Precutni dogovori

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.944
Pocesmo Boljanin i ja juce neku debatu o precutnim dogovorima i sta je to prevara, na ljisu, a posto je tamo raj za donju glavu a pakao za gornju, to resih da postavim ovde temu da nesto promuckamo na tu temu...

Tema je sta su precutni dogovori izmedju partnera i sta tu sve covek moze da ocekuje i sta se sve kroz toproturi


Teze koje mislim da imaju veze sa temom....
-Drustveni modeli ponasanja i drustveni modeli standarda MZ veza su izuzetno znacajni svima koji su ih upraznjavali cesto, ceste promene u vezama (mislim toliko da svaki drugi model nema sanse i biva ignorisan u glavi svejedno sta je na recima)
-prevarom se ne racuna ono sto osoba nije svesna da pocini a povredi drugu osobu
-vevcina osoba koje ulaze u vezu u njoj traze sigurnost a ne dugacak spisak dogovora koje ce da postuju

Naravno tu su i pitanja
Da li je precutno sve ono sto je jasno kao dan da je besmisleno da bude i da se desi u vezi?
Da li se precutno menja vremenom u vezi?
Da li u precutno ulazi i ono sto bi mozda , da je o tome misljeno na pocetku , bilo sigurno uslov da ne bude i ne desi se u vezi?

- - - - - - - - - -

Tu su jos repovi iz prethodne veze
Zatim strahovi iz prethodne veze
Zatim lukavstva iz prethodnih veza

- - - - - - - - - -

Drustveni porivi su takodje znacajni , npr
Hijararhija, ko koga jase, ko je kome sta uradio , smuvao, nogirao...
Koliko i gde se vodi ljubav i kad
Zadovoljenje hirova
materijalni suplement , dodatak, sponzor
 
ti meni sise dupe pic.ku ja tebi status
................................... ja tebi gaybu
................................... ja tebi auto
................................... ja tebi bekap
................................... ja tebi letovanja zimovanja
 
ti meni sise dupe pic.ku ja tebi status
................................... ja tebi gaybu
................................... ja tebi auto
................................... ja tebi bekap
................................... ja tebi letovanja zimovanja

ovde nije ništa prećutno. ako biraš ženu po izgledu trebalo bi da znaš na keca u šta se upuštaš. ali ako ti samo jedan mišić radi onda i nemaš druge kriterijume, samo ona tri koje si pomenuo
naposletku kad budeš stigo dotle da ovako možeš da diluješ sa ženom, onda ćeš moći da postavljaš kriterijume a ovako moraš samo da pristaješ na njih

- - - - - - - - - -

sve su ljubomorne a nijednu ne bih prevario i sve ih volim podjednako:cry:

reši to, pa da razmenjuemo mišljenja ko ljudi:lol:
 
U suštini, kod nas je sasvim jasno što je prevara bar iz muške perspektive, to je bilo koji oblik fizičke bliskosti (nežni dodiri, prijateljski poljupci i da ne idemo dalje od toga) a diže mi pritisak i seksualan govor tela kao smeškanje, namigivanje i slično. U kulturnim zemljama za takve stvari se gubi glava.

Ono, da nije prevara ako partner ne sazna je glupost, konstrukt koji treba da olakša savest prevarantu. nema milosti prema varalicama:ljutko:
 
Mante vi to PREĆUTNI
bolje je reći nnaglas
jer...ti mislš prećutno da se nešto podrazumeva, a npr partner nije ni blizu tvoje intelektulano - moralno - emotivne razine i ...UKAKI MOTKU
NI KRIV NI DUŽAN
samo zato jer ti nisi REKAO /LA
 
Kontradiktornost u samom startu i naslovu teme.
Nema prećutnih dogovora; dogovor se postiže razgovorom.
Najveća greška je pretpostavljati da znamo šta drugi misle, a naročito oni bliski nama - partner.
Meni je to strašno, kao što mi je strašno kada čujem da partneri nikada nisu razgovarali o tome šta bi možda probali u seksu ni nakon 20 godina braka, a veza im se zasniva na pretpostavkama i ćutanju. A onda to, prećutno, probaju sa nekim drugim...
Izgubljeno poverenje je prvi korak u ambis propasti jednog odnosa. Kakv odnos možemo imati sa nekim ako u njemu nema poverenja?
 
Poslednja izmena:
meni prećutni dogovor zvuči sasvim pošteno.
on može da podrazumeva i to da smo se prećutno složili da ne gnječimo jedno drugo i da svako poštuje slobodno vreme aktivnosti i hobije onog drugog
da ne mora ni on sam da se za njih bori do poslednje kapi sopstvene krvi
a ne ja očekujem u tišini da on uplati letovanje na majorci i biću vidno razočarana ako ne zateknem avionske karte na noćnom stočiću
prećutni dogovor znači da će neko otići veoma ljut jer nije shvatio suštinu njegovog postojanja.

to će u glavama zluradih tipova svakako izazvati podozrenje i sumnju u da je prećutni dogovor platforma za varanje i manipulaciju.
 
Poštovanje vremena i aktivnosti drugih ne mora biti prećutan dogovor, ako se i o tome razgovara. A može, ako partneri imaju dobru empatiju, poznaju se i veruju jedno drugome.
Ja sam, recimo, inrovert. Volim da se osluškujem i potrebno mi vreme koje mogu da provodim sam sa sobom. Ali, to sam mnogo češće morao da objašnjavam nekome. Naročito onima suprotnog karaktera.
 
razumem te
ali spajanje ekstroverta i introverta nije neuobičajena pojava.
u takvoj situaciji na delu može da se pokaže snaga prećutnog dogovora.

ti voliš introspekciju
ja volim da pričam sa ljudima
i svako mora da zadovolji tu potrebu. da bi stvar između nas proradila (ne misllim stvarno na nas nego načelno)
zato je suvišno uplitati se u dogovor oko nečega što se podrazumeva.
zar nije to krasno.
 
Naravno da nije neuobičajna pojava - suprotnosti se privlače i najbolje nadopunjuju.
Sjajno je kada te neko razume bez reči..
À još bolje i kada poznaje psihologiju...
Nažalost, takvih ljudi nema mnogo... : )
 

Back
Top