umnjak vreme zarastanja?

DeTro_bbb

Primećen član
Poruka
644
Prosli cetvrtak sam izvadio umnjak (donji desni) , na regularan navin , tj bez rezanja i konaca ,... ugl bolelo me samo malo kad je prosla anestezija , ali sam sl dan non stop samo izbaviovao pljuvacku i nisam mogao da jedem , pasam isao i na infuziju -_- , jedem samo supu , puding i jogurt -_- , .i zasladim sa amoksicilinom , medjutim hirurg mi je posle vadjenja rekao da ce rupa da se zatvori za 7dana , isto tako je rekao i moj dr , medjutim niiije , ii non stop mi je kao kiselo/gorko u ustima , . Eh zanima me da li je neko od vas vadio umnjake na regulara nacin , za koliko mu se rupa zatvorila , kada ste mogli poceti ponovo s tvrdjom ili s toplom hranom , tipa pica /burek , kafa /cigare itd?
 
Svacija iskustva su drugaicja. Ne kapiram zasto ti je bila potrebna infuzija, i zasto ti trebaju antibiotici? Jel ti lekar to prepisao?
Krvarenje treba da stane posle 15-30 minuta, ako su desni normalnog zdravlja i ako su ti koagulacioni faktori u krvi normalni.
Rupa se zatvara postepeno, ali to ne bi trebalo da te ogranicava u hrani koju jedes.
Cigare su, svakako, nepozeljne uopste, i mogu da uspore koagulaciju, ali ne u nekoj velikoj meri. Ako si redovan pusac, velika je verovatnoca da su ti desni u losem stanju - da su krvni sudovi u njima toliko suzeni da sada rana mnogo sporije zarasta nego kod nekoga ko nije pusac.

Sve u svemu, cela prica ti je neobicna....nesto tu ne stima....
 
Da da hirurg mi je prepisao amoksicilin 500mg 7dana i brufen 600mg (svega 4 tablete popio ) , i da dodjem na pregled po potrebi , krv mi je bila prestala , al mi je pljuvacka nenormalno isla , nisam nista jeo pre vadjenja , pa valjda zbog toga ... a u ponedeljak sam otisao kod svog dr , samo je procitao nalaz ,i rekao mi je da ne jedem toplo , da ne ispiram ranu , i da dodjem na pregled kad popijem antibiotik ..Da da pusac sam , (ovih 7 dana nisam palio) , al mi vise vrka sad za ng , ajde vec sto ne mogu pusiti , ili piti alkohol , al sto ne mogu nesto "normalno" da jedem to me pfffff ....
Edit : Eh ja i ovo sto mi je non stop gorko-kiselo u ustima nikako da stane ..
 
Poslednja izmena:
Zavisi od slucaja do slucaja , od starosne dobi, staja organizma , od toga da li ga je amo izvadio klestima (kao svaki drugi zub) ili hirurski , ali mozda 10,15 eventualno 20 dana ce mozda proci dok vise ne budes nista osecao tu i zaboravio na to , odnosno dok ta rana ne zaraste, a to dok ta rupa nestane i dok pocne to da izgleda da ni nije bilo nikakvog zuba ili umnjaka tu recimo nekoliko meseci, do pola godine recimo , mada to potpuno nebitno, bitno je samo rana da zaraste a to ce brzo , a umnjak ionako nema nikakvu estetsku ulogu pa svejedno do kad ce kost 100% zarasti.

Ja se secam kad sam izvadio umnjak sa tvrdom hranom sam poceo maltene odma , samo sam zvakao hranu sa druge strane vilice.
E da i nikako nista nemoj da pijes na slamcicu dok to ne zaraste.
 
Zavisi od slucaja do slucaja , od starosne dobi, staja organizma , od toga da li ga je amo izvadio klestima (kao svaki drugi zub) ili hirurski , ali mozda 10,15 eventualno 20 dana ce mozda proci dok vise ne budes nista osecao tu i zaboravio na to , odnosno dok ta rana ne zaraste, a to dok ta rupa nestane i dok pocne to da izgleda da ni nije bilo nikakvog zuba ili umnjaka tu recimo nekoliko meseci, do pola godine recimo , mada to potpuno nebitno, bitno je samo rana da zaraste a to ce brzo , a umnjak ionako nema nikakvu estetsku ulogu pa svejedno do kad ce kost 100% zarasti.

Ja se secam kad sam izvadio umnjak sa tvrdom hranom sam poceo maltene odma , samo sam zvakao hranu sa druge strane vilice.
E da i nikako nista nemoj da pijes na slamcicu dok to ne zaraste.
Mene onda vilica zajeb :D ja ne mogu ni zvakati na drugu stranu , jer se onda s nekim gornjim desnim zubom udarim u ranu , jesi imao kiselinu u ustima , s te strane s koje si vadio ?
 
Prosli cetvrtak sam izvadio umnjak (donji desni) , na regularan navin , tj bez rezanja i konaca ,... ugl bolelo me samo malo kad je prosla anestezija , ali sam sl dan non stop samo izbaviovao pljuvacku i nisam mogao da jedem , pasam isao i na infuziju -_- , jedem samo supu , puding i jogurt -_- , .i zasladim sa amoksicilinom , medjutim hirurg mi je posle vadjenja rekao da ce rupa da se zatvori za 7dana , isto tako je rekao i moj dr , medjutim niiije , ii non stop mi je kao kiselo/gorko u ustima , . Eh zanima me da li je neko od vas vadio umnjake na regulara nacin , za koliko mu se rupa zatvorila , kada ste mogli poceti ponovo s tvrdjom ili s toplom hranom , tipa pica /burek , kafa /cigare itd?

brate, kmečiš kao da su ti bubreg izvadili...
 
a ne možeš zato što ti rana od umnjaka ne zarasta?
daj nemoj me zayebavati... izignoriši dok ne sraste.

ponekad je i dobra solucija ta kuća/krevet....
Pa da nikako ta rupica da raste , tj da se pokrije , ma ignorisem i pazim , samo me ubi u pojam , da barem mogu da zvacem na drugu stranu sta znam ,.. al ga znaju i slagati kad su mi rekli da ce zarasti do ng , -_- a ja sam baksuz pa kontam da ce tek za nekih mesec dva -_- ima ds imam 30 kila s krevetom :D
 
Ispiraj usta sa rastvorom propolisa, 10 -15 kapi u trećinu osrednje ćaše vode. Trebalo bi da ubrza zarastanje

Ti , sad imaš kao neku rupu na tom mestu. Meni je oralni hirurg, vadio pre 10 ak dana, na hirurški način i zašio mi ranu. Da kucnem u drvo, dosta je zaraslo. Hirurški je mnogo skuplje, ali je zahvalno, što se rana zatvori koncima

Trebao je neki jači antibiotik, da ti preporuči


Ispiraj i čajem od žalfije
 
Poslednja izmena od moderatora:
Prosli cetvrtak sam izvadio umnjak (donji desni) , na regularan navin , tj bez rezanja i konaca ,... ugl bolelo me samo malo kad je prosla anestezija , ali sam sl dan non stop samo izbaviovao pljuvacku i nisam mogao da jedem , pasam isao i na infuziju -_- , jedem samo supu , puding i jogurt -_- , .i zasladim sa amoksicilinom , medjutim hirurg mi je posle vadjenja rekao da ce rupa da se zatvori za 7dana , isto tako je rekao i moj dr , medjutim niiije , ii non stop mi je kao kiselo/gorko u ustima , . Eh zanima me da li je neko od vas vadio umnjake na regulara nacin , za koliko mu se rupa zatvorila , kada ste mogli poceti ponovo s tvrdjom ili s toplom hranom , tipa pica /burek , kafa /cigare itd?
A koji bi nacin bio iregularan? Odes kod zubara, drmne ti neki spric, izvadi umnjak, posle barem 24 sata kao da ga nije ni bilo.
 

Back
Top