Formiranje kulta

mekflaj

Poznat
Poruka
8.254
Hajde da oformimo kult i obožavamo nešto veće od nas samih.
Kao neko tajno društvo, samo oko čega, oko koje ideje da se okupimo?

Mogli bi i da iskorišćavamo naivne, što finansijski što na druge načine...

Da li je neko upućen kako su organizovani i kako funkcionišu kultovi?
 
Hajde da oformimo kult i obožavamo nešto veće od nas samih.
Kao neko tajno društvo, samo oko čega, oko koje ideje da se okupimo?

Mogli bi i da iskorišćavamo naivne, što finansijski što na druge načine...

Da li je neko upućen kako su organizovani i kako funkcionišu kultovi?

To ti najavljuješ kandidaturu neku?

- - - - - - - - - -

Vazno je da vodja kulta ima ogromnu seksualnu harizmu, ideologija je manje bitna.

Ideologija, zapravo, nije ni bitna. Jer, čak i kada je istaknuta, neko ko zaprati tu ideologiju, ne prati izvornu, već onu koju je u glavi stvorio.
 
postoji li i u čemu je razlika između sekte i kulta?

http://www.telegraf.rs/vesti/844763...srbiji-kako-vrbuju-i-koje-su-najopasnije-foto
duži članak iz telegrafa o sektama u srbiji:
reč „sekta" potiče od latinske reči „sequi", što znači slediti. Enciklopedijska definicija sekti kaže da je reč o malim grupama istomišljenika koje su se odvojile od matice religije u neku drugu, samostalnu religijsku grupu.

Pripadnici raznih sekti danas su prisutni na ulici, u bolnicama, neki od njih su advokati, a neki političari. Oni su u svim sferama društva, a većina njih uglavnom krije svoju pripadnost nekom pokretu, a mnoga sektaška društva su tajna, poput satanista.

Kada govorimo o Srbiji, prema zvaničnim podacima Ministarstva vera iz 1997. godine, registrovano je 39 tzv. verskih grupa, a njihov broj godinama je rastao.anas ih ima oko 17 upisanih, dok ih ukupno ima 60. Legalni okupljaju oko 20.000 vernika, dok je onih koji nisu registrovani na desetine hiljada.

Mnoge od njih su, opasne, destruktivne, "kinje svoje pripadnike". Veliki broj ima "surove rituale", koji se po pripadnike, neretko završavaju i tragično.

Stručnjaci godinama unazad upozoravaju da je u Srbiji prisutan veliki broj satanističkih sekti, mističnih kultova, kao i da se "ništa ne čini da bi se oni suzbili".

U one koji nisu registrovani spadaju i neki mistični kultovi i viteški redovi, koje je šira javnost često žigosala pečatom satanizma. Niko nema ni približnu procenu koliko hiljada ljudi svi oni okupljaju.

Foto: flickr/World Bank Photo Collection, sxc.hu/ba1969 Foto: flickr/World Bank Photo Collection, sxc.hu/ba1969
Desetak se ubrajaju u istočnjačke verske zajednice (Hare Krišna, Šri Činmoj...), ali tu su i sajentolozi, šamanisti...

Svaka sekta u Srbiji poseduje po nekoliko objekata, a rekorderi su Jehovini svedoci koji samo u našoj zemlji imaju preko 70 objekata u svom vlasništvu.

Ako se kao kriterijum podele uzme učenje, tj. zvanična religija, od koje su se sekte odvojile, dolazimo do 4 različita tipa sekti:

1. Pseudohrišćanske sekte - one koje su se odvojile od zvaničnog učenja hrišćanske crkve.

2. Pseudohinduističke i dalekoistočne sekte - osnova i matica su hinduizam i budizam sa svojim doktrinama i tehnikama, ali obrađeni na Zapadu.

3. Sinkretističke sekte - mešavine raznih zvaničnih religijskih i jeretičkih pravaca, kao i okultizma i magije. Mnoge od njih u sebi sadrže i elemente satanizma.

4. Satanističke sekte one koje otvoreno propovedaju satanizam, tj. da je đavo (Satana) bog i da mu se treba klanjati i prinositi žrtve.
KAKO SEKTE VRBUJU?

Prema mišljenju psihologa, u vremenu napretka modernih tehnologija, ljudi , imaju osećaj usamljenosti i otuđenosti. Trka za materijalnim blagostanjem i uspešnost u njoj uglavnom je danas mera društvene afirmacije, ne ulazeći pri tome u načine sticanja bogatstva.

Sekte tom usamljenom čoveku nude upravo ljudsku toplinu, pažnju, podršku, zaštitu i osećaj posebnosti.

- Dok me svi u školi ismevaju što nosim demodirane patike, ovde se svakog ponedeljka i četvrtka družim i zagrljen sa braćom i sestrama pevam i Bogu se molim - reči su jednog člana sekte.

Foto-ilustracija: Foter/ Foto-ilustracija: Foter/
Osim toga, sekte vrlo često u svojim učenjima o apokalipsi i njenoj blizini, pružaju svojim članovima uverenja da su baš oni, ali samo ako budu revnosni i dosledni, jedini koji će biti spaseni, pošto pripadaju jednoj elitnoj zajednici „autentično božjeg i istinitog učenja".

Vrbovanja se vrše preko raznih časopisa, brošura, knjiga i letaka koji se dele svakodnevno na ulici i dostupni su svima. Već je poznato da Jehovini svedoci idu od vrata do vrata i misionare, a nisu retki ni pozivi na kućni telefon.

Sistem vrbovanja je dobro organizovan sistem u svakoj sekti i na njega se najviše troši novca i angažuju se članovi sekte koji imaju sposobnost ubeđivanja i deluju nepokolebljivo u onome što tvrde.

Takođe, poslednjih meseci veliku pažnju javnosti privukla je i sekta "Familija ljubavi" koja je poznata po pedofiliji, incestu, orgijama i iživljavanj nad decom.

Za prijem u satanističku sektu Crna ruža organizuje se "crna misa". Tokom tog rituala svi jedu crni hleb, a molitva Očenaš se izgovara unazad. Osnovni sastojak crnog hleba su brašno i krv neke životinje, ali nije isključeno da koriste i svoju krv. Misa se završava konzumiranjen narkotika i orgijama.

izdvojio bih ovaj deo:
"KAKO SEKTE VRBUJU?

Prema mišljenju psihologa, u vremenu napretka modernih tehnologija, ljudi , imaju osećaj usamljenosti i otuđenosti. Trka za materijalnim blagostanjem i uspešnost u njoj uglavnom je danas mera društvene afirmacije, ne ulazeći pri tome u načine sticanja bogatstva.

Sekte tom usamljenom čoveku nude upravo ljudsku toplinu, pažnju, podršku, zaštitu i osećaj posebnosti."

da, osećam se usamljeno. ali kao ateista, ne bih mogao biti član neke religijske organizacije, mislim, ne bih mogao iskreno ući u to, jedino da se pravim zbog tog nekog osećaja zajedništva. mada sigurno postoje kultovi koji se ne dotiču teme relegije... ali je ipak najbolje oformiti vlastiti...
 
Hajde da oformimo kult i obožavamo nešto veće od nas samih.
Kao neko tajno društvo, samo oko čega, oko koje ideje da se okupimo?

Mogli bi i da iskorišćavamo naivne, što finansijski što na druge načine...

Da li je neko upućen kako su organizovani i kako funkcionišu kultovi?

Мекфлај,
па не може то свака будала !
То уствари не може ни једна будала да уради - да поведе гомилу за собом.

Предводници култа су специјално талентовани људи,
муслије би рекле "божји посланици".
 
585056.jpg
 
Hajde da oformimo kult i obožavamo nešto veće od nas samih.
Kao neko tajno društvo, samo oko čega, oko koje ideje da se okupimo?

Mogli bi i da iskorišćavamo naivne, što finansijski što na druge načine...

Da li je neko upućen kako su organizovani i kako funkcionišu kultovi?

Uzmi čašu i sveću, pa ugasi svetlo !
I prizivaj duhove.
Brani li ti ko !?
 
Hajde da oformimo kult i obožavamo nešto veće od nas samih.
Kao neko tajno društvo, samo oko čega, oko koje ideje da se okupimo?

Mogli bi i da iskorišćavamo naivne, što finansijski što na druge načine...

Da li je neko upućen kako su organizovani i kako funkcionišu kultovi?

možete tokom decembra/dakle još samo par dana/ gratis da pristupite kultu presvetLe petunije= newpetunijanizam
ne obećavam ništa, zahtevam mnogo :mrgreen:
nadmašite sebe, priđite K meni <33333
/nadam se da mi neće spičiti ban zbog reklame/ :mrgreen:
 
možete tokom decembra/dakle još samo par dana/ gratis da pristupite kultu presvetLe petunije= newpetunijanizam
ne obećavam ništa, zahtevam mnogo :mrgreen:
nadmašite sebe, priđite K meni <33333
/nadam se da mi neće spičiti ban zbog reklame/ :mrgreen:

Ev me kao kamilac...Mogu dobro da srknem,ali i da povučem...z:mrgreen:
Nema veze oko čega je kult,važno da smo bučni i da yeb*** kevu svima koji su van kulta (stranke ybt:eek:)
A to što sam istu školu kao Beli...pusti to...
 
ja bih da budem iluminat...

i ovaj forum je kult. godinama sve neki isti ljudi botovi sekte zandari .. ne znam sta su.. muka mi.
svaki internet sajt, aplikacija, youtube snimak, intagram,twiter nalog je neki kult.

brojne sekte sam analizirao i pokusao da se ubacim, ali nemam srece.
valjda jer bih hteo da sam vodja kulta i objekt obozvanja... svi bi to hteli. a samo jedan moze biti

imam bezgranicno mnogo ideja, cak i neke projekte polu poslovne i kultno sektaske...
ali sve to propada polako jer niko nece da se javi i isprati moj autoritet i plan ovladivanja svetom.

rekoh mnogo je tih sekti okolo, imaju dobre stvari... od ovih satanistickih do hindusitickih i new age robot vanzemaljskih.
ali generalno mislim da su svi pogresni i ne mogu se prihvatiti u potpunosti. rizik je velik ako sve tudje prihvatis, hipnoza. tudja stvar, a ne tvoja te vodi,
mozda samo ti iluminati vide i znaju sve...

ne bih da izdvajam, svi kultovi su mi dragi pomalo,

ali recimo dve od jacih ideja koje bih preporucio je obozavanje drveta, neka vrsta dendrofilskog kulta, druidizma...
drvo je mnogo bitan pojam kroz istoriju. zapravo evo ovaj bozic veceras i pravoslavlje/ drvosalvlje je nastalo od toga svega.. hrist je hrast , itd. sve je to zavedeno velom misterija kroz istoriju ezoterna i egzoterne tradicije.

ali i voda nije losa...

drugi predlog je nesto tipa ATWA, vazduh,drvece,voda,zivotinje,...
da nastavimo lik i delo nedavno preminulog charlsa mansona, s tim sto ja sebe proglasavam zaposednutim njegovim duhom, i tako bih odredjivao masakre javnih licnosti...
mada tu je bila i proces crkva ukljucene,sajentolozi, ron hubard. tako da sve je sumnjivo u sta je on verovao i bio zrtveni jarac cia projekta.

trece.. neke zvanicno satanisticke sekte,,, sirok je to pojam, ali sat.. znaci vreme, vreme je novac, gospodar vremena je bog, bog i satana/djavo su isto, tako da je to kao levica i desnica, dve strane iste medalje. klatno, hipnoza, ipak.. satanizam, krouli, telema, rozenkrojceri, alhemija,magija, vika, itd .. to sve mora biti u mojoj sluzbi volje, itd. to je samo sredstvo da se dokopa nekih ciljeva, bogastva uspeha, uzivanja, zena, pobeda fudbalskog kluba, unistenja neprijatelja... itd.
Kao Zakon privlacenja, Tajna i te tehnike mentalne autosugestije i pozitivne afirmacije.

cetvrto.. treba nesto nad religiozno, Zen budizam , meditacija, praznina uma i emocija, mir.. ali u ovom haosu u kome smo svi tesko izvodljivo biti cistog uma i u zenu.
tu su i neke tehnike.. regresoterapije, hipnoze , uklanjanja pogresnih obrazaca iz detinjstva, pa ta neka sajentoloska ideja je bliska

peto.. dionizijski kult, bahanalije ..vino opijanje.. sex droga rnr

sesto.. nesto u vezi vanzemaljaca... tu je npr. onaj rael pokret... itd.

pored karanja drveta, postoje i neke zoofilske, pedofilske sekte... to samo u krajnjem slucaju, kao opcija... ako ne moze da se nadje lepa devojka, zena,
moras onda da pretis silovanjem dece, zivotinja itd... pa ce.. kosmos ili bog da te pogleda i posalju ti zenu da spase neduzne... nece one same da se pojave, ako trazis samo zenu, dobices drvo,zivotinju, **** palac, to je ta obrnuta psihologija. bog ima bolestan smisao za humor. ako verujes u njega. ako ne. onda i ne postoji.

u sustini iluminati, pa i masoni i ostale okultne organizacije su vecinu ovog napisanog obuhvatili vec...


imam mnogo toga da kazem na ovu temu...ali, prekidam, nemam, vremena, ni volje vise.. jer mesaju mi se razne duhovne prakse, i podeljenje licnosti nastaju,
i muka mi od kuckanja.
a i razni dusmani citaju ovo, kradu ideje, snove drugih..

a imam i precih stvari... kao sto je navijacki rat i obozavanje Crvene Zvezde,
voli Zvezdu, crveno belu boju, pobedjuj, prati utakmice, budi delija cigan srbin huligan, odvali i pregazi grobare i sve ostale gubitnike, rusi sistem i vlast.
zapravo to vam nejpre toplo preporucujem ako ste neodlucni koji kultni pravac da odaberete. ili vam treba resetovanje u konfuziji raznih duhovnih pravaca i ideja.
pre ili kasnije.. ja izboricu se da budem vodja navijaca, zavladacu svetom i pobiti sve ostale navijace, pridruzite se nasoj stvari dok nije kasno... treci svetski -navijacki- rat ,samo sto nije poceo... mir je iluzija, zlo ne spava, rat za titulu, trofeje traje uvek...

ako mi neko replicira, neka se javi na pp . vec posle ponoci zaboravicu na ovaj upis i forum, podforum, jer imam neki sindorm pepeljuge, u ponoc se resetujem,
forum na koji svratim samo kad sam u teskoj anksiozno rusilackoj depresiji izazvanu medijskim okidacima, kad mi malo bolje na drugim sam mestima...
 

Back
Top