Srbe plaši brz razvoj tehnologije - ne i u automobilima

Ribar

Poznat
Poruka
9.164
https://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2017&mm=12&nav_id=1338216

"Da nauka i tehnologija menjaju naš život prebrzo smatra čak 91% ispitanika iz Srbije, ali ipak novu tehnologiju u automobilima smatra korisnom njih 70%."

U svim oblastima ljudskog delovanja, novine se često primenjuju sa znatnim zakašnjenjem, iz raznih razloga.
Neki misle da su novotarije skupe.
Drugi se pravdaju rečima: „Ni moj deda to nije imao pa je poživeo!"
Treći naprosto i ne znaju da postoji nešto što bi moglo da im olakša život ili ga učini bezbednijim. Isti mediji koji su nepoznatoj pevačici posvetili preko 10 000 (deset hiljada!!!) naslova, ne smatraju potrebnim da napišu ma i jednu reč o nečem korisnom.

Ovde ne mislim samo na tehnologiju vezanu za internet i mobilne telefone.

Koliko prihvatate novine, počev od novih građevinskih materijala i novih načina gradnje, do novih postupaka za kuvanje?
 
A ovde nisu osetili ni 10% novih tehnologija....
Ustvari logicno je, pitaj buudalu zasto ne valja imati napredak....mora da se radi isto kao sto se radilo u proslom veku jer to je dokazano dobro...

- - - - - - - - - -

A bez zezanja, stvarno vecina naroda je protiv bilo cega novog jer onda uplivava nepoverenje koje je ocigledno od strane svih jer svi bi prodali i misljenje i iskaz za pare, pa je jasno svima da niko ne sme nikom da veruje...

Pa i epidemija, oni koji imaju cute i kriju, a oni koji nemaju preko papircica potvrde bunare brze pretrage i urgent da iskoriste da skrate cekanje sa nekoliko meseci na mesec dana , da vazi jedan pregled dok ne skupi sve potrebne preglede, sto ovako u normalnom ne moze ili vrlo tesko moze da se desi...
 
A ovde nisu osetili ni 10% novih tehnologija....
Ustvari logicno je, pitaj buudalu zasto ne valja imati napredak....mora da se radi isto kao sto se radilo u proslom veku jer to je dokazano dobro...

- - - - - - - - - -

A bez zezanja, stvarno vecina naroda je protiv bilo cega novog jer onda uplivava nepoverenje koje je ocigledno od strane svih jer svi bi prodali i misljenje i iskaz za pare, pa je jasno svima da niko ne sme nikom da veruje...

Pa i epidemija, oni koji imaju cute i kriju, a oni koji nemaju preko papircica potvrde bunare brze pretrage i urgent da iskoriste da skrate cekanje sa nekoliko meseci na mesec dana , da vazi jedan pregled dok ne skupi sve potrebne preglede, sto ovako u normalnom ne moze ili vrlo tesko moze da se desi...

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku Umri_muski.
 
Pa, prihvatam ono sto smatram da mi je potrebno da mi olaksa zivot.
Ostale stvari, uglavnom, i ne primetim. Cujem, procitam, ali ih, nekako, ignorisem, jer nemam dodirnih tacaka.

Nesto cemu se jako radujem su ovi novi solarni crepovi, i najave da ce za 20-tak godina kostati kao obican crep.
Takodje me raduje i sto je poslednjih 5 godina dva i po puta pala cena Li-Io baterija, i sto se razvijaju i neke nove, jos bolje i jos jeftinije.
Veoma mi je privlacna ideja energetske autonomije, na nivou kuce, i taman, kada budem hteo da zavrsim sa lutanjima po svetu, i da se skrasim, tehnologija ce mi to omoguciti :)

Jos jedna dobra stvar je razvoj 3D printera, i njihovo koriscenje u gradjevini. Za 30-tak godina, 50% nekretnina ce se praviti tako sto ce ih velike masine, po principu 3D stampaca, bukvalno "stampati".
To zvuci kao SF, ali odredjeni pilot projekti su vec napravljeni :)
 
Poslednja izmena:
https://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2017&mm=12&nav_id=1338216

"Da nauka i tehnologija menjaju naš život prebrzo smatra čak 91% ispitanika iz Srbije, ali ipak novu tehnologiju u automobilima smatra korisnom njih 70%."

U svim oblastima ljudskog delovanja, novine se često primenjuju sa znatnim zakašnjenjem, iz raznih razloga.
Neki misle da su novotarije skupe.
Drugi se pravdaju rečima: „Ni moj deda to nije imao pa je poživeo!"
Treći naprosto i ne znaju da postoji nešto što bi moglo da im olakša život ili ga učini bezbednijim. Isti mediji koji su nepoznatoj pevačici posvetili preko 10 000 (deset hiljada!!!) naslova, ne smatraju potrebnim da napišu ma i jednu reč o nečem korisnom.

Ovde ne mislim samo na tehnologiju vezanu za internet i mobilne telefone.

Koliko prihvatate novine, počev od novih građevinskih materijala i novih načina gradnje, do novih postupaka za kuvanje?

rado prihvatam novine, iako mi je većina novina nedostupna
 
Pa, prihvatam ono sto smatram da mi je potrebno da mi olaksa zivot.
Ostale stvari, uglavnom, i ne primetim. Cujem, procitam, ali ih, nekako, ignorisem, jer nemam dodirnih tacaka.

Nesto cemu se jako radujem su ovi novi solarni crepovi, i najave da ce za 20-tak godina kostati kao obican crep.
Takodje me raduje i sto je poslednjih 5 godina dva i po puta pala cena Li-Io baterija, i sto se razvijaju i neke nove, jos bolje i jos jeftinije.
Veoma mi je privlacna ideja energetske autonomije, na nivou kuce, i taman, kada budem hteo da zavrsim sa lutanjima po svetu, i da se skrasim, tehnologija ce mi to omoguciti :)

Jos jedna dobra stvar je razvoj 3D printera, i njihovo koriscenje u gradjevini. Za 30-tak godina, 50% nekretnina ce se praviti tako sto ce ih velike masine, po principu 3D stampaca, bukvalno "stampati".
To zvuci kao SF, ali odredjeni pilot projekti su vec napravljeni :)

apis-cor.com/


- - - - - - - - - -

Nove tehnologije ne donose nista dobro. Sve je to lepo i fino ali se otislo predaleko. Naravno i automobili isto. Tacno da sam milioner ne bih kupio auto mladji od 15 godina. Sve mladje od toga je samo brdo kompjutera, gedzeta i bespotrebnih dzidzabidza koje posle 3 godine pocnu da baguju i kostaju Boga oca da se poprave.

Svaka industrijska i tehnoloska revolucija je kostala puno... sada smo u trecoj fazi ... Dobro i Lose , uvek je bilo u svakoj promeni...

- - - - - - - - - -

Bespotrebno unistavanje planete

Imas pravo da mislis i na taj nacin ... ali to je nezaustavljiv proces, zato se i istrazuje svemir.
 
...
Koliko prihvatate novine,
počev od novih građevinskih materijala
i novih načina gradnje,
do novih postupaka za kuvanje?


Знаш оног чувеног холивудског режисера
па кад се стварно забогатио
купио тротинет ?

Јеббига, није имао кад је био мали !

Стварно технолошки развој иде пребрзо,
и човек још није издувао ни претходни геџет,
кад наишао нови ...

Ја се сећам кад сам купио пејџер,
ма нисам га ни три месеца користио
купим мобилни
и пејџер постане депласиран ...

А баш је био интересантан ! :(
 
Svojevremeno sam učestvovao u izradi jedne ergonomske studije i akcenat je bio na prilagođavanju okoline (mašina,uređaja,instalacija,
objekata,društvenih aktivnosti ,životne sredine i okoline...) čoveku-po njegovoj meri i potreba...
Danas je sasvim izvesno da se mora proučavati i povratna sprega-dejstvo tako ergonomski prilagođene sredine na ljude!
Da li će biti moguće izračunati sve rezultante i algoritme u tom razvojnom procesu i da li je to zaista i neophodno ili je bolja čar neizvesnosti?
Naučnik u meni kaže da se to futuristički može izračunati,dok pesnik u meni čezne za nekim lepotama još neviđenim...
 
a kad si prva ruka, a drugi jezik? :mrgreen:

Isti kerac mislim...:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Ajmo svi po 10e da George konacno ode na to selo, non stop prica o njemu, a nikako da ode iz grada, kao da treba da ide na Mont Everest.

Idemo svi po jedan SMS "Da georgiejune ode na selo" sadrzine. :lol:

Šo???
Đorđi nije svesan u kojoj selendri balkanskoj pedali...:manikir:
 
Ajmo svi po 10e da George konacno ode na to selo, non stop prica o njemu, a nikako da ode iz grada, kao da treba da ide na Mont Everest.

Idemo svi po jedan SMS "Da georgiejune ode na selo" sadrzine. :lol:
Pun je internet takvih koji plaču za selom ali im ne pada ni na kraj pameti da se tamo i odsele.

Palamudi se o prenaseljenosti planete, a ne prica se o prestancovanim automobilima. Dva automobila po domacinstvu. Uparkirani sa obe strane ulice na trotoaru, a ulicom voze. Kuda ce pesaci? Automobili su mi najstresniji u zivotu u gradu.
Kolika je udaljenost između tvog mesta stanovanja i mesta zaposlenja?

Koliko ti vremena treba da stigneš od kuće do mesta gde si zaposlen?
 

Back
Top