Tunjo Filipović:Srbijanci su opusteni,precani su ekstremisti a Hrvati su pokatolceni
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 121

Tema: Tunjo Filipović:Srbijanci su opusteni,precani su ekstremisti a Hrvati su pokatolceni

Domaćin KeyserSöze (avatar)
    Učlanjen
    02.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano Tunjo Filipović:Srbijanci su opusteni,precani su ekstremisti a Hrvati su pokatolceni

Tunjo Filipovic najveci mislilac i intelektualac kod muslimana u BIH ,otac takozvane Bosnjacke nacije,u interviju za TV1 je rekao da su srbijanci i vojvodjani opusteni i nacionalno neoptereceni i da im je bitno samo da imaju kruha i slanine da bi bili zadovoljni,dok su precani neuroticni ekstremisti .a za Hrvate u zapadnoj Hercegovini je rekao da su to Morlaci koji su sluzili Venciji i da ih je Venecija pokatolcila i da su jednako ekstremni kao njihova braca pravoslavci od kojih poticu

Rekao je jos da je zapad mogao da zaustavi rat u BIH kao sto je zaustavio slom NDH 1991 Vensovim planom ali da su namjerno pustili da sukob potraje itd

Kompletan interviju i video mozete pogledati na linku

http://vijesti.ba/clanak/386518/akademik-filipovic-zestoko-o-sebeljubivom-tudmanu-komicnoj-kolindi-monstrumu-mladicu-vucicu-dodiku-covicu
    Poslednji put ažurirao/la KeyserSöze : 19.12.2017. u 12:04

Poznat krinka5 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Podrazumevano Re: Tunjo Filipović:Srbijanci su opusteni,precani su ekstremisti a Hrvati su pokatolc

Proglasiti Tunju za oca nacije i nekakvog glavnog arbitra sa božanskim atributima je kao kad bi kod Srba proglasili Vuka ili Šešelja za oce nacije (gde je čak i Dobrica razumnija opcija). Znači apoteoza jednog propalog politikanta koji se pača u stvari koje ne poznaje a to se videlo u polemici oko bogumila.
    Poslednji put ažurirao/la krinka5 : 19.12.2017. u 12:19

Buduća legenda veliki krang (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    482

Podrazumevano Re: Tunjo Filipović:Srbijanci su opusteni,precani su ekstremisti a Hrvati su pokatolc

Citat Original postavio krinka5 Pogledaj poruku
    Proglasiti Tunju za oca nacije i nekakvog glavnog arbitra sa božanskim atributima je kao kad bi kod Srba proglasili Vuka ili Šešelja za oce nacije (gde je čak i Dobrica razumnija opcija) , znači proglašenje jednog propalog politikanta koji se pača u stvari koje ne poznaje a to se videlo u polemici oko bogumila.
    Proglašenje bilo koga za oca nacije je varijanta koja ima prođu samo kod veštačkih nacija, koje je neko napravio, pa mora da se zna i ko. Srbi niti imaju oca nacije, niti im treba, jer nas niko nije morao da pravi i osmišljava. Ali, naravno, pomenuti veštački narodi vole da preslikavaju svoju patologiju na druge, biće da tako sebi dižu cenu u sopstvenim očima...
    https://www.youtube.com/watch?v=RP2u4wJcnS0

Domaćin KeyserSöze (avatar)
    Učlanjen
    02.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    86

Tunjo je prvi plasirao ideju da su Muslimani Bosnjaci
    Cak je koliko me sjecanje sluzi sa nekim muslimanom iz Svajcarske 1990 osnovao stranku koja se zvala Muslimansko Bosnjacka organizacija
    Tunjo se 1990 zalago i za istorijski sporazum muslimana i srba ,cak je nesto i potpisao sa Milosevicem ali muslimani u BIH su izabrali Aliju i njegovu SDA koja se protivila saradnji sa Srbima i proglasavanju muslimana Bosnjacima
    Alija je tek 1993 prihvatio Tunjinu ideju i proglasio Muslimane Bosnjacima

- - - - - - - - - -

Tunjo je nazvao Srbe glupanima jer su se povukli iz Sarajeva 1992 i mislim da je ovde u pravu...Sarajevo se nije smjelo predati Muslimanima

Domaćin KraNp (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    101

Citat Original postavio veliki krang Pogledaj poruku
    Proglašenje bilo koga za oca nacije je varijanta koja ima prođu samo kod veštačkih nacija, koje je neko napravio, pa mora da se zna i ko. Srbi niti imaju oca nacije, niti im treba, jer nas niko nije morao da pravi i osmišljava. Ali, naravno, pomenuti veštački narodi vole da preslikavaju svoju patologiju na druge, biće da tako sebi dižu cenu u sopstvenim očima...
    Управо тако. Значи, испада.....Срби су настали тек 1804. јер је нпр. Карађорђе "Отац нације" а векове пре њега и битке ко јеббе!
    "Ja ne mogu da podnesem bol, ja nisam kao drugi ljudi, bilo je pitanje on ili ja, jasno je da nisam mogao da budem JA, mene to boli, znam da sam ispao djubre ali sam bar ostao ziv"! PATAK DACA

Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    482

Citat Original postavio KeyserSöze Pogledaj poruku
    Tunjo je nazvao Srbe glupanima jer su se povukli iz Sarajeva 1992 i mislim da je ovde u pravu...Sarajevo se nije smjelo predati Muslimanima
    Vidim da mnogi žale za Sarajevom, a ja bih to prihvatio kao žrtvovanje figure da bi se dobila partija. Možeš li da zamisliš koliko bi naših snaga moralo da bude vezano za sarajevski front i tako potpuno beskorisno drugde? A plus što bi to, manje - više, bilo samo držanje linija, bez nade da se može nešto previše napredovati i osvojiti ceo grad, a kamoli da se potpuno eliminiše suprotna strana. Pa bismo onda nakon rata imali još jedan podeljen grad, ali generalno pod muslimanskom kontrolom jer bi tu ostale zajedničke institucije. Neka njima Sarajeva...

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio KraNp Pogledaj poruku
    Управо тако. Значи, испада.....Срби су настали тек 1804. јер је нпр. Карађорђе "Отац нације" а векове пре њега и битке ко јеббе!
    To tako oni gledaju jer su i sami svesni da su veštački napravljeni, a pošto su takođe svesni i odakle je došao materijal za proizvodnju, voleli bi i nas da spuste na njihov nivo...

Poznat krinka5 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio KeyserSöze Pogledaj poruku
    Tunjo je prvi plasirao ideju da su Muslimani Bosnjaci
    Cak je koliko me sjecanje sluzi sa nekim muslimanom iz Svajcarske 1990 osnovao stranku koja se zvala Muslimansko Bosnjacka organizacija
    Tunjo se 1990 zalago i za istorijski sporazum muslimana i srba ,cak je nesto i potpisao sa Milosevicem ali muslimani u BIH su izabrali Aliju i njegovu SDA koja se protivila saradnji sa Srbima i proglasavanju muslimana Bosnjacima
    Alija je tek 1993 prihvatio Tunjinu ideju i proglasio Muslimane Bosnjacima

- - - - - - - - - -

Da Tunjo je prvi reafirmisao taj termin Bošnjaci , mislim da se i njegova partija tako zvala . Tačno je i to da se zalagao za sporazum sa Srbima ili je bar retorički imao blaže stavove, no Alijini stavovi su za Srbe (u Bosni) bili prihvatljiviji jer su svi potezi koji je on vukao vodili ka konačnom razlazu i cepanju Bosne što je Srbima u Bosni odgovaralo. Tunja je vodio jednu prefiganiju politiku.
    Poslednji put ažurirao/la krinka5 : 19.12.2017. u 12:39

Veoma poznat Mstislav (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    161

Tunjo je bas otunjavio, ozbiljne su to godine.

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    975

Proglasiti Tunju za oca nacije i nekakvog glavnog arbitra sa božanskim atributima je kao kad bi kod Srba proglasili Vuka ili Šešelja za oce nacije (gde je čak i Dobrica razumnija opcija). Znači apoteoza jednog propalog politikanta koji se pača u stvari koje ne poznaje a to se videlo u polemici oko bogumila.
    Nadam se da ne mislis na Vuka Karadzica
    Cudno je kako mali, nevazni, nepoznati narodi imaju potrebu za ocevima, vodjama, veliki nemaju taj problem, a ni potrebu.
    Ko bi bio u UK vodja nacije, ili u Francuskoj ili u USA? U USA se Dzeferson i Dzordz Vashington smatraju tvorcima, ali ne nacije
    nego Ustava, narod je takav , kakav je, zasto samo mi na Balkanu imamo potrebu za nekakvim "tvorcima"?
    Nemaju je ni Grci, ni Italijani, a imaju jako dugu i istoriju, umetnost, filozofiju, ali se danasnji Grci i Italijani ne pozivaju na Platona ili
    Cicerona. O umetnosti i pismenosti, poeziji i muzici, arhitekturi i da ne govorim.

Buduća legenda комшија (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    845

Da Tunjo je prvi reafirmisao taj termin Bošnjaci , (...)
    Не него покојни дисидент, емигрант и богати циришки трговац Адил Зулфиркарпашић > > https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%90%D0%B4%D0%B8%D0%BB_%D0%97%D1%83%D0%BB%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%9B

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    975

Citat Original postavio Mstislav Pogledaj poruku
    Tunjo je bas otunjavio, ozbiljne su to godine.
    Ma tek sad videh ko je postavio temu i koji su motivi. Preporucujem ti da se odjavis s teme jer nema nikoga iz Bosne
    ko bi da diskutuje, skupilo se Srblje da yebe Bosnjacima sve po spisku

Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    482

Citat Original postavio комшија Pogledaj poruku
    Не него покојни дисидент, емигрант и богати циришки трговац Адил Зулфиркарпашић > > https://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%90%D0%B4%D0%B8%D0%BB_%D0%97%D1%83%D0%BB%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%88%D0%B8%D1%9B
    Vidi se da dobro poznaješ njihovu "istoriju", mukice

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio Rayela Pogledaj poruku
    Cudno je kako mali, nevazni, nepoznati narodi imaju potrebu za ocevima, vodjama, veliki nemaju taj problem, a ni potrebu.
    Ko bi bio u UK vodja nacije, ili u Francuskoj ili u USA? U USA se Dzeferson i Dzordz Vashington smatraju tvorcima, ali ne nacije
    nego Ustava, narod je takav , kakav je, zasto samo mi na Balkanu imamo potrebu za nekakvim "tvorcima"?
    Ne "mi na Balkanu", već ostali na Balkanu. Mi oca nacije nemamo niti nam treba. Uzgred, Amerikanci baš kao i druge skorašnje nacije imaju svoje očeve osnivače...

Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    845

(...) Pa bismo onda nakon rata imali još jedan podeljen grad, (...)
    Лупеташ као и обично. Сарајево јесте подељен град >>> https://sh.wikipedia.org/wiki/Isto%C4%8Dno_Sarajevo

Poznat krinka5 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio Rayela Pogledaj poruku
    Nemaju je ni Grci, ni Italijani, a imaju jako dugu i istoriju, umetnost, filozofiju, ali se danasnji Grci i Italijani ne pozivaju na Platona ili
    Cicerona. O umetnosti i pismenosti, poeziji i muzici, arhitekturi i da ne govorim.
    Grešiš , mnogi narodi i izvan Balkana imaju neku jaku ličnost koga kadkad u javnosti prozovu ocem ili nešto slično , kod Nemaca to je Bizmark , Italijani imaju Garibardija, Ameri Vašinktona (taj ustav i jeste stvorio naciju), Hrvati Tuđmana

Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    482

Лупеташ као и обично. Сарајево јесте подељен град >>> https://sh.wikipedia.org/wiki/Isto%C4%8Dno_Sarajevo
    Da, ali pošto je Srpsko Sarajevo novi deo, nećemo ga računati u onu selendru. Drugi entitet

Saliva nije na forumu
    komšinica kaže da patim od autošovinizma, šta je to i kako se leči
    Domaćin Saliva (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    61

komentarisao bih ali mrzi me posle jagnjetine da komentarisem idiotske teze

a ionako me boli quratz sta slepci rade u svom kavezu od 23%
    Hans, get ze flammenwerfer für die Soros-Mitarbeiterliste ds, cro, ldp, AV

Poznat krinka5 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

U pravu si , pobrkao sam njih dvojicu u tom periodu.

Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    845

Da, ali pošto je Srpsko Sarajevo novi deo, nećemo ga računati u onu selendru. Drugi entitet
    Па сад не знам - нисам паметница као ти јбга - који је део "селендра" пошто је твој Смрдљошевић уз виски предао Илиџу, Илијаш, Вогошћу и Ново Сарајево осим пар тих приградских насеља...

Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    482

Па сад не знам - нисам паметница као ти јбга - који је део "селендра" пошто је твој Смрдљошевић уз виски предао Илиџу, Илијаш, Вогошћу и Ново Сарајево осим пар тих приградских насеља...
    Nije on moj, za mene je Sloba isti ološ kao i ti, samo malo sposobniji. A kada je on bio onako nesposoban, mogu misliti na šta ti ličiš

Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    845

U pravu si , pobrkao sam njih dvojicu u tom periodu.

Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    482

Beg po poreklu, dakle klasična muslimanska lojava stoka

Poznat krinka5 (avatar)
    Učlanjen
    29.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Sad sam pogledao na guglu i video da i nisam bio u krivu u vezi Tunje , on i Zurfikapašić su zajedno izašli iz SDA i zajedno osnovali Muslimansko bošnjačku stranku a u toku rata izgleda da se Tunja ponovo približio Aliji .

"Još 1991. sam zajedno sa Adilom Zulfikarpašićem pokrenuo inicijativu o postizanju dogovora sa Srbima kako bi se izbjegao rat. Zalagao sam se za izravan sporazum između Srba i Bošnjaka i tim povodom sam išao u Beograd. Nikad nisam smatrao da je za Bošnjake dobro rješenje da odu iz Jugoslavije."
    http://www.republikainfo.com/vijesti...goslavije.html

Domaćin pustos (avatar)
    Učlanjen
    02.07.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    62

Zaboravio si na Sv.Savu.

Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    482

Citat Original postavio pustos Pogledaj poruku
    Zaboravio si na Sv.Savu.
    Srpska nacija je postojala i pre Svetog Save.

Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    845

Sad sam pogledao na guglu i video da i nisam bio u krivu u vezi Tunje , on i Zurfikapašić su zajedno izašli iz SDA i zajedno osnovali Muslimansko bošnjačku stranku a u toku rata izgleda da se Tunja ponovo približio Aliji .

"Još 1991. sam zajedno sa Adilom Zulfikarpašićem pokrenuo inicijativu o postizanju dogovora sa Srbima kako bi se izbjegao rat. Zalagao sam se za izravan sporazum između Srba i Bošnjaka i tim povodom sam išao u Beograd. Nikad nisam smatrao da je za Bošnjake dobro rješenje da odu iz Jugoslavije."
    http://www.republikainfo.com/vijesti...goslavije.html
    Када је Зулфиркапашић гурао причу о Бошњацима као нацији, Изетбеговић се заносио исламским фундаментализмом, а који искључује постојање нације као такве. Због фундаментализма је и био у затвору за време злих комуњара, а не због некаквог бошњачког национализма.
    Бај д веј, показало се да се Адил Зулфикарпашић политички заебао. Муслимани су требали узети назив "БОСАНЦИ" а не "Бошњаци".

- - - - - - - - - -

Srpska nacija je postojala i pre Svetog Save.
    Poslednji put ažurirao/la комшија : 19.12.2017. u 13:51

Slične teme

1. Antisrbi, otvoreni ekstremisti i taktičari
    Autor urospo u forumu Politika
    Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 10.11.2006., 11:36
  2. SRS ekstremisti opasnost po Srbiju
    Autor st.maurice u forumu Politika
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 12.04.2006., 19:20
  3. DOS ekstremisti opasnost po Srbiju
    Autor Kazanova u forumu Politika