhauerom i kantom i ostalima koji su govorili o nekakvoj ''stvari po sebi'' jer čak i ta ''stvar po sebi'' je izmišljotina stvorena pomoću svesti i reči i postoji za nas,ljude,svesna bića,ako me razumeš šta oću da kažem
 
upravo,to je ono što se ja ubi pričajući ovde danima,samo na malo drugačiji način (ništa ne postoji bez svesti/reči,sve što postoji postoji za nas,subjekte koji imaju svest)

mada mi je malo sporan ovaj drugi deo,tu se ne bih baš složio sa šopenhauerom i kantom i ostalima koji su govorili o nekakvoj ''stvari po sebi'' jer čak i ta ''stvar po sebi'' je izmišljotina stvorena pomoću svesti i reči i postoji za nas,ljude,svesna bića,ako me razumeš šta oću da kažem

"Ствар по себи" није буквално ствар.

Знање о подели на појаву и ствар по себи, врти се око непосредног искуства, а не око појмова. Зато онај ко никада није дошао до увида у идеалитет опажјаног света, ништа ту неће разумети. У случају да ти јеси дошао, не надај се да ћеш исти објаснити другима. Ни данима, ни месецима, ни годинама.
Иако се ту ради о нечему наједноставнијем. Како каже Шопенахеур.

"To je najsigurnija i najednostavnija istina, cije je saznanje otezano samo time što je ona cak i suvise jednostavna."

Она је из неког разлога затворена књига за многе.

Ипак, због своје једноставности може се лако објашњавати. Раније сам то чинио на овај начин , у пар реченица.

arms_fp02.jpg


Ово је илустрација ситуације у којој си управо сада. Имаш дакле субјекат кога не можеш сазнати и имаш ИСПРЕД њега скуп слика уоквирен једном сфером која чини твоје видно поље.
Слике у тој сфери се мењају обликом и величином кад год се помериш.

То је свест. То је представа. То није неки апстрактан појам него твоја реалност. И то је сав свет који сазнајеш и који можеш сазнати.

Изван тога, изван свести, је ткз. "ствар по себи".
 
znam da nije bukvalno stvar nego u nedostatku boljeg izraza koristi se taj.. al opet..e h nbt,bitno da se ''slažemo'' (pod znacima navoda jer to nije stvar mišljenja u smislu ukusa itd nego najneposrednija i najočiglednija istina,činjenica) oko toga da je čitav ''objektivni'' svet predstava subjekta (svesnog bića) te kao takav uslovljen njime..

znam znam to sve,čito sam baš skoro ''svet kao volja i predstava'',mada i ranije sam to skontao,najpre čitajući tvoje blogove o tome na krstarici (mada čak i pre toga,al tvoji postovi o tome su me još više učvrstili u tom ''uverenju''),što me nateralo da se zamislim i zaista mi i jeste umnogome promenilo poimanje stvarnosti i života.
nije teško objasniti ali je teško razumeti to,bar na prvu loptu,iako deluje kao da je jednostavno al.. nzm
 
znam da nije bukvalno stvar nego u nedostatku boljeg izraza koristi se taj.. al opet..e h nbt,bitno da se ''slažemo'' (pod znacima navoda jer to nije stvar mišljenja u smislu ukusa itd nego najneposrednija i najočiglednija istina,činjenica) oko toga da je čitav ''objektivni'' svet predstava subjekta (svesnog bića) te kao takav uslovljen njime..

znam znam to sve,čito sam baš skoro ''svet kao volja i predstava'',mada i ranije sam to skontao,najpre čitajući tvoje blogove o tome na krstarici (mada čak i pre toga,al tvoji postovi o tome su me još više učvrstili u tom ''uverenju''),što me nateralo da se zamislim i zaista mi i jeste umnogome promenilo poimanje stvarnosti i života.
nije teško objasniti ali je teško razumeti to,bar na prvu loptu,iako deluje kao da je jednostavno al.. nzm

Код мене је то било нешто као "клик". Јасно се сећам тог догађаја. Једноставно сам одједном увидео да објекат, слика испред мене, не може бити слика ако није то... ИСПРЕД мене.

И то је све. Као што видиш, то знање може се сместити у једну реченицу.

Међутим, као што рекох и као што је говорио Шопенхауер.

„Svet je moja predstava" - to je, poput Euklidovih aksioma, postavka za koju svako mora reći daje istinita čim je shvati, iako to nije postavka koju svako razume čim je čuje.
 
haha oke provalili ste me :P to je moj lažni profil..jer..nemoguće je da postoju dva čoveka koja slično razmišljaju o nekoj temi..to je bukvalno nešto..nešto baš baš nemoguće i nedokučivo i nezamislivo..
 
haha oke provalili ste me :P to je moj lažni profil..jer..nemoguće je da postoju dva čoveka koja slično razmišljaju o nekoj temi..to je bukvalno nešto..nešto baš baš nemoguće i nedokučivo i nezamislivo..

Nisi ti oziman, a i da jesi ništa ne mijenja. "Svet je tvoja predstava" važi samo dok ono-što-jeste sebi predstavljaš kroz singularnu tačku subjekta.

Ono-što-jeste očito nisi iskusio neposredno. Predstava je posredno iskustvo nečega, nečega što "po sebi" nije niti blizu onoga što projektuješ i vidiš u svojoj predstavi.

To izjednačuješ postojanje sa predstavom nečeg postojećeg u tvojoj svjesnosti... to je totalna zaglupljenost.


SVE (što-jeste) i "Svet" nisu jedno i isto. Izvan subjektivne predstave postoji "stvar po sebi" koju ne možeš predstaviti onakvom kakva ona jeste. Ono što sebi predstavljaš jeste percipirana vrijednost te stvari. Od tvoje percepcije zavisi kakvu ćeš predstavu projektovati svojim čulima.


Stvar po sebi je nematerijalna, bestjelesna, besprostorna, stoga, ništa od onoga što je prisutno u tvojoj čulnoj predstavi. U tvojoj predstavi je prevod, dekodirana-percipirana vrijednost informacije o toj stvari koja je (stvar) postojeća u umu univerzuma.

U drugim riječima tvoja predstava "Sveta" je laž o stvarima po sebi. Istinu o stvarima po sebi možeš znati kad tvoja volja i pažnja transcendiraju u tu stvar, dakle kad si u njenom bitku, u njenom Ja, kao znanju-o-sebi.
 
Poslednja izmena:
Negde je Russell rekao da nije idealistićki stav nekoristan te da taj kopernikanski obrt znači uskličnik za shvatanje stvarnosti koja se
tako lepo reflektuje u ljudskoj svesti.Naime,idealizam nas upozorava da često mešamo iluzije i deluzije sa senzacijama,a naročito i da stvarnost
"obogaćujemo" apriornim mislima i imaginativnim sadržajima.
Ipak,valja solipsizam shvatiti kao neslanu šalu,bar u sopstvenom egzistiranju,jer je uverenje da se zaista nešto dešava van nas neophodno da se dela tih
dešavanja plašimo,da ih respektujemo u cilju očuvanja sopstvene egzistencije.
Potpuno verovanje da je svet samo naša predstava je samoubilačko,posebno ako je ono iskreno.Autobusi koji jure na nas su samo naša predstava i bol kad nalete i smrt kad nastupi samo predstava koju tada pompezno,u zadnjem seliću svog života nazovemo-tragedija...
Te konsekvence,ujedno,čine solipsizam iracionalnim i suludim stavom,posebno ako je iskren i vodi i ponašanje solipsiste.
Ono,istina je da su nam misli o svetu u našoj glavi ili umu kako to "tačnije" solipsisti tvrde,ali zar to obavezno znači da senzacije nisu nastale od dejstva stvarnog sveta
na naše senzore?Naravno da nam i o tome ostaje samo uverenje,ali koje je s daleko više praktičnih potvrda u našem umu...
Najposle i sam Jung je rekao da svet introverti shvataju idealno,a ekstroverti realno! Kvaka je u tome što je to jedan isti svet!
Doživljen u sedam milijardi umova...:zstidljivko::znamiguje:

- - - - - - - - - -

haha oke provalili ste me :P to je moj lažni profil..jer..nemoguće je da postoju dva čoveka koja slično razmišljaju o nekoj temi..to je bukvalno nešto..nešto baš baš nemoguće i nedokučivo i nezamislivo..

Nisam te ni jednom pomešao s Ozijem,mada valjate jedne iste gluposti...Tvoja prednost je u tome što ne raspredaš nepotrebno.:zroll:
No ,hajde,nisu baš gluposti,više su beznačajne vizure .I moja baba je znala da su misli u vugla ,a ne u dupetu!:hahaha::mrgreen:
 
Ono,istina je da su nam misli o svetu u našoj glavi ili umu kako to "tačnije" solipsisti tvrde,ali zar to obavezno znači da senzacije nisu nastale od dejstva stvarnog sveta
na naše senzore?

Јесу. Сензације у нашој свести, тачније те слике наспрам тебе које се мењају обликом и величином како се помераш, те слике у твојој свести изазване су од стране "стварног света". У праву си. Међутим, тај "стварни свет" није идентичан тим сликама. Суштински се разликује. Сфера наспрам тебе, испуљена сликама, и "стварни свет" нешто су сасвим другачије једно од другог.

И то је оно што ти и теби слични не увиђате. Ако и признате неку разлику између то двоје, типа, оно су вибрације ово слике и слично. Не усуђујете се да са разликом идете до краја и схватите да шта год рекли, или замислили, о "стварном свету" да ће то бити слика а не оно што се из ставрног света као слика осликава. Не усуђујете се стати пред трансценднентим. Пред несазнајним.

Него се држите објективног света као пијан плота. Да не би изгубили ослонац на који сте навикли.
 
Јесу. Сензације у нашој свести, тачније те слике наспрам тебе које се мењају обликом и величином како се помераш, те слике у твојој свести изазване су од стране "стварног света". У праву си. Међутим, тај "стварни свет" није идентичан тим сликама. Суштински се разликује. Сфера наспрам тебе, испуљена сликама, и "стварни свет" нешто су сасвим другачије једно од другог.

И то је оно што ти и теби слични не увиђате. Ако и признате неку разлику између то двоје, типа, оно су вибрације ово слике и слично. Не усуђујете се да са разликом идете до краја и схватите да шта год рекли, или замислили, о "стварном свету" да ће то бити слика а не оно што се из ставрног света као слика осликава. Не усуђујете се стати пред трансценднентим. Пред несазнајним.

Него се држите објективног света као пијан плота. Да не би изгубили ослонац на који сте навикли.

Ne,nego nama koji itekako znamo kako se u svesti očituju senzacije u hiletskim događajima,imputiraš da smo vulgarni materijalisti,šta je naravno daleko od situacije
za pola rotacije Zemlje...z:mrgreen:
Svakako je i nama jasno da svet nije naša senzacija o svetu već naše "doživljavanje senzacija o svetu"! Pominjao sam ti i Rusoa jednom koji je to čak
prevo na jezik emocija o doživljaju sveta,ako se dobro sećam...
No,čovek je biće rođeno s uverenjem da su njegove senzacije verna slika sveta -čovek je takve konstitucije koja je dotle evoluirala da se svojim reakcijama
dobro snalazi senzorišući i opasnosti i povoljnosti sveta u kom se nalazi tj.njegovi senzori mu omogućuju solidnu egzistenciju...
To što je otkrio da mu je lobanja okrugla i da misli ostaju u njoj,nekako se poklopilo s otkrićem Amerike,ali oba ta događaja nisu baš slavni za ljudski rod.z:cry:
Doduše indijski "mudraci" su to i ranije uočili,ali nikad indusi nisu bili vešti s (kakvim-takvim) medijima...:zelenko3:
Inače ,velika mana idealizma je što nije uočio ozbiljne bolesti jezika i pored jednog Kanta i Ničea tako da bih ja mogao reči da su nemački filozofi pametni,ali glupi!
Tek Ješa Witgensteinotkriva kakve porazne nebuloze sadži jezik koji je prosto filozofski neupotrebljiv,a Žak Derida u svom dekonstruktivizmu razara sve dotadašnje filozofske doktrine,tako da prvi Adorno, a za njim i Hajdeger i Habermas proglašavaju filozofiju mrtvom...
A ti se Ozi vraćaš dva veka unazad i potežeš tu izlizanu Šopenhauerovu rečenicu da je svet tvoja predstava.
Ne Ozi-svet je Cirkus bez režisera i scenariste!
Samo u pričama reči je taj Cirkus prilagođen ljudskim shvatanjima.
 
Јесу. Сензације у нашој свести, тачније те слике наспрам тебе које се мењају обликом и величином како се помераш, те слике у твојој свести изазване су од стране "стварног света". У праву си. Међутим, тај "стварни свет" није идентичан тим сликама. Суштински се разликује. Сфера наспрам тебе, испуљена сликама, и "стварни свет" нешто су сасвим другачије једно од другог.

И то је оно што ти и теби слични не увиђате. Ако и признате неку разлику између то двоје, типа, оно су вибрације ово слике и слично. Не усуђујете се да са разликом идете до краја и схватите да шта год рекли, или замислили, о "стварном свету" да ће то бити слика а не оно што се из ставрног света као слика осликава. Не усуђујете се стати пред трансценднентим. Пред несазнајним.

Него се држите објективног света као пијан плота. Да не би изгубили ослонац на који сте навикли.

Gle !

Napredujes !
Od solipsizma ka agnosticizmu.

Problem je samo za tebe sto sada vise nisi na terenu Berklijeve filozofije.
Sada si kod Kantove " stvari po sebi ".

Dabome, nesaznatljive.

Za sada. z:)
 
Ne,nego nama koji itekako znamo kako se u svesti očituju senzacije u hiletskim događajima,imputiraš da smo vulgarni materijalisti,šta je naravno daleko od situacije
za pola rotacije Zemlje...z:mrgreen:
Svakako je i nama jasno da svet nije naša senzacija o svetu već naše "doživljavanje senzacija o svetu"! Pominjao sam ti i Rusoa jednom koji je to čak
prevo na jezik emocija o doživljaju sveta,ako se dobro sećam...
No,čovek je biće rođeno s uverenjem da su njegove senzacije verna slika sveta -čovek je takve konstitucije koja je dotle evoluirala da se svojim reakcijama
dobro snalazi senzorišući i opasnosti i povoljnosti sveta u kom se nalazi tj.njegovi senzori mu omogućuju solidnu egzistenciju...
To što je otkrio da mu je lobanja okrugla i da misli ostaju u njoj,nekako se poklopilo s otkrićem Amerike,ali oba ta događaja nisu baš slavni za ljudski rod.z:cry:
Doduše indijski "mudraci" su to i ranije uočili,ali nikad indusi nisu bili vešti s (kakvim-takvim) medijima...:zelenko3:
Inače ,velika mana idealizma je što nije uočio ozbiljne bolesti jezika i pored jednog Kanta i Ničea tako da bih ja mogao reči da su nemački filozofi pametni,ali glupi!
Tek Ješa Witgensteinotkriva kakve porazne nebuloze sadži jezik koji je prosto filozofski neupotrebljiv,a Žak Derida u svom dekonstruktivizmu razara sve dotadašnje filozofske doktrine,tako da prvi Adorno, a za njim i Hajdeger i Habermas proglašavaju filozofiju mrtvom...
A ti se Ozi vraćaš dva veka unazad i potežeš tu izlizanu Šopenhauerovu rečenicu da je svet tvoja predstava.
Ne Ozi-svet je Cirkus bez režisera i scenariste!
Samo u pričama reči je taj Cirkus prilagođen ljudskim shvatanjima.


Управо оно што сам рекао. Вртиш се око идеализма. Залазиш мало у њега тврдњама да су "мисли у глави". Али никако да преломиш да је глава у "глави". Да је глава, и све што је окружује у "глави". Да на тај начин говориш о сликама наспрам, међу којима је и глава, а не о "стварном свету".

Дакле, то је тај парадокс. Та финална граница око које се вртите а коју се не усуђујете прећи нити додирнути.

Али не очекујем да ти и теби слично то икада могу. Без оног непосредног увида, о коме сам писао у посту 34, то је и немогуће. Баратање појмовима ништа ту не може учинити.
 
Ni ti ni Šopi,ni ostali introverti ne mogu ni zamisliti šta sve ima u Univerzumu,a kamo li izrežirati tu scenografiju!
Oš malo "predstavu" Habla?:per:
https://www.google.rs/search?q=tele...sAQIKg&biw=1920&bih=949#imgrc=WRjluOtSYp80bM:

И шта ту имамо? Скуп осета боја, црн, беле, које су производ свести. Све то наспрам сазнајућег субејката као СЛИКА, као његова представа.

Јел то зовеш "реалан свет" изван нечије свести.
 
Ni ti ni Šopi,ni ostali introverti ne mogu ni zamisliti šta sve ima u Univerzumu,a kamo li izrežirati tu scenografiju!
Oš malo "predstavu" Habla?:per:
https://www.google.rs/search?q=tele...sAQIKg&biw=1920&bih=949#imgrc=WRjluOtSYp80bM:

To što to nazivaš univerzumom jeste tvoja predstava i očito pod univerzumom podrazumijevaš sve što postoji u prostoru. Čim si pomislio 'prostor' već si u zabludi jer prostor postoji samo kao praznina definisama projektovanim objektima.

Al' ajde recimo da je to istina. A sad da ti se oduzmu -isključe svih 5 čula... šta misliš šta bi to (univerzum) što preko čula projektuješ bilo? Da li bi bilo materijalno, prostorno, fizičko?
 
Gle !

Napredujes !
Od solipsizma ka agnosticizmu.

Problem je samo za tebe sto sada vise nisi na terenu Berklijeve filozofije.
Sada si kod Kantove " stvari po sebi ".

Dabome, nesaznatljive.

Za sada. z:)

Баркли је дошао до увида да објективна егзистенција није могућа изван сазнајуће свести и на томе се он исцрпео. Он је указао на то непосредно искуство ( до кога ти и још многи нисте још дошли), и то је све са његове стране. Али то је и нешто огромно. Нешто највредније што је створило идеалистичку филозофију.

Баркли није био солипсиста. Он није негирао постојње онога што се објективише као слика у нашој свести и покушавао је дати одговор шта би то могло бити.
 
Razlika između extroverta i introverta nije u tom što oba osećaju-znaju da su im misli tu negde iza očiju,već u stavu prema tim mislima.
Ekstrovert ih grabi i širi,te njegov svet je bogat i šaren,a introvert se pasivno zatuljuje i svet mu,kao Šopiju mrzak i siv,bez onih lepotica
koje drugi grabe kao jastrebovi u brišućem letu,a on šopi revolver ispod jastuka da ne bi još i najebo...z:mrgreen:
Jer ybg,život je nekom qrva,a nekom maćeha-bem li mu sveca introvertnog...:grudvanje3::zimag:

- - - - - - - - - -

Elem,zaboravili ste s tema o Jungu da sam objasnio da su svet introverta i ekstroverta -jedan isti svet viđen i doživljen na dva načina:
jednom čaša poluprazna,a drugom polupuna...A kad tamo-to ista čaša...:deda:

- - - - - - - - - -

Баркли је дошао до увида да објективна егзистенција није могућа изван сазнајуће свести и на томе се он исцрпео. Он је указао на то непосредно искуство ( до кога ти и још многи нисте још дошли), и то је све са његове стране. Али то је и нешто огромно. Нешто највредније што је створило идеалистичку филозофију.

Баркли није био солипсиста. Он није негирао постојње онога што се објективише као слика у нашој свести и покушавао је дати одговор шта би то могло бити.

Tako objasni Nereju materijalisti praksisovskom-on misli da je to opijum za narod!:hahaha::mrgreen:
 
Ajmo kako svet vidi ekstroverta a kako introverta...

U Srbiji ekstroverta vidi kao agresivnog i bezobraznog u najboljem slucaju kad treba, a u najgorem i kad ne treba...
Srbin da gleda ekstroverta odvojeno od agresivnosti, to nece da bude...
Tako da ako vidi da je neko ekstrovertan, stavice se u pasivu , jer smatra da je osvajac, lovac, da krsi sve zakone , pravila i granice , ako hoce...da je nasilnik...
Za srbina je nemoguce biti ekstrovertan i postovati tudje granice...
--------------------------------------------------------------------------------------

A zakljucak da je objektivna egzistencija moguca samo unutra saznajuce svesti, nije sitan...
Medjutim, sto bi vanzemaljci rekli, saznajuca svest nije oblak, nije krug, vec mora da bezi sama od sebe...
Tako da objektivna egzistencija mora biti obezbedjena od upada izmedju repova zvezde (ako je vidimo kao zvezdu, ili spirale, ako je vidimo kao spiralu )
Ono sto animal radi je upravo suprotno....on ce radije tragati sa supljinama, slabim tackama egzistencije da bi je unistio ili pre unistenja okoristio se njome...hrana...
Tako da ostro ne prolazi....ili ga mrzi zbog ostrine, pa ga lomi cim ga nanjusi ili ga jednostavno zgazi usput dok se hrani slaboscu koje je pronasao..
 
Ja bih te zamolio da se ti upoznas, pa da nam preneses iskustva.

Ja Jesam Taj koji odlučuje o životu i smrti, samim tim sam i merodovan da vam prenesem da džaba ovoliko filozofirate, kada dođe sudnji čas, svi ste isti,
nema više filozofiranja, nadmudrivanja i nadgornjavanja, tako da je bolje da ovo vreme na Zemlji iskoristite na bolji način.

- - - - - - - - - -


A šta bih drugo bio ?
 

Back
Top