Još litar jedan....sa čašom po svetu

DSC_3138.jpg


Chang :worth:

Prva ljubav sa Tajlanda

- - - - - - - - - -

mythos.jpg


Omiljeni prilog uz gyros :mrgreen:
 
Estrella_Galicia.jpg




Dok sam se spuštao do Barsolonete na plažu ,optimistički pešaka La Ramblom onako prilično osoljen od šunke za doručak, na 30+ u junsko prepodne, samo sam u prolazu u nekom kafiću video kriglu ovoga na stolu i kondezaciju koja obećava hladan užitak i svestan da će me orobiti zbog lokacije, procedih iznemogao un cerveza por favor... i dobijem ovo...ljubav na prvi gutljaj...da li zbog atmosfere ili činjenice da sam dao 6 € za kriglu piva, zaboravih na do tada favorizovane Ambar i Moritz :lol:
 
Poslednja izmena:
Podseti me na onaj liker sa Krf-a od kumkvata :lol:
]

E, jes... i to! Sve je to meni ista "kabeza" ;) Ni grčki uzo ne volim...
Al zato volim vina da isprobavam :aha:... Sa svakog putovanja donesem flašu nekog preporučenog, pa otvorimo kad se skupi femili i gledamo fotografije.

Da onaj Portugal nema onoliko kišnih dana u godini i onol'ku stopu nezaposlenosti, vredelo bi u njemu živeti samo zarad vina :lol:
 
Uzo je obavezan i kao aperitiv pred kleftiko ili stifado :njam: i u free shop-u kad se vraćam da napravim zalihe. Ne bih ga baš stavljao u isti koš sa tim likerima...

E Portugal, tu još nisam bio.....a donosili su mi vina na poklon odatle. Vrede.
 
Poslednja izmena:
Šta da radim kad mi se ne sviđa... :( (mislim, uzo mi se ne sviđa)

E, al zato ima jedan prirodan napitak koji sam otkrila na Tajlandu i koji, od tada, često priuštim sebi. U pitanju je čudesni napitak - kokosova voda! Nije toliko čudesna ukusom, ali je zato čudesno zdrava. Pravi eliksir i prirodna "infuzija" :) Kad vas muči migrena, pao vam je pritisak, malaksali ste i umorni, popijte čašu kokosove vode i preporodićete se. Uostalom, postoji jedan zaista spektakularan podatak a to je da su tokom Drugog svetskog rata Amerikanci svoje ranjene vojnike oporavljali tako što su im umesto transfuzije davali vodu iz kokosovog ploda. U prilog tome ide činjenica da je sastav ove vode sličan sastavu krvne plazme. Možete da kupite kokos i raspolutite ga, možete da napravite kokosovu vodu od kokosovog brašna, možete da kupite u tetrapaku pakovanu kokosovu vodu.... ali je najveće zadovoljstvo ako ovaj napitak kupite od uličnog ili plažnog prodavca na Tajlandu :D

kokosova_voda-izvor_zdravlja_m.jpg
 
Poslednja izmena:
Šta da radim kad mi se ne sviđa... :( (mislim, uzo mi se ne sviđa)

E, al zato ima jedan prirodan napitak koji sam otkrila na Tajlandu i koji, od tada, često priuštim sebi. U pitanju je čudesni napitak - kokosova voda! Nije toliko čudesna ukusom, ali je zato čudesno zdrava. Pravi eliksir i prirodna "infuzija" :) Kad vas muči migrena, pao vam je pritisak, malaksali ste i umorni, popijte čašu kokosove vode i preporodićete se. Uostalom, postoji jedan zaista spektakularan podatak a to je da su tokom Drugog svetskog rata Amerikanci svoje ranjene vojnike oporavljali tako što su im umesto transfuzije davali vodu iz kokosovog ploda. U prilog tome ide činjenica da je sastav ove vode sličan sastavu krvne plazme. Možete da kupite kokos i raspolutite ga, možete da napravite kokosovu vodu od kokosovog brašna, možete da kupite u tetrapaku pakovanu kokosovu vodu.... ali je najveće zadovoljstvo ako ovaj napitak kupite od uličnog ili plažnog prodavca na Tajlandu :D
...

Ovo jeste moja :mrgreen:

20171203_112336.jpg


Inače slažem se, božanski nektar za cenu od cca 1,5€ koji osvežava bolje nego bilo šta na onoj vlažnosti vazduha.Jedina mana je što ga ima malo u jednom orahu.

Evo i kupovna varijanta (uz omiljeni čips kada sam tamo). Često pokupim u 7eleven.

20171202_181851.jpg
 
Evo još jednog bezalkoholnog, ali ipak "žestokog" pića...

Dakle, ja volim kafu i svuda, baš svuda, obavezno probam lokalnu. Tako sam u Jordanu probala njihovu crnu, arapsku kafu koja se kuva u vrelom pesku :aha2:.... Sunce ti! To kad popiješ - tri dana ne spavaš! Osećaš se kao da te tresnula struja! :zeek:

Da se zna, ovo sam ja slikala :lol:

DSCN4255.jpg


DSCN4256.jpg
 

Back
Top