Soli invictus

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Zoran Jov

Elita
Poruka
16.194
Svoj svojoj braći paganima, i svim svojim sestrama pagankama, čestitam današnji Praznik Nepobedivog Sunca. Neka se moji prijatelji kršćani i hrišćani, kao i ostali ljudi koji danas (ili dve sedmice kasnije) slave Božić, ne ljute na mene što im neću čestitati, jer ja kao prvo ne slavim ljude, kao drugo ne slavim izmišljene rođendane i kao treće ne slavim nikoga “ko je bezgrešn začet i rođen” i ko je “uskrsnuo”, a datum njegovog uskrsnuća obeležava se svake godine na drugi dan (što znači da se nije dogodio). A i čemu bi služilo uskrsnuće, kad po prirodnom zakonu radi i funkcioniše reinkarnacija? Uostalom, jednom umrlo telo nikada se više ne može podići i vratiti u život. To vam može objasniti svaki student medicine. Uskrsnuće ne, reinkarnacija da. Istina ili tradicija - šta? Ja kažem istina. Između Sunca, i obrezanih primata, njihove krvi i njihovih strahova, ja biram ovo prvo. Sunce je prozor ka bogu, jer kada gledamo u Sunce (solarna joga) mi imamo odnos sa božanstvom. A oni koji se uzdaju u nečiju krv, i njegovu otkupnu žrtvu, od toga nemaju apsolutno ništa. A i što će mi, s obzirom na to da mi je krv osunčana i prosvetljena Pranom? Odbacujem mogućnost da sledim bilo kog čoveka. Ne prihvatam postavljanje čoveka na pijedestal boga. I tačka.


Zeus.jpg



Evo vam ga starogrčki vrhovni bog Zevs, čiji su lik Grci uzeli za Isusov lik (pravi Isus kao Jevrej nikada ne bi mogao biti neoženjen, bez dece i nositi dugu kosu, jer takvog čoveka Jevreji nikako i nikada ne bi sledili). Kada je rođen Isus Hrist? Nije mi jasno odakle podatak hrišćanskim crkvama da se Isus rodio u noći 25. decembra između 751. i 753. godine od osnivanja Rima (2. god. p.n.e i 1. god. n.e.)? Taj je dan u starom Rimu bio najveći verski praznik, takozvane Saturnalije, odnosno Soli invictus, i pouzdano znam da je rana crkva, da bi napravila kompromis sa paganima, usvojila taj dan kao Isusov rođendan, a zadržala sve običaje (kićenje božićnog drveta na primer). Biblija, Novi zavet, odnosno svih 60-tak jevanđelja, od kojih hrišćani priznaju samo 4 koja kriju Hristov 17-godišnji boravak u Indiji (od njegove 12 do 29 godine, period njegovog života koji nedostaje), brak sa Marijom Magdalenom i njihovo potomstvo, nigde ne pominje određeni datum, a naročito ne najveći paganski praznik u starom Rimu. Govori se jedino o tome da je te večeri bilo nekakvih nebeskih prikaza i da su se ovce nalazile na ispašama. Pošto znamo da u brdsko-planinskim predelima Judeje u kasno-jesenjem, odnosno zimskom periodu zna da bude dosta hladno, a neretko da padne i sneg, ovce su mogle da budu otvorene u periodu april-oktobar, nikako u decembru. Zašto ne bi i iluminati mogli da izmisle taj datum, pa da kažu da se rodio na Valpurgijsku noć, na prelazu između 30. aprila i 1. maja? Šta je najkonkretniji dokaz? Zna se da je preko Judeje jedne noći oktobra 751. godine od osnivanja Rima preleteo meteor, što bi značilo da je Isus najverovatnije mogao biti rođen između polovine i kraja oktobra te 751. odnosno 2. godine pre naše ere. Sam Isus nije pridavao nikakav značaj svom niti bilo čijem rođendanu, dok Biblija govori negativno o rođendanskim proslavama uopšte. Iz svega ovoga dakle sledi da se Isus Hrist sigurno nije rodio na najveći paganski (luciferski) praznik Sunca, takozvane Saturnalije, 25. decembra 751. godine od osnivanja Rima. Namaste.
 
Milsim da je i ovo običan bull-shit i sve u vezi bilo koje religije i verovanja u gluposti jer živim u 21.veku i upravo kucam po tastaturi , ali se pridružujem čestitkama iz čistog razloga što biram čestitati daleko manjem zlu.
 
I ja tebi čestitam slavu, samo danas nije nikakav praznik.

To samo tako računaju po gregorijanskom kalendaru.

Zahvaljujem. Kako kome.

Treći dan povećanja trajanja dana nakon zimske kratkodnevice. Prirodni praznik.

- - - - - - - - - -

Srecan praznik.

Inace Eseni kao Jevreji nisu bili ozenjeni. A Zeus je ***** sta je stigo boginje, ljude i vile.

Zahvaljujem.

Diskutabilno. Zeus nije bitan ko ni lanjski sneg, samo je uzet kao primer.

- - - - - - - - - -

Milsim da je i ovo običan bull-shit i sve u vezi bilo koje religije i verovanja u gluposti jer živim u 21.veku i upravo kucam po tastaturi , ali se pridružujem čestitkama iz čistog razloga što biram čestitati daleko manjem zlu.

Misli šta god hoćeš. Taman posla da svi mislimo isto. Zahvaljujem takođe.
 
Nisam znao da si prešao u luciferiste, mislim zbog tog Jov u nicku.
.
Imam brata Svetozara i jedan pramdeda mi se tako zvao.

Mislim da jedino Srbi imaju to ime na spisku ličnih imena.
 
Nisam znao da si prešao u luciferiste, mislim zbog tog Jov u nicku.
.
Imam brata Svetozara i jedan pramdeda mi se tako zvao.

Mislim da jedino Srbi imaju to ime na spisku ličnih imena.

Nisam nigde prešao. Ja sam incognito. Nisam član ničega. Neću da plaćam članarinu. Vidiš kako sam bezobrazan.

Nick je spontano nastao, nema neke veze s vezom.

Ako imaju Srbi onda imaju i drugi Sloveni.

- - - - - - - - - -

Felix dies natalis Solis Invicti. Сретан дан рођења Непобедивога Сунца.

Zahvaljujem. Srećan/sretan.

- - - - - - - - - -


Srećan. Ave Sun .˙. .˙. .˙.
 
Nauka je dokazala da je sunce obična zvezda , a zvezde se kad tad ugase , tako da nema nepobedivog i večnog sunca.

Žao mi je ali svaku religiju ta odvratna nauka u razvali.

Zoran Jov pređi na prirodu ili pak svemir , oni su "večniji" od sunca.z:lol:
 
Nauka je dokazala da je sunce obična zvezda , a zvezde se kad tad ugase , tako da nema nepobedivog i večnog sunca.

Žao mi je ali svaku religiju ta odvratna nauka u razvali.

Zoran Jov pređi na prirodu ili pak svemir , oni su "večniji" od sunca.z:lol:

Da, najobičnija zvezda, jedna od najmanjih u svemiru, iz reda crvenih patuljaka. Ali nama najbliža zvezda. Jedini prozor ka bogu na našoj planeti.

Ne zanima me ni religija ni nauka 100%. Može ovako nekako... Teško je da oni na nižem nivou svesti to mogu da shvate, ali čovek je životinja kao i sve druge životinje i, ma koliko apsurdno zvučalo, kao i sve druge životinje, i ovde i na drugim planetama, nastao je kao produkt i stvaranja i evolucije, i to u odnosu 51:49 ili 50:50. Naime, duh je nastao buđenjem svesti, usled prvog impulsa, odnosno želje prve svesti (Akaše) da sve ponovo pokrene sa mrtve tačke (što sve religije nazivaju „početak“, a i u Bibliji i Kuranu piše „U početku...“), te buđenjem iz neograničenog sna izazvanog uništenjem prethodne apsolutne celine, gde je buđenjem ostalih svesti od strane Akaše zapravo došlo do ponovnog stvaranja svih svesti, odnosno duhova, deljenja univerzuma na svemir i antisvemir, odnosno duhovni i materijalni univerzum, gde je u materijalnom univerzumu, po prirodnim zakonima uspostavljenim od strane Akaše, putem evolucije, nastao život kao takav; zatim, nakon pobune i pada velikog broja svesti iz duha u materiju, veliki broj duhovnih bića ulazi u tela i imamo ovo što sada imamo: dokaz su pećinski ljudi na našoj planeti koji su bili bez svesti do jednog momenta kada su pobunjene i pale svesti ušle u njihova tela, te kada su, otprilike u istom vremenskom periodu, svi pećinski ljudi počeli da slikaju po zidovima pećina, da prave kipove i organizuju prve primitivne religije... itd. itd. Naravno, za sve one koji se bave posledicama, a ne uzrocima, naime Adamom i Evom, zmijom, čarobnim drvetom, trivijalnim tra la la pričicama, verom u krv, kao i blentavim uverenjem da će živeti večno u telu - sve ovo je špansko selo. I kreacionizam i evolucija su izašli iz iste kuhinje i ravnopravni su... i u odnosu 51:49 ili 50:50. Ko zna zna. Ko ne zna neka robuje mentalnim programima. Namaste.

Prešao sam odavno na svemir. Namaste.
 
Daješ veliki značaj ljudskoj svesti i duhu , a nijedno nije dokazano van naših osećaja poimanja.
Dakle , sve je subjektivno , a to suštinski ni čemu ne služi sem da bude ljudska štaka jer ljudi su hendikepirani zbog konačnosti i strahu od smrtnosti.

Čovek treba da se posveti moralu i slobodnoj volji upravo zbog toga što se oni gurnu na stranu kad se previše razmišlja o duhu i svesti kao nečem važnom ogoljenim od morala koji j najvažniji za čoveka i ljudsko društvo jer bez njega nismo više ljudi tj.njegovim sklanjanjem u stranu gubimo na humanosti.
 
Daješ veliki značaj ljudskoj svesti i duhu , a nijedno nije dokazano van naših osećaja poimanja.
Dakle , sve je subjektivno , a to suštinski ni čemu ne služi sem da bude ljudska štaka jer ljudi su hendikepirani zbog konačnosti i strahu od smrtnosti.

Čovek treba da se posveti moralu i slobodnoj volji upravo zbog toga što se oni gurnu na stranu kad se previše razmišlja o duhu i svesti kao nečem važnom ogoljenim od morala koji j najvažniji za čoveka i ljudsko društvo jer bez njega nismo više ljudi tj.njegovim sklanjanjem u stranu gubimo na humanosti.

Zašto da ne? Mi smo mikrokosmos. Svako od nas je zaseban svet. Ne pada mi na pamet da sledim bilo koga.

Dakle, bilo subjektivno ili ne, nisu svi ljudi hendikepirani u tolikoj meri. Mi vegani, koji ne unosimo u sebe životinjske strahove, ne živimo u strahovima i strahu od bilo čega.

Čovek je ništa. Homo tamen.
 
Soli Invictus-dan nepobedivog Sunca. Svi pagani su slavili dane kada se Sunce ponovo "rađa". Persijanci u Zoroastrizmu dan Mitre krajem decembra, Rimljani brumalije i saturnalije koje su išle pre toga i sezale do oko 25 decembra. Kod Slovena pak na taj dan se slavio bog Koledo. Odatle i čuvene "koledarske" igre.:).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top