Šok u Zenici: Zalepila četiri flastera protiv bolova – i umrla
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Šok u Zenici: Zalepila četiri flastera protiv bolova – i umrla

Obećava
    Učlanjen
    22.11.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3

Podrazumevano Šok u Zenici: Zalepila četiri flastera protiv bolova – i umrla

Stanovnike Zenice šokirala je nesvakidašnja smrt njihove sugrađanke koja je preminula zbog – prekomerne upotrebe flastera protiv bolova.
    Kako prenose mediji u regionu, Sanela Ibraković umrla je proteklog vikenda nakon što je na telo zalepila četiri flastera za ublažavanje bolova, a Dnevni avaz piše da je imala problema s kičmom.
    – Dugo smo se poznavali i pamtim da je imala česte bolove u kičmi. Deca joj žive u inostranstvu i navodno je baš od njih dobila te flastere. Verovatno su bolovi u kičmi bili nepodnošljivi pa je odlučila da zalepi četiri flastera odjednom, rekao je Sanelin poznanik iz Zenice.

https://www.krstarica.com/vesti/region/sok-u-zenici-zalepila-cetiri-flastera-protiv-bolova-i-umrla/

I opet se postavlja pitanje treba li se sam lečiti, bez nadzora lekara...

Veoma poznat Deki1987 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    179

Podrazumevano Re: Šok u Zenici: Zalepila četiri flastera protiv bolova – i umrla

Smrtonosni flasteri koji su namenjeni iskljucivo samo za Balkance
    Our glory will live in the memory of nations

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    378

Podrazumevano Re: Šok u Zenici: Zalepila četiri flastera protiv bolova – i umrla

Citat Original postavio bumbar59 Pogledaj poruku
    Stanovnike Zenice šokirala je nesvakidašnja smrt njihove sugrađanke koja je preminula zbog – prekomerne upotrebe flastera protiv bolova.
    Kako prenose mediji u regionu, Sanela Ibraković umrla je proteklog vikenda nakon što je na telo zalepila četiri flastera za ublažavanje bolova, a Dnevni avaz piše da je imala problema s kičmom.
    – Dugo smo se poznavali i pamtim da je imala česte bolove u kičmi. Deca joj žive u inostranstvu i navodno je baš od njih dobila te flastere. Verovatno su bolovi u kičmi bili nepodnošljivi pa je odlučila da zalepi četiri flastera odjednom, rekao je Sanelin poznanik iz Zenice.

https://www.krstarica.com/vesti/region/sok-u-zenici-zalepila-cetiri-flastera-protiv-bolova-i-umrla/

I opet se postavlja pitanje treba li se sam lečiti, bez nadzora lekara...
    to su takozvani TTS- transdermalni terapeutski sistemi sa resorpcijom leka preko koze u sistemsku cirkulaciju. njima se najcesce primenjuju hormoni i opioidni analgetici (morfin , pentazocin, fentanil,) fentanil je 100 x jaci od morfina i on se jako cesto koristi kao TTS. ako dodje do predoziranja nastupa depresija disanja , koma i smrt.

ja bih njega stavio kao 90 posto potencijalnog ubicu te zene.

u uputstvu za lek je jasno naglaseno da se uvek stavlja novi flaster nakon skidanja starog i to u odredjenom intervalu

https://www.alims.gov.rs/wp-content/blogs.dir/2/files/lekovi/pil/515-01-05678-13-001.pdf
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Veoma poznat Deki1987 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    179

Citat Original postavio snoshaj efendija Pogledaj poruku
    to su takozvani TTS- transdermalni terapeutski sistemi sa resorpcijom leka preko koze u sistemsku cirkulaciju. njima se najcesce primenjuju hormoni i opioidni analgetici (morfin , pentazocin, fentanil,) fentanil je 100 x jaci od morfina i on se jako cesto koristi kao TTS. ako dodje do predoziranja nastupa depresija disanja , koma i smrt.

ja bih njega stavio kao 90 posto potencijalnog ubicu te zene.

u uputstvu za lek je jasno naglaseno da se uvek stavlja novi flaster nakon skidanja starog i to u odredjenom intervalu

https://www.alims.gov.rs/wp-content/blogs.dir/2/files/lekovi/pil/515-01-05678-13-001.pdf
    Jel moze ova i na mog Miska?!

Jedna mi ga grickala pre neki dan , zubi ostri pa sad imam neke nuspojave
    Our glory will live in the memory of nations

Iskusan Sugaenzi (avatar)
    Učlanjen
    24.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

Dva flastera su vec smrtonosna doza za prosecnog coveka

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6130

p cudi me kad neko oce se rokne da ih provereno ne koristi ,nego pije neke tablete sa domestosom i besi se
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Aktivan član
    Učlanjen
    11.06.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

Uzas, kakva tragedija...
    u Kanadi kad uzimas lekove prvo razgovaras sa farmaceutom o svom stanju i drugim problemima i lekovima, meni obicno u tom razgovoru proveravaju da li lekovi sadrze gluten, a kazu mi i kako da pijem lekove. Znaci to je razgovor 1:1, sedite zajedno za stolom, niko ne zuri. Jednom kad sam bila trudna farmaceut me ubedjivao da ne pijem tablete koje mi je prepisala doktorica. Trebala mi je jedna tableta koja nije bila dobra za bebu, ali morala sam da uzmem... samo jednu tabletu jednom, nisam mogla da spavam i poremetio mi se centar za spavanje i vise uopste nisam mogla da spavam i jedna tableta mi je bila dovoljna da se vratim u normalu.

Anyway, poenta je da neko sa korisnikom leka razgovara, a ne samo da vam proda lek i cao. Da mene apotekarka nije onako uplasila mozda bih popila jos neki put one tablete.

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    378

Citat Original postavio Ejbisidi Pogledaj poruku
    Uzas, kakva tragedija...
    u Kanadi kad uzimas lekove prvo razgovaras sa farmaceutom o svom stanju i drugim problemima i lekovima, meni obicno u tom razgovoru proveravaju da li lekovi sadrze gluten, a kazu mi i kako da pijem lekove. Znaci to je razgovor 1:1, sedite zajedno za stolom, niko ne zuri. Jednom kad sam bila trudna farmaceut me ubedjivao da ne pijem tablete koje mi je prepisala doktorica. Trebala mi je jedna tableta koja nije bila dobra za bebu, ali morala sam da uzmem... samo jednu tabletu jednom, nisam mogla da spavam i poremetio mi se centar za spavanje i vise uopste nisam mogla da spavam i jedna tableta mi je bila dovoljna da se vratim u normalu.

Anyway, poenta je da neko sa korisnikom leka razgovara, a ne samo da vam proda lek i cao. Da mene apotekarka nije onako uplasila mozda bih popila jos neki put one tablete.
    ovaj lek je narkotik i to tezak i u savoj drzavi je pod posebnim rezimom izdavanja. kod nas konkretno ide na dupli recept + licna karta + uvodjenje u knjigu narkotika koju kontrolise MUP. ovde se ocigledno radi o tome da su rodjaci iz Nemacke taj lek kupili na crno i dali joj kao daje diklofenak.

inace od 1 grama fentanila kao ciste supstance dileri prave 7000 doza (sedam hiljada-nisam omanuo nulu ) narkotika cija snaga odgovara dozi heroina.

i muzicar PRINC je umro od dve doze fentanila.
    .Ovu rezoluciju su predložile Francuska, Velika Britanija, SAD, Belgija, Maroko i Mađarska, a izglasana je uz podršku Rusije sa 13 naprama 0.

Buduća legenda Rayela (avatar)
    Učlanjen
    30.01.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    975

Citat Original postavio snoshaj efendija Pogledaj poruku
    ovaj lek je narkotik i to tezak i u savoj drzavi je pod posebnim rezimom izdavanja. kod nas konkretno ide na dupli recept + licna karta + uvodjenje u knjigu narkotika koju kontrolise MUP. ovde se ocigledno radi o tome da su rodjaci iz Nemacke taj lek kupili na crno i dali joj kao daje diklofenak.

inace od 1 grama fentanila kao ciste supstance dileri prave 7000 doza (sedam hiljada-nisam omanuo nulu ) narkotika cija snaga odgovara dozi heroina.

i muzicar PRINC je umro od dve doze fentanila.
    Ta zena nikako nije mogla da dodje tek tako do tih flastera jer je to nemoguce dobiti, cak ne ni " u inostranstvu".
    To je uzasna procedura, tek kad umires od bolova dobijes eventualno taj flaster.
    Sinoc procitah da ima mnogo smrtnih slucajeva od koriscenja tog fentanila jer ovi zavisnici ronjaju po bolnickim kontejnerima, ali
    i kontejnerima starackih domova, uzimaju te koriscene flastere , onda ih iskuvavaju pa se bi ubrizgavaju tu tecnost.

- - - - - - - - - -

tek u Nemackoj nije moguce da ga kupis " na crno" cak iako si jako intiman sa nekim apotekarima, jednostavno se zavodi u neke knjige,
    nevidjena je, cak i preterana kontrola. Ja sam kupovala tako raznorazne lekove u apoteci koja tako prodaje ispod tezge jer zna da idu u Srbiju,
    ali ovakvu vrstzu lekova nije moguce dobiti.

Aktivan član
    Učlanjen
    11.06.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    57

Wow, ja stvarno nemam pojma sa tim stvarima, otvorili ste mi oci.
    Pre par godina sam stalno u lokalnim vestima slusala kako se neka starija deca samoubila tj predozirala i mislim da je bio taj fentanil, zvuci mi poznato.

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    378

Citat Original postavio Rayela Pogledaj poruku
    Ta zena nikako nije mogla da dodje tek tako do tih flastera jer je to nemoguce dobiti, cak ne ni " u inostranstvu".
    To je uzasna procedura, tek kad umires od bolova dobijes eventualno taj flaster.
    Sinoc procitah da ima mnogo smrtnih slucajeva od koriscenja tog fentanila jer ovi zavisnici ronjaju po bolnickim kontejnerima, ali
    i kontejnerima starackih domova, uzimaju te koriscene flastere , onda ih iskuvavaju pa se bi ubrizgavaju tu tecnost.

- - - - - - - - - -

tek u Nemackoj nije moguce da ga kupis " na crno" cak iako si jako intiman sa nekim apotekarima, jednostavno se zavodi u neke knjige,
    nevidjena je, cak i preterana kontrola. Ja sam kupovala tako raznorazne lekove u apoteci koja tako prodaje ispod tezge jer zna da idu u Srbiju,
    ali ovakvu vrstzu lekova nije moguce dobiti.
    ili preciznije receno, zavisnici OBIJAJU kontejnere bolnica i starackih domova jer su kontejneri za medicinski farmaceutski otpad pod klljucem. odlaganje i unistvanje ovog otpada se vrsi po posebnoj proceduri i vrse ga posebne sluzbe.

inace i u Srbiji je izdavanje takvih lekova strogo kontrolisano ali i u Srbiji , Nemackoj, USA, , ili bilo gde , svaki lek se moze kupiti na crno pa i opioidni analgetik.
    konkretno u Srbiji je medju narkomanima veoma popularan BUPRENORFIN, koji se daje samo stacionarno u klinici za lecenje bolesti zavisnosti u tretmanu odvikavanja u jako malim dozama. u vecim dozama je klasican narkotik i na ulici se bez vecih problema moze naci originalan fabricki , poreklom iz kine, indije. popularan je i poznat u zargonu kao BUP. Ima dejstvo kao heroin a popularan je jer nije komplikovana primena. naime primenjuje se kao sublingvalna tableta (za otapanje pod jezikom). nije potreban spric, zavlacenje po podrumima, nema oziljaka od bodova igle..
    Poslednji put ažurirao/la snoshaj efendija : 21.12.2017. u 12:13

Elita
    Učlanjen
    08.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    378

Citat Original postavio Ejbisidi Pogledaj poruku
    Wow, ja stvarno nemam pojma sa tim stvarima, otvorili ste mi oci.
    Pre par godina sam stalno u lokalnim vestima slusala kako se neka starija deca samoubila tj predozirala i mislim da je bio taj fentanil, zvuci mi poznato.
    problem kod fentanila je taj sto se moze proizvesti kao supstanca i u kucnim uslovima i ima ga na ulici. najveci problem je sto se u terapiji bola koristi u dozama 15-25 hiljaditih delova MILIGRAMA (15-25 mikrograma) i zato je predoziranje cesto.

od predoziranja fentanilom kao lekom (slucajevi slicni kao ovaj iz zenice) je u 2016 godini samo u USA umrlo nesto malo vise od 1000 ljudi. a broj onih koji se predoziraju i umru radi narkomanije je daleko veci.

Početnik
    Učlanjen
    25.12.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

strasno..jadna zena.

Slične teme

1. flaster protiv bolova
    Autor irinadarprirode u forumu Alternativna medicina
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 01.06.2016., 07:58
  2. POLIMEDEL ( čudo -traka protiv bolova ) vojna tajna SSSR-a
    Autor jovandro u forumu Alternativna medicina
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 23.08.2012., 22:45
  3. Pasivne vezbe protiv bolova
    Autor beba_toronto u forumu Zdravlje