(VIDEO) POGLEDAJTE KAKO SU ZAPEVALI DAČIĆ I BROZ: Druže Tito, bela lica, kad ćeš doći

sveznadar

Veoma poznat
Poruka
13.783
http://www.kurir.rs/vesti/politika/...oz-druze-tito-bela-lica-kad-ces-doci-do-uzica

(VIDEO) POGLEDAJTE KAKO SU ZAPEVALI DAČIĆ I BROZ: Druže Tito, bela lica, kad ćeš doći do Užica?
1362287_ivica-dacic-joska-broz-foto-tviter_ls.jpg

DUET

POLITIKA 26.12.2017. 13:21h




Ministar spoljnih poslova i predsednik SPS Ivica Dačić zapevao je... Doduše ovoga puta u duetu sa svojim poslanikom Joškom Brozom, inače unukom Josipa Broza Tita.

Njih dvojica su zapevali partizansku verziju pesme "Sa Ovčara i Kablara".



"Sa Ovčara i Kablara
Čobanica progovara:

Druže Tito, bela lica,
Kad ćeš doći do Užica?

Kad ćeš doći u Užice
I dovesti jedinice?

Druže Tito, primi naske
U redove partizanske."


Kurir.rs


Све је исто само њих нема Слобе и Тита!
45-та још увек јаше Србију!
 
Rođaci po dedine linije ...!
Da je ovo pravna država, pevali bi oni i duže i bolje.
Dačić, posebno !

baš tako,sve sami titini ''pošteni'' drugari i drugovi

- - - - - - - - - -

a inače i pesmu su ukrali od četnika
ugledali se u lopovluku na bivšeg gazdu

Sa Ovcara i Kablara (cetnicka)


Са Овчара и Каблара
лепа Мара проговара:

Да сам тица ил' голубић
да одлетим до на Љубић

Да ја видим мога Мила
како с'војском парадира.

То је војска горског тића
Команданта Раковића.

Песма ори од Ужица
четничка је сва Јелица.

Нема борбе нема рата
без Раковић команданта
 
baš tako,sve sami titini ''pošteni'' drugari i drugovi

- - - - - - - - - -

a inače i pesmu su ukrali od četnika
ugledali se u lopovluku na bivšeg gazdu

Sa Ovcara i Kablara (cetnicka)


Са Овчара и Каблара
лепа Мара проговара:

Да сам тица ил' голубић
да одлетим до на Љубић

Да ја видим мога Мила
како с'војском парадира.

То је војска горског тића
Команданта Раковића.

Песма ори од Ужица
четничка је сва Јелица.

Нема борбе нема рата
без Раковић команданта

Potkrala ti se greška ...
To nije bio komandant Ranković, već Raković !
Bio je to četnički major PREDRAG RAKOVIĆ.
1944. izvršio samoubistvo u selu Miokovcu kod Čačka.
Da ne bi pao živ u partizanske ruke....

Inače, sama pesma je ok !
 
baš tako,sve sami titini ''pošteni'' drugari i drugovi

- - - - - - - - - -

a inače i pesmu su ukrali od četnika
ugledali se u lopovluku na bivšeg gazdu

Sa Ovcara i Kablara (cetnicka)


Са Овчара и Каблара
лепа Мара проговара:

Да сам тица ил' голубић
да одлетим до на Љубић

Да ја видим мога Мила
како с'војском парадира.

То је војска горског тића
Команданта Раковића.

Песма ори од Ужица
четничка је сва Јелица.

Нема борбе нема рата
без Раковић команданта

Ima vise pesama koje su pevali i jedni i drugi,sa malo izmenjenim recima
 
Братац, волео бих да си у праву али мислим да ћемо се још начекати, осим ако нам неки астероид не помогне!

Него колега зар ти не рече да само ови изБосне прве проблеме и то су једине праве комуњаре,кад оно прц!?
Да ли ти је сада јасно да не постоји разлика комунисте из Босне и комунисте из Србије?
Све је то исти шљам,живот ми се згади када видим да и данас величају Тита након свега.
То је нека траума у глави која се не може поправити.Док не изумру сви до једног нема нама спаса.
 
Него колега зар ти не рече да само ови изБосне прве проблеме и то су једине праве комуњаре,кад оно прц!?
Да ли ти је сада јасно да не постоји разлика комунисте из Босне и комунисте из Србије?
Све је то исти шљам,живот ми се згади када видим да и данас величају Тита након свега.
То је нека траума у глави која се не може поправити.Док не изумру сви до једног нема нама спаса.

Главна ''Инфекција'' јесте стигла 45-те из Босне, а примила се одлично у Србији.

„Потребно је зато створити толико много бескућника, да ови бескућници буду већина у држави.
Стога ми морамо да палимо.Припуцаћемо па ћемо се повући.
Немци нас неће наћи, али ће из освете да пале села.
Онда ће нам сељаци, који тамо остану без крова, сами доћи и ми ћемо имати народ уза се па ћемо на тај начин постати господари ситуације.
Они који немају ни куће ни земље ни стоке, брзо ће се и сами прикључити нама, јер ћемо им обећати велику пљачку.Теже ће бити са онима који имају неки посед.
Њих ћемо повезати уза се предавањима, позоришним представама и другом пропагандом.
Тако ћемо постепено проћи кроз све покрајине.Сељак који поседује кућу, земљу и стоку, радник који прима плату и има хлеба, за нас ништа не вреди.
Ми од њих морамо начинити бескућнике, пролетере.
Само несрећници постају комунисти, зато ми морамо несрећу створити, масе у очајање бацити, ми смо смртни непријатељи сваког благостања, реда и мира.“ - Моша Пијаде

Изумрети неће јер се рађају нови !!!
 
Главна ''Инфекција'' јесте стигла 45-те из Босне, а примила се одлично у Србији.

„Потребно је зато створити толико много бескућника, да ови бескућници буду већина у држави.
Стога ми морамо да палимо.Припуцаћемо па ћемо се повући.
Немци нас неће наћи, али ће из освете да пале села.
Онда ће нам сељаци, који тамо остану без крова, сами доћи и ми ћемо имати народ уза се па ћемо на тај начин постати господари ситуације.
Они који немају ни куће ни земље ни стоке, брзо ће се и сами прикључити нама, јер ћемо им обећати велику пљачку.Теже ће бити са онима који имају неки посед.
Њих ћемо повезати уза се предавањима, позоришним представама и другом пропагандом.
Тако ћемо постепено проћи кроз све покрајине.Сељак који поседује кућу, земљу и стоку, радник који прима плату и има хлеба, за нас ништа не вреди.
Ми од њих морамо начинити бескућнике, пролетере.
Само несрећници постају комунисти, зато ми морамо несрећу створити, масе у очајање бацити, ми смо смртни непријатељи сваког благостања, реда и мира.“ - Моша Пијаде

Изумрети неће јер се рађају нови !!!

Страшно.Иначе Моша је рођени Београђанин али школован комуњара и идејни творац позадинског дјеловања.
Такви су најопаснији.Изумреће колега,изумреће,Дачић је генерација одрасла на литератури Моше.
Замисли такав нам води спољне послове и онда се питамо зашто,како.
А најпознатија изјава Ивице је :
„Комунизам је најхуманија идеологија која постоји у свету и сматрам да је социјализам једини исправан и прави пут за човечанство”
 
Poslednja izmena:
Објављено 21 јул 2016

АНТОНИЈЕ ЂУРИЋ

ПАМЕТИ, ОДАЗОВИ СЕ!

Реч књижевника Антонија Ђурића после помена генералу Драгољубу Дражи Михаиловићу, у недељу, 18. јула 2010. године,

Србима још није свануло! Пао је комунизам, али се комунисти, који се више не зову тако, добро држе — главне полуге власти и даље су у њиховим рукама.

Срби из чуђења не могу да изађу. Питају се: шта ово би са нама, где смо се ово нашли? Јесмо ли поново у предворју комунистичког пакла, или на његовом дну? Ми смо месецима демонстрирали против наопаког режима и викали "Бандо црвена!", да би данас ту исту банду гледали у парламенту, у влади, међу амбасадорима, у управним одборима значајних предузећа, у странкама.

Данас се у Србији гладује! Око милион Срба од понедељка до петка стоји пред колективним казанима и чека милостињу: тањир чорбе и парче хлеба! Суботом и недељом нема казана, суботом и недељом се не једе у земљи Србији. Ови сурови призори, ове слике наше беде и ужаса нису виђени ни за време немачке окупације — Влада генерала Милана Недића, кога су мучки убили српски комунисти, успела је да прехрани не само Србе у матици, него и стотине хиљада српских избеглица из свих крајева.
...........

http://www.православнапородица.орг....1186-antonije-djuric-pomen-drazi-mihailovicu1
 

Back
Top