Sestra stradalog radnika MB-a tražila istinu, a dobila otkaz
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Sestra stradalog radnika MB-a tražila istinu, a dobila otkaz

Buduća legenda комшија (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    825

Thumbs down Sestra stradalog radnika MB-a tražila istinu, a dobila otkaz

ПРИТИСЦИ НА ПОРОДИЦУ МИЛИВОЈЕВИЋ ПРЕДСТАВЉАЈУ ЈОШ ЈЕДАН ДОКАЗ ДА ЈЕ У СРБИЈИ НА ДЕЛУ ПРОТО-ФАШИСТИЧКА ДИКТАТУРА!

Sestra stradalog radnika MB-a tražila istinu, a dobila otkaz

http://rs.n1info.com/a351971/Vesti/Vesti/Sestra-stradalog-radnika-MB-a-trazila-istinu-a-dobila-otkaz.html

Obećanja, ponude pa onda i pritisci - to su izazovi sa kojima se suočava porodica 25-ogodišnjeg Milomira Milivojevića koji je stradao u julu, u poslednjoj u nizu nesreća u fabrici raketnih goriva "Milan Blagojević - namenska" u Lučanima.

Naime, od kada su Milivojevići o svemu progovorili javno - za N1, i za propuste u radu optužili direktora najpoznatijeg preduzeća u Lučanima, počeli su i pritisci.

Bio je radnik fabrike naoružanja "Milan Blagojević" u Lučanima. U julu ga je na radnom mestu zadesila eksplozija i to kobna. Nikada se nije vratio kući u kojoj porodica mesecima čeka odgovore.

Tri meseca su se uzaludno nadali: rukovodstvo fabrike i sud će utvrditi propuste. Zato su u oktobru odlučili da progovore za N1. Posvedočili su da im je u zamenu za istinu u fabrici ponuđen posao za majku i sestru stradalog mladića. Njegov otac, koji takođe radi u Namenskoj, rekao je da u fabrici godinama ne poštuju procedure bezbednosti na radu. Milivojevići su za sve optužili Radoša Milovanovića, koji je na čelu najpoznatijeg preduzeća u Lučanima od 1982. Prema dostupnim podacima, za to vreme u fabrici je poginulo najmanje 18 radnika.

Mislili su da će preko medija ubrzati pravdu, ali objašnjavaju - brzo su stigli samo pritisci moćnog direkora. Sestra stradalog mladića dobila je otkaz u privatnoj firmi čije poslovanje zavisi od fabrike "Milan Blagojević".

"Gazdarica me je pozvala na razgovor, bile smo tu sat vremena i čak on optužuje gazdaricu kako meni pomaže u pisanju medijma, obraćanju ministarstvima, kako ja u stvari sa gazdaricom sedim i zajedno nas dve pišemo protiv Radoša, kako mi želimo da ga smenimo", kaže sestra stradalog radnika, Mirjana Milivojević.

"Ja sam jedan dan videla direktora na ulici. Prišla sam i htela sam da mu se zahvalim za to što je urgirao da mi se ćerka otpusti. Međutim, on je rekao, pitao me je: Ko sam ja i šta hoću od njega? Ja sam majka onog mrtvog deteta što je ostavilo život tamo, a sad ne znam šta vam ovov drugo dete smeta pa ste urgirali da bude otpušteno. Seo je u kola i otišao", kaže majka stradalog radnika, Nela Milivojević.

Prvog decembra stigao je izveštaj veštaka Ministarstva unutrašnjih poslova u kojem - tvrde Milivojevići - piše da je za nesreću odgovoran baš sektor u kojem radi otac poginulog radnika. On misli: veštačenje je namešteno.

"Da izvrše pritisak da ja odustanem od gonjenja bilo koga zato što se udarilo sad na moje kolege s kojima sam godinama i na mene. Znači, ispada da su moje kolege ubile moje dete. Ja znam da oni to nisu, ali ako će oni da prihvate krivicu oni neka idu u zatvor umesto direktora Radoša, nek ostave čoveka od 74 godine pa nek robijaju za njega. Znači, ja odustati neću", kaže otac stradalog radnika Milovan Milivojević.

Inače, tek pet meseci od nesreće, u novembru pokrenut je prvi sudski postupak protiv direktora Namenske. Goni ga Prekršajni sud u Čačku. Ukoliko sudija utvrdi prekršaj, zakon nalaže: odgovornom sleduje samo novčana kazna.
    Poslednji put ažurirao/la комшија : 26.12.2017. u 13:16

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    264

Podrazumevano Re: Sestra stradalog radnika MB-a tražila istinu, a dobila otkaz

Pa nije to pravda sad, kad se vec godinama ne postuju procedure, to je normalan rezultat bahatog i boli me uvo ponasanja svih zaposlenih....

U vojsci, iako vojnik probaj da kao major, pukovnik mases oruzjem ispred mene, pa da vidis kako ces da prodjes, bez obzira na kaznu koja mi preti...pa vise puta je bilo kao 10 dan 10 dana, pa sipak, jer onda cu ja 10 dana a iako ce njemu biti zataskano , ostace nesto sto bode oci...a i znace veci broj ljudi...
    Tako i u raznim firmama, ima tu raznih primera , od totalno nebitnog zardjale ograde gde mozda jednom u godinu dana izadju na pus pauzu, do neceg sto svakodnevno puca kao npr neispravna elektro instalacija, ali moze da prodje jer svi tu znaju za jadac...

Jeste, srpska posla znaju za jadac...

Cim mi neko pocne pricu sa godinama znam za propuste, onda je sklon prihvatanju obicnih rezona ponasanja, a to znaci pusti voda da pronese...

Moderator đavolčić (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    696

Podrazumevano Re: Sestra stradalog radnika MB-a tražila istinu, a dobila otkaz

Komšo po ko zna koji put traži se smislen uvod. Nije dozvolheno ljude paušalno nazivati fašistima.

Slične teme

1. Došao Tadić, deca tražila Đokovića
    Autor gost 186661 u forumu Politika
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 18.12.2011., 20:52
  2. Turska delegacija tražila skidanje zastave RS
    Autor Bugarash u forumu Politika
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.01.2011., 01:20
  3. Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 17.07.2010., 14:42
  4. Tražiš istinu, znači imaš mozga...