GDE NESTADE "ONA" STRUJA ?

tamo gde je sve zasnovano na kradji, drzava propada
uskraticemo penzije i plate, ali cemo da okitimo jelku od 83.000e
ukinucemo jeftinu struju, ali cemo da povecamo kradju struje
uvescemo povlastice samo za ino ``investitore``, satrcemo domacu privredu i povecacemo rad na crno
sve u svemu, ekonomijom se igra neko ko nije imao jedan jedini cas teorije
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
tamo gde je sve zasnovano na kradji, drzava propada
uskraticemo penzije i plate, ali cemo da okitimo jelku od 83.000e
ukinucemo jeftinu struju, ali cemo da povecamo kradju struje
uvescemo povlastice samo za ino ``investitore``, satrcemo domacu privredu i povecacemo rad na crno
sve u svemu, ekonomijom se igra neko ko nije imao jedan jedini cas teorije

Sve u centar i čisto kao suza !
Ovo zaslužuje kamion reputacija....
Bravo.
 
tamo gde je sve zasnovano na kradji, drzava propada
uskraticemo penzije i plate, ali cemo da okitimo jelku od 83.000e
ukinucemo jeftinu struju, ali cemo da povecamo kradju struje
uvescemo povlastice samo za ino ``investitore``, satrcemo domacu privredu i povecacemo rad na crno
sve u svemu, ekonomijom se igra neko ko nije imao jedan jedini cas teorije

Struju Vam niko ne zabranjuje da proizvodite a ni da poklonite recimo komšiluku.
 
Struju Vam niko ne zabranjuje da proizvodite a ni da poklonite recimo komšiluku.

vidi, ako treba da proizvodim struju, da kopam bunar, da proizvodim sama svu hranu, onda se vracamo u primitivno drustvo izolovanih pojedinaca
za ekonomski napredak jedne zemlje potrebno je da kruzi novac i da postoji razmena dobara
to je jedini nacin na koji drzava moze da opstane i kasa da bude puna
imas ekonomsku krizu u zemlji, smanjis poreze da bi poslovanje ostalo na novou zakoskog poslovanja i budzetska kasa ponovo puna
imas malo manji prihod u budzetu, smanjis malo budzetske troskove da bi radnici mogli od svog rada da zive i da od svog rada pune drzavnu kasu
da bi drzavi bilo dobro, mora prvo da bude dobro radnicima
kad kazem radnici - mislim na sve i intelektualne i fizicke
 
tamo gde je sve zasnovano na kradji, drzava propada
uskraticemo penzije i plate, ali cemo da okitimo jelku od 83.000e
ukinucemo jeftinu struju, ali cemo da povecamo kradju struje
uvescemo povlastice samo za ino ``investitore``, satrcemo domacu privredu i povecacemo rad na crno
sve u svemu, ekonomijom se igra neko ko nije imao jedan jedini cas teorije

ne razumes

ekonomija tih likova se zasniva na - gde sam tu ja

svako iole normalan zna da unistava srbiju radeci takve stvari

ali im je preci njihov dzep
 
Struju Vam niko ne zabranjuje da proizvodite a ni da poklonite recimo komšiluku.

Hhahaha opet strucnjak...za to ti sleduje 5 godina zatvora...
Postoji registrovano preduzece za prenos struje, za otkup i prodaju i ono za proizvodnju...dakle, mozes da proizvodis, ali moras da izaberes nekog da ti otkupi, i nekog da ti prenese gde kupac kaze...
Kakvo davanje, pa podrazumeva se da je svaki gradjanin lopov u Srbiji...to bi drzavi odmah znacilo da dajes da bi na sivo dobio nesto od tih komsija..
Naturalna razmena je strogo, strogo zabranjena, i gleda se kroz prste samo kad je jako mali iznos u pitanju...

- - - - - - - - - -

vidi, ako treba da proizvodim struju, da kopam bunar, da proizvodim sama svu hranu, onda se vracamo u primitivno drustvo izolovanih pojedinaca
za ekonomski napredak jedne zemlje potrebno je da kruzi novac i da postoji razmena dobara
to je jedini nacin na koji drzava moze da opstane i kasa da bude puna
imas ekonomsku krizu u zemlji, smanjis poreze da bi poslovanje ostalo na novou zakoskog poslovanja i budzetska kasa ponovo puna
imas malo manji prihod u budzetu, smanjis malo budzetske troskove da bi radnici mogli od svog rada da zive i da od svog rada pune drzavnu kasu
da bi drzavi bilo dobro, mora prvo da bude dobro radnicima
kad kazem radnici - mislim na sve i intelektualne i fizicke

Ups, evo jos jedne logicarke....pa ne ide to tako...
cilj je smanjiti cenu rada, jer onda neko uzima od onog ko prolazi jeftino sa tom radnom snagom...
Nije logika da drzava ubira, nego da ubira onaj ko je na poziciji da se moze tumaciti da je vlasnik radne snage...dakle vladalac postaje robovlasnik na neki nacin.
 
hebala te struja, kazes nestacemo u trenu a tebi do struje z:((

Ej, ženo, bona.
Prešli smo na druga razmišljanja.
Ovo je rezervna varijanta...
Za slučaj da preteknemo !


- - - - - - - - - -

ne razumes

ekonomija tih likova se zasniva na - gde sam tu ja

svako iole normalan zna da unistava srbiju radeci takve stvari

ali im je preci njihov dzep

Da znaš da si me razočar'o !?
Sad.
Kao čovek i kao komunista !
Zaboravi rad na mešalici, traži drugi pos'o...
 
Hhahaha opet strucnjak...za to ti sleduje 5 godina zatvora...
Postoji registrovano preduzece za prenos struje, za otkup i prodaju i ono za proizvodnju...dakle, mozes da proizvodis, ali moras da izaberes nekog da ti otkupi, i nekog da ti prenese gde kupac kaze...
Kakvo davanje, pa podrazumeva se da je svaki gradjanin lopov u Srbiji...to bi drzavi odmah znacilo da dajes da bi na sivo dobio nesto od tih komsija..
Naturalna razmena je strogo, strogo zabranjena, i gleda se kroz prste samo kad je jako mali iznos u pitanju...

- - - - - - - - - -



Ups, evo jos jedne logicarke....pa ne ide to tako...
cilj je smanjiti cenu rada, jer onda neko uzima od onog ko prolazi jeftino sa tom radnom snagom...
Nije logika da drzava ubira, nego da ubira onaj ko je na poziciji da se moze tumaciti da je vlasnik radne snage...dakle vladalac postaje robovlasnik na neki nacin.

ja pricam o nacinu opstanka jedne zdrave drzave, ne o robovlasnickom nazadnom drustvu
 
Nego ja sam zadovoljan...
Da ne poverujes, ali sam zadovoljan postojanjem dve tarife jeftine i skupe jer koliko se secam i to su hteli da ukinu pa se malo cimnuli i ostade tih 8h jeftine struje koja je normalne cene, nije nesto posebno jeftina, ali skupa je stvarno skupa...
 
vidi, ako treba da proizvodim struju, da kopam bunar, da proizvodim sama svu hranu, onda se vracamo u primitivno drustvo izolovanih pojedinaca
za ekonomski napredak jedne zemlje potrebno je da kruzi novac i da postoji razmena dobara
to je jedini nacin na koji drzava moze da opstane i kasa da bude puna
imas ekonomsku krizu u zemlji, smanjis poreze da bi poslovanje ostalo na novou zakoskog poslovanja i budzetska kasa ponovo puna
imas malo manji prihod u budzetu, smanjis malo budzetske troskove da bi radnici mogli od svog rada da zive i da od svog rada pune drzavnu kasu
da bi drzavi bilo dobro, mora prvo da bude dobro radnicima
kad kazem radnici - mislim na sve i intelektualne i fizicke

U Vašem postu ima istine ali situacija je takva kakva je.Da bi smanjili porez to je izvodljivo ukoliko svako plaća porez.To gledam kako je ovde i vidim
da to nije neka nauka treba samo prepisati šta drugi rade i to od onih što im ne ide baš loše iako nama to ne odgovara baš sve.Živim ovde a i živeo sam
i tamo i upoređivao šta je bolje a šta ne valja tj.kako ja vidim što ne mora da bude tačno.Ima stvari što se meni puno više sviđa u Srbiji nego ovde.
Doduše ima stvari kada gledam na televiziji šta ljudi pričaju nemogu da se načudim kako ljudi razmišljaju i to visoki političari što su bez sumnje
pametniji od mene.Samo izvolite i nastavite ozbiljnu diskusiju ja ću Vam reći kako vidim stvari.
 
Nego ja sam zadovoljan...
Da ne poverujes, ali sam zadovoljan postojanjem dve tarife jeftine i skupe jer koliko se secam i to su hteli da ukinu pa se malo cimnuli i ostade tih 8h jeftine struje koja je normalne cene, nije nesto posebno jeftina, ali skupa je stvarno skupa...

Ako se ne sećaš kako je ranije bilo,
onda si ti neki stvarno mlad dečko !

Ako je tako, tek te čeka žestina.
Ima da najebeš ko niko...
"Crni oblaci se promaljaju od Zemena, krupna će gov'na da padaju..."
Proročanske su reči legendarnog Radovana III.
Mi, stariji, osetili smo i vreme kad su se plaćali računi suvih očiju!
 
Poslednja izmena:
Sećate li se jevtinije struje ?
Svakoga dana od 14 do 17 h.
I svakog vikenda od petka u 00 do ponedeljka u 08,00 ?
Gde to nestade ?

Da li će se banditi koji kreiraju
našu ekonomiju
i uništavaju naše živote IKADA dozvati pameti !?

Bez obzira koja je stranka na vlasti odnosno politikant, sprovodi se planski po nalogu
Namerno se zapošljavaju nestručni al samodovoljni.
Svi u beogradu znaju da je mesečna markica za prevoz po PUNOJ CENI važila 24h
dok nisu došli diletanti kojima posle dva šamara ispada i ko ih postavio i zašto ih ćaća pravio.
Debil ne radi III smenu pa ide svojom logikom.
Plus nema ni školu.

- - - - - - - - - -

ne razumes

ekonomija tih likova se zasniva na - gde sam tu ja

svako iole normalan zna da unistava srbiju radeci takve stvari

ali im je preci njihov dzep

A KOJI JE TVOJ INTERES DA OVO NAGLAŠAVAŠ?
Nisu ti ponudili ništa?

- - - - - - - - - -

Samo Dačić, Žika Obretković i Mica Trofrtaljka
Da gazi plićak i udara tercu Dačiću na Miljacki...

Pošten svet poput vas nikad ne bi posrnuo prvom funkcijom šefa u osrednjem marketu.
Vidi se da nikog ne ponižavate dok izlažete mišljenje.
Takvi nam najviše trebaju - da ističe sebe a ne druge.

- - - - - - - - - -

pa u dzepove onih na celu edba

nije ni mts mutav
fiksni račun za pretplatu nekako čudno obračunaju dinar dva gore dole
plus zatezna kamata a nemaš dugovanja nego je to za prošli mesec
dinar dva puta par miliona korisnika - eto odakle direktorovoj ženi gaće sa lampionima
pa kad mu se već vršnjak ne diže kako treba a ono nek se bar ona oseća nekako povlašćeno u odnosu na druge
 
A GDE NESTADOŠE RAZGOVORI OD JEDAN IMPULS PREKO FIKSNE TELEFONIJE?
Sećate se - ljubavisalo se preko telefona ceeeeelu noć, od 9 uveče do 7 ujutru samo uspostava veze.
A onda dodjoše ovi sa kompjuterima pa su se pretplaćivali na sate interneta ili krali od firmi - 50 sati je bio maksimalan broj za uplatu.
I onda Telekom izneo da kompjuterske veze njih koštaju jer se prenosi 2,5 do 3,8 kilobajta u sekundi i da to košta Srbiju.
Pa su uveli da impuls bude na 4 minuta u tom periodu - zbog kompjuterista kojih bilo da smo se svi znali.

E sad pošto se koristi broadband konekcija nek vrate za fiksne telefone ono ljubavisanje celu noć za 1 impuls.
Izgovora nema a teško da će i jedan kompjuterista pristati na pucanje veze i protokom od 3,5Kb/s
Pa ljakse student pa šizi kada mu na mobilnom opadne protok ispod 1Mb/s

a?
tuc-muc jel?

- - - - - - - - - -

pa , tako punih djepova ( i pune kase svojim gazdama )

odlaze u druge drzave i uzivaju u plodovima svoga rada.

kradja

čovek traži jeftinu struju umesto da se zapita sa kojim pravom mu privatna firma
krajcuje odradjene sate na ime neke štete a bez sudske presude?
da objasnim detaljnije pošto uvažam da ovde ima raznog sveta - odbijanje od minimalne plate na može mi se
 
Struja je kod nas jeftina, pogotovo ako se tu poredi korist od nje , i korist od plaćanja npr. interneta .
Dati tolike pare za neki bolji net ili neke pakete za mobilni je rasipništvo.
Druga priča je porez na angažovanu snagu koju sam potrošio , napominjem potrošio kroz račun ,
odnosno naplaćivati nešto , na već plaćenu potencijalnu energiju -je van logike .
I masa drugih sakrivenih danaka, pa i tv pretplate da na kraju račun bude veći nego potrošena struja.
 
struje braćo i sesetre, da se razumemo, ima pa ima
ceo svemir radi "na struju"
mi radimo "na struju", kerovi, mačke, papagaji, ribice, kravice, prasići, jagnjići i ostali slavski specijaliteti rade "na struju"

sasvim druga dimenzija je "kako se odredjuje cena struje" a ne važe ona pravila "ponuda i potražnja"
da vam pomognem tu su i: takse, provizije, pdv... kako se tu odredjuje "vrednost" Bog može da se zamisli šta je stvorio

Tesla je stopiran da šalje "besplatnu struju", a moglo se i na tome zaraditi samo tad svet funkcionisao drugačije.
Evo Tesla je poslao i bežičnu informaciju upotrebom prirodne mogućnost ali nam neko naplaćuje Prirodu.
Dobro je pa smo vazduh i vodu počeli da koristimo ranije pre ovih sa "idejama" ali avaj, vodu naplaćuju retroaktivno.
 
struje braćo i sesetre, da se razumemo, ima pa ima
ceo svemir radi "na struju"
mi radimo "na struju", kerovi, mačke, papagaji, ribice, kravice, prasići, jagnjići i ostali slavski specijaliteti rade "na struju"

sasvim druga dimenzija je "kako se odredjuje cena struje" a ne važe ona pravila "ponuda i potražnja"
da vam pomognem tu su i: takse, provizije, pdv... kako se tu odredjuje "vrednost" Bog može da se zamisli šta je stvorio

Tesla je stopiran da šalje "besplatnu struju", a moglo se i na tome zaraditi samo tad svet funkcionisao drugačije.
Evo Tesla je poslao i bežičnu informaciju upotrebom prirodne mogućnost ali nam neko naplaćuje Prirodu.
Dobro je pa smo vazduh i vodu počeli da koristimo ranije pre ovih sa "idejama" ali avaj, vodu naplaćuju retroaktivno.

Pravilno je da se kako voda tako i vazduh naplaćuje.Upravo čovek to i koristi a i zagađuje i ispravno je da mu se to i naplati jer je za njegovo dobro.
 

Back
Top