Tunjo Filipović:Srbijanci su opusteni,precani su ekstremisti a Hrvati su pokatolceni

KeyserSöze

Domaćin
Poruka
4.548
Tunjo Filipovic najveci mislilac i intelektualac kod muslimana u BIH ,otac takozvane Bosnjacke nacije,u interviju za TV1 je rekao da su srbijanci i vojvodjani opusteni i nacionalno neoptereceni i da im je bitno samo da imaju kruha i slanine da bi bili zadovoljni,dok su precani neuroticni ekstremisti .a za Hrvate u zapadnoj Hercegovini je rekao da su to Morlaci koji su sluzili Venciji i da ih je Venecija pokatolcila i da su jednako ekstremni kao njihova braca pravoslavci od kojih poticu

Rekao je jos da je zapad mogao da zaustavi rat u BIH kao sto je zaustavio slom NDH 1991 Vensovim planom ali da su namjerno pustili da sukob potraje itd

Kompletan interviju i video mozete pogledati na linku


http://vijesti.ba/clanak/386518/aka...olindi-monstrumu-mladicu-vucicu-dodiku-covicu
 
Poslednja izmena:
Proglasiti Tunju za oca nacije i nekakvog glavnog arbitra sa božanskim atributima je kao kad bi kod Srba proglasili Vuka ili Šešelja za oce nacije (gde je čak i Dobrica razumnija opcija) , znači proglašenje jednog propalog politikanta koji se pača u stvari koje ne poznaje a to se videlo u polemici oko bogumila.

Proglašenje bilo koga za oca nacije je varijanta koja ima prođu samo kod veštačkih nacija, koje je neko napravio, pa mora da se zna i ko. Srbi niti imaju oca nacije, niti im treba, jer nas niko nije morao da pravi i osmišljava. Ali, naravno, pomenuti veštački narodi vole da preslikavaju svoju patologiju na druge, biće da tako sebi dižu cenu u sopstvenim očima...
 
Tunjo je prvi plasirao ideju da su Muslimani Bosnjaci
Cak je koliko me sjecanje sluzi sa nekim muslimanom iz Svajcarske 1990 osnovao stranku koja se zvala Muslimansko Bosnjacka organizacija
Tunjo se 1990 zalago i za istorijski sporazum muslimana i srba ,cak je nesto i potpisao sa Milosevicem ali muslimani u BIH su izabrali Aliju i njegovu SDA koja se protivila saradnji sa Srbima i proglasavanju muslimana Bosnjacima
Alija je tek 1993 prihvatio Tunjinu ideju i proglasio Muslimane Bosnjacima

- - - - - - - - - -

Tunjo je nazvao Srbe glupanima jer su se povukli iz Sarajeva 1992 i mislim da je ovde u pravu...Sarajevo se nije smjelo predati Muslimanima

 
Proglašenje bilo koga za oca nacije je varijanta koja ima prođu samo kod veštačkih nacija, koje je neko napravio, pa mora da se zna i ko. Srbi niti imaju oca nacije, niti im treba, jer nas niko nije morao da pravi i osmišljava. Ali, naravno, pomenuti veštački narodi vole da preslikavaju svoju patologiju na druge, biće da tako sebi dižu cenu u sopstvenim očima...

Управо тако. Значи, испада.....Срби су настали тек 1804. јер је нпр. Карађорђе "Отац нације" а векове пре њега и битке ко јеббе!
 
Tunjo je nazvao Srbe glupanima jer su se povukli iz Sarajeva 1992 i mislim da je ovde u pravu...Sarajevo se nije smjelo predati Muslimanima

Vidim da mnogi žale za Sarajevom, a ja bih to prihvatio kao žrtvovanje figure da bi se dobila partija. Možeš li da zamisliš koliko bi naših snaga moralo da bude vezano za sarajevski front i tako potpuno beskorisno drugde? A plus što bi to, manje - više, bilo samo držanje linija, bez nade da se može nešto previše napredovati i osvojiti ceo grad, a kamoli da se potpuno eliminiše suprotna strana. Pa bismo onda nakon rata imali još jedan podeljen grad, ali generalno pod muslimanskom kontrolom jer bi tu ostale zajedničke institucije. Neka njima Sarajeva...

- - - - - - - - - -

Управо тако. Значи, испада.....Срби су настали тек 1804. јер је нпр. Карађорђе "Отац нације" а векове пре њега и битке ко јеббе!

To tako oni gledaju jer su i sami svesni da su veštački napravljeni, a pošto su takođe svesni i odakle je došao materijal za proizvodnju, voleli bi i nas da spuste na njihov nivo...
 
Tunjo je prvi plasirao ideju da su Muslimani Bosnjaci
Cak je koliko me sjecanje sluzi sa nekim muslimanom iz Svajcarske 1990 osnovao stranku koja se zvala Muslimansko Bosnjacka organizacija
Tunjo se 1990 zalago i za istorijski sporazum muslimana i srba ,cak je nesto i potpisao sa Milosevicem ali muslimani u BIH su izabrali Aliju i njegovu SDA koja se protivila saradnji sa Srbima i proglasavanju muslimana Bosnjacima
Alija je tek 1993 prihvatio Tunjinu ideju i proglasio Muslimane Bosnjacima

- - - - - - - - - -

Tunjo je nazvao Srbe glupanima jer su se povukli iz Sarajeva 1992 i mislim da je ovde u pravu...Sarajevo se nije smjelo predati Muslimanima
Da Tunjo je prvi reafirmisao taj termin Bošnjaci , mislim da se i njegova partija tako zvala . Tačno je i to da se zalagao za sporazum sa Srbima ili je bar retorički imao blaže stavove, no Alijini stavovi su za Srbe (u Bosni) bili prihvatljiviji jer su svi potezi koji je on vukao vodili ka konačnom razlazu i cepanju Bosne što je Srbima u Bosni odgovaralo. Tunja je vodio jednu prefiganiju politiku.
 
Poslednja izmena:
Proglasiti Tunju za oca nacije i nekakvog glavnog arbitra sa božanskim atributima je kao kad bi kod Srba proglasili Vuka ili Šešelja za oce nacije (gde je čak i Dobrica razumnija opcija). Znači apoteoza jednog propalog politikanta koji se pača u stvari koje ne poznaje a to se videlo u polemici oko bogumila.
Nadam se da ne mislis na Vuka Karadzica:D
Cudno je kako mali, nevazni, nepoznati narodi imaju potrebu za ocevima, vodjama, veliki nemaju taj problem, a ni potrebu.
Ko bi bio u UK vodja nacije, ili u Francuskoj ili u USA? U USA se Dzeferson i Dzordz Vashington smatraju tvorcima, ali ne nacije
nego Ustava, narod je takav , kakav je, zasto samo mi na Balkanu imamo potrebu za nekakvim "tvorcima"?
Nemaju je ni Grci, ni Italijani, a imaju jako dugu i istoriju, umetnost, filozofiju, ali se danasnji Grci i Italijani ne pozivaju na Platona ili
Cicerona. O umetnosti i pismenosti, poeziji i muzici, arhitekturi i da ne govorim.
 
Не него покојни дисидент, емигрант и богати циришки трговац Адил Зулфиркарпашић > > https://sr.wikipedia.org/sr-el/Адил_Зулфикарпашић

Vidi se da dobro poznaješ njihovu "istoriju", mukice :hahaha:

- - - - - - - - - -

Nadam se da ne mislis na Vuka Karadzica:D
Cudno je kako mali, nevazni, nepoznati narodi imaju potrebu za ocevima, vodjama, veliki nemaju taj problem, a ni potrebu.
Ko bi bio u UK vodja nacije, ili u Francuskoj ili u USA? U USA se Dzeferson i Dzordz Vashington smatraju tvorcima, ali ne nacije
nego Ustava, narod je takav , kakav je, zasto samo mi na Balkanu imamo potrebu za nekakvim "tvorcima"?

Ne "mi na Balkanu", već ostali na Balkanu. Mi oca nacije nemamo niti nam treba. Uzgred, Amerikanci baš kao i druge skorašnje nacije imaju svoje očeve osnivače...
 
Nadam se da ne mislis na Vuka Karadzica:D
Cudno je kako mali, nevazni, nepoznati narodi imaju potrebu za ocevima, vodjama, veliki nemaju taj problem, a ni potrebu.
Ko bi bio u UK vodja nacije, ili u Francuskoj ili u USA? U USA se Dzeferson i Dzordz Vashington smatraju tvorcima, ali ne nacije
nego Ustava, narod je takav , kakav je, zasto samo mi na Balkanu imamo potrebu za nekakvim "tvorcima"?
Nemaju je ni Grci, ni Italijani, a imaju jako dugu i istoriju, umetnost, filozofiju, ali se danasnji Grci i Italijani ne pozivaju na Platona ili
Cicerona. O umetnosti i pismenosti, poeziji i muzici, arhitekturi i da ne govorim.

Grešiš , mnogi narodi i izvan Balkana imaju neku jaku ličnost koga kadkad u javnosti prozovu ocem ili nešto slično , kod Nemaca to je Bizmark , Italijani imaju Garibardija, Ameri Vašinktona (taj ustav i jeste stvorio naciju), Hrvati Tuđmana:mrgreen:
 
Da, ali pošto je Srpsko Sarajevo novi deo, nećemo ga računati u onu selendru. Drugi entitet :whistling:

Па сад не знам - нисам паметница као ти јбга - који је део "селендра" пошто је твој Смрдљошевић уз виски предао Илиџу, Илијаш, Вогошћу и Ново Сарајево осим пар тих приградских насеља...
 
Па сад не знам - нисам паметница као ти јбга - који је део "селендра" пошто је твој Смрдљошевић уз виски предао Илиџу, Илијаш, Вогошћу и Ново Сарајево осим пар тих приградских насеља...

Nije on moj, za mene je Sloba isti ološ kao i ti, samo malo sposobniji. A kada je on bio onako nesposoban, mogu misliti na šta ti ličiš :D
 
U pravu si , pobrkao sam njih dvojicu u tom periodu.

adil-zulfikarpac5a1ic487-put-u-foc48du-1957-4.jpg
 

Sad sam pogledao na guglu i video da i nisam bio u krivu u vezi Tunje , on i Zurfikapašić su zajedno izašli iz SDA i zajedno osnovali Muslimansko bošnjačku stranku a u toku rata izgleda da se Tunja ponovo približio Aliji .

"Još 1991. sam zajedno sa Adilom Zulfikarpašićem pokrenuo inicijativu o postizanju dogovora sa Srbima kako bi se izbjegao rat. Zalagao sam se za izravan sporazum između Srba i Bošnjaka i tim povodom sam išao u Beograd. Nikad nisam smatrao da je za Bošnjake dobro rješenje da odu iz Jugoslavije."
http://www.republikainfo.com/vijest...-odlukom-da-se-bih-odvoji-od-jugoslavije.html
 
Proglašenje bilo koga za oca nacije je varijanta koja ima prođu samo kod veštačkih nacija, koje je neko napravio, pa mora da se zna i ko. Srbi niti imaju oca nacije, niti im treba, jer nas niko nije morao da pravi i osmišljava. Ali, naravno, pomenuti veštački narodi vole da preslikavaju svoju patologiju na druge, biće da tako sebi dižu cenu u sopstvenim očima...

Zaboravio si na Sv.Savu.
 
Sad sam pogledao na guglu i video da i nisam bio u krivu u vezi Tunje , on i Zurfikapašić su zajedno izašli iz SDA i zajedno osnovali Muslimansko bošnjačku stranku a u toku rata izgleda da se Tunja ponovo približio Aliji .

"Još 1991. sam zajedno sa Adilom Zulfikarpašićem pokrenuo inicijativu o postizanju dogovora sa Srbima kako bi se izbjegao rat. Zalagao sam se za izravan sporazum između Srba i Bošnjaka i tim povodom sam išao u Beograd. Nikad nisam smatrao da je za Bošnjake dobro rješenje da odu iz Jugoslavije."
http://www.republikainfo.com/vijest...-odlukom-da-se-bih-odvoji-od-jugoslavije.html
Када је Зулфиркапашић гурао причу о Бошњацима као нацији, Изетбеговић се заносио исламским фундаментализмом, а који искључује постојање нације као такве. Због фундаментализма је и био у затвору за време злих комуњара, а не због некаквог бошњачког национализма.
Бај д веј, показало се да се Адил Зулфикарпашић политички заебао. Муслимани су требали узети назив "БОСАНЦИ" а не "Бошњаци".

- - - - - - - - - -

Srpska nacija je postojala i pre Svetog Save.
:hahaha: :rotf:
 
Poslednja izmena:

Back
Top