Posni slavski kolači

Ovaj recept, verujem, nećete naći na netu, pa evo>

TORTICE SA ORASIMA


Sastojci za testo:

300 g brašna
200 g margarina
100 g mlevenog šećera
100 g mlevenih oraha
Malo limunove korice (narendati)

Sastojci za fil:

140 g mlevenih oraha
4-5 kašika šećera
Marmelada (kajsija, breskva)

I još:
100 g čokolade zakuhanje
Šarene mrvice za posipanje

Priprema testa:
Umesiti testo, razviti oklagijom (kao vanilice), zatim nekim kalupom (oblikom) ili rakijskom čašicom vaditi tortice I redati u pleh posut brašnom (ja stavim pek papir ).
To se peče otprilike 15 ak minuta, ne piše mi u receptu, ali : ugrejati rernu na 200 stepeni, I kad se stave tortice u nju, nakon 5 min smanjiti na 180. Treba da ostanu svetle, a za minut duže promene boju u smeđe …

Priprema fila:
u šerpicu staviti orahe, šećer I vrlo malo vode, tek da se ta masa sjedini I kuhati na tihoj vatri 10 –ak minuta. Ta masa ne sme biti retka.
Torticu premazati tanko marmeladom, pa filom, poklopiti drugom torticom I redati ih na tacnu.
Otopiti čokoladu I premazati tortice, te ih posuti šarenim mrvicama.

p.s. ja uvek pravim duplu meru I one su lepše kad odstoje. Umesto oraha, možete staviti lešnike.
Divan POSNI kolač – TOPLO PREPORUČAM.
 
Пост није замишљен као ждрање колача са маргарином. Смешно ми је што улећете у те ствари а нисте у стању да их издржите.

Све велики верници у пм.
 
Пост није замишљен као ждрање колача са маргарином. Смешно ми је што улећете у те ствари а нисте у стању да их издржите.

Све велики верници у пм.

Ovo nije pdf Religija, a ni Crkva, da bismo ispitivali ko je koliki vernik. Ovo je tema o posnim kolačima, pa ako želiš da podeliš neki recept - ok, ako ne želiš - isto ok, ali ne uplići veru u to.
 
Poslednja izmena:

Back
Top