Zimski solsticij

Zoran Jov

Elita
Poruka
16.194
Braćo pagani, obeležavate li, ili slavite li, zimski solsticij, odnosno zimsku kratkodnevicu na severnoj hemisferi? (Danas je na južnoj hemisferi letnja dugodnevica, dok na ekvatoru dan i noć u toku cele godine traju skoro tačno po 12 sati, jer je zemlja lopta, odnosno sferična planeta.)

Sun.jpg


Danas su obdanica i noć (a ne dan i noć, jer je dan i obdanica i noć), mlađi brat i starija sestra.

U principu nema se tu šta slaviti. U pitanju je to da je danas za celu severnu hemisferu poseban dan, jer obdanica traje višestruko kraće od noći, na severnoj hemisferi, dok na južnoj hemisferi obdanica traje višestruko duže od noći, zato što je naša loptasta planeta izložila svoju južnu hemisferu Suncu (ima neukih pagana, i drugih neukih ljudi, koji veruju, i teraju druge da veruju, kako je Zemlja ravna ploča, iako oblik Zemlje nema nikakve veze sa verom i verovanjem, ali ne umeju da objasne kako imamo godišnja doba, časovne zone, različitu klimu, polove, povećavanje i smanjivanje trajanja dana u toku godine, i različita sazvežđa koja se vide na severnoj i južnoj hemisferi), što znači da i ako jeste i ako niste pagani - danas je i za vas poseban dan. Ne treba niko nikome da ga čestita, jer nema šta da se čestita. To vam je u neku ruku pravi prirodni i duhovni praznik. Za razliku od robova, koji veruju u bogoborno i bogohulno obrezane ljude, slede njihove obeležene (tetovirane i pirsingovane) robove, i izmišljene datume njihovog rođenja, ili povampirenja, njihovi praznici nisu obavezujući za one ljude koje tajni vladari sveta ne mogu programirati. Toliko.

.˙. .˙. .˙. Omnes in unum .˙. .˙. .˙.

Namaste.
 
Slavim letnju, ali stvarno...uzivam taj dan...
Zimski slavim samo kao dan Armije, dok je bilo zurki u domovima JNA, ovi antikomunisti to pljuju, a bas budu dobre zurke i jeftino pice, sad u kapitalizmu...
Bas se napiju ljudi, a ima i oficira i neoficira, nije samo JNA...znaci i oficirusa i neoficirusa....(ovo neki znaju zasto sam napisao)
 
Braćo pagani, obeležavate li, ili slavite li, zimski solsticij, odnosno zimsku kratkodnevicu na severnoj hemisferi? (Danas je na južnoj hemisferi letnja dugodnevica, dok na ekvatoru dan i noć u toku cele godine traju skoro tačno po 12 sati, jer je zemlja lopta, odnosno sferična planeta.)

Pogledajte prilog 469865

Danas su obdanica i noć (a ne dan i noć, jer je dan i obdanica i noć), mlađi brat i starija sestra.

U principu nema se tu šta slaviti. U pitanju je to da je danas za celu severnu hemisferu poseban dan, jer obdanica traje višestruko kraće od noći, na severnoj hemisferi, dok na južnoj hemisferi obdanica traje višestruko duže od noći, zato što je naša loptasta planeta izložila svoju južnu hemisferu Suncu (ima neukih pagana, i drugih neukih ljudi, koji veruju, i teraju druge da veruju, kako je Zemlja ravna ploča, iako oblik Zemlje nema nikakve veze sa verom i verovanjem, ali ne umeju da objasne kako imamo godišnja doba, časovne zone, različitu klimu, polove, povećavanje i smanjivanje trajanja dana u toku godine, i različita sazvežđa koja se vide na severnoj i južnoj hemisferi), što znači da i ako jeste i ako niste pagani - danas je i za vas poseban dan. Ne treba niko nikome da ga čestita, jer nema šta da se čestita. To vam je u neku ruku pravi prirodni i duhovni praznik. Za razliku od robova, koji veruju u bogoborno i bogohulno obrezane ljude, slede njihove obeležene (tetovirane i pirsingovane) robove, i izmišljene datume njihovog rođenja, ili povampirenja, njihovi praznici nisu obavezujući za one ljude koje tajni vladari sveta ne mogu programirati. Toliko.

.˙. .˙. .˙. Omnes in unum .˙. .˙. .˙.

Namaste.

Ah, ah, "braćo pagani", je li, a gde su paganke?

- - - - - - - - - -

I pitam se da li imaju ravnozemljaši objašnjenje za ovu promenu trajanja dana i noći?
 
Da je Zemlja ravna ploča ne bismo imali solsticije...

Ko ne zna šta je Solsticij, evo mu objasnila WIKIpedia:

http://sr.wikipedia.org/wiki/Solsticij

Da je Zemlja ravna ploča, kako veli odvratna sekta “Flat Earth”, ne bismo imali Letnji solsticij 22. juna, kao ni Zimski solsticij 22. decembra. Da je Zemlja ravna ploča, kako veli odvratna sekta “Flat Earth”, ne bismo imali ni ravnodnevicu 21. marta i 23. septembra. Pametnom dosta.

- - - - - - - - - -

Slavim letnju, ali stvarno...uzivam taj dan...
Zimski slavim samo kao dan Armije, dok je bilo zurki u domovima JNA, ovi antikomunisti to pljuju, a bas budu dobre zurke i jeftino pice, sad u kapitalizmu...
Bas se napiju ljudi, a ima i oficira i neoficira, nije samo JNA...znaci i oficirusa i neoficirusa....(ovo neki znaju zasto sam napisao)

I ja više slavim letnju.

Dobra ti fora ovo za dan armije... kakva država takva i armija...

a šta reći?

- - - - - - - - - -

Ah, ah, "braćo pagani", je li, a gde su paganke?

- - - - - - - - - -

I pitam se da li imaju ravnozemljaši objašnjenje za ovu promenu trajanja dana i noći?

Pa da, trebalo je možda reći i sestre paganke...

Nemaju nikakvo objašnjenje, niti će imati, jer su običan projekat...
 
Ne ,ti si na zadatku da ga rusis ,non stop to radis ,a ja mogu da se nasalim,ali ti to ne mozes da vidis

Ja nisam ni na kakvom zadatku, ti kažeš da jesam - pa kako ko pravo govorio u moje ime (a šta ti imaš da govoriš bilo šta u moje ili bilo čije ime) - tako mu jedini bog dao pameti i zdravlja, i njemu i njegovim bližnjima. Pošteno? Jesu li te u crkvi učili da podmećeš neistine ljudima koje ne umeš nadgovoriti? Za mene sve to što radiš ne važi. Šta ćeš preduzeti po tom pitanju? Progonićeš me po forumu? Ajd da vidim i to. Pametnije ti je da mi se obratiš izvan foruma, da to razrešimo kao muškarci, bez mučenja forumaša. Šta te briga šta sam i kakav sam, nisam te zvao da živiš sa mnom. Nije tema o meni. Najzad, ne kapiram zašto se ovoliko trudiš oko mene i teraš me da te gazim argumentima i da te ponižavam, kad i sam znaš da će moderatori sve da pobrišu? Čemu toliki trud? Zimski solsticij je prošao, sutra je paganski praznik Sunca. Niko te nije zvao ovde da se ponižavaš neznanjem. Zašto nešto ne možeš (kako nepismeno veliš "ne mozes") da vidiš ("vidis")? Koga je briga? Ojha. Ende.
 

Back
Top