Boris Džonson šokirao u Moksvi: Ja sam rusofil, posvećeni rusofil
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Boris Džonson šokirao u Moksvi: Ja sam rusofil, posvećeni rusofil

Obećava
    Učlanjen
    22.11.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    4

Podrazumevano Boris Džonson šokirao u Moksvi: Ja sam rusofil, posvećeni rusofil

Britanski ministar spoljnih poslova Boris Džonson, koji boravi u poseti Moskvi, nazvao je danas sebe „posvećenim rusofilom“.
    „Ja sam rusofil, posvećeni rusofil“, rekao je Džonson na konferenciji za novinare, posle sastanka sa ruskim kolegom Sergejom Lavrovim.
    Džonson je rekao da ima pretke širom sveta – u Nemačkoj, Francuskoj i u Moskvi, preneo je TAS S.
    „I siguran sam da sam prvi ministar spoljnih poslova u istoriji moje kancelarije, kojeg su nazvali Boris. Tako da nemojte da sumnjate da želim da vidim poboljšanje u odnosima između naših naroda“, rekao je Džonsn.
    Lavrov je, naime, rekao da toliko veruje šefu britanske diplomatije da ga zove Boris u „ruskom stilu“.
    Ruska agencija javila je da je Džonson rekao je da toliko veruje svom ruskom kolegi Sergeju Lavrovu da mu je predao svoj kaput, zajedno sa svime što je bilo u džepovima.
    Lavrov je, međutim, primetio da su džepovi bili prazni, prenosi TAS S.

https://www.krstarica.com/vesti/svet/boris-dzonson-sokirao-u-moksvi-ja-sam-rusofil-posveceni-rusofil/

Iznenadio novinare i domaćine. Politička igra ili nešto drugo?

Poznat haeul (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano Re: Boris Džonson šokirao u Moksvi: Ja sam rusofil, posvećeni rusofil

У Москви не седе кловнови. Ништа што долази са Запада их не може изненадити.
    「一死固知忠義在」 · Србија никада неће ући у ЕУ. Помирите се с тим.

Veoma poznat TONOLAN (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    384

Podrazumevano Re: Boris Džonson šokirao u Moksvi: Ja sam rusofil, posvećeni rusofil

Ko je tolika budala da moze poverovati jednom englezu?
    Još jednom klovnu kao što je ovaj dzonson ....
    Da je Luj XIV znao kako će zavrsiti Luj XVI sve bi bilo drugačije...

Ističe se TTokarev (avatar)
    Učlanjen
    01.02.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Koja slicnost...

Ime:  boris.jpg
Pregleda: 178
Veličina:  7,1 KB
    С Кобой было тяжело, без Кобы еще тяжелее...

Iskusan pustos (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

Samo sto Boris u VB vazi za budalu.

Buduća legenda Motorcyclist (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    550

Pa kad se zove Boris, logicno
    Sto sad ljubav, sto sad ljubav ima Steam, kad te vise ne volim...

Elita Громовик (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    659

ima smisla za humor

Iskusan
    Učlanjen
    28.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio TTokarev Pogledaj poruku
    Koja slicnost...

Ime:  boris.jpg
Pregleda: 178
Veličina:  7,1 KB

Poznat
    Učlanjen
    11.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Borise , ne rise...

ivan_andj je trenutno na forumu
    Ораторство није максимум речи уз минимум мисли
    Buduća legenda ivan_andj (avatar)
    Učlanjen
    10.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1439

Ситан острвски лизгуз.

Veoma poznat TONOLAN (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    384

.... "On je iskoristio priliku da kaže ruskom kolegi da postoji "obilje dokaza" da se Moskva mešala u strane izbore te da pokušaji uplitanja u prošlogodišnji referendum o Bregzitu nisu uspeli".
    -------------------------------------------------------------------------
    Kakva ljiga
    Da je Luj XIV znao kako će zavrsiti Luj XVI sve bi bilo drugačije...

Iskusan kentaur Nesh (avatar)
    Učlanjen
    08.02.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

pokvareni anglosaksonac....blago kuci, koju on zaobidje...

Elita Lanselot (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    461

Citat Original postavio bumbar59 Pogledaj poruku
    Britanski ministar spoljnih poslova Boris Džonson, koji boravi u poseti Moskvi, nazvao je danas sebe „posvećenim rusofilom“.
    „Ja sam rusofil, posvećeni rusofil“, rekao je Džonson na konferenciji za novinare, posle sastanka sa ruskim kolegom Sergejom Lavrovim.
    Džonson je rekao da ima pretke širom sveta – u Nemačkoj, Francuskoj i u Moskvi, preneo je TAS S.
    „I siguran sam da sam prvi ministar spoljnih poslova u istoriji moje kancelarije, kojeg su nazvali Boris. Tako da nemojte da sumnjate da želim da vidim poboljšanje u odnosima između naših naroda“, rekao je Džonsn.
    Lavrov je, naime, rekao da toliko veruje šefu britanske diplomatije da ga zove Boris u „ruskom stilu“.
    Ruska agencija javila je da je Džonson rekao je da toliko veruje svom ruskom kolegi Sergeju Lavrovu da mu je predao svoj kaput, zajedno sa svime što je bilo u džepovima.

https://www.krstarica.com/vesti/svet/boris-dzonson-sokirao-u-moksvi-ja-sam-rusofil-posveceni-rusofil/

Iznenadio novinare i domaćine. Politička igra ili nešto drugo?
    Nikad britancima ne veruj.

Poznat krinka5 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    274

Osetio tvrdo.

Domaćin sin Juga (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    93

Bodzo je imbarsment.uvijek bio.
    Ko na brdu ak` imalo stoji više vidi no onaj pod brdom

Buduća legenda Sanovnik (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    889

Све је то део дипломатског шарма и ништа друго. Оно о чему ће они да поразговарају и онако неће бити нигде и ни у каквим новинама.
    СРБИЈА , МОЈА ОТАЏБИНА
    http://forum.krstarica.com/showthread.php/472159-Moja-Srbija/page4

Domaćin KraNp (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Енглези су обично познати по томе што на место министра иностраних послова бирају "Посвећене русофиле" ! 'Оће то код њих.....ОЋЕ !
    "Ja ne mogu da podnesem bol, ja nisam kao drugi ljudi, bilo je pitanje on ili ja, jasno je da nisam mogao da budem JA, mene to boli, znam da sam ispao djubre ali sam bar ostao ziv"! PATAK DACA

Iskusan
    Učlanjen
    28.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio MJK Pogledaj poruku
    Boris, blonda budala
    nauci plivati

Moderator
    Učlanjen
    13.10.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1294

" ... „I siguran sam da sam prvi ministar spoljnih poslova u istoriji moje kancelarije, kojeg su nazvali Boris. Tako da nemojte da sumnjate da želim da vidim poboljšanje u odnosima između naših naroda“, rekao je Džonsn.

„To je mera mog poverenja, da čim sam ušao u Ministarstvo spoljnih poslova, odmah sam predao moj kaput, šešir, rukavice i zaista sve što imam u svojim džepovima, poverljivo ili nešto drugo, Sergeju Lavrovu znajući da će paziti na to“, rekao je Džonson na konferenciji za novinare.

Britanski ministar je, naime, odgovarao na pitanje da li je poslušao upozorenja jednog britanskog poslanika, koji je rekao da bi Džonson trebalo da ostavi svoj telefon kod kuće i uzdrži se od toga da pije votku dok je u Rusiji.

„Nije bilo ničeg u džepovima Borisovog kaputa“, našalio se Lavrov.

Na to je, uz osmeh, Džonson odgovorio – „dakle, već si pretražio“, naveo je TAS S.

Britanski „Telegraf“, međutim, navodi da je Džonson prethodno odbio da precizno odgovori na pitanje da li veruje Lavrovu ili ne, iako je šef ruske diplomatije rekao da mu Džonson veruje.

„Telegraf“ tvrdi da se Džonsonova poseta Moskvi pretvorila u međusobno optuživanje dvojice ministra kada su Rusi rekli da je on izmislio optužbe za navodno mešanje Rusije u Bregzit.

Pred novinarima i diplomatama, Džonson i Lavrov su jedan drugog optuživali za nepoštenost, a Lavrov je tvrdio da nije bilo pokušaja da se „skrene s puta“ britanski demokratski proces pomoću sajber napada.

Prekinuvši ga, Džonson je odbacio tu tvrdnju navodeći, s druge strane, da nijedan od pokušaja nije bio uspešan i izneo konkretne tvrdnje o mešanju Rusije u izbore širom sveta.

Lavrov je, takođe, rekao da Rusija nikada nije iznosila optužbe protiv Velike Britanije, već je pozivala na procenu činjenica.

„Naprotiv, nas optužuju za mnoge stvari, ali u odgovoru na izjave Londona uvek smo pozivali na procenu činjenica. Tako da danas, kada smo postigli dogovor oko brojnih pitanja, verujem da razmena pravih informacija nikada neće škoditi, naročito kada je reč o spoljnoj politici“, rekao je Lavrov.

AP navodi da uprkos oštrom verbalnom sukobu, oba ministra spoljnih poslova su izrazila snažniju želju da sarađuju kada se poklapaju njihovi nacionalni interesi.

Ranije danas preneto je da je Džonson Lavrovu rekao da želi da razgovara o teškim temama kao što je pripajanje Krima i „rusko destabilizovanje zapadnog Balkana“.

Džonson je to rekao na početku razgovora sa Lavrovim tokom prve posete Rusiji jednog šefa britanske diplomatije u poslednjih pet godina.

Džonsonova poseta Rusiji dolazi u vreme kada su odnosi između Londona i Moskve zategnuti zbog različitih stavova po pitanju Ukrajine i Sirije, kao i zbog optužbi, koje Rusija izričito negira, da se Moskva mešala u politiku raznih evropskih zemalja i da je podržala sajber napade i kampanje za širenje dezinformacija.

(Tanjug)

Komentar :

1 komentar

Goran Manic pre 18 sata
    Ne bi bio prvi Britanac iz visoke politike koji je „posvećeni rusofil“. Čuvena je „Kembridžka petorka“ koja je radila za KGB u vreme Staljina. (Mislim da je jedan i penzionisan i umro u SSSR, Filbi.) Nemački kancelar, Brant, je morao da podnese ostavku zbog špijunske afere u svojoj kancelariji. U U$A, pre Trampa, poznatiji su bili Rozenbergovi i Abel.``
    "Vera , sloga i postenje, Srpsko su spasenje".
    "В конце концов все будет хорошо. Если будет плохо, значит, это еще не конец"

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

pa cim kaze a niko te ne pita ja sam rusofil,srbenda nisi i tacka..to je samo pokusaj kamuflaze..

Domaćin Turpentine (avatar)
    Učlanjen
    10.04.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Bojo ima trenutno najjači posao, o trošku poreskih obveznika ide i zajebava se po svetu.
    "We're not lawyers, we're investment bankers. We just call you for the paperwork. We didn't go to Harvard, we went to Wharton, and we saw you coming a mile away."

Iskusan
    Učlanjen
    28.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Citat Original postavio Turpentine Pogledaj poruku
    Bojo ima trenutno najjači posao, o trošku poreskih obveznika ide i zajebava se po svetu.
    Nije mu i nista drugo
    ostalo i onako Little
    Britain nije nista ostalo,
    nego svoje ministre da salju po svjetu,
    da se onda sale u stilu crnog humora,
    jer znaju da je Little Britain jedna nula,
    a iza toga crnog humora stoji teska muka
    od engleskih majmuna, jer znaju da su
    u svemu nula

Slične teme

1. Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 09.04.2017., 00:52