Biološka terapija
Prikazujem rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Biološka terapija

Nov član
    Učlanjen
    21.12.2017.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Biološka terapija

Pozdrav ,
    Zanima me dali je neko zbog bilo kog uzroka i postojeće dijagnoze , primao biološku terapiju. Kakvi su rezulzati i bilo šta o tome . Kod mene slučaj ulcerozni kolitis i ankilozni spondilitis.
    Danica

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    960

Podrazumevano Re: Biološka terapija

Citat Original postavio Dana Net Pogledaj poruku
    Pozdrav ,
    Zanima me dali je neko zbog bilo kog uzroka i postojeće dijagnoze , primao biološku terapiju. Kakvi su rezulzati i bilo šta o tome . Kod mene slučaj ulcerozni kolitis i ankilozni spondilitis.
    Danica
    Ta bioloska terapija jos je u fazi klinickih studija tako da se zapravo niko jos ( a narocito ne u Srbiji ili na ovom
    forumu) podvrgavao tim terapijama.

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1622

Рахи, у Србији се чак и преко фонда може добити биолошка терапија.
    Србија не каска у терапијским процедурама за светом.
    Као што свуда у свету терапију одређују Рош, Лил, Бајер, Фарма Свис...тако је и у Србији. Сви имају своја представништва и понуда је иста.
    Биолошком терапијом се лече и карциноми.

Јесте у неком моменту била несташица, не знам како је сад, али да се у Србији нико није подвргавао тој врсти терапије је бесмислица.
    Друго, није ми јасно откуд ти идеја да је још у фази клиничких студија?
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    960

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Рахи, у Србији се чак и преко фонда може добити биолошка терапија.
    Србија не каска у терапијским процедурама за светом.
    Као што свуда у свету терапију одређују Рош, Лил, Бајер, Фарма Свис...тако је и у Србији. Сви имају своја представништва и понуда је иста.
    Биолошком терапијом се лече и карциноми.

Јесте у неком моменту била несташица, не знам како је сад, али да се у Србији нико није подвргавао тој врсти терапије је бесмислица.
    Друго, није ми јасно откуд ти идеја да је још у фази клиничких студија?
    Ja Sophie nisam ni znala sta je to, malo sam guglala, vidim da te terapije ovde u Nemackoj cak ni privatna zdravstvena osiguranja ne placaju
    ( o ovim obaveznim, drzvanim i da ne govorim), a vidim ( citam) da se koriste eventualno kod kancera, ali su troskovi terapija uzasno visoki ,
    a posto je to sve novo svi su kao skepticni. Ja nisam sigurna da li vi ovde mesate te bioloske terapije sa tzv. alternativnom medicinom.

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1622

Citat Original postavio Rayela Pogledaj poruku
    Ja Sophie nisam ni znala sta je to, malo sam guglala, vidim da te terapije ovde u Nemackoj cak ni privatna zdravstvena osiguranja ne placaju
    ( o ovim obaveznim, drzvanim i da ne govorim), a vidim ( citam) da se koriste eventualno kod kancera, ali su troskovi terapija uzasno visoki ,
    a posto je to sve novo svi su kao skepticni. Ja nisam sigurna da li vi ovde mesate te bioloske terapije sa tzv. alternativnom medicinom.
    Па буди уверена да ја не мешам биолошку терапију са алтернативном медицином.
    Саставни део мог посла је и да знам шта је биолошка терапија и код којих стања се примењује.
    Код нас фонд покрива за пацијенте који испуњавају стриктне критеријуме.
    А пацијенти који болују од неситноћелијских карцинома плућа се стандардно у другој линији лече биолошком тј. таргет терапијом.
    Меланом се само лечи таргет терапијом. Од скоро фонд и то покрива код пацијената који имају метастатску болест, а болест их није нарушила (то се у медицини зове ''перформанс'' болести- значи пацијент са перформансом 0, а метастатском болешћу, има право на биолошку терапију). Лек је Рошов...

Не верујем да немачки фондови, приватни, то не покривају. Вероватно само не разумеш терминологију.
    ''Само човек који има вере у себе, може да буде веран другима.''
    Ерих Фром

Elita
    Učlanjen
    18.08.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    632

Rayela obozava da svrati na ovaj potforum i podeli svoja wiki saznanja sa sve popovanjem.

Srbija mozda ne kaska u terapijskim procedurama za svetom, ali se ne moze pohvaliti punom kasom, stoga bioloska terapija nije dostupna svima kojima je potrebna. A mnogima jeste i mnogi su bez nje..

@dana
    Sto se rezultata tice...cilj je da se smanji upalni proces, zaustavi napredovanje bolesti i poveca funkcionalnost pojedinca...tu su rezultati odlicni..mogu se javiti razne nuspojave (svaki lek ih ima, mozda cak i promena par njih dok se nadje odgovarajuci lek), ali primarni cilj je remisija bolesti i normalno funkcionisanje. I to je jedino sto treba da te interesuje. Ako ti je prepisana ta terapija, znaci da ti je potrebna i treba da se pridrzavas iste.
    Lapsus tastaturis

Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    960

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    Па буди уверена да ја не мешам биолошку терапију са алтернативном медицином.
    Саставни део мог посла је и да знам шта је биолошка терапија и код којих стања се примењује.
    Код нас фонд покрива за пацијенте који испуњавају стриктне критеријуме.
    А пацијенти који болују од неситноћелијских карцинома плућа се стандардно у другој линији лече биолошком тј. таргет терапијом.
    Меланом се само лечи таргет терапијом. Од скоро фонд и то покрива код пацијената који имају метастатску болест, а болест их није нарушила (то се у медицини зове ''перформанс'' болести- значи пацијент са перформансом 0, а метастатском болешћу, има право на биолошку терапију). Лек је Рошов...

Не верујем да немачки фондови, приватни, то не покривају. Вероватно само не разумеш терминологију.
    Ma terminologiju sam razumela, a razumela sam da se koriste uglavnom kod nekih vrsta kancera, a ovo neplacanje ili komplikacije
    sa naplacivanjem imaju pacijenti koji boluju od nekih " reuma", psorijaze . Zale se ljudi koji imaju to privatno osiguranje da isto nece
    da im refundira prilicno visoke racune ( 2-3000 evra) iako im je lekar to propisao.

Slične teme

1. MORA terapija
    Autor anakin u forumu Zdravlje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 24.04.2011., 17:19
  2. hidrokolon terapija
    Autor dis u forumu Zdravlje
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 01.04.2005., 10:30
  3. Brojsova terapija gladovanjem?
    Autor Zoja u forumu Zdravlje
    Odgovora: 16