2018. će biti godina RAZVOJA i NAPRETKA!

TONOLAN

Buduća legenda
Poruka
27.720
Autorski tekst ministra privrede Gorana Kneževića za magazin BIZLife

..... Bolji privredni ambijent

Napredak kada je reč o poslovnoj klimi prepoznao je, recimo, ugledni Fajnenšel tajms, koji je istakao Srbiju kao lidera po indeksu performansi grinfild direktnih stranih investicija. Prepoznaju ga i svetske institucije poput MMF-a i Svetske banke. Srbija je dobila priznanje Svetske banke za najbolju zemlju u Jugoistočnoj Evropi po kriterijumu sprovedenih reformi na osnovu kojih je postala privlačnija stranim investitorima.

Na prestižnoj Duing biznis listi koja rangira 190 zemalja po lakoći poslovanja napredovali smo čak 48 mesta u poslednje tri godine i sada smo na 43. poziciji, što je najbolji plasman Srbije od kada lista postoji. Uveren sam da će mere koje smo sproveli u 2017. plasirati našu zemlju još više na toj listi, a cilj je da, stalnim radom na popravljanju biznis klime, uđemo u klub prvih 30 zemalja.
.....


...... Zadatak za 2018.

Tim koji vodim u Ministarstvu privrede nastaviće da radi i u narednoj godini na ovih pet prioritetnih tačaka. U narednom periodu očekujem izmene Zakona o stečaju, zatim i još tri zakona – o privrednim društvima, AOFI i tehničkim zahtevima za proizvode i ocenjivanje usaglašenosti, čime ćemo dodatno unaprediti procedure i poslovanje učiniti bržim i jeftinijim. To će Srbiju plasirati još bolje na Duing biznis listi, koja je neka vrsta lične karte zemlje, i prva stvar koju investitori gledaju kad se odluče za ulaganje.

Uveren sam da će 2018. biti za nas godina razvoja i napretka. Planirani budžet Ministarstva privrede za narednu godinu iznosi 20,2 milijarde dinara, od čega je za podršku privredi namenjeno 17,98 milijardi. Podršku nastavljamo u tri smera: ka velikim investicijama, razvoju preduzetništva i unapređenju poslovne infrastrukture. Nismo zaboravili ni lokalne samouprave za koje smo, za infrastrukturne projekte i razvoj, odvojili 1,88 milijardi dinara. Sve to je ozbiljan preduslov da i narednu godinu završimo sa još boljim rezultatom. Idemo napred.


Izvor: BIZLife magazin

http://www.bizlife.rs/aktuelno/vest...zlife-2018-ce-biti-godina-razvoja-i-napretka/
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ajmo malo optimizma, ne želim negativne komentare i žalopojke...
 
Свако коме је очувана мождана инфраструктура ће се слатко насмејати на ову анализу и оптимизам бившег кадра жуте странке

Ако ништа друго мора му се одати признање да се бар труди да насмеје
 
Видећемо...
Има неких основа за опрезни оптимизам; чвршће економско повезивање са Евроазијским џиновима Русијом и Кином почињу да дају неке резултате, а због њих и инвеститори са запада постају мање безобразни, јер не желе да буду истиснути са овог за све занимљивог места.
Но, ако се то бруо не рефлектује на лични стандард грађанства- бојим се да ће власт, која је повукла неке добре потезе и стабилизовала неке климаве државне билансе бити најурена као и претходна.
Народ је много осиромашио; то што му је сада држава "богата" и ликвидна није довољно. Подизање прихода становништва је приоритет за сваког, ко би да буде нека власт.
То, наравно, значи да се крупном капиталу мора мало "притегнути узда"; али, ко то није у стању- неће потрајати.
 
"Kakve su Vam misli, takav Vam je život"
Ovo nisam reko ja nego sam postavio naslov jedne brošurice koju je napisao neki svetogorski starac (ili nešto slično) a ja sam je proučio sa neutralne tačke gledišta (kao komunista) i zaključio da je u mnogome u pravu ova starina.

Stiže Nova godina i morate da mislite pozitivno, optimisticno, jer ce Nam onda takva i biti.

Inače, o značaju pozitivnih misli pisali su i Jevreji, Kinezi, Indijci .... skoro svi mudri, stari narodi i civilizacije.
 
150405013844_prvi_prvi_na_skali_nbs_tri_hiljade_dinara.png
 
Што рече муљатор идемо напред, оће да заврше годину бољим резултатима. Тедох да дам коментар, незнам шта да напишем, штета што нема полиције да похапси ову банду манипулатора, муљатора, ловатора, чувара посмртних остатака Србије.
 
"Kakve su Vam misli, takav Vam je život"
Ovo nisam reko ja nego sam postavio naslov jedne brošurice koju je napisao neki svetogorski starac (ili nešto slično) a ja sam je proučio sa neutralne tačke gledišta (kao komunista) i zaključio da je u mnogome u pravu ova starina.

Stiže Nova godina i morate da mislite pozitivno, optimisticno, jer ce Nam onda takva i biti.

Inače, o značaju pozitivnih misli pisali su i Jevreji, Kinezi, Indijci .... skoro svi mudri, stari narodi i civilizacije.

Što se tiče pozitivnih misli tu si upravu. Stavri o kojima često razmišljamo nam se i dese, pa sad pozitivne ili negativne zavisi kako razmišljaš. Što se ostalog tiče po njihovom od Nove godine
će da teče med i mleko kao i zadnjih godina. Smešno

- - - - - - - - - -


Ako nas to neizvuče ništa neće. :hahaha:
 
Pa to ti je bas seljacki komentar. Zikina Dinastija.

Izasla statistika pre mesec dva, kaze Srbiji ce trebati 50 godina da dostigne danasnji standard EU zemalja :rotf:

- - - - - - - - - -

"Kakve su Vam misli, takav Vam je život"
Ovo nisam reko ja nego sam postavio naslov jedne brošurice koju je napisao neki svetogorski starac (ili nešto slično) a ja sam je proučio sa neutralne tačke gledišta (kao komunista) i zaključio da je u mnogome u pravu ova starina.

Stiže Nova godina i morate da mislite pozitivno, optimisticno, jer ce Nam onda takva i biti.

Inače, o značaju pozitivnih misli pisali su i Jevreji, Kinezi, Indijci .... skoro svi mudri, stari narodi i civilizacije.
Znaci kada na kraju 2018. budemo u istoj situaciji i budemo slusali kako ce 2019. biti godina razvoja, onda treba da okrivimo narod zbog losih misli a ne lopove na vlasti?
 
Видећемо...
Има неких основа за опрезни оптимизам; чвршће економско повезивање са Евроазијским џиновима Русијом и Кином почињу да дају неке резултате, а због њих и инвеститори са запада постају мање безобразни, јер не желе да буду истиснути са овог за све занимљивог места.
Но, ако се то бруо не рефлектује на лични стандард грађанства- бојим се да ће власт, која је повукла неке добре потезе и стабилизовала неке климаве државне билансе бити најурена као и претходна.
Народ је много осиромашио; то што му је сада држава "богата" и ликвидна није довољно. Подизање прихода становништва је приоритет за сваког, ко би да буде нека власт.
То, наравно, значи да се крупном капиталу мора мало "притегнути узда"; али, ко то није у стању- неће потрајати.

Ja upravo od toga polazim.
Moralo se malo stisnuti i štedeti.
Nema ni jednog napretka bez rada i štednje i to se mora osetiti bar u drugoj polovini srecne Nam Nove 2018.
Za prvu polovinu imamo ovo povecanje koje ce doprineti javnoj potrošnji.

Evo, na RTS1 upravo pričaju.

- - - - - - - - - -

Znaci kada na kraju 2018. budemo u istoj situaciji i budemo slusali kako ce 2019. biti godina razvoja, onda treba da okrivimo narod zbog losih misli a ne lopove na vlasti?

Narod bira vlast. Sad je demokracija.
 
Ja upravo od toga polazim.
Moralo se malo stisnuti i štedeti.
Овде се сви праве блесави, и као- не виде да је у Србији, после жуте ере, привреда била потпуно уништена.
Покретање од нуле другачије и није могуће, него инвестицијама споља, врло неселективно и са најнижим примањима радника; на спаљеној земљи нема ни плода ни рода, док се прво коров не почисти.
 
Овде се сви праве блесави, и као- не виде да је у Србији, после жуте ере, привреда била потпуно уништена.
Покретање од нуле другачије и није могуће, него инвестицијама споља, врло неселективно и са најнижим примањима радника; на спаљеној земљи нема ни плода ни рода, док се прво коров не почисти.

Sve je to u redu, ali ako se narednih godinu dana standard osetno ne poveća ode Gospodaru glava.

- - - - - - - - - -

Tooo, samo pozitivno.

Ti da se dogodine ozenis pa da bude pozitivno. To ti želi ča Tonči :zdm5:
 

Back
Top