Moj predlog za zamenu UN
Prikazujem rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Moj predlog za zamenu UN

Iskusan Moljac64 (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Podrazumevano Moj predlog za zamenu UN

Pozdrav,
    gledajuci to da u Ujedinjenim Nacijama niko ne postuje zakone propisane i da zemlje koje su ranije podrzavale nesto, iako dokazane suprotno u UN ne zele da promene, misljenje, UN se pokazala neefikasna i kao samo gomila nameta. Ipak, ne postoji bolja zamena. Meni je na pamet pala jedna ideja pa bih voleo da mi kazete kako vam se cini

mogla bi da se zove "sistem medijatora"
    dakle imate drzavu A i B, i drzave 1 i 2. Drzave A i B su velike sile. Drzave 1 i 2 imaju neki spor. Drzava 1 ima dobre odnose sa silom A pa je koristi kao svog medijatora, a posto je drzava 2 u dobrim odnosima sa silom B ona uzima nju da joj pomogne. Velike sile A i B raspravljaju kako bi resili spor, a ona koja prva popusti - gubi na strani male zemlje koju zastupa.

Tako npr, Slovenija i Hrvatska imaju granicne sporove. I sada, najbliza im je Italija, i ona je u dobrim odnosima sa Hrvatskom. Slovenija uzme pomoc Austrije. Ovako je mnogo lakse jer lideri manjih zemalja retko kada uspeju da se dogovore, pa bi "pametniji" trebali da obavljaju stvari za njih. Austrija i Italija (koji za uzvrat dobijaju neki vid naknade od tih manjih zemalja, moze i u naturi) imaju diplomatsku debatu i ona strana koja popusti gubi.

Kazite sta mislite o predlogu, cinio mi se zanimljivo, moguce da je vec neko to predlozio ali bi to mozda mogla biti zamena sistema UN

Domaćin S1MCRO (avatar)
    Učlanjen
    11.03.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Podrazumevano Re: Moj predlog za zamenu UN

Genijalno!

Ovako nešto se čekalo.

Priznaj da si ukrao ideju od gospodina predsednika. Nemoguće da je neki obični smrtnik sa ulice ovo smislio.
    Water, water, every where, Nor any drop to drink

Elita Gruban (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    366

E bravo ti Moljče !
    Nek se ova pesma ori
    Dok pacov u jami gori

Iskusan Zarathustra (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

UN i postoje samo kao pravna regulativa odnosa sila pre svega stalnih članica Saveta Bezbednosti. Ništa novo se ne bi ovim postiglo.
    Kad se skroz poremeti postjaltinski poredak snaga preći će se na ovo što je predloženo ,to jest na staro, da male zemlje traže pomoć većih u nekom vidu sizerenstva.

Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Citat Original postavio Zarathustra Pogledaj poruku
    UN i postoje samo kao pravna regulativa odnosa sila pre svega stalnih članica Saveta Bezbednosti. Ništa novo se ne bi ovim postiglo.
    Kad se skroz poremeti postjaltinski poredak snaga preći će se na ovo što je predloženo ,to jest na staro, da male zemlje traže pomoć većih u nekom vidu sizerenstva.
    pa da li bi ovo bilo pod obavezom da su neke zemlje u blizini a ne da rusija i amerika odlucuju kakav ce biti sastav vlade u ruandi
    problem i jeste u tome sto zemlja koja apsolutno nema veze sa situacijom ima pravo presude i samim tim se glumi svetska policija

Buduća legenda Han van Zem (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

U ovo je ekstra! Dve velike države dogovore nešto u korist jedne male i nešto na štetu druge male, pa onda zajedničkim snagama nametnu to isto ovoj drugoj maloj.

Uopšte nema prostora za eksploataciju malih.

Ovo je genijalno!

Legenda Grof Vronski (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2636

Već viđeno u praksi, na nižim nivoima.
    Dogovor advokata, ali iza leđa klijenata....
    Lično doživeo.
    Odmah, čim sam napustio advokatsku kancelariju,
    a bio na dogovoru za sutrašnje ročište, istog momenta je moj advokat,
    uveren da sam otišao, pozvao advokata suparničke strane !
    Gadovi fiškalski !
    Kada bi se ljudi odrekli lepog govora o sebi i lošeg govora o drugima -
    većina čovečanstva bi postala nema...

Buduća legenda Alter_Ego_ (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    521

Citat Original postavio Moljac64 Pogledaj poruku
    Pozdrav,
    gledajuci to da u Ujedinjenim Nacijama niko ne postuje zakone propisane i da zemlje koje su ranije podrzavale nesto, iako dokazane suprotno u UN ne zele da promene, misljenje, UN se pokazala neefikasna i kao samo gomila nameta. Ipak, ne postoji bolja zamena. Meni je na pamet pala jedna ideja pa bih voleo da mi kazete kako vam se cini

mogla bi da se zove "sistem medijatora"
    dakle imate drzavu A i B, i drzave 1 i 2. Drzave A i B su velike sile. Drzave 1 i 2 imaju neki spor. Drzava 1 ima dobre odnose sa silom A pa je koristi kao svog medijatora, a posto je drzava 2 u dobrim odnosima sa silom B ona uzima nju da joj pomogne. Velike sile A i B raspravljaju kako bi resili spor, a ona koja prva popusti - gubi na strani male zemlje koju zastupa.

Tako npr, Slovenija i Hrvatska imaju granicne sporove. I sada, najbliza im je Italija, i ona je u dobrim odnosima sa Hrvatskom. Slovenija uzme pomoc Austrije. Ovako je mnogo lakse jer lideri manjih zemalja retko kada uspeju da se dogovore, pa bi "pametniji" trebali da obavljaju stvari za njih. Austrija i Italija (koji za uzvrat dobijaju neki vid naknade od tih manjih zemalja, moze i u naturi) imaju diplomatsku debatu i ona strana koja popusti gubi.

Kazite sta mislite o predlogu, cinio mi se zanimljivo, moguce da je vec neko to predlozio ali bi to mozda mogla biti zamena sistema UN
    Глуп си Мољче и идеја ти је бесмислна.

То о чему ти причаш и то много развијеније се зове арбитража и нпр. тај спор између Словеније и Крватске на мору је решавала арбитража са јасним правилима и процедурама. Открио си топлу воду и рупу на саксији.

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    49
    Reputaciona moć
    659

KURATZ JANUARSKA PLATA ZA BUDŽET
    prosto je neverovatno koliko ovi sa državne jasle ne vole državu - u stanju su da se pobune zbog 1 plate
    a stvarno ne znam dal će sad Amerika da pošalje...

opušteno, dodjite kod nas u privatni sektor - ne umire se...
    mada se radi krvnički sa zakidanjem na isplati

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Alter_Ego_ Pogledaj poruku

То о чему ти причаш и то много развијеније се зове арбитража и нпр. тај спор између Словеније и Крватске на мору је решавала арбитража са јасним правилима и процедурама. Открио си топлу воду и рупу на саксији.
    Ladno ni Četnici ni Ustaše nemaju nameru da pokrenu OSTAVINSKU RASPRAVU
    Toliko o patriotizmu...
    I ♥ Ceca

Elita Mračak@ (avatar)
    Učlanjen
    30.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    1148

Nebitno.

Sledi osnivanje Srpsko-Ruske Imperije koju ce zajedno, isprepletani osnovati Ana i Dimitrij.

Pravoslavni Informer javlja.
    Jeremic: Da li je unilateralna deklaracija Privremenih institucija samouprave na Kosovu o nezavisnosti od 17. februara 2008. godine u saglasnosti s međunarodnim pravom?
    Odgovor Suda pravde: Da

Buduća legenda Han van Zem (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2147

Srpsko-rusko-kosmičke imperije

Učlanjen
    27.06.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    76

Citat Original postavio Alter_Ego_ Pogledaj poruku

ja na arbitrazu i jesam mislio, samo sto je u slucaju madjarske i rumunije npr. pre pocetka drugog svetskog rata na strani madjarske stala nacisticka nemacka, pa je samim tim rumunija morala da ustupi. E sada, ja sam mislio da bi u tom slucaju i rumuniju mogla da podrzi neka sila, pa da te dve zemlje odluce, da je npr. francuska odabrala da sa njima udje kao medijator, sumnjam da bi morali da im predaju transilvaniju koju su rumuni punopravno zasluzili

- - - - - - - - - -

primer ovog sto sam predlozio bi bio minhenski sporazum iz 1938

Slične teme

1. Predlog...
    Autor Incognito u forumu Arhiva
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 26.01.2004., 00:31
  2. PREDLOG,
    Autor NICS u forumu Internet
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 11.07.2003., 11:54
  3. predlog