Šok u Zenici: Zalepila četiri flastera protiv bolova – i umrla

bumbar59

Obećava
Poruka
60
Stanovnike Zenice šokirala je nesvakidašnja smrt njihove sugrađanke koja je preminula zbog – prekomerne upotrebe flastera protiv bolova.
Kako prenose mediji u regionu, Sanela Ibraković umrla je proteklog vikenda nakon što je na telo zalepila četiri flastera za ublažavanje bolova, a Dnevni avaz piše da je imala problema s kičmom.
– Dugo smo se poznavali i pamtim da je imala česte bolove u kičmi. Deca joj žive u inostranstvu i navodno je baš od njih dobila te flastere. Verovatno su bolovi u kičmi bili nepodnošljivi pa je odlučila da zalepi četiri flastera odjednom, rekao je Sanelin poznanik iz Zenice.

https://www.krstarica.com/vesti/region/sok-u-zenici-zalepila-cetiri-flastera-protiv-bolova-i-umrla/

I opet se postavlja pitanje treba li se sam lečiti, bez nadzora lekara...
 
Stanovnike Zenice šokirala je nesvakidašnja smrt njihove sugrađanke koja je preminula zbog – prekomerne upotrebe flastera protiv bolova.
Kako prenose mediji u regionu, Sanela Ibraković umrla je proteklog vikenda nakon što je na telo zalepila četiri flastera za ublažavanje bolova, a Dnevni avaz piše da je imala problema s kičmom.
– Dugo smo se poznavali i pamtim da je imala česte bolove u kičmi. Deca joj žive u inostranstvu i navodno je baš od njih dobila te flastere. Verovatno su bolovi u kičmi bili nepodnošljivi pa je odlučila da zalepi četiri flastera odjednom, rekao je Sanelin poznanik iz Zenice.

https://www.krstarica.com/vesti/region/sok-u-zenici-zalepila-cetiri-flastera-protiv-bolova-i-umrla/

I opet se postavlja pitanje treba li se sam lečiti, bez nadzora lekara...

to su takozvani TTS- transdermalni terapeutski sistemi sa resorpcijom leka preko koze u sistemsku cirkulaciju. njima se najcesce primenjuju hormoni i opioidni analgetici (morfin , pentazocin, fentanil,) fentanil je 100 x jaci od morfina i on se jako cesto koristi kao TTS. ako dodje do predoziranja nastupa depresija disanja , koma i smrt.

ja bih njega stavio kao 90 posto potencijalnog ubicu te zene.

fentanyl-sandoz-mat-matrixpfl-25-mcg-h-5-stueck-800x800.jpg


u uputstvu za lek je jasno naglaseno da se uvek stavlja novi flaster nakon skidanja starog i to u odredjenom intervalu

https://www.alims.gov.rs/wp-content/blogs.dir/2/files/lekovi/pil/515-01-05678-13-001.pdf
 
Uzas, kakva tragedija...
u Kanadi kad uzimas lekove prvo razgovaras sa farmaceutom o svom stanju i drugim problemima i lekovima, meni obicno u tom razgovoru proveravaju da li lekovi sadrze gluten, a kazu mi i kako da pijem lekove. Znaci to je razgovor 1:1, sedite zajedno za stolom, niko ne zuri. Jednom kad sam bila trudna farmaceut me ubedjivao da ne pijem tablete koje mi je prepisala doktorica. Trebala mi je jedna tableta koja nije bila dobra za bebu, ali morala sam da uzmem... samo jednu tabletu jednom, nisam mogla da spavam i poremetio mi se centar za spavanje i vise uopste nisam mogla da spavam i jedna tableta mi je bila dovoljna da se vratim u normalu.

Anyway, poenta je da neko sa korisnikom leka razgovara, a ne samo da vam proda lek i cao. Da mene apotekarka nije onako uplasila mozda bih popila jos neki put one tablete.
 
Uzas, kakva tragedija...
u Kanadi kad uzimas lekove prvo razgovaras sa farmaceutom o svom stanju i drugim problemima i lekovima, meni obicno u tom razgovoru proveravaju da li lekovi sadrze gluten, a kazu mi i kako da pijem lekove. Znaci to je razgovor 1:1, sedite zajedno za stolom, niko ne zuri. Jednom kad sam bila trudna farmaceut me ubedjivao da ne pijem tablete koje mi je prepisala doktorica. Trebala mi je jedna tableta koja nije bila dobra za bebu, ali morala sam da uzmem... samo jednu tabletu jednom, nisam mogla da spavam i poremetio mi se centar za spavanje i vise uopste nisam mogla da spavam i jedna tableta mi je bila dovoljna da se vratim u normalu.

Anyway, poenta je da neko sa korisnikom leka razgovara, a ne samo da vam proda lek i cao. Da mene apotekarka nije onako uplasila mozda bih popila jos neki put one tablete.

ovaj lek je narkotik i to tezak i u savoj drzavi je pod posebnim rezimom izdavanja. kod nas konkretno ide na dupli recept + licna karta + uvodjenje u knjigu narkotika koju kontrolise MUP. ovde se ocigledno radi o tome da su rodjaci iz Nemacke taj lek kupili na crno i dali joj kao daje diklofenak.


inace od 1 grama fentanila kao ciste supstance dileri prave 7000 doza (sedam hiljada-nisam omanuo nulu ) narkotika cija snaga odgovara dozi heroina.


i muzicar PRINC je umro od dve doze fentanila.
 
ovaj lek je narkotik i to tezak i u savoj drzavi je pod posebnim rezimom izdavanja. kod nas konkretno ide na dupli recept + licna karta + uvodjenje u knjigu narkotika koju kontrolise MUP. ovde se ocigledno radi o tome da su rodjaci iz Nemacke taj lek kupili na crno i dali joj kao daje diklofenak.


inace od 1 grama fentanila kao ciste supstance dileri prave 7000 doza (sedam hiljada-nisam omanuo nulu ) narkotika cija snaga odgovara dozi heroina.


i muzicar PRINC je umro od dve doze fentanila.
Ta zena nikako nije mogla da dodje tek tako do tih flastera jer je to nemoguce dobiti, cak ne ni " u inostranstvu".
To je uzasna procedura, tek kad umires od bolova dobijes eventualno taj flaster.
Sinoc procitah da ima mnogo smrtnih slucajeva od koriscenja tog fentanila jer ovi zavisnici ronjaju po bolnickim kontejnerima, ali
i kontejnerima starackih domova, uzimaju te koriscene flastere , onda ih iskuvavaju pa se bi ubrizgavaju tu tecnost.

- - - - - - - - - -

tek u Nemackoj nije moguce da ga kupis " na crno" cak iako si jako intiman sa nekim apotekarima, jednostavno se zavodi u neke knjige,
nevidjena je, cak i preterana kontrola. Ja sam kupovala tako raznorazne lekove u apoteci koja tako prodaje ispod tezge jer zna da idu u Srbiju,
ali ovakvu vrstzu lekova nije moguce dobiti.
 
Ta zena nikako nije mogla da dodje tek tako do tih flastera jer je to nemoguce dobiti, cak ne ni " u inostranstvu".
To je uzasna procedura, tek kad umires od bolova dobijes eventualno taj flaster.
Sinoc procitah da ima mnogo smrtnih slucajeva od koriscenja tog fentanila jer ovi zavisnici ronjaju po bolnickim kontejnerima, ali
i kontejnerima starackih domova, uzimaju te koriscene flastere , onda ih iskuvavaju pa se bi ubrizgavaju tu tecnost.

- - - - - - - - - -

tek u Nemackoj nije moguce da ga kupis " na crno" cak iako si jako intiman sa nekim apotekarima, jednostavno se zavodi u neke knjige,
nevidjena je, cak i preterana kontrola. Ja sam kupovala tako raznorazne lekove u apoteci koja tako prodaje ispod tezge jer zna da idu u Srbiju,
ali ovakvu vrstzu lekova nije moguce dobiti.

ili preciznije receno, zavisnici OBIJAJU kontejnere bolnica i starackih domova jer su kontejneri za medicinski farmaceutski otpad pod klljucem. odlaganje i unistvanje ovog otpada se vrsi po posebnoj proceduri i vrse ga posebne sluzbe.

inace i u Srbiji je izdavanje takvih lekova strogo kontrolisano ali i u Srbiji , Nemackoj, USA, , ili bilo gde , svaki lek se moze kupiti na crno pa i opioidni analgetik.
konkretno u Srbiji je medju narkomanima veoma popularan BUPRENORFIN, koji se daje samo stacionarno u klinici za lecenje bolesti zavisnosti u tretmanu odvikavanja u jako malim dozama. u vecim dozama je klasican narkotik i na ulici se bez vecih problema moze naci originalan fabricki , poreklom iz kine, indije. popularan je i poznat u zargonu kao BUP. Ima dejstvo kao heroin a popularan je jer nije komplikovana primena. naime primenjuje se kao sublingvalna tableta (za otapanje pod jezikom). nije potreban spric, zavlacenje po podrumima, nema oziljaka od bodova igle..
 
Poslednja izmena:
Wow, ja stvarno nemam pojma sa tim stvarima, otvorili ste mi oci.
Pre par godina sam stalno u lokalnim vestima slusala kako se neka starija deca samoubila tj predozirala i mislim da je bio taj fentanil, zvuci mi poznato.

problem kod fentanila je taj sto se moze proizvesti kao supstanca i u kucnim uslovima i ima ga na ulici. najveci problem je sto se u terapiji bola koristi u dozama 15-25 hiljaditih delova MILIGRAMA (15-25 mikrograma) i zato je predoziranje cesto.

od predoziranja fentanilom kao lekom (slucajevi slicni kao ovaj iz zenice) je u 2016 godini samo u USA umrlo nesto malo vise od 1000 ljudi. a broj onih koji se predoziraju i umru radi narkomanije je daleko veci.
 
problem kod fentanila je taj sto se moze proizvesti kao supstanca i u kucnim uslovima i ima ga na ulici. najveci problem je sto se u terapiji bola koristi u dozama 15-25 hiljaditih delova MILIGRAMA (15-25 mikrograma) i zato je predoziranje cesto.

od predoziranja fentanilom kao lekom (slucajevi slicni kao ovaj iz zenice) je u 2016 godini samo u USA umrlo nesto malo vise od 1000 ljudi. a broj onih koji se predoziraju i umru radi narkomanije je daleko veci.

Опет лупеташ, возачу пик апа...:lol:

У терапији бола, фентанил, као трансдермални фластер садржи дозе од 4.2мг, 8.4мг, 12.6мг и 16.8мг. Фластер обезбеђује континуирано системско ослобађање фентанила током 72 часа од примене, у количини од 25, 50, 75 или 100мцг на час...
 
Опет лупеташ, возачу пик апа...:lol:

У терапији бола, фентанил, као трансдермални фластер садржи дозе од 4.2мг, 8.4мг, 12.6мг и 16.8мг. Фластер обезбеђује континуирано системско ослобађање фентанила током 72 часа од примене, у количини од 25, 50, 75 или 100мцг на час...

MYN91231.jpg


trtis se kao i obicno a ne znas ni merne jedinice. mg i mcg nisu isto.

mg je miligram a mcg 100 deo miligrama.

fentanil je 100 puta jaci od morfina. dozira se u mikrogramima.


''Lek Fentanyl upotrebljen kao injekcija
Ukoliko dišete samostalno
- Odrasli i deca od 12 do 17 godina:
 Uobičajena početna doza je 50-200 mikrograma
 Ukolko je neophodno, dobićete dodatne injekcije od po 50 mikrograma u toku operacije
Broj rešenja: 515-01-01201-13-001 od 22.08.2013. za lek Fentanyl, rastvor za injekciju, 50 x (0.5mg)/10mL
5 od 16
- Deca od 2 do 11 godina:
Uobičajena početna doza je 1-3 mikrograma po kilogramu telesne mase
 Ukoliko je neophodno, dobićete dodatne injekcije od po 1-1.25 mikrograma u toku operacije
Ukoliko ste na asistiranoj ventilaciji (ventilatoru)
- Odrasli i deca od 12 do 17 godina:
 Početna doza će biti 300-3500 mikrograma
 Ukoliko je neophodno, dobićete dodatne injekcije od po 100-200 mikrograma u toku operacije''

https://www.alims.gov.rs/ciril/files/lekovi/pil/515-01-01201-13-001.pdf
 
Poslednja izmena:
Опет лупеташ, возачу пик апа...:lol:

У терапији бола, фентанил, као трансдермални фластер садржи дозе од 4.2мг, 8.4мг, 12.6мг и 16.8мг. Фластер обезбеђује континуирано системско ослобађање фентанила током 72 часа од примене, у количини од 25, 50, 75 или 100мцг на час...

upravo si rekao da na primer kutija od 20 bensedina od dva miligrama sadrzi dozu od 40 mg. pa popij dozu od 40mg.. ili je deli po po 2-4mg..
doza je kolicina koja se odjednom plasira u organizam. kod transdermalnih flastera postoji kolicina u leku ali je doza koja se kontinuiranim oslobadjanjem kontrolisana u mikrogramima.

doza leka.

to je kolicina leka koja varijabilno ispoljava povoljan terepeutski efenkat.

vrste doza:

1. srednja podjedinacna doza- (spp)- doza leka upotrwbljena jednokratno ispoljava povoljan treapijski efekat.
2. maksimalna pojdinacna doza (mpd)- doza leka koja koja se jednokratno moze upotrebiti a da pri tome ne ne moze dovesti do stetnih efekata.
3. maksimalna dnevna doza (mdd)- doza leka koja se visekratno moze upotrebiti u toku 24 h podeljena na pojedinacne doze pri cemu pojedinacna doza ne sme preci maksimalnu pojedinacnu.
4. dozis toxica- toksicna doza koja dovodi pri jednokratnom unosenju dovodi do trovanja ali u 60 posto slucajeva nema smrtni ishod
5. dosis laethalis- smrtna doza- jednokratna doza koja u 90posto dovodi do smrtnog ishoda.

inace u ono sto si plasirao raji ovde je transdermalni flaster koji plasira mikrogramske doze kontrolisanom difuzijom. a to sto postavljas, sloboddno zdrobi u prah, stavi u pod jeziki i umreces za pola sata.

to sto kenjas za transdermalne flastere- to su rezervoari sa velikom kolicinom leka, koja se postepeno oslobadja i isporucuje organizmu mikrograme.

inace, fentanil se koristi za neuroleptanalgeziju- mesa se U MIKROGRAMIMA sa droperidolom da se smanji osecaj za bol . obicno se koristi kod ljudi koji su alergicni na lokalne anestetike i na primer vrsi se kod ekstrakcije zuba. pacijent je smiren, smanjen prag bola, svest ocuvana-boli ali vrlo malo. takodje ga masovno koriste na brodovima- na primer ako nekome treba izvaditi slepo crevo na sred pacifika... za banalne operacije u hitnim slucajevima je sasvim ok. takodje je kombinacija fentanila i droperidola vrlo pogodna kod abortusa ili bolova prilikom porodjaja.

''1. Name of the medicinal product
Fentanyl 50 micrograms/ml Solution for Injection/Infusion

2. Qualitative and quantitative composition
Contains Fentanyl citrate the equivalent of 50 micrograms of Fentanyl in 1ml.

Each 2ml ampoule contains 100 micrograms of Fentanyl as Fentanyl citrate.

Each 10ml ampoule contains 500 micrograms of Fentanyl as Fentanyl citrate.

For the full list of excipients, see section 6.1

3. Pharmaceutical form
Solution for injection.

A clear, colourless, sterile solution.''
 
Poslednja izmena:
MYN91231.jpg


trtis se kao i obicno a ne znas ni merne jedinice. mg i mcg nisu isto.

mg je miligram a mcg 100 deo miligrama.

fentanil je 100 puta jaci od morfina. dozira se u mikrogramima.


''Lek Fentanyl upotrebljen kao injekcija
Ukoliko dišete samostalno
- Odrasli i deca od 12 do 17 godina:
 Uobičajena početna doza je 50-200 mikrograma
 Ukolko je neophodno, dobićete dodatne injekcije od po 50 mikrograma u toku operacije
Broj rešenja: 515-01-01201-13-001 od 22.08.2013. za lek Fentanyl, rastvor za injekciju, 50 x (0.5mg)/10mL
5 od 16
- Deca od 2 do 11 godina:
Uobičajena početna doza je 1-3 mikrograma po kilogramu telesne mase
 Ukoliko je neophodno, dobićete dodatne injekcije od po 1-1.25 mikrograma u toku operacije
Ukoliko ste na asistiranoj ventilaciji (ventilatoru)
- Odrasli i deca od 12 do 17 godina:
 Početna doza će biti 300-3500 mikrograma
 Ukoliko je neophodno, dobićete dodatne injekcije od po 100-200 mikrograma u toku operacije''

https://www.alims.gov.rs/ciril/files/lekovi/pil/515-01-01201-13-001.pdf

Идиоте, тема је о трансдермалним фластерима...:lol:
Најглупљи лик на форуму си убедљиво ти...И најнеписменији (то иде једно са другим).
Шта ми ту копираш упутство за инекције са АЛИМС-а, шоферчино неписмена?:hahaha:

Ево један "семинарски рад" за тебе:

Sufentanil.jpg


- - - - - - - - - -

upravo si rekao da na primer kutija od 20 bensedina od dva miligrama sadrzi dozu od 40 mg. pa popij dozu od 40mg.. ili je deli po po 2-4mg..
doza je kolicina koja se odjednom plasira u organizam. kod transdermalnih flastera postoji kolicina u leku ali je doza koja se kontinuiranim oslobadjanjem kontrolisana u mikrogramima.

doza leka.

to je kolicina leka koja varijabilno ispoljava povoljan terepeutski efenkat.

vrste doza:

1. srednja podjedinacna doza- (spp)- doza leka upotrwbljena jednokratno ispoljava povoljan treapijski efekat.
2. maksimalna pojdinacna doza (mpd)- doza leka koja koja se jednokratno moze upotrebiti a da pri tome ne ne moze dovesti do stetnih efekata.
3. maksimalna dnevna doza (mdd)- doza leka koja se visekratno moze upotrebiti u toku 24 h podeljena na pojedinacne doze pri cemu pojedinacna doza ne sme preci maksimalnu pojedinacnu.
4. dozis toxica- toksicna doza koja dovodi pri jednokratnom unosenju dovodi do trovanja ali u 60 posto slucajeva nema smrtni ishod
5. dosis laethalis- smrtna doza- jednokratna doza koja u 90posto dovodi do smrtnog ishoda.

inace u ono sto si plasirao raji ovde je transdermalni flaster koji plasira mikrogramske doze kontrolisanom difuzijom. a to sto postavljas, sloboddno zdrobi u prah, stavi u pod jeziki i umreces za pola sata.

to sto kenjas za transdermalne flastere- to su rezervoari sa velikom kolicinom leka, koja se postepeno oslobadja i isporucuje organizmu mikrograme.

inace, fentanil se koristi za neuroleptanalgeziju- mesa se U MIKROGRAMIMA sa droperidolom da se smanji osecaj za bol . obicno se koristi kod ljudi koji su alergicni na lokalne anestetike i na primer vrsi se kod ekstrakcije zuba. pacijent je smiren, smanjen prag bola, svest ocuvana-boli ali vrlo malo. takodje ga masovno koriste na brodovima- na primer ako nekome treba izvaditi slepo crevo na sred pacifika... za banalne operacije u hitnim slucajevima je sasvim ok. takodje je kombinacija fentanila i droperidola vrlo pogodna kod abortusa ili bolova prilikom porodjaja.

''1. Name of the medicinal product
Fentanyl 50 micrograms/ml Solution for Injection/Infusion

2. Qualitative and quantitative composition
Contains Fentanyl citrate the equivalent of 50 micrograms of Fentanyl in 1ml.

Each 2ml ampoule contains 100 micrograms of Fentanyl as Fentanyl citrate.

Each 10ml ampoule contains 500 micrograms of Fentanyl as Fentanyl citrate.

For the full list of excipients, see section 6.1

3. Pharmaceutical form
Solution for injection.

A clear, colourless, sterile solution.''

Ретарду, сваки фластер садржи одређену дозу исказану у милиграмима а титрација (у микрограмима) се испољава током 72 часа...Џаба глупом објашњавати...
 
Идиоте, тема је о трансдермалним фластерима...:lol:
Најглупљи лик на форуму си убедљиво ти...И најнеписменији (то иде једно са другим).
Шта ми ту копираш упутство за инекције са АЛИМС-а, шоферчино неписмена?:hahaha:

Ево један "семинарски рад" за тебе:

Pogledajte prilog 520093

- - - - - - - - - -



Ретарду, сваки фластер садржи одређену дозу исказану у милиграмима а титрација (у микрограмима) се испољава током 72 часа...Џаба глупом објашњавати...

zasto pise u mikrogramima?

to sto si okacio je u mikrogramima.

fentanyl-patches-1488946809-2747284.jpeg


Skraćenica i brkanje simbola
Kada je tipografski nedostupno grčko malo slovo "μ" (mu) u simbolu μg – povremeno mada nije ispravno – mijenja se latinskim malim "u".

Institut za sigurnost medicinske prakse (ISMP) u SAD]Sjedinjene Američke Države na bazi za sigurno prakse Lijekovi i SAD-u I Administracija za lijekove I hranu (FDA) preporučuje da simbol g ne treba koristiti prilikom komunikacije u medicinskim informacijujama zbog rizika da se prefiks μ (mikro) može pogrešno zamijeniti prefiksom m (mili), što je dovelo do hiljada predoziranja. Van SI , umjeato toga, preporučuje se simbol mcg.[1][2] Međutim, skraćenica mcg je također simbol za zastarjelu CGS jedinicu mjere, koja je poznata kao milicentigram = 0 μg.
 
Poslednja izmena:
Wow, ja stvarno nemam pojma sa tim stvarima, otvorili ste mi oci.
Pre par godina sam stalno u lokalnim vestima slusala kako se neka starija deca samoubila tj predozirala i mislim da je bio taj fentanil, zvuci mi poznato.

zato sto je njima kao i androniku miligram isto sto i mikrogram. jbg.. i muzicar Prins je imao svog andru koji je mislio da je mcg isti **** kao i mg.

evo (po androniku komninu ) ja sam sofer koji razvozi lekove. ali eto sofer u vezi fentanil flastera da vas nauci:

1. svaki flaster moze imati i 3mg (miligrama) fentanila
2. flaster sadrzi polimerni matriks sa uklopljnim fentanilom koji isporucuje DOZU u vremenskim intervalima.
3. andra ne zna razliku izmedju doze i kolicine leka u pakovanju.
4. doza je isporucena kolicina na mesto delovanja (kod fentanila ''mi'' opijatni receptori u mozgu
5. fentanil ima vreme eliminacije oko 3 sata (na wikiju pise 7 sto je greska)
6. iz tacke 5 proizilazi da flaster mora da nadomesti dozu kontorlisanom brzinom difuzije.
7. na viki pise da je smrtna doza za pacova 2 mg - sto je greska jer svaka budala moze da uredjuje wikipediju.

ono sto je bitno

1. fentanil flaster se nikada ne stavlja dva puta na isto mesto
2. nikada na mokru kozu
3. nikada na maljave delove tela

i najvaznije- ne gutati flaster jer ima u sebi kolicinu fentanila konja da ubije.
 
zato sto je njima kao i androniku miligram isto sto i mikrogram. jbg.. i muzicar Prins je imao svog andru koji je mislio da je mcg isti **** kao i mg.

evo (po androniku komninu ) ja sam sofer koji razvozi lekove. ali eto sofer u vezi fentanil flastera da vas nauci:

1. svaki flaster moze imati i 3mg (miligrama) fentanila
2. flaster sadrzi polimerni matriks sa uklopljnim fentanilom koji isporucuje DOZU u vremenskim intervalima.
3. andra ne zna razliku izmedju doze i kolicine leka u pakovanju.
4. doza je isporucena kolicina na mesto delovanja (kod fentanila ''mi'' opijatni receptori u mozgu
5. fentanil ima vreme eliminacije oko 3 sata (na wikiju pise 7 sto je greska)
6. iz tacke 5 proizilazi da flaster mora da nadomesti dozu kontorlisanom brzinom difuzije.
7. na viki pise da je smrtna doza za pacova 2 mg - sto je greska jer svaka budala moze da uredjuje wikipediju.

ono sto je bitno

1. fentanil flaster se nikada ne stavlja dva puta na isto mesto
2. nikada na mokru kozu
3. nikada na maljave delove tela

i najvaznije- ne gutati flaster jer ima u sebi kolicinu fentanila konja da ubije.

Шоферчино, налупао си се за медаљу...:lol:

Сваки фластер може имати и до 10мг фентанила (говорим за оне који су регистровани у Републици Србији)
268119001414490236.jpg


Фентанил има различито време елиминације, зависно од начина примене:

1. И.В. применом где је средње полувреме елиминације 7 часова
2. Трансдермалним фластером, после 72-часовне примене, средње полувреме елиминације износи 20 до 27 часова.

И престани да људима дајеш погрешне информације. Мада, колико си "писмен", ретко ко може да ти "поверује"...:D
 
zasto pise u mikrogramima?

to sto si okacio je u mikrogramima.

fentanyl-patches-1488946809-2747284.jpeg


Skraćenica i brkanje simbola
Kada je tipografski nedostupno grčko malo slovo "μ" (mu) u simbolu μg – povremeno mada nije ispravno – mijenja se latinskim malim "u".

Institut za sigurnost medicinske prakse (ISMP) u SAD]Sjedinjene Američke Države na bazi za sigurno prakse Lijekovi i SAD-u I Administracija za lijekove I hranu (FDA) preporučuje da simbol g ne treba koristiti prilikom komunikacije u medicinskim informacijujama zbog rizika da se prefiks μ (mikro) može pogrešno zamijeniti prefiksom m (mili), što je dovelo do hiljada predoziranja. Van SI , umjeato toga, preporučuje se simbol mcg.[1][2] Međutim, skraćenica mcg je također simbol za zastarjelu CGS jedinicu mjere, koja je poznata kao milicentigram = 0 μg.

У микрограмима је, шоферу, зато што су у питању таблете...:lol:
Иначе, то није фентанил, већ суфентанил, који је 10 пута јачи од фентанила, и 1000 пута од морфина. Регистрован је пре неколико дана у САД. Теби ће то да утоваре у твој мали пик ап за једно 10 година, а нећеш ни знати шта ћеш да возиш...:lol:
 
У микрограмима је, шоферу, зато што су у питању таблете...:lol:
Иначе, то није фентанил, већ суфентанил, који је 10 пута јачи од фентанила, и 1000 пута од морфина. Регистрован је пре неколико дана у САД. Теби ће то да утоваре у твој мали пик ап за једно 10 година, а нећеш ни знати шта ћеш да возиш...:lol:

al si besan :D

Ti si okacio fentanil...sad si okacio sufentanil pa da vidimo doze :D

tablete fenatanila??? aj malo da de zazrmam... posto si zaludan da cujemo neki ekspoze... lek je komericijalno sufenta majmune

1. ŠTA JE LEK SUFENTA FORTE I ČEMU JE NAMENJEN
Naziv leka je Sufenta forte, a aktivna supstanca je sufentanil. Pripada grupi jakih lekova protiv bolova, koji
se zovu opioidi.
To je bistra bezbojna tečnost pakovana u ampulama od 5 mililitara (mL), po pet ampula u pakovanju.
Svaki mililitar sadži 0,05 mg sufentanila (kao sufentanil citrat).
Sufenta forte takođe sadrži natrijum-hlorid i vodu za injekciju.
Kako lek Sufenta forte deluje
Sufenta forte je snažan lek protiv bolova koji se koristi u bolnicama.
Kada je primenjen intravenski, lek Sufenta forte takođe pojačava stanje opšteg gubitka osećaja (narkozu ili
anesteziju) tokom operacije. Ovo dejstvo je korisno u hiruškim procedurama.
Sufenta forte se može koristiti za opštu i regionalnu anesteziju:
- u opštoj anesteziji, Sufenta forte se daje u venu (intravenska primena).
- u regionalnoj anesteziji, lek se unosi u određeno područije oko kičmene moždine (epiduralna primena).
Ovaj način primene se koristi za takozvani bezbolni porođaj ili u terapiji bola nakon operacije.


https://www.alims.gov.rs/ciril/files/lekovi/pil/515-01-9215-12-001.pdf
 
У микрограмима је, шоферу, зато што су у питању таблете...:lol:
Иначе, то није фентанил, већ суфентанил, који је 10 пута јачи од фентанила, и 1000 пута од морфина. Регистрован је пре неколико дана у САД. Теби ће то да утоваре у твој мали пик ап за једно 10 година, а нећеш ни знати шта ћеш да возиш...:lol:

forum je zakon- mozes da se izglupiras za medalju
 

Back
Top