Да ли законом у Србији треба забранити абортус?

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.277
Суседна тема ме подстакла на ово питање.

Да ли треба забранити абортус?

Да ли би једна таква забрана била добра или контрапродуктивна? Нпр. да дође до илегалних абортуса? Или да абортусе почну да врше нестручна лица у нехигијенским условима и тиме дође до угрожавања здравља жене?

Да ли би проглашавање илегалног абортуса за кривично дело помогло да се спрече илегални абортуси у случају забране?

Наравно, из медицинских разлога абортус би морао да буде дозвољен, али је питање да ли би требало забранити да жена има право самовољно да се одлучи за абортус, који се тумачи као убиство фетуса ако је фетус здрав?

ДА ли је таква одлука само одлука жене или и оца?


Ја не знам дефинитиван одговор, па ме можда у расправи дођемо до закључка.
 
Суседна тема ме подстакла на ово питање.

Да ли треба забранити абортус?

Да ли би једна таква забрана била добра или контрапродуктивна? Нпр. да дође до илегалних абортуса? Или да абортусе почну да врше нестручна лица у нехигијенским условима и тиме дође до угрожавања здравља жене?

Да ли би проглашавање илегалног абортуса за кривично дело помогло да се спрече илегални абортуси у случају забране?

Наравно, из медицинских разлога абортус би морао да буде дозвољен, али је питање да ли би требало забранити да жена има право самовољно да се одлучи за абортус, који се тумачи као убиство фетуса ако је фетус здрав?

ДА ли је таква одлука само одлука жене или и оца?


Ја не знам дефинитиван одговор, па ме можда у расправи дођемо до закључка.

Mora se podići svest o tome da je u pitanju ubistvo, koje se može opravdati samo ugroženošću života majke, bebe ili oboje.

Trebalo bi zabraniti mnogo što šta, ali zlo uvek naže put, pa bi se ova zabrana manifestovala narušavanjem reproduktivnog zdravlja žena povećanjem broja ilegalnih abortusa.

- - - - - - - - - -

Treba gledati sta rade zemlje pametnije od nas, i uciti ;). I ovako uvek samo pratimo druge...

Onda bi trebalo gledati zemlje koje imaju veći natalitet, a u takvim zemljama žene su obespravljene proporcionalno natalitetu. Što su prava žena manja natalitet je veći.
 
Против абортуса се прво треба борити другим методама јер, као што је Мркаљ поменуо, забрана би у овом тренутку само допринела развоју црног тржишта.

Када број побачаја опадне, онда треба увести забрану (са неким изузецима, разуме се).
 
Poslednja izmena:
Povećao bi se broj nelegalnih, država nije svemoćna, samo oni što cirkaju pivo ispred prodavnice misle da država može duradi sve i apsolutno sve drži pod kontrolom.

I prostitucija treba biti legalna jer ova nelegalna širi sidu i prevare svuda a to što je nelegalna ne vidim da se devojke manje kurvaju, isto bi bilo i sa abortusom.
 
NIKAKO ZABRANITI.Nezeljno dete ce biti samo problem drustva.
Ако неко не жели дете, нека пази шта ради са својим полним органима.

Убиство не може бити решење за нечију неопрезност на том пољу.

Узгред, ја овде никоме не судим, нити би некога ко је извршио абортус назвао убицом.
 
Poslednja izmena:
Суседна тема ме подстакла на ово питање.

Да ли треба забранити абортус?

Да ли би једна таква забрана била добра или контрапродуктивна? Нпр. да дође до илегалних абортуса? Или да абортусе почну да врше нестручна лица у нехигијенским условима и тиме дође до угрожавања здравља жене?

Да ли би проглашавање илегалног абортуса за кривично дело помогло да се спрече илегални абортуси у случају забране?

Наравно, из медицинских разлога абортус би морао да буде дозвољен, али је питање да ли би требало забранити да жена има право самовољно да се одлучи за абортус, који се тумачи као убиство фетуса ако је фетус здрав?

ДА ли је таква одлука само одлука жене или и оца?


Ја не знам дефинитиван одговор, па ме можда у расправи дођемо до закључка.
Embrion je ljudsko biće. Niko nema pravo da ga ubije.
 
Poslednja izmena od moderatora:
И да се забрани било би потпуно исто и много горе по жену јер би абортусе радила нестручна лица.

мора да се лечи узрок а не последица
Po clanu ustava ljudski život je neprikosnoven. TO je ono što mora da se poštuje.

--------------------------------------------------------------------
Vakcine su dokaz da bog ne postoji. Dositej Obradović je prosvetitelj a ne Sveti Sava!!
 
Po clanu ustava ljudski život je neprikosnoven. TO je ono što mora da se poštuje.

--------------------------------------------------------------------
Vakcine su dokaz da bog ne postoji. Dositej Obradović je prosvetitelj a ne Sveti Sava!!

пази, ако ће да забране абортус онда морају да забране и секс .

значи мора се радити на превентиви --побогу не могу да верујем да у данашње време долази до нежељених трудноћа .
 
Treba gledati sta rade zemlje pametnije od nas, i uciti ;). I ovako uvek samo pratimo druge...

Има много паметнијих земаља од нас, а правила другачија у свакој од њих.

Треба сагледати сопствену ситуацију и решавати ствари у складу са њом, што је код ове теме мало компликованије.

Тема је јако осетљива и ја, као жена, не бих волела да се уводе било какве забране.

Треба учити жене како да поштују своје тело, како да избегну нежељену тгрудноћу, како не би дошле у ситуацију да абортирају.

Превише је сиротиње око нас, а кад сиротиња рађа сиротињу, то није добро за државу, пре или касније падну на њу, као социјални случајеви или криминалци. Ретко ко успе да се читав извуче из таквог миљеа.

С друге стране, забрана би довела управо до онога што је и Его помињао, илегалних абортуса са трагичним последицама.

- - - - - - - - - -

Po clanu ustava ljudski život je neprikosnoven. TO je ono što mora da se poštuje.

--------------------------------------------------------------------
Vakcine su dokaz da bog ne postoji. Dositej Obradović je prosvetitelj a ne Sveti Sava!!

Е, немој и на овој теми да нас просвећујеш, него реци нешто конструктивно ако имаш.

На свакој теми исти постови.
 
Суседна тема ме подстакла на ово питање.

Да ли треба забранити абортус?

Да ли би једна таква забрана била добра или контрапродуктивна? Нпр. да дође до илегалних абортуса? Или да абортусе почну да врше нестручна лица у нехигијенским условима и тиме дође до угрожавања здравља жене?

Да ли би проглашавање илегалног абортуса за кривично дело помогло да се спрече илегални абортуси у случају забране?

Наравно, из медицинских разлога абортус би морао да буде дозвољен, али је питање да ли би требало забранити да жена има право самовољно да се одлучи за абортус, који се тумачи као убиство фетуса ако је фетус здрав?

ДА ли је таква одлука само одлука жене или и оца?


Ја не знам дефинитиван одговор, па ме можда у расправи дођемо до закључка.

Ne razumem pitanje...
Zene i devojke su vec javno ostvarene kao dro.....
To je predominantno vaspitanje novim generacijama...
A ti bi da tu ne bude gresaka pa da se ne desavaju zaceca?
Mislim delimicno se to resava hronicnim bolestima koje tinke zapate pa za 5,6 godina dok dodje do punoletne osobe, tu je vec slabije za trudnocu...a i nauci da joj je meca nesto drugo od termina za ovulaciju....

Ali ne razumem ocekivanje da se ne desavaju greske...
 
Embrion je ljudsko biće. Niko nema pravo da ga ubije.

Стварно лупате глупости .

постоји више разлога зашто доће до абортуса један од мањих разлога и ако то наводе као главни разлог, јесте нежељена трудноћа

Главни разлог је неки деформитет на ембриону , немогућност да функционише нормално , погрешно развијање ембриона итд..

То је један од главних разлога за абортус и ако дође до силовања , инцеста или других сличних облика.

Забранити абортус значи довести на свет сигурно стотине деце са физичким и менталним деформацијама , имамо пример како је Румунија прошла.

то ментално и физички деформисано дете је само терет и родитељима , продица се углавно распада остаје само мајка, друштву и држави у целини.



Увек се као разлог наводи нежељена трудноћа и то као главни разлог али то је веома ретко .

учесталије су појаве прекида трудноће услед деформације ембриона.
 

Back
Top