Zabraniti proizvodnju i promet obicnog stakla
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Zabraniti proizvodnju i promet obicnog stakla

Zainteresovan član Gusan (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    16

Podrazumevano Zabraniti proizvodnju i promet obicnog stakla

Svi smo culi za slucaj kada je glumac Bjelogrlic spasao zivot decaku kojem je staklo iseklo ruku.A ima nazalost tragicnih slucajeva.Setimo se samo ovog tragicnog dogadjaja:

KOBNA IGRA DEČAKA Proleteo kroz staklo i nasmrt iskrvario
    BRANKO JANAČKOVIĆ | 04. 06. 2015 - 19:59h
    | Komentara: 61
    Vest o tragičnoj pogibiji Save Čolovića (12), učenika OŠ „Sveti Sava“ koji se u igri isekao na staklo ulaznih vrata zgrade i iskrvario nasmrt, šokirala je Nišlije.

Samo koji sekud pre tragedije Sava se bezbrižno igrao
    Samo koji sekud pre tragedije Sava se bezbrižno igrao
    Przypnij na PinterestPodziel się
    Tragedija se zbila prekjuče po podne u toku bezazlene igre četvorice dečaka. Prema rečima očevidaca, Sava je, jureći se s drugom B. S., utrčao u ulaz zgrade u Elektronskoj ulici, gde su ga udarila staklena vrata, koja su mu presekla vratnu arteriju i nanela fatalne povrede. Nesrećni dečak nije živeo u zgradi u Elektronskoj ulici, gde je stradao, već se samo s drugovima tu igrao.

- Čula sam tresak i izašla na terasu. Videla sam dečaka u krvi kako leži na pločniku. Brzo je došla Hitna pomoć. Bio je živ, ali smo posle čuli da je preminuo.

Od tada neprestano plačem - kaže jedna komšinica iz zgrade.

Przypnij na PinterestPodziel się
    Drama

- Dečak je izašao iz ulaza zgrade sav krvav. Rekao je da se posekao. Onda je i sam video da iz vrata počinje da mu lipti krv. Spustio se na zemlju kako bih mu pomogao. Pritrčali su ljudi, doneli su peškire. Pokušao sam da zaustavim krv - seća se dramatičnih trenutaka Vladimir Đukić, koji je prvi priskočio dečaku u pomoć.

U porodici nastradalog dečaka muk, tuga, neverica, šok...

- Desila se nesreća u toku dečje igre i ne bih želeo više o tome da pričam - smogao je snage da prozbori dečakov otac Žarko.

U zgradi u Ulici Branka Krsmanovića, gde je živeo nastaradali dečak, svi imaju samo reči hvale za njega.

- Sava je bio jedinac, ali je plenio svojom nesebičnošću. On je bio omiljen u društvu i dete za primer. Roditelji su mu divni ljudi. Majka je lekar fizijatar u Kliničkom centru, a otac građevinski inženjer, radi privatno. Njegova majka je od te večeri u potpunom šoku, izgubila je sina jedinca na koga su čekali 10 godina - pričaju komšije.

Šokirani stanari zgrade ispred koje se desila tragedija kažu da bi smrt deteta bila izbegnuta da postoji zakonska obaveza da ulazi zgrada imaju armirana ili kaljena stakla, koja se ne mogu tako lako slomiti.

Roditelji u šoku,
    Sava bio jedinac
    Radmila Ivković, direktorka škole „Sveti Sava“, koju je pohađao Sava, kaže da su đaci teško podneli vest o tragediji.

- Sava je bio odličan učenik i u svemu ostalom primerno dete. Ovo je nezapamćena tragedija, sada će nam prvi zadatak biti da smirimo decu, zbog čega će hitno zasedati tim za krizne situacije. Mnogi roditelji su tražili pomoć od razrednog starešine kako da saopšte deci šta se desilo jer neki učenici nisu znala celu istinu. Ovo je za sve nas velika tragedija - kaže direktorka Ivković.

Dvanaestogodišnji Sava Čolović biće sahranjen danas na Novom groblju u Nišu.

Deca u suzama i u šoku

Iste večeri vest o stradanju Save Čolovića brzo se raširila pa su pred zgradu u Elektronskoj ulici počeli da stižu dečakovi drugovi I drugarice iz OŠ „Sveti Sava“. Devojčice su plakale.

- Ne mogu da verujem da je umro. Malopre sam ga videla. Da li neko zna šta se desilo - zapomagali su učenici pred ulazom zgrade.

Povređen i B.S( 12)

Dečak B. S. (12), koji je sa nastradalim Savom bio u ulazu kada se polomilo staklo ulaznih vrata, lakše je povređen.

B. S. je prekjuče zadobio lakšu posekotinu ruke i posle ukazane pomoći pušten je kući.

Blic.rs
    __________________________________________________ ___________________________________
    Da se ja pitam zabranio bi uopste proizvodnju takvih stakala.Pa to je oruzje gore od noza.Najbolja su kaljena stakla koja se razbiju u najsitnije delove i potpuno su bezopasna.Mozes ih rukom pokupiti.
    sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    269

Podrazumevano Re: Zabraniti proizvodnju i promet obicnog stakla

Ja sam protiv, jer staklo je trenutno u psihi najbolji zastitnik od kradje...a lako se lomi to jeste...

Deca imaju situacije gde se iseku vise ili manje opasno, ali zato sluze kola i hitna pomoc i to se sanira...
    Ovde u tekstu je problem to sto hitna pomoc nije hitna, nego kako te june mune...

Mislim da se isto desilo u nekom selu, (pa i onom selu sa rodama) trazio bi se komsija da odveze dete do bolnice i tamo bi hitno bio siven...

Pruzanje prve pomoci jeste bitno , ali ovaj narod sve zna, pa i to...

Staklo tu nije nista krivo, ono je upotrebno i tako treba i da ostane...
    A mozes ti staklno osigurati folijom ako ti volja...

Staklo treba da postane jeftinije a ne skuplje...

Ističe se
    Učlanjen
    01.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja sam u fazonu:
    Ime:  3qpacz.jpg
Pregleda: 68
Veličina:  42,2 KB

Ističe se Књаз Милош (avatar)
    Učlanjen
    21.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

Citat Original postavio Gusan Pogledaj poruku
    ...
    Da se ja pitam zabranio bi uopste proizvodnju takvih stakala.
    ...
    Када сам својевремено размишљао
    како дете да научим да се чува
    схватио сам - списак могућих опасности је предугачак,
    и немогуће га је научити !

Ипак, осећао сам да постоји решење.
    И постоји !

Доста је дете научити да воли само себе
    и онда ће итекако да се чува.
    Не чувају се они који себе ни не воле !

Ех, али како научити дете да воли само себе ?

Па тако што ћемо га ми волети максимално,
    показујући му своју брижност и наклоност !

Човек ( некадашње дете ) који је вољен - почиње да схвата своју вредност, тј. почиње да воли себе.
    Наравно, такав који чува себе, и прилагођава овај свет себи !

Početnik
    Učlanjen
    30.08.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Wink Re: Zabraniti proizvodnju i promet obicnog stakla

Citat Original postavio Gusan Pogledaj poruku
    Da se ja pitam zabranio bi uopste proizvodnju takvih stakala.Pa to je oruzje gore od noza.Najbolja su kaljena stakla koja se razbiju u najsitnije delove i potpuno su bezopasna.Mozes ih rukom pokupiti.
    https://forum.krstarica.com/images/smilies/santa_cheesy.gif

Slične teme

1. recept za kucnu proizvodnju piva
    Autor svetsko a nase u forumu Razno
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.11.2004., 14:41
  2. Domacu proizvodnju treba stimulisati
    Autor Hero u forumu Ekonomija
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 21.04.2004., 01:22

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu