Long song - tema za pop i rok pesme duže od 7 minuta

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
204.405
Priznajem da sam ideju za ovu temu dobio slusajuci jednu radijsku emisiju koja je posvecena dugackim pesmama. Sta me kod njih inspirise? To su najcesce pesme koje muzicari prave za svoju dusu duboko svesni toga da im bas ta stvar nejverovatnije nece biti mega hit jer je radijski urednici nece bas voleti, posto nije radio friendly. O televiziji da ne pricam, tek tu se svaki sekund broji i masno naplacuje. Zato ovakve pesme najcesce retko kad i gde imamo priliku da cujemo. Desavalo se doduse da se autorima posreci, pa pesma uprkos prognozama postane strahovito popularna, kao recimo Child in time (Deep Purple), Stairway to heaven (Led Zeppelin), Shine on you crazy diamond (PInk Floyd) itd ...
No uprkos tome, vec i progurati takvu pesmu cesto nije bilo lako. Recimo zabelezeno je da je Fredi Merkjuri na tesku svadju uspeo da izbori kod producenata da Bohemian rapsody uopste udje na plocu. A kakva bi steta bila da nije uspeo, zar ne?
Ima pesama koje u studijskoj varijanti ne traju dugo, ali su koncertne verzije uveliko preko 7 minuta, pa su i ti live snimci dobrodosli na ovu temu.

Molly Hatchet je juznjackorokerski bend koji mi je dugo bio ispod radara, verovatno zato sto nisu poznati kao neka njihova braca po stilu, recimo Lynyrd Skynyrd ili Allman brothers. To mi je bila greska, Molly Hatchet je mocan bend. Njihov

Uzivajte, pustajte dugacke i neobicne pesme, mozete dati i komentar, mada ne morate ... :D
 
Poslednja izmena od moderatora:
anigif_sub-buzz-19317-1506014105-1.gif
 
Poslednja izmena:

Back
Top