Amfilohije sastavio apel za "odbranu Kosova"

Srbende se ubiše da dokažu kako religija ne odredjuje naciju kada su Bošnje u pitanju a kada su Srbi u pitanju a pa znaš kako, SPC je odredila naš identitet. z:D

To jeste deo identiteta, ali ne kompletan identitet. Sa mudžiburcima je drugačije, oni kompletan svoj identitet zasnivaju na religijskoj pripadnosti, što ih čini notornim idiotima.
 
Srbende se ubiše da dokažu kako religija ne odredjuje naciju kada su Bošnje u pitanju a kada su Srbi u pitanju a pa znaš kako, SPC je odredila naš identitet, očuvala nas na okupu i još 300 čuda. z:D

Православље је одредило у доброј мери наш идентитет. Не поптуно, али претежно, као део културе. А СПЦ је заиста сачувала Србе и одиграла историјску саборну улогу. То је једноставно историјска чињенциа. У осталом , јеси ли ти припадник СПЦ?
 
па код нас све нешто остало народ мало, а неког блага много, Косово, Метохија, Црна Гора... какво је то благо кад народ побеже од њега?

не криви народ. стадо иде тамо где га чобан гони. право питање гласи- шта чобани сматрају за благо? кад тако ставри поставиш у глави, биће ти јасно зашто су се догађаји одиграли онако како су се одиграли.
 
Познајем пар људи у ЦГ који нису православни а Срби су. Црква је најјача и једина институција у одбрани Срба пошто од српски политичара и странака нема вајде јер су продали и добрано уновчили ту њихову ``борбу`` за Србе да се чак и Владика ограђује од њих иако покушавају да му приближе и искористе га.
 
Kad preraste u političku partiju, dakle nikad. Uzgred, statistike često mogu da zavaraju, a to važi i za izborni rezultat. Na primer, jedan utisak ostavlja naslov "Marjanović perfektan protiv Indijane", ali sasvim drugi utisak se dobija kada se pročita da je igrao minut i po i za to vreme pogodio jedan šut i četiri bacanja, u trenutku kada je utakmica odavno bila rešena. Isto je i sa izborima, Vučić ih dobija sa ogromnom razlikom u odnosu na konkurente i nekome sa strane izgleda kako ima veliku podršku u narodu. A gledano iz ovdašnjeg ugla, za njega glasa četvrtina ukupnog biračkog tela, dok čak i tu podršku obezbeđuje represijom, medijskim terorom, deljenjem para iz budžeta svojim saradnicima i, za one sa jeftinijim ulaznicama, opet statističkim podacima koji varaju...

A zasto raspravljamo o popovima na politici, ako nisu politicka partija?

Sa 54% popularnosti, dovoljno je samo malo da razrese kesu i sami ce moci da formiraju vladu. z:mrgreen:
 
Nije on to rekao, već da je SPC kao tradicionalna srpska institucija veoma zaslužna za očuvanje srpstva u Crnoj Gori. Gde, uzgred, i mnogi koji se nacionalno deklarišu kao Crnogorci jesu vernici SPC...

Neka ti on kaze sta je rekao

У овом часу... зар то није тако очигледно.
У осталом, осим неких српских атеиста, колико имаш Срба а да су људи друге конфесије?
 
Ok.. Moj utisak (ne mora biti tacan, niti obavezujuci) jeste da je on tamo deo problema, a ne deo resenja.
Ali, da ne sirim dalje.
Mozda nisam dovoljno dobro informisan ili ne sagledavam stvari dovoljno dobro

не наседај на ту реторику. поента и јесте да противнику будеш проблем, а не решење. јер кад би му био решење, тебе не би било.
 
Kao što rekoh, statistike varaju, a popularnost u narodu ne znači i glasove na izborima. Šta misliš, zašto raspravljamo o Vučićevoj politici kad je on običan kriminalac?

Jer sedi u velikoj kancelariji i krije se iza institucije predsednika, donosi odluke koje se ticu svih nas, te sitnice. Da nije toga pricali bi o njemu u crnoj hronici.

Znaci SPC ne bi presla cenzus. E koliko Srbi cene crkvu, ni vlast nece da joj daju. :sad2:
 
Kad preraste u političku partiju, dakle nikad. Uzgred, statistike često mogu da zavaraju, a to važi i za izborni rezultat. Na primer, jedan utisak ostavlja naslov "Marjanović perfektan protiv Indijane", ali sasvim drugi utisak se dobija kada se pročita da je igrao minut i po i za to vreme pogodio jedan šut i četiri bacanja, u trenutku kada je utakmica odavno bila rešena. Isto je i sa izborima, Vučić ih dobija sa ogromnom razlikom u odnosu na konkurente i nekome sa strane izgleda kako ima veliku podršku u narodu. A gledano iz ovdašnjeg ugla, za njega glasa četvrtina ukupnog biračkog tela, dok čak i tu podršku obezbeđuje represijom, medijskim terorom, deljenjem para iz budžeta svojim saradnicima i, za one sa jeftinijim ulaznicama, opet statističkim podacima koji varaju...

да, зато се и каже да је статистика скуп нетачних података.
 
Risto je klasičan attention whore ,od kada su sa vlasti ovde ljosnuli DOS-ovci više ga niko u Srbiji ne zarezuje za suvu šljivu ,a u srećno vreme Koštunice i Tadića je bio popularan ko Brena osamdesetih , pa sada mora da nešto smisli ne bi li se neko setio da još postoji .

Nije tacno, i sad je veoma cenjen a sto se ne pojavljuje ovde tako cesto kao ranije, druga je stvar.

I ne moze da neko takav bude "popularan", nego samo postovan, brkas izraze namerno ili nenamerno.
 
Jer sedi u velikoj kancelariji i krije se iza institucije predsednika, donosi odluke koje se ticu svih nas, te sitnice. Da nije toga pricali bi o njemu u crnoj hronici.

Znaci SPC ne bi presla cenzus. E koliko Srbi cene crkvu, ni vlast nece da joj daju. :sad2:

E vidiš, iz sličnog razloga pričamo i o SPC na politici, jer se neke izjave koje odatle dolaze mogu tumačiti kao političke. Što uopšte nije ni loše ni nenormalno, zato što svako ima pravo da izrazi svoje mišljenje, a onaj pod čijim okriljem se nalazi većina ovog naroda ima ne samo to pravo, već i dužnost .

Uzgred, vidim da ti ne ulazi baš u glavu, ali da ponovim. Izborni rezultat nije pravo merilo nečije popularnosti ili nepopularnosti.
 
Risto je klasičan attention whore ,od kada su sa vlasti ovde ljosnuli DOS-ovci više ga niko u Srbiji ne zarezuje za suvu šljivu ,a u srećno vreme Koštunice i Tadića je bio popularan ko Brena osamdesetih , pa sada mora da nešto smisli ne bi li se neko setio da još postoji .

кад су се Мали Алек и Мило уортачили, логично је да је ђед био прва жртва тог савеза. али видра је стари. надживеће он обојицу, пази шта ти кажем.
 
On je pomenuo ateiste, a pitao je da li uopste ima Srba druge vere, tj. moze i da ih nema. U svakom slucaju nebitan broj.
Ateisti su verovatno Srbi sa falinkom. z:mrgreen:

Naravno da ih ima, recimo Emir Kusturica, Meša Selimović, Ivo Andrić i mnogi drugi koji su ostali anonimni. I niko nije rekao da su ateisti Srbi sa falinkom. Jer ja sutra mogu da odlučim da postanem ateista (nemoguće, ali hipotetički rečeno) i opet neće biti toga koji može i sme da mi kaže kako nisam Srbin.
 
E vidiš, iz sličnog razloga pričamo i o SPC na politici, jer se neke izjave koje odatle dolaze mogu tumačiti kao političke. Što uopšte nije ni loše ni nenormalno, zato što svako ima pravo da izrazi svoje mišljenje, a onaj pod čijim okriljem se nalazi većina ovog naroda ima ne samo to pravo, već i dužnost .

Uzgred, vidim da ti ne ulazi baš u glavu, ali da ponovim. Izborni rezultat nije pravo merilo nečije popularnosti ili nepopularnosti.

Znaci SPC ima politicku vlast, kao institucija predsednika. Verovatno zapisano negde u Ustavu? I opravdano je da tumacimo njihove izjave na politici, a ne na religiji?

Kapiram ja dobro, Srbin voli SPC daleko od svoje kase. Ne pada mu na pamet da im da kasu. z:lol:

- - - - - - - - - -

Naravno da ih ima, recimo Emir Kusturica, Meša Selimović, Ivo Andrić i mnogi drugi koji su ostali anonimni. I niko nije rekao da su ateisti Srbi sa falinkom. Jer ja sutra mogu da odlučim da postanem ateista (nemoguće, ali hipotetički rečeno) i opet neće biti toga koji može i sme da mi kaže kako nisam Srbin.

Pusti ti Nemanju, daj 200-300 hiljada Srba koji nisu pravoslavci.

Niko ti nece reci da nisi Srbin, vec da imas falinku. z:lol:
 
Znaci SPC ima politicku vlast, kao institucija predsednika. Verovatno zapisano negde u Ustavu? I opravdano je da tumacimo njihove izjave na politici, a ne na religiji?

Kapiram ja dobro, Srbin voli SPC daleko od svoje kase. Ne pada mu na pamet da im da kasu. z:lol:

аман човече, измести се већ једном из те марксистичке идеолошке матрице. ''како сме да каже'', ''шта се мешају'', ''одакле им право кад нису странка''.. у ком свету ви живите?
 
кад су се Мали Алек и Мило уортачили, логично је да је ђед био прва жртва тог савеза. али видра је стари. надживеће он обојицу, пази шта ти кажем.

Ima i toga , Tadić i Koštunioca su bili u otvoreno netrpeljivim odnosima sa Gospodarom , pa je ondašnje forsiranje Radovića imalo smisla , mada kažu oni odole da je Risto je dobar sa Acom Dj i Branom M ,tako da lično mislim da je i njegov "sukob" sa Milom više marketing ,sasvim oni lepo funkcionišu tamo gde je potrebno .
 
Znaci SPC ima politicku vlast, kao institucija predsednika. Verovatno zapisano negde u Ustavu? I opravdano je da tumacimo njihove izjave na politici, a ne na religiji?

Kapiram ja dobro, Srbin voli SPC daleko od svoje kase. Ne pada mu na pamet da im da kasu. z:lol:

Nema političku vlast jer njeno mišljenje nije obavezujuće. A što se ostalog tiče, opet nisi skapirao. Ja poštujem SPC verovatno više od bilo koje druge institucije u zemlji, ali bih dobro razmislio da li da glasam za nju na izborima, prosto zato što ne mislim da SPC može da bude kompetentna za sva pitanja koja se tiču vođenja države. Ili da obrnemo, ja ne podnosim SNS i Vučića, ali bih na lokalnom nivou glasao za Gašića kao gradonačelnika (ne i za nekog drugog SNS kandidata) jer vidim da je napravio puno dobrih stvari za moj grad, mnogo više nego njegovi prethodnici...

- - - - - - - - - -

Pusti ti Nemanju, daj 200-300 hiljada Srba koji nisu pravoslavci.

Niko ti nece reci da nisi Srbin, vec da imas falinku. z:lol:

Da, ali bi onda tom koji bi mi rekao tako nešto zafalila glava, jer u realnom životu nemam baš puno strpljenja za debilizme, lakše ih je rešiti šamaranjem. I nema razloga ostavljati Kusturicu po strani pošto, kao što rekoh, ovo nije pitanje statistike.
 

Back
Top