Zbirka naših recepata

Ovo je najbrži hleb...kad je frka, kad vam se jede fino, domaće, ...a ne mora da se čeka...
Pravila sam je mnogo puta, ali sa najmanje 600 gr brašna (dupla mera)
Pravila sam je i sa crnim brašnm, i sa raženim, i kombinovano...uvek je super.

BRZA KAFANSKA POGAČA

Sastojci
20 g kvasca
1 jogurtska čaša tople vode
1 kašičica soli
1 kašičica šećera
2 kašike ulja
oko 300-310 g brašna


1.
Od svih navedenih sastojaka umesite mekano i lepo testo.

Odmah ga prebacite na radnu površinu, oblikujte loptu rukama i onda je spljoštite praveći pogaču, dlanovima pritiskajte nežno dok ne dobijete željenu debljinu. Trebalo bi da bude tanka, ali ne previše, u toku pečenja će još da naraste.

Prebacite je na papir u tepsiju i još malo dlanovima razvucite do oboda tepsije.

Izbockajte je viljuškom, napravite neku šaru po želji.

2.
Odmah potom uključite rernu na 250 stepeni, čim se zagreje, znači posle nekih 15 min. stavite pogaču da se peče.

Čim se malo zapeče smanjite temperaturu na 180 i dopecite je do kraja. Ukupno vreme pečenja je 15-najviše 20 minuta.

Poprskajte je malo vodom kad je izvadite iz tepsije, umotajte u neki stolnjak i ostavite da se malo prohladi a onda navalite.

evo izvor: https://www.coolinarika.com/recept/brza-kafanska-pogaca/

kvasac ide svež, tj. pola paketića svežeg kvasca
 
ПРОКИНИ ДОМАЋИ БАНИНИ

Умесити тесто од:
2 јаја,
2 шоље шећера,
2 шоље уља,
5 шоља брашна,
кесице ванилин шећера и
1 прашка за пециво.

Тесто развући на прст дебљине, вадити мањом чашом (доста се рашире), ређати у тепсију.
Прстом направити удубљење у сваком колачићу и у њега ставити неки џем.
Пећи 10 минута на 200 степени.

Сачекајте мало да се охладе пре него што кренете да их вадите, јер се роне кад су врели.
По жељи, поспите шећером у праху и ванил шећером, ја нисам јер су прилично слатки.
 
BELA LEDENA KOCKA

Kora:
7 belanaca
7 kašika šećera
7 kašika brašna
1 kašika ulja.
Umutiti, peći, ja sam na papiru, može i na uljem podmazanom i brašnom posutom plehu. Ako je na papiru, pečeno odlepiti sa papira, pa vratiti na njega. Toplo preliti sa 1/2 l zaslađenog mleka.

Fil:
7 žumanaca
7 kašika šećera
7 kašika brašna
može aroma vanile ili vanilin šećer
Umutiti, zakuvati u 1/2 l mleka, u hladno dodati 1 umućen margarin.

Gore:
Umućen šlag ili slatka pavlaka, debeo sloj.
Ohladiti.

attachment.php?attachmentid=495776&d=1529000819.jpg
 
Јао, ово сам јела и много је лепа посластица за лето, али нисам имала рецепт.

Хвала!
 
devojke, najbolje ste :ok:

- - - - - - - - - -

Da ne ispadne da samo spamujem... :rumenka:

PAŠTETA OD PILEĆE DžIGERICE

400 gr pileće džigerice
1 glavica crnog luka (~100 gr)
1 slatka jabuka (~150-170 gr)
1 kašičica soli
70 gr putera
2 kašike ulja
1 dcl belog vina (znam da se piše dl, ali ja baš volim da napišem dcl)
na vrh kašičice šećera
60 ml slatle ili pavlake za kuvanje
na vrh noža bibera
1 kašičica senfa

Iseckati sitno luk, jabuku oljuštiti i iseći na kockice. Propržiti na puteru i ulju uz so, oko 5 min. ili dok ne omekšaju. Dodati seckanu džigericu, dinstati na srednjoj vatri poklopljeno, oko 15 min. Uliti vino, dodati šećer i dinstati otklopljeno, dok vino skoro ne uvri. Skloniti sa vatre, dodati pavlaku, biber i senf. Ispasirati štapnim mikserom. Držati u frižideru.

Recept sam našla na nekom sajtu, ali ne mogu da se setim na kom. Nije moj, ali sam ga mnogo puta isprobala.

domaća pašteta je uvek hit

kod mene se slabo jede kuvano meso iz supe, pa ga ja ubacim u blender, sa par kuvanih jaja, malo vorčestera, malo majoneza, senfa, bibera, nekog ljutog sosa
ako imam inćuna fileta onda njih stavim umesto vorčestera
ako je meso suvo, kao govedjina, onda malo putera
uglavnom, nikad ne napravim dva puta isto :D
 
opet ja oko voća
još malo će kupine
dobro su rodile
Je l neko pravio džem od njih, ali bez onih špica njihovih?

Može recept?

Pleaseeeee:heart:

За то ти је најбољи онај апарат, ставиш воће и окрећеш ручицу, доле иде воће, у оном ситастом делу остају коштице.

Е, сад, ја немам појма како се то зове :evil:

Чекај, пробаћу да нађем на нету, мада ми и те коштице остављамо, не смета ништа.
 
k.png


Ово је једино што сам нашла, али не знам да ли је баш за купине, више за вишње и трешње, кајсије, тако нешто.

Ми имамо другачији, остало од свекрве, део за воће је као цедиљка, а одозго нешто као нож.
 
За то ти је најбољи онај апарат, ставиш воће и окрећеш ручицу, доле иде воће, у оном ситастом делу остају коштице.

Е, сад, ја немам појма како се то зове :evil:

Чекај, пробаћу да нађем на нету, мада ми и те коштице остављамо, не смета ништа.

Znam! Pametnice! pa to je ono za paradajz!
supeeer
:heart:

- - - - - - - - - -

k.png


Ово је једино што сам нашла, али не знам да ли је баш за купине, више за вишње и трешње, кајсије, тако нешто.

Ми имамо другачији, остало од свекрве, део за воће је као цедиљка, а одозго нешто као нож.

ovo je za visnje
super je za krupnije visnje
sitne moras ipak rukicama...
 
KEKS SA OVSENIM PAHULJICAMA ~20 komada

115 gr margarina/putera
1 jaje
90 gr smeđeg šećera
1 kašičica meda (ne mora)
1/2 kašičice arome vanile
125 gr brašna (može mešavina belog i integralnog)
1/2 kašičice sode bikarbone
2 kačićice začina za medenjake ili cimeta
1/4 kašičice soli
150 gr ovsenih pahuljica
50 gr suvog grožđa
Po želji još višnje, seckani lešnici, orasi, kokosovo brašno, čokolada, sušene voćkice....

Pomešati brašno, so, začine i bikarbonu. Mikserom umutiti margarin i šećer, pa dodati vanilu i jaje. Dodati brašno, mešati varjačom, na kraju ubaciti i pahuljice, grožđe prethodno potopljeno u toplu vodu pa oceđeno, i sve ostalo ako se dodaje još nešto.
Sjediniti, ostaviti u frižideru bar pola sata. Rerna na 180 stepeni.
Praviti kuglice oko 3 cm prečnika, pa spljoštiti, peći na papiru oko 15 minuta ili dok ne dobiju lepu boju. Po potrebi kvasiti ruke dok se oblikuju.

IMG_20180416_122542_532-800x800.jpg
 
Poslednja izmena:
BELA LEDENA KOCKA

Kora:
7 belanaca
7 kašika šećera
7 kašika brašna
1 kašika ulja.
Umutiti, peći, ja sam na papiru, može i na uljem podmazanom i brašnom posutom plehu. Ako je na papiru, pečeno odlepiti sa papira, pa vratiti na njega. Toplo preliti sa 1/2 l zaslađenog mleka.

Fil:
7 žumanaca
7 kašika šećera
7 kašika brašna
može aroma vanile ili vanilin šećer
Umutiti, zakuvati u 1/2 l mleka, u hladno dodati 1 umućen margarin.

Gore:
Umućen šlag ili slatka pavlaka, debeo sloj.
Ohladiti.

Pogledajte prilog 495892

Danas sam napravila ovaj tvoj kolac i svideo mi se ..pravi letnji samo mora da bude hladan pa kao sladoled je
 
Znam! Pametnice! pa to je ono za paradajz!
supeeer
:heart:

- - - - - - - - - -



ovo je za visnje
super je za krupnije visnje
sitne moras ipak rukicama...

Mina68, nipošto ovo da koristiš za kupine, ja sam to tako tim špicama zaštopala, zabetonirala...pa zvala muža u pomoć
eto, svratih samo da to kažem, bolje na tuđem iskustvu učiti, uvek :)
 
Poslednja izmena:
MINI PALAČINKE

-1 jaje
-1/2 čaše brašna
-1/2 čaše mleka
-1 izgnječenja banana
-1 kašičica cimeta
-1 kašika kakao
Umutiti jaje mikserom. Dodati polako prvo bananu, pa ostalo. Peći na ugrejanom tiganju na malo ulja male palačinke. Služiti po želji....

Easygram2018101311414.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top