Vučić: Amerikanci su nam prijatelji, ali ne postoji racionalan razlog da uvedemo SANK

Владан

Buduća legenda
Poruka
35.699
Vučić: Amerikanci su nam prijatelji




Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kaže da je i ovog puta njegov odgovor na temu "sedenja na dve stolice" da će Srbija voditi svoju politiku, na način da prati sopstvene interese, a ne bilo koje druge strane sile, ni SAD, ni Rusije, ni EU, niti bilo koga drugog.








Казао данас г-дин Александар Вучић.




https://www.blic.rs/vesti/politika/...-postoji-racionalan-razlog-da-uvedemo/gj8txxp

Да ли се могу сматрати пријатељима они који су на нас бацали бомбе, уводили санкције? :think: Шта ви мислите?
 
Poslednja izmena:
usa-balloons-flag-29306834.jpg


Sve Nevladine Organizacije mogu pred Novu Godinu da utiču na popularizaciju Amerike
Dovoljno je da besplatno dele američke balone po ulicama Beograda.
Naš narod voli sve što je džabe a i dobro će doći seljoberima da kažu deci kako su im nešto pa kupili.
Bre, ovde može za balon da se promeni mišljenje.
Da samo znate kako planu baloni od hrvatske IDEA-e, oće da se pokolju...


a baš ste mi simpatični - ubijate se da glasate amerikanske marionete od stranaka u nadi za vaše zaposlenje na kvarno
a ovamo o picinom poštenju na kvadrat po ko zna koji put....
 
Vučić: Amerikanci su nam prijatelji




Predsednik Srbije Aleksandar Vučić kaže da je i ovog puta njegov odgovor na temu "sedenja na dve stolice" da će Srbija voditi svoju politiku, na način da prati sopstvene interese, a ne bilo koje druge strane sile, ni SAD, ni Rusije, ni EU, niti bilo koga drugog.








Казао данас г-дин Александар Вучић.




https://www.blic.rs/vesti/politika/...-postoji-racionalan-razlog-da-uvedemo/gj8txxp

Да ли се могу сматрати пријатељима они који су на нас бацали бомбе, уводили санкције? :think: Шта ви мислите?

Pa nisu samo Amerikanci bacali bombe na nas, nego i ostale zemlje NATO pakta.

Ali ako tako gledamo, onda ne bi trebalo da smo ikad saradjivali sa Nemackom npr. jer nas je ona napala u 2. svetskom ratu, pa saveznicko bombardovanje tj. ni sa "saveznicima, pa pre toga 1. svetski rat i Austija (Austrougarska). To bi znacilo da sa tim zemljama a to je skoro pola Evrope nikad nismo trebali da uspostavimo diiplomatske odnose jer nam "nisu prijatelji".

Nisam pobornik takvog gledista, nismo ni prva ni poslednja zemlja koja je ratovala, a kasnije uspostavila normalne odnose sa zaracenom stranom.

Ne mislim da su nam ne znam kakvi prijatelji, ali ne mislim ni da to treba da bude razlog i opravdanje za status "vecitog neprijatelja". Ako je priotiv nas, onda je ona to iz drugih , novih razloga a to je bliskost sa Rusijom a ne zbog necega sto je bilo pre 15 godina i vise.
 
Poslednja izmena:
Ako su mu prijatelji sto onda kad god ga novinari sa N1 pitaju nesto on im ljutito odbrusi da su "oni sa Americke televizije"? U losem kontekstu, naravno.

Pa on je to rekao ocigledno sa izvesnom dozom razocarenja tj. tek tako reda tj. diplomatije radi jer evo sta dalje pise:

"Vučić je tako prokomentarisao novu izjavu američkog ambasadora u Makedoniji Hot Jia: "Na sve to imam prost odgovor - Amerikanci su naši prijatelji, svi su oni naši prijatelji, ali zemlju vodimo u skladu sa svojim interesima"."


Znaci, vidi se da je to sarkasticno receno tj. u razocarenju.
 
А ко су ти 'Американци'? Зар се у исти кош може ставити неко попут Вилсона и неко попут Клинтона? 'Американци су нам пријатељи'? Каква бесмислена изјава. Од једног полтрона и не очекујем више.

Нешто у последње време баш често помињеш санкције. А сви ми добро знамо, кад се лажов куне да нешто неће - кеве ми! - истина је обично супротна.
 
Не палите се.

Ово је искључиво посвећено његовом бирачком телу да покаже како велика Америка јуриша на њега али он као стена одолева притисцима да браћи Русима уведе санкције.

Иду му избори на којима мора, уместо Малог и Весића да се кандидује за Крадоначелника па му фрка јер му је рејтинг у урбаним срединама лошији.
 
Небитно за ову тему. Вучић назвао пријатељима убице српског народа. Није нормално за разумног човека.

Pa dobro, slazem se da je "prijatelji" prenaglasrena rec, preuvelicana, ali on i koji su na vlasti nemaju luksuz ni da kazu da su nam neprijatelji, kao ti ovde ili u RL, jer nisi u politici.
S druge strane i Ruumunija je npr. ucestvovala u bombardovanju omogucivsi neku svoju logistiku, pa ja ipak smatram za prijatelje tj. da mogu da budu.

Sustina je da se upolitici i diplomatiji ne smeju rusiti mostovi osim ako nema puke potrebe za tim, zato se tako, ponekad i neadekvatno izrazava, da bi se ono sto hoce reklo diplomatski (a to je da nece biti uvodjenja sankcija Rusiji). Ja bar to tako tumacim.
 
Ova retorika jesasvim prihvatljiva. To je politika.
I predsednik Putin cesto upotrebljava "naši zapadni partneri" "naši prijatelji sa zapada" "nasi zapadni saveznici" ..... e sad, šta misli, budi Bog s nama ;)

Upravo to.:tick: I ja sam to primetila kod njega. A ne da misli suprotno, nego verovatno najsuprotnije moguce sto postoji.
 
Зато Владан никад не би могао бити политичар, кажем искрено и из срца а не дипломатски и увијено за потребе дневно политичких поена.. Ствари називам правим именом. Лепо је рекао покојни Небојша Крстић: "Ко од нас сме да опрости Јасеновац, "Бљесак", "Олују'', радиоактивне НАТО бомбе, Клечку, Глођане...? Нико и никада. Ко од нас сме да каже: Господе, опрости усташама, потурицама, шиптарским крволоцима и евроамеричким србомрзцима, јер не знају шта чине?"
 
Вучић је истакао да је стратешки циљ Србије чланство у ЕУ, његови гласачи су то подржали. Ако то није рационалан разлог онда ни Вучић није рационалан.

Dobro ali EU i Amerika su umnogome u poslednje vreme pocele da budu suprotstavljene u stavovima. Ali bez ozbzira, eto jos uvek su kao zajedno tj. "nisu neprijatelji", stagod to u ovom licemernom svetu dvostrukih arsina znacilo.
 
Вучић је истакао да је стратешки циљ Србије чланство у ЕУ, његови гласачи су то подржали. Ако то није рационалан разлог онда ни Вучић није рационалан.

Da li su zvaničnici EU dali bilo kakav povod srbima da ih vide kao člana?
 
Неки Американци нам јесу приијатељи.
Политика је зона полуистина, па и није нешто где се изјаве требају буквално тумачити.
Ко то не разуме, не би требало да се бакће са политиком.
 
Зато Владан никад не би могао бити политичар, кажем искрено и из срца а не дипломатски и увијено за потребе дневно политичких поена.. Ствари називам правим именом. Лепо је рекао покојни Небојша Крстић: "Ко од нас сме да опрости Јасеновац, "Бљесак", "Олују'', радиоактивне НАТО бомбе, Клечку, Глођане...? Нико и никада. Ко од нас сме да каже: Господе, опрости усташама, потурицама, шиптарским крволоцима и евроамеричким србомрзцима, јер не знају шта чине?"

Памте и они теби, не бој се. Исто ће ти рећи и навести своје примере.
 

Back
Top